Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2011 17:50

maslinka napisał(a):
Interseal napisał(a):Natomiast na szczycie Kotarza jeszcze nigdy o dziwo nie byłem... :?

To może zrobimy jakiś cro.plowy na Kotarz wyskok? :wink:
Jak się będziemy wybierać do Brennej, dam znać i może uda nam się spotkać gdzieś na stoku, jeśli będziecie akurat w swoich rodzinnych stronach :)


Bardzo chętnie. Jestem za i podnoszę obie ręce do góry :)
Odpada niestety najbliższa niedziela.

Teraz biorę się za Twój opis sobotniej wycieczki... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2011 18:53

maslinka napisał(a): I tutaj właśnie gubimy szlak :oops: Docieramy do tej drogi:


O tej porze już mnie tam nie było...źeby Was zawrócić :wink:

Byłem dzisiaj - mgła ograniczała widoczność do kilkunastu metrów... było... "otępnie" :wink:

Fajna wycieczka.
Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.09.2011 20:43

Interseal napisał(a):Bardzo chętnie. Jestem za i podnoszę obie ręce do góry :)
Odpada niestety najbliższa niedziela.

A najbliższa sobota? Pewnie też nie bardzo, bo zdaje się, pracujesz... To może w następny weekend się uda. Oby nie zaskoczył nas nagły atak zimy :wink: Chociaż to też nie byłoby złe, bo wtedy narty i... Świniorka :D

Interseal napisał(a):O tej porze już mnie tam nie było...źeby Was zawrócić :wink:

No tak, to już pewnie było koło 16:00. Jak zwykle ruszyliśmy na szlak skoro świt :wink:

Interseal napisał(a):Byłem dzisiaj - mgła ograniczała widoczność do kilkunastu metrów... było... "otępnie" :wink:

Podejrzewam, że musiało być nieciekawie i smętnie. Po wczorajszym upale dzisiejszy dzień jest otępiający właśnie. Od rana walczę ze snem. Chyba niedługo trzeba będzie przestać walczyć :wink:

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2011 21:49

maslinka napisał(a):
Interseal napisał(a):Bardzo chętnie. Jestem za i podnoszę obie ręce do góry :)
Odpada niestety najbliższa niedziela.

A najbliższa sobota?


Upsss... dwie soboty już minęły... Niestety nie zaglądałem tutaj od kilku tygodni.

Mam nadzieję, że wycieczki Wam się udały. Ostatnie dwa weekendy wymarzone na łazikowanie.

Ostatnio udało nam się wyrwać tutaj. Kto wie co to i gdzie? :wink:

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.10.2011 22:10

Cześć Mariusz! Faktycznie, dawno Cię nie było.

Interseal napisał(a):Mam nadzieję, że wycieczki Wam się udały. Ostatnie dwa weekendy wymarzone na łazikowanie.

Tylko jedna wycieczka doszła do skutku - tydzień temu byliśmy na Starym Groniu, Grabowej i pod Kotarzem. Jak skończę chorwacką relację (a został mi tylko 1 odcinek :wink:), to wrzucę tu kilka zdjęć.
Ostatni piękny weekend niestety z konieczności był stacjonarny...

A Wasze zdjęcia to przypadkiem nie z okolic Malinowskiej Skały są? :wink:

Pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2011 22:20

maslinka napisał(a):A Wasze zdjęcia to przypadkiem nie z okolic Malinowskiej Skały są? :wink:


Zimno jak jasny gwint! :wink:

Jako, że niewiadomo kiedy znowuż się pojawię, to małą mam dla Ciebie podpowiedź: Po drugiej stronie pasma nartowaliście w ubiegłym roku... i była to dla mnie narciarska nowość i zaskoczenie zarazem.

Pozdrawiam.
Mariusz.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.10.2011 22:33

Interseal napisał(a):Jako, że niewiadomo kiedy znowuż się pojawię, to małą mam dla Ciebie podpowiedź: Po drugiej stronie pasma nartowaliście w ubiegłym roku... i była to dla mnie narciarska nowość i zaskoczenie zarazem.

W takim razie stawiam na Przyłęków :D A właściwie na okolice Hali Lipowskiej i Romanki... :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2011 22:53

maslinka napisał(a):W takim razie stawiam na Przyłęków :D A właściwie na okolice Hali Lipowskiej i Romanki... :?:


Wieje chłodem. :lol:

Być może moja podpowiedź błedna... muszę pogrzebać w wątku narciarskim... :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.10.2011 22:56

Interseal napisał(a):Być może moja podpowiedź błedna... muszę pogrzebać w wątku narciarskim... :)

W takim razie do trzech razy sztuka - Madohora :D Czyli koło ośrodka narciarskiego Czarny Groń :wink:
Na Waszych zdjęciach jest Grota Komonieckiego :P Wygooglałam :twisted:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2011 23:05

maslinka napisał(a):
Interseal napisał(a):Być może moja podpowiedź błedna... muszę pogrzebać w wątku narciarskim... :)

W takim razie do trzech razy sztuka - Madohora :D Czyli koło ośrodka narciarskiego Czarny Groń :wink:
Na Waszych zdjęciach jest Grota Komonieckiego :P Wygooglałam :twisted:


Taaaak! Brawo! Ze spokojem mogę iść spać. :)
To jest tak zwana Jaskinia Komonieckiego, choć jaskini nie przypomina. Kilkadziesiąt metrów poniżej jest wodospad o wysokości jakieś 5-6 metrów. Niestety mało wody w potokach i słaby efekt.

Do jaskini nie tak łatwo było nam trafić. Od strony Praciaków jest jeszcze jakiś opis ścieżki, my natopiast podchodziliśmy od Targoszowa.

Ku mojemu zdziwieniu niedaleko jaskini w lesie przecieliśmy żółty szlak, którego nie ma ani na naszej starej mapie ani na nowych mapach naszych znajomych. Taki stary, czy taki nowy? Ciekawe.

Pozdrawiam.
Mariusz.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.10.2011 23:17

Interseal napisał(a):Taaaak! Brawo! Ze spokojem mogę iść spać. :)

A ja mam pomysł na następną wycieczkę :D Dzięki!

Laku noć :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.10.2011 23:33

O! Widzę Beskid Mały! Brawa dla całej Ekipy! :D

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2011 15:41

Franz napisał(a):O! Widzę Beskid Mały! Brawa dla całej Ekipy! :D


Dzięki.
Wstyd, gdyż do "Małego" mam tak blisko, a praktycznie go nie znam.

Pozdrawiam.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 04.10.2011 19:35

Interseal napisał(a):
Wstyd, gdyż do "Małego" mam tak blisko, a praktycznie go nie znam.


... dobry cytat :mrgreen: :sm:

:wink: PZDR.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2011 20:04

Crayfish napisał(a):... dobry cytat :mrgreen: :sm:


Zastanawiałem się kto będzie pierwszy... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone