Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.11.2009 12:12

Fatamorgana napisał(a): A co do wspólnej wycieczki:Skoro pomysł już padł (znaczy został rzucony :wink: ), to pora na ciąg dalszy.

Co do terminów, to teraz mamy akurat najmniej ciekawą część roku, więc proponuję jak będzie nieco śniegu- na ozdobę.
Jak się nie uda w grudniu, to zrobimy w styczniu.
Zima w końcu przyjdzie.


Jestem za ogólnie i jestem za terminem w przyszłym roku. Dzień jest już zbyt krótki i trzebaby wcześnie wstać i jeszcze mocno wyciągać nogi, a chyba nie o to chodzi by biegać na takim - mam nadzieję lajtowym wyjściu. :wink:

Ja sam planuję już tylko jedną, przypuszczalnie szybką wycieczkę w Beskid Żywiecki.

I tutaj mam pytanie do Wojtka Franza w temacie jego wielkiej miłości :wink: czyli trasy z Rajczy na Lipowską i Rysiankę i powrót przez Abrahamów do Węgierskiej Górki.

Czy wystarczy siedem godzin dnia na zrobienie takiej trasy? Chodzi mi oczywiście, by dotrzeć do mieszkania na Teleexpress... :wink:

Pozdrawiam
Interseal M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.11.2009 12:45

Fatamorgana napisał(a):- Mała Fatra i trasa przez masyw Sokolia (to te fantastyczne skały wiszące nad Tieśnavami) na Kraviarskie z zejściem do Vratnej. Bardzo widokowa i atrakcyjna trasa, choć miejscami stroma. Ale wyjście polecam z .. doliny przepięknej ale mało znanej, czyli z Obśivanki. Trasę znam dobrze.

:lol: Akurat poluję na dwa dni ładnej pogody - najlepiej nie w weekend - żeby tam wyskoczyć. Właśnie mam zamiar odwiedzić Sokolie i Boboty, bo wieki całe już tam nie byłem.
Wiele lat temu przeszedłem w grudniu całą Klaczańską część Małej Fatry i Krywańską po Chleb - ze śladową ilością śniegu. Oby w tym grudniu też się udało jeszcze coś przejść bez tego... białego. ;)

Interseal napisał(a):I tutaj mam pytanie do Wojtka Franza w temacie jego wielkiej miłości czyli trasy z Rajczy na Lipowską i Rysiankę i powrót przez Abrahamów do Węgierskiej Górki.

Czy wystarczy siedem godzin dnia na zrobienie takiej trasy? Chodzi mi oczywiście, by dotrzeć do mieszkania na Teleexpress...

Mało. To już tylko dla biegaczy. Oczywiście, w przypadku miękkiego śniegu w ogóle nie ma o czym mówić.

A oto trzy kolejne fotki z trasy Wlk.Racza - Wlk.Rycerzowa:

Obrazek

W tyle pozostaje Wlk.Racza z widocznym jeszcze schroniskiem:

Obrazek

A na północy Beskid Śląski z Baranią Górą i Skrzycznem w roli głównej:

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.11.2009 20:23

Kilka zdjęć z kolejnej niedzielnej wycieczki. 30 marca 2008.
Tym razem Beskid Mały i Magurka a raczej kilka widoków z trasy...

Śniadanie na szlaku.
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Wielki Rozsutec i Stoh w Małej Fatrze
Obrazek

Reszta Małej Fatry we mgle
Obrazek

Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, choć administracyjnie na Śląsku jest dopiero od ostatniej reformy administracyjnej. :)
Obrazek


Obrazek

Zejście do Bielska i bęc! na szlaku. :)
Obrazek

Pozdrawiam
Interseal M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.12.2009 10:48

Ja wtrącę znów swoje trzy grosze.

Obrazek

Już widać przełęcz Przegibek.

Obrazek

Kieruję się do schroniska, a za mną graniczny szczyt - Bania.

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.12.2009 21:23

Franz napisał(a):Już widać przełęcz Przegibek.


Czy ta góra najwyższa na zdjęciu to Muńcuł? Coś nie mogę się połapać. :)

Pozdrawiam
Interseal M.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.12.2009 21:52

Ha! Czyli dobrze wyczaiłem gdzie warto pójść, tyle tylko, że wy sami juz te trasy planujecie i zaliczycie. No ale pewnie jeszcze coś zostanie na wspólny wyjazd chłopaki...
Chociaż jak patrzę na częstotliwość wyjazdową Interseala, to mam wrażenie, że zaraz mu tych Beskidów braknie do chodzenia... :lol: :wink:

Wojtku, daj znać jak będziesz w tym grudniu robił Fatrę, bo i mnie tam jeszcze teraz zaciaga, a od połowy XII do końca roku będę miał chyba wolne...
Byłoby naprawdę fajnie w końcu poznać "wilka górskiego".
:) :wink:

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.12.2009 00:45

Fatamorgana napisał(a): No ale pewnie jeszcze coś zostanie na wspólny wyjazd chłopaki...

Wojtku, daj znać jak będziesz w tym grudniu robił Fatrę, bo i mnie tam jeszcze teraz zaciaga, a od połowy XII do końca roku będę miał chyba wolne...


Zróbcież tą Fatrę chłopaki i dajcie znać jak było.

Fatamorgana napisał(a):
Chociaż jak patrzę na częstotliwość wyjazdową Interseala, to mam wrażenie, że zaraz mu tych Beskidów braknie do chodzenia... :lol: :wink:


Nie braknie. Ja mam coś takiego, że nie muszę za każdym razem chodzić w nowe i nieznane.
Przykład. Na Babiej Górze byłem w tym roku trzy razy.... i coś mi się wydaje, że nie ostatni raz w tym roku... :)

Jak będzie sprzyjająca okoliczność to mogę i zielonym z Leśnicy na Trzy Kopce Wiślańskie pójść... jak szacuję... moment... 17 lat x 12 mc x średnio 2 wyjścia w miesiącu.... 409 raz! :wink: :D

Pozdrawiam
Jeszcze Interseal M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.12.2009 17:11

Fatamorgana napisał(a):Wojtku, daj znać jak będziesz w tym grudniu robił Fatrę, bo i mnie tam jeszcze teraz zaciaga, a od połowy XII do końca roku będę miał chyba wolne...

U mnie tylko jest ten problem, że ostateczna decyzja o ew. wyjeździe zapada na ogół na kilka godzin wcześniej.

Interseal napisał(a):Czy ta góra najwyższa na zdjęciu to Muńcuł?

Tak.

Tu Rycerzowa z Przegibka.

Obrazek

Schronisko na Przegibku.

Obrazek

Widok z Będoszki na północ.

Obrazek

Widok z Będoszki na wschód.

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.12.2009 18:22

Franz napisał(a):
Widok z Będoszki na północ.


Chyba Bendoszki? :)

Czyli na Rycerzową nie poszedłeś tego dnia?
Zresztą nie będę wyprzedzał... wrzuć kolejne trzy zdjęcia, to się przekonamy. :wink:

Muńcuł na Twoich zdjęciach mnie prześladuje :wink: . To dlatego, że jadąc z Glinki zawsze robi na mnie wrażenie strrrasznie wysokiej i potężnej góry.

Pozdrawiam
Interseal M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.12.2009 12:10

Interseal napisał(a):
Franz napisał(a):
Widok z Będoszki na północ.

Chyba Bendoszki? :)

Obie nazwy są w użyciu. Ja sam mówię (i piszę) raz tak, a raz tak.

Interseal napisał(a):Czyli na Rycerzową nie poszedłeś tego dnia?
Zresztą nie będę wyprzedzał... wrzuć kolejne trzy zdjęcia, to się przekonamy. :wink:

Tak, masz rację - zszedłem na dół - w końcu tam stał mój wóz. ;)
Za chwilę wrzucę końcówkę z tej trasy. A na następny raz poszukam jakiejś kontynuacji.

Interseal napisał(a):Muńcuł na Twoich zdjęciach mnie prześladuje :wink: . To dlatego, że jadąc z Glinki zawsze robi na mnie wrażenie strrrasznie wysokiej i potężnej góry.

Moje pierwsze zdobycie Muńcuła odbyło się... na plecach taty. Miałem wtedy pięć lat. Przeoczyliśmy skręt szlaku zaraz za mostem w Ujsołach i zagłębiliśmy się w dolinę Danielki. Jak wszystko stało się jasne, zapadła decyzja wejścia na grzbiet wprost z doliny. A tam stromo jest...

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.12.2009 13:04

Przed zejściem ze szczytu trzeba jeszcze pomachać dobremu znajomemu.

Obrazek

Potem drogą przez las, a w dolinie czeka już zaprzężona kareta.

Obrazek

Pora założyć ciepłe pantofle.

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2009 14:29

Franz napisał(a): Przed zejściem ze szczytu trzeba jeszcze pomachać dobremu znajomemu.


:wink: :)

Franz napisał(a):Potem drogą przez las, a w dolinie czeka już zaprzężona kareta.


Widzę, że karetę zostawiłeś wpół drogi między wyjściem a zejściem.
Czy jakiś gazda nie chciał od Ciebie "piątaka" za pilnowanie zaprzęgu w tym miejscu? :)

Pozsdrawiam
Interseal M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.12.2009 16:33

Interseal napisał(a):Czy jakiś gazda nie chciał od Ciebie "piątaka" za pilnowanie zaprzęgu w tym miejscu? :)

Na ogół staram się wóz postawić tak, by się sam pilnował. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 03.12.2009 16:55

Zabrałem się za reanimację :wink: mojej prehistorycznej mapy 'Beskid Śląski i Żywiecki'. Patrzę na nią, a z niej na mnie... Czupel spogląda :lol:

I tak się zastanawiam z której strony na niego :?:

Niebieskim z Wilkowic :?:
Wcześniejszym czerwonym (między Mikuszowicami a Wilkowicami) :?:
Niebieskim z Czernichowa (nie wiem czy dobrze napisałem bo mapa wytarta :wink: ) :?:
Czerwonym z Międzybrodzia Bialskiego :?:

Panie, Panowie, Mariuszu, Wojtku, może znacie te szlaki :?: Pomożecie :?: :wink:

pozdr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.12.2009 17:30

janusz.w. napisał(a):I tak się zastanawiam z której strony na niego :?:

Czerwonym z Międzybrodzia Bialskiego :?:

Ja bym za tym wariantem optował. Ma tę zaletę, że możesz zrobić pętlę przez Magurkę i dalej w kierunku Hrobaczej Łąki z kilkoma możliwościami powrotu - zależnie od widzimisię.
Jeśli będzie sporo śniegu, to się całej pętli zrobić nie da. Wtedy może od Wilkowic i zejście do Łodygowic.

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone