Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty
Beskidy.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2009 21:30

Zalążek, jaskółka, flancka... spisu treści :wink: .
Zaczynam od końca... zobaczymy co i kiedy z tego wyjdzie...

Beskid Śląski. Bystra - Przełęcz Kołowrót - Szyndzielnia (1028) - Klimczok (1117) - Schronisko pod Magurą - Bystra. 29 września 2012, sobota (maslinka)
Beskid Śląski. Wokół źródeł Wisły - Barania Góra. Wrzesień 2012 (piwo34)
Beskid Śląsko-Morawski. Trojanovice Raztoka - Pustevny - Radegast - Radhost (1129) - Raztoka. 16.09.2012(maslinka)
Beskid Niski. W dolinie Ropy i pod Magurą Małastowską. 04-05.08.2012(Interseal)
Beski Żywiecki: Korbielów-Kamienna - Hala Miziowa - Pilsko (1557) - Palenica - Hala Rysianka - Romanka (1366) - Sopotnia Wielka - Przełęcz Przysłopy - Korbielów (maslinka) 24.06.2012
Beski Mały. Rzyki Praciaki, Madohora. 17.06.2012 (Maslinka)
Beskid Sądecki. Przechyba. Radziejowa. (bluesman)
Beskid Wyspowy. Luboń Wielki. 27.05.2012 (Interseal)
Beskid Sądecki. Rytro - Przehyba - Rytro. 04.05.2007 (Maslinka)
Beskid Sądecki. Rytro. 05.2007 (Maslinka)
Beskid Żywiecki. Z Górowej na Halę Miziową - Zima. (Franz)
Beskid Śląski. Mieszanie owiec na Ochodzitej. 03.05.2012 (Fatamorgana)
Beskid Żywiecki. Na Pilsko z Sopotni w zimowej szacie. (Franz)
Beskid Żywiecki. Pilsko. 26.08.2006 (Maslinka)
Beskid Śląski. Trzy Kopce Wiślańskie - Świniorka - Orłowa i z powrotem. Część druga. 19.05.2012 (Maslinka)
Beskid Śląski. Trzy Kopce Wiślańskie - Świniorka - Orłowa i z powrotem. Część druga. 19.05.2012 (Maslinka)
Beskid Niski. Jaśliska. Rymanów. Wisłoczek. Jasiel. Medzilaborce. 28-30.04.2012 (Interseal)
Beskid Niski. Z Rymanowa do Barwinka. 28.04.2012 (piotrf)
Beskid Niski. Zajawka zdjęciowa. 04/05 2012. (Interseal)
Beskid Śląski. Brenna Karkoszczonka. 01.05.2012 (Maslinka)
Beskid Śląsko-Morawski. Po czeskiej stronie Beskidów - Moravka. 28.04.2012 (Maslinka)
Beskid Śląski. Czantoria, Soszów, Stożek, Kubalonka. W dodatku zimą. 07.03.2012 (Franz)
Beskid Żywiecki. Rusianka. Grudzień 2011 (lowell79)
Żywiec. (Aglaia)
Beskid Mały. Czernichów - Rogacz - Solisko - Łysy Groń - Czernichów. (Aglaia)
Beskid Mały. Międzybrodzie Żywieckie - Kiczera - Żar - Międzybrodzie Żywieckie . (aglaia)
Beskid Mały: Groń Jana Pawła II (890 m) i Leskowiec (922 m). 1.11.2011 (Maslinka)
Beskid Żywiecki. Żabnica - Hala Boracza - Hala Lipowska - Rysianka - Żabnica. 01.11.2011. (Interseal)
Beskid Śląski. Brenna. Z Centrum do Leśnicy. Wiosna 2004 (Slapol)
Beskid Śląski. Dookoła Brennej. (Franz)
Beskid Śląski. Brenna Centrum - Horzelica - Stary Groń - Grabowa - Kotarz - Hala Jaworowa - Brenna Hołcyna - Brenna Centrum. 25.09.2011. (Maslinka)
Beskid Mały. Grota Komonieckiego. 10.2011 (Interseal)
Beskid Śląski. Skrzyczne - Malinowska Skała - Malinów - Solisko - Szczyrk Górny. 17.09.2011 (Maslinka)
Beskid Śląski. Pomiedzy Malinowem a Malinowską Skałą. 17.09.2011 (Interseal)
Beskid Żywiecki. Babia Góra z dzieciakami. 08.2011. (Interseal)
Beskid Śląski. Wisła Gościejów. Trzy Kopce Wislańskie. Czerwiec 2011 (Maslinka)
Beskid Śląski. Skrzyczne. Maj 2011 (Maslinka)
Beskid Śląsko-Morawski. Smrk, Podolanky, Celadenka. Wiosna 2011 (Franz)
Beskid Śląski. Wokół Doliny Brennej Leśnicy (Franz)...i wariacje na temat Świniorki (Pozostali)
Beskid Śląski. Góra Tuł. Luty 2011 (Interseal)
Beskid Żywiecki. Wokół Doliny Bystrej. X.2010 (Franz)
Beskid Śląski. Brenna Bukowa - Brenna Węgierski - Hyrca (929 m) - Beskid - Przełęcz Karkoszczonka - Brenna Bukowa. 1 listopada 2010 (Maslinka)
Beskid Śląski. Wisła - Soszów. 9.X.2010 (Maslinka)
Beskid Mały. Brama Wilkowicka (romuald22)
Beskid Śląski. Wisła- Soszów Wielki- Soszów Mały- Wisła (Roxi)
Beskid Śląski. Ustroń Jaszowiec - Palenica (672 m) - Orłowa (813 m) - Świniorka (700 m) i z powrotem oraz kiełbaski na Równicy. Część II (Maslinka)
Beskid Śląski. Ustroń Jaszowiec - Palenica (672 m) - Orłowa (813 m) - Świniorka (700 m) i z powrotem oraz kiełbaski na Równicy. Część I (Maslinka)
Beskid Mały. Gancarz, Leskowiec, Łamana Skała, Rzyki (Franz)
Beskid Śląski. Z Brennej na Klimczok. 12.09.2010 (grek)
Beskid Żywiecki. Babia Góra. Sierpień 2010 (Crayfish)
Beskid Żywiecki. Babia Góra. Jesień któregoś roku (Franz)
Beskid Śląski i Żywiecki. Szczyrk, Bielsko-Biała, Przegibek, Międzybrodzie, Tresna, Żywiec, Wielka Racza, Wisła. 25-27 czerwca 2010(Kulka53)
Beskid Śląski. Pilarzy Potok - Trzy Kopce. 04.07.2010 (Interseal)
Beskid Śląski. Brenna Leśnica - Świniorka - Trzy Kopce Wiślańskie. 19.06.2010 (Maslinka)
Beskid Żywiecki. Węgierska Górka - Abrahamów - Hala Rysianka - Hala Lipowska - Niezkulina - Rajcza. 12.06.2010 (Interseal)
Beskid Śląski. Wisła Głębce - Kiczory - Stożek - Wisła Łabajów - Wisła Głębce. 3.05.2010 (Maslinka)
Beskid Żywiecki. Żabnica - Prusów - Lipowska - Słowianka - Abrahamów - Żabnica. Heloween któregoś roku (Franz)
Beskid Żywiecki. Dwudniowy wyskok na Rycerzową wraz z aneksem. (Franz)
Beskid Śląski. Równica i Czantoria. Grudzień 2009 (Roxi)
Beskid Żywiecki. Przegibek, Bendoszka. (Franz)
Beskid Mały. Magurka Wilkowicka. 30.03.2008 (Interseal)
Beskid Żywiecki. Wielka Racza Wielka Rycerzowa - kilka zdjęć (Franz)
Beskid Żywiecki. Wielka Racza Wielka Rycerzowa - kilka zdjęć (Franz)
Beskid Żywiecki. Rycerzowa i Muńcuł. 28.11.2009 (Interseal)
Beskid Żywiecki. Wielka Racza Wielka Rycerzowa - kilka zdjęć (Franz)
Beskid Śląski. Brenna Centrum - Brenna Leśnica. 2004 r. (Slapol)
Beskid Śląski. Żabnica Prusów Hala Boracza. Październik 2009 (Maslinka)
Beskid Żywiecki. Wielka Racza Wielka Rycerzowa - kilka zdjęć (Franz)
Beskid Śląski. Ostatni dzień września 2007 (Interseal)
Beskid Śląski. Widoki z Baraniej Góry. (Franz)
Beskid Śląski. Z Pietroszonki na Przysłup (pod Baranią Górą). czerwiec 2008 (Maslinka)
Beskid Żywiecki. Zejście żółtym szlakiem z Wielkiej Raczy. (Franz)
Beskid Śląski. Skrzyczne, Ochodzita. (janusz.w)
Beskid Śląski. Szczyrk Karkoszczonka Klimczok Szyndzielnia Wapienica. czerwiec 2009 (Interseal)
Zbiorczo o Beskidach (Blubaj)
Beskid Śląski. Szczyrk, Górka, Klimczok. Listopad 2009 (Maslinka)
Beskid Żywiecki. Zwardoń, Wielka Racza, Rycerka Górna. Listopad 2009 (Interseal)


korekta nastąpi...




Wielka Racza 1226 m.n.p.m. 21.XI.2009

Witam!

Wojtek Franz krakał i wykrakał tę Wielką Raczę :wink: .

Pąciąg 5:29 rano niczym strzała rusza z Bielska i już po dwóch godzinach! jestem w Zwardoniu. Postanawiam bowiem wejść na Wielką Raczę czerwonym szlakiem właśnie ze Zwardonia.

Niech pan uważa szlak jest źle oznaczony - ostrzega mnie miejscowa dziewczyna, gdy już po pół godzinie marszu zaczynam się motać na rozstaju, przy dawnym turystycznym przejściu granicznym nad schroniskiem PTTK "Dworzec Beskidzki".

Po około godzinie dochodzę do kolejnego "przejścia" granicznego. Z prawej słowacki asfalt, z lewej polska droga.
Obrazek

Opis po słowacku, szlak niebieski - który w terenie chyba już nie istnieje...?
Obrazek

Zaczyna się błoto, które towarzyszyć będzie mi przez praktycznie całą drogę. Pierwsze strome podejście pod Beskid Graniczny (863 m.n.p.m) i zejście na siodło. Momentami szlak wygląda tak.
Obrazek

A jest to robota tych panów, którzy palą dziś, chyba na całej Żywiecczyźnie ogniska w lasach i ściągają drewno.
Obrazek

Babrzę się błocie na kolejnym stromym podejściu. Przez około kilometr nigdzie nia ma oznaczeń, pewnie ściętę razem z pniami pojechały na tartak.
Szczyt na który wchodzę to Kikula (1087 m.n.p.m.). Teraz opis słowacki (zresztą polskich nie ma przez cały pięciogodzinny odcinek szlaku) mówi o szlaku czerwonym przez Wielki Przysłop. Na słupkach z kolei są oznaczenia niebieskie, na drzewie czerwone... Nie jest to węzeł z dziesięcioma odejściami i intuicyjnie wiadomo co i jak, ale jest tutaj na prawdę wielki bajzel.

Samowyzwalacz foci mnie na Kikuli
Obrazek

Obrazek

szlak schodzi teraz w dół, przez jakiś czas nie ma błota. Podchodzę pod strome podejście, co sugeruje mi drapanie się na Przysłop Wielki... tymczasem szlak skręca w lewo w las... Szerokim łukiem, prowadząc po poziomicy omija wierzchołek Przysłopia...

Gdzie są oznaczenia? :twisted:
Obrazek

Szlak momentami przechodzi w naprawdę fajną, górską, wąską ścieżkę.
Obrazek

Choć niebo niebieskie, widoki nie są najlepsze. Dalszą perspektywę przesłania mgiełka wymieszana z dymem dziesiątków ognisk.

Po czterech godzinach marszu dochodzę do wzniesienia w bezpośrednim sąsiedztwie Wielkiej Raczy. Nazywa się Upłaz (wg oznaczenia na drzewie) lub Obłaz wg mapy. Wysokość - 1033 m.n.p.m.
Obrazek

Robię tutaj postój na drugie śniadanie. Szlak ciągle prowadzi przez las, widoki kiepskie, widoczność także. Spotykam pierwszych ludzi - dwóch Słowaków.

Szacuję, że jeszcze około czterdzieści minut i powinienem być na górze.

Wychodzę ponad las i szykuję się na "atak szczytowy". Atmosferę psuje linia energetyczna i stacja trafo. Podobno był tutaj niegdyś wyciąg narciarski....
Obrazek

Kilka większych susów i już obszczekuje mnie biały owczarek pod schroniskiem.
Obrazek

Wychodzę ponad schronisko zobaczyć co jest po drugiej stronie... nie ma prawie nic. Mgła.
Jedyne co się udało to Mała Fatra (Wielki Rozsutec i Stoh),a mój ulubieniec :wink: Wielki Chocz schowany...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krótka chwila na odpoczynek z "Leszkiem" i do zejścia...
Obrazek

Zejście żółtym szlakiem do Rycerki Górnej.
Szlak to nudna, szeroka stokówka zrywkowa poprowadzona zboczem Wielkiej Raczy. Spotykam po drodze kilka grupek turystów.
Obrazek

Rycerka Górna Kolonia. Autobus mam za pół godziny. Schodzę więc dwa przystanki niżej, by nie stać w miejscu. W Rajczy jestem o piętnastej. 15:06 odjeżdżam pociągiem do Bielska. Pociąg mknie niczym strzała. W mieszkaniu jestem na Telexpress...

Czas nadrabiać zaległości. Kolejny plan to Wielka Rycerzowa i powrót przez Muńcuł.

Pozdrawiam
Interseal M.
Ostatnio edytowano 02.10.2012 17:19 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 30 razy
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 22.11.2009 09:15

Ja też szłam na Wielką Raczę ze Zwardonia...tyle, że ...15 lat temu.
Tam nocleg, potem na Przegibku, Rycerzowej i do Szczytkówki ( wiem, że kiedyś to studenckie schronisko spłonęło, ciekawa jestem, czy zostało odbudowane), dalej Lipowska, Rysianka ...
Dzięki za powrót do wspomnień.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2009 14:57

MAPA napisał(a):Ja też szłam na Wielką Raczę ze Zwardonia...tyle, że ...15 lat temu.
Tam nocleg, potem na Przegibku, Rycerzowej i do Szczytkówki ( wiem, że kiedyś to studenckie schronisko spłonęło, ciekawa jestem, czy zostało odbudowane), dalej Lipowska, Rysianka ...
Dzięki za powrót do wspomnień.


Przez piętnaście lat wiele musiało się na szlaku zmienić.

Jest teraz nasilony okres wyrębu drzew i szlaki zmieniają się z dnia na dzień.

Fajnie, że udało się mi przywołać Twoje wspomnienia.
:)
Pozdrawiam
Interseal M.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 23.11.2009 11:00

Interseal napisał(a):Fajnie, że udało się mi przywołać Twoje wspomnienia.


Moje wspomnienia też przywołane... :) :wink:
Dawno mnie tam nie widzieli :!:
Co do tego błota... Nieciekawie się przez to brnie :? Zeszłej jesieni wybrałem się na Stożek i szlak wyglądał podobnie. Oprócz drwali przyczynili się do tego rowerzyści :(

pozdr

P.S.
Mnie ostatno wzięło za uzpełnianie mojej KGP... Bywam na mało uczęszczanych szlakach, Kowadło..., Góra Kłodzka... - fajnie, cicho, pusto :D
Polecam :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2009 12:00

janusz.w. napisał(a): Zeszłej jesieni wybrałem się na Stożek i szlak wyglądał podobnie. Oprócz drwali przyczynili się do tego rowerzyści :(


Byłem na Stożku w piątek, na dzień przed Wielką Raczą. Drwale nadal robią swoje :wink:

janusz.w. napisał(a):
Mnie ostatno wzięło za uzpełnianie mojej KGP... Bywam na mało uczęszczanych szlakach, Kowadło..., Góra Kłodzka... - fajnie, cicho, pusto :D
Polecam :!:


Nie znam, ale zapamiętam. :) Dzięki.

Pozdrawiam
Interseal M.
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 23.11.2009 12:33

I niech mnie jeszcze ktoś zapyta dlaczego tak nie lubię położenia geograficznego Podlasia... :evil:
Fajna wycieczka, jak w sam raz na fajny dzień po tygodniu pracy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2009 14:13

dudek_t napisał(a):I niech mnie jeszcze ktoś zapyta dlaczego tak nie lubię położenia geograficznego Podlasia... :evil:


Myślałem, że na pocieszenie napiszę Ci o żubrach itp.. ale okazuje się, że w Parku Pszczyńskim też je mamy... :wink:


dudek_t napisał(a):Fajna wycieczka, jak w sam raz na fajny dzień po tygodniu pracy.


Oj tak! Szkoda, że proporcji nie można odwrócić :)

Pozdrawiam
Interseal M.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.11.2009 16:23

Mariuszu, bardzo fajna wycieczka! Na Wielkiej Raczy jeszcze mnie nie było, trzeba będzie nadrobić...

Sobotnie słońce wyciągnęło Cię z domu, podobnie jak nas :D My w tym czasie (a właściwie parę godzin później, bo o 8:30 dopiero wstawaliśmy :wink:) zdobywaliśmy Klimczok.
Szliśmy niebieskim szlakiem, obok Sanktuarium na Górce, skrajem Osiedla Podmagurskiego. Na początku asfaltem, potem po betonowych płytach, w końcu drogą kamienistą i gruntową. Pogoda przepiękna (13 st. na dole, słoneczko), szkoda tylko, że widoczność nie była zadowalająca. Babią widzieliśmy bardzo zamgloną, a o zobaczeniu Tatr (które stamtąd czasem widać) mogliśmy sobie pomarzyć.

Pod Schroniskiem "Klimczok" jeszcze sporo śniegu. Na szczycie Klimczoka udało nam się zająć jedyny drewniany stół i wygodnie pooglądać mapę. (Tylko strasznie wiało!) Wróciliśmy zielonym szlakiem, doliną Biłej.

Ze szlaku zeszliśmy o 16:00, razem z zapadającym zmrokiem. Potem jeszcze karczma góralska "U Kroćpoka" - polecam! Rewelacyjny wystrój, subtelnie sącząca się góralska muzyka i przepyszny piwny grzaniec :D

Mam nadzieję, że mi wybaczysz, jak się tutaj "podczepię" z kilkoma fotkami :wink: Klimczok to co prawda nie Beskid Żywiecki, tylko Śląski, ale to w końcu blisko, a zwłaszcza górami :D


Początek trasy, skracamy sobie męczący asfaltowy odcinek, pnąc się stromo pod górę:

Obrazek

Sanktuarium na Górce:

Obrazek

Ostatnio byłam tu w 2002 roku. Trochę się zmieniło, miejsce niestety się bardziej "ucywilizowało".

Przyrodzie chyba coś się pomyliło :wink::

Obrazek

Staring at the sun :D:

Obrazek

Najprzyjemniejsza część szlaku (nie asfalt, którego na szczęście nie było tak dużo jak się obawiałam, i nie aż tak stromo :wink:)

Obrazek

Na odmianę, najbardziej stromy odcinek, na sam szczyt Klimczoka (1117 m. n. p .m.):

Obrazek

Rzut oka na schronisko "Klimczok", które w zasadzie znajduje się pod szczytem Magury (1109 m. n. p. m.):

Obrazek

Czas na odwrót. Zamglony zachód słońca:

Obrazek

Pozdraviam serdecznie Miłośnika Gór i życzę powodzenia w zdobywaniu kolejnych szczytów :D

P.S. Byłam "prawie" w Twoich stronach :wink: Klimczok - Brenna Węgierski to tylko jakieś dwie godziny.
Ostatnio edytowano 23.02.2012 19:01 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2009 17:13

Cześć Agnieszko!

maslinka napisał(a):Na Wielkiej Raczy jeszcze mnie nie było, trzeba będzie nadrobić....


Polecam! Sam tam chętnie wrócę, jeżeli widoczność tylko będzie bardziej obiecująca.

maslinka napisał(a):Sobotnie słońce wyciągnęło Cię z domu, podobnie jak nas :D My w tym czasie (a właściwie parę godzin później, bo o 8:30 dopiero wstawaliśmy :wink:) zdobywaliśmy Klimczok.


Ja trzasnąłem ręką po budziku o 4:25 :wink: Jeszcze w Milówce niebo było ciemno szare i gwiaździste, nie spodziewałem się mgiełki wiszącej nisko nad horyzontem, słoneczko wyszło dopiero około 10-tej. Z domu wyciągneły mnie wcześniejsze obiecanki "wróżbitów" z IMiGW :)

maslinka napisał(a):Pogoda przepiękna (13 st. na dole, słoneczko), szkoda tylko, że widoczność nie była zadowalająca. Babią widzieliśmy bardzo zamgloną, a o zobaczeniu Tatr (które stamtąd czasem widać) mogliśmy sobie pomarzyć...

...(Tylko strasznie wiało!)...


Bardzo kiepska widoczność była jedynym mankamentem i mojego wyjścia.
O dziwo wogóle nie wiało.

maslinka napisał(a):Mam nadzieję, że mi wybaczysz, jak się tutaj "podczepię" z kilkoma fotkami :wink: Klimczok to co prawda nie Beskid Żywiecki, tylko Śląski, ale to w końcu blisko, a zwłaszcza górami :D


No nie wiem... nie wiem... :wink: .
Zmienię tytuł na "Beskid Śląski i Żywiecki" i będzie fajnie :wink: , sam mam kilka rzeczy ze Śląskiego do wklejenia, a Żywiecki mam zamiar rozwinąć.
Zapraszam do uzupełnienia! :)

maslinka napisał(a):Pozdraviam serdecznie Miłośnika Gór i życzę powodzenia w zdobywaniu kolejnych szczytów :D

P.S. Byłam "prawie" w Twoich stronach :wink: Klimczok - Brenna Węgierski to tylko jakieś dwie godziny.


Dziękuję Miłośniczko :) :D

P.S. Z Węgierskiego do moich stron jest jeszcze jakieś ... hmmm... 12 kilometrów asfaltem... a szlakami? Ho ho ho! :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Beskid Śląski i Żywiecki

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.11.2009 20:00

Interseal napisał(a):Wojtek Franz krakał i wykrakał

Czuję się wyróżniony, skoro powołujesz się na starego gawrona już w pierwszym zdaniu tego wątku. :P

Miałem zamiar założyć coś podobnego, tylko zawierającego dodatkowo Beskid Mały, bo - moim zdaniem - pasuje do kompletu. Tyle, że ciągnę aktualnie pięć wątków, więc chcę zaczekać aż któryś skończę. Ale w tej sytuacji... to chyba już sobie dam z tym spokój. :)
Pomyśl - może rozszerzyć jeszcze zakres?.. :idea:

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.11.2009 20:38

Interseal napisał(a):Zmienię tytuł na "Beskid Śląski i Żywiecki" i będzie fajnie :wink: , sam mam kilka rzeczy ze Śląskiego do wklejenia, a Żywiecki mam zamiar rozwinąć.
Zapraszam do uzupełnienia! :)

Dzięki za zmianę tytułu :wink:
Chętnie uzupełnię :D Na pewno będę miała coś do wrzucenia i ze Śląskiego i z Żywieckiego, bo to tereny trochę mi znane. Ale najpierw czekam na Twoje opisy. Potem będę się wtrącać :twisted:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2009 20:44

Mówisz - masz, Stary Gawronie :) "Beskid Śląski, Żywiecki i Mały"

Liczę na Ciebie i innych w kwestii uzupełniania tematu.

Pięć wątków na raz...? Gawron próbuje łapać wszystkie wrony za ogony. :P

Pozdrawiam
Interseal M.łody Szpaczek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.11.2009 20:58

Interseal napisał(a):Mówisz - masz, Stary Gawronie :) "Beskid Śląski, Żywiecki i Mały"

Niech Ci to będzie nagrodzone górami coraz wyższymi i coraz bardziej stromymi! ;)

Interseal napisał(a):Liczę na Ciebie i innych w kwestii uzupełniania tematu.

Maslinka już Ci coś wrzuciła. Inni pewnie pójdą w jej ślady. A ja też Ci nawrzucam, jak trochę się uporam z innymi sprawami. :)

Interseal napisał(a):Pięć wątków na raz...? Gawron próbuje łapać wszystkie wrony za ogony. :P

Turcja, Dolomity, Alpy Julijskie, Rumuńskie wyrypy, Słowacja.
A tydzień temu byłem bliski otwarcia szóstego, ale dałem sobie w porę po łapach. :twisted:

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 23.11.2009 21:15

Skoro zbiorczo o Beskidach to dorzucę coś od siebie :)

Poranny widok na Tatry z ruin wysadzonego schroniska pod szczytem Babiej Góry. Pod pierzynką oczywiście Jezioro Orawskie. Troszkę żółto wyszło i może bez rewelacji ale może kogoś zainteresuje bo panorama jest stamtąd potężna:
Obrazek

Zielonym z Małej Rycerzowej w kierunku Ujsoły/Soblówka.
od lewej zamyka panoramę Skrzyczne (w głębokiej oddali - ten garb w prawą stronę na linii horyzontu), prawa to Veľký Rozsutec i Stoch z Małej Fatry. Na horyzoncie znajdziecie Babią i okoliczne szczyty, a w samym tle łańcuch Tatr:
Obrazek

Jeszcze raz z Rycerzowej:
Obrazek

Spacerkiem po masywie Grojca:
Obrazek

Z wieży na Baraniej:
Obrazek

Z Pilska na słowacką stronę:
Obrazek

Z Pilska na polską stronę:
Obrazek

Z Jałowca na Babią:
Obrazek
Obrazek

i jeszcze coś bardziej aktualnego czyli krótka fotorelacja z wizyty 14.11.2009 w Bacówce na Krawcowym Wierchu.
Spojrzenie na Tatry z Grubej Buczyny, nocleg i powrót drugiego dnia.
Może mnie również uda się kogoś namówić na wizytę w Beskidach :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 23.11.2009 23:59 przez blubaj, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.11.2009 23:35

Obrazek

:twisted:

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Następna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone