Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2012 23:40

maslinka napisał(a):Korci mnie, żeby zapytać: po czym poznałeś, że to akurat ta koza :?: 8O :lol:


W końcu jestem wnukiem Pasterza przez duże P. :)
Ostatnio w Koniakowie wymieszano około 800 owiec z różnych owczarni. Tam dopiero będzie jazda z identyfikacją :wink: .. a Wy się mi jednej kozy czepiacie.

Mam jeszcze pytanie do Agnieszki. Czy takie coś jeszcze się na Orłowej ostało, czy została kupa rdzawego błota?

Obrazek

I jeszcze suplemencik mały... z innego ujęcia na Wiadome Miejsce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.05.2012 13:33

Interseal napisał(a):Ostatnio w Koniakowie wymieszano około 800 owiec z różnych owczarni. Tam dopiero będzie jazda z identyfikacją :wink: .. a Wy się mi jednej kozy czepiacie.

Hehe, ja się nie czepiam ;) Byłam ciekawa, bo dla mnie to czysta abstrakcja 8O


Interseal napisał(a):Mam jeszcze pytanie do Agnieszki. Czy takie coś jeszcze się na Orłowej ostało, czy została kupa rdzawego błota?

Obrazek


Istnieje, wygląda tak:

Obrazek

Zwróciłam uwagę no to "bajorko", w zasadzie do błota już chyba temu niedaleko... Zdecydowanie mniej wody niż u Ciebie.

Fajny suplemencik :D Widać okolice "szalonego orczyka" :lol: Ja mam podobne ujęcia tylko ze śniegiem.

Pozdrawiam :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.05.2012 14:35

26 sierpnia 2006 - Pilsko

Odgrzebałam stare zdjęcia, prawie sprzed 6 lat 8O Zbyt wiele nie pamiętam, bo to jednak było dawno ;), ale ponieważ Pilska w tym wątku jeszcze nie było, to teraz będzie 8)

Niestety mam mało zdjęć samego krajobrazu i muszę wkleić fotki ze sobą :lol: Widzę wyraźnie, że mój wtedy-jeszcze-nie-mąż pstrykał mi kiedyś zdecydowanie więcej zdjęć niż teraz. Ale wiecie, jak to jest po ślubie :lol: ;)

No to ruszamy! Idziemy bodajże żółtym szlakiem z Korbielowa (Smrek).

Obrazek

Mijamy spore stadko koni:

Obrazek

Obowiązkowa przerwa na jagody:

Obrazek

Były jeszcze pod koniec sierpnia 8O

I z fioletowymi językami, ustami i dłońmi (dopasowałam się jeszcze bardziej do koloru moich ciuchów ;)) wchodzimy na Halę Miziową:

Obrazek

Podziwiamy infrastrukturę narciarską (nie wiem, skąd ta mina :lol:):

Obrazek

Że też nigdy nie nartowaliśmy na zboczach Pilska...

Zaczynamy podejście z Hali Miziowej:

Obrazek

Niestety pogoda stopniowo się pogarsza, a raczej jest gorsza na większych wysokościach. Na szczycie Pilska jest zimno i niewiele widać :? Pamiątkowe zdjęcie z tablicą:

Obrazek

Schodzimy! Robi się coraz cieplej. Widoki piękne:

Obrazek

Bardzo miło wspominam tę wycieczkę, chociaż zdjęć niestety nie mam zbyt wiele :lol:
Pilsko do powtórki :D

Pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2012 15:11

Witam.

Fajne te Twoje wykopaliska sprzed 6 lat. Twoja teoria ewolucji fotografa z wiekiem lub inaczej - z upływem stażu - całkiem słuszna. :wink:

Ciekaw jestem jak wygląda teraz zejście żółtym szlakiem na Miziową. Sześć lat temu nie mieliśmy maczet i wyszliśmy odrapani jak z buszu... :)
Pilsko do powtórki!

Tymczasem w najbliższą niedzielę mam sporę chęci dopisać do tytułu wątku kolejny Beskid... mam nadzieję, że pogoda się utrzyma.

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.05.2012 15:17

Interseal napisał(a):Fajne te Twoje wykopaliska sprzed 6 lat. Twoja teoria ewolucji fotografa z wiekiem lub inaczej - z upływem stażu - całkiem słuszna. :wink:

Hihi, a jednak ;)


Interseal napisał(a):Tymczasem w najbliższą niedzielę mam sporę chęci dopisać do tytułu wątku kolejny Beskid... mam nadzieję, że pogoda się utrzyma.

Już chyba tylko jeden został 8)
Dopisz, dopisz :D Mam też kilka archiwalnych ;) fotek ze szlaku na Przehybę, z Rytra i okolic :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2012 16:53

maslinka napisał(a):Już chyba tylko jeden został 8)
Dopisz, dopisz :D Mam też kilka archiwalnych ;) fotek ze szlaku na Przehybę, z Rytra i okolic :)


Zimnoooo...! :wink:

Od kilku lat chodzi mi po głowie Luboń Wielki ze swoim gołoborzem i mini schroniskiem na szczycie.

Wyjście z Rabki (Zaryte) żółtym, a powrót niebieskim.


Ponieważ poza brakującym w opisie Sądeckim pozostał Wyspowy!... no i o Makowskim nie należy zapominać. :)

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.05.2012 17:03

Interseal napisał(a):Od kilku lat chodzi mi po głowie Luboń Wielki ze swoim gołoborzem i mini schroniskiem na szczycie.

Pooglądałam sobie zdjęcia. Faktycznie - wygląda ciekawie 8)

Interseal napisał(a):Poza brakującym w opisie Sądeckim pozostał Wyspowy!... no i o Makowskim nie należy zapominać. :)

No tak, zapomniałam o Wyspowym :oops: Co do Makowskiego... to dla mnie taki dziwny twór wciśnięty między Beskid Żywiecki a Wyspowy :o Pewnie się zaraz narażę ;) :lol:

P.S. Może łatwiej byłoby zmienić tytuł wątku na: Beskidy :lol: Chociaż takie dopisywanie "po kawałku" ma swój urok 8)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.05.2012 01:10

maslinka napisał(a):26 sierpnia 2006 - Pilsko

Niestety mam mało zdjęć samego krajobrazu i muszę wkleić fotki ze sobą :lol: Widzę wyraźnie, że mój wtedy-jeszcze-nie-mąż pstrykał mi kiedyś zdecydowanie więcej zdjęć niż teraz. Ale wiecie, jak to jest po ślubie :lol: ;)

WOW! Pilsko.... dawno zapomniane przeze mnie. Jakoś od 1990r nie umiem się wybrać w ten rejon... co najwyżej przejeżdżało się w drodze do Tatr przez Przeł. Glinne. I nic więcej. Podobnie z Babią, choć tam nie lazłem od 1995r.
Prawdopodobnie ten wątek w końcu mnie kopnie tam.
:wink:

A co do ślubu i fotek żonom po nim...zrób eksperyment. Powiedz mu, że pragniesz być focona jak dawniej- jak wtedy.
Jak się będzie wykręcał to ....będzie to podejrzane. :lol:

Podziwiamy infrastrukturę narciarską (nie wiem, skąd ta mina :lol:):


Przypuszczalnie chodzi o stan tej "infrastruktury"....

Pilsko zdycha w ostatnim czasie- tak jak Szczyrk- typowy przykład jak polskie piekiełko zabija popularne i dochodowe kiedyś miejsca.

Postaram się dorzucić coś do tego wątku. Niedawno odwiedziłem Beskidy.
A tam...same barany! 8O :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.05.2012 15:03

Fatamorgana napisał(a):WOW! Pilsko.... dawno zapomniane przeze mnie. Jakoś od 1990r nie umiem się wybrać w ten rejon... co najwyżej przejeżdżało się w drodze do Tatr przez Przeł. Glinne. I nic więcej. Podobnie z Babią, choć tam nie lazłem od 1995r.
Prawdopodobnie ten wątek w końcu mnie kopnie tam.
:wink:

Pilsko warte jest odwiedzenia :) Mam nadzieję, że ten wątek Cię kopnie i że będę miała w tym swój udział :twisted: Czyli to prawie jakbym ja Ciebie kopnęła ;) :lol:

Fatamorgana napisał(a):Postaram się dorzucić coś do tego wątku. Niedawno odwiedziłem Beskidy.
A tam...same barany! 8O :wink:

Dorzuć koniecznie! Owieczki, barany, kozy... coraz więcej tego zwierzyńca :D

Pozdrawiam :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.05.2012 16:20

To może jeszcze Pilsko w innej szacie.

Start z Sopotni na przełęcz Przysłopy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem przez Malorkę na Polanę Górową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 24.05.2012 16:32 przez Franz, łącznie edytowano 1 raz
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.05.2012 16:31

WOW!!! Kiedyś miał takie piękne baranki ze śniegu???
Też szedłem z dołu przez Przysłopy kiedyś. Ale w dyscu...

WIOSNA.
3.05. Wiosenny redyk na Ochodzitej.
Tym razem wiosna przyszła szybciej i bujniej. O wiele bardziej zielono w Beskidach niż rok temu.
I łowiecki jakieś ciekawse- żwawo jedzą...

Obrazek

Obrazek

Ale nie są same- mają wartowników, którzy czujnie obserwują potencjalnego intruza.
:wink:
Obrazek

Obrazek
Zwiastuny pogorszenia pogody i burzy nadciągały znad Pilska i Orawy.
Zjechaliśmy do Milówki,odwiedzając całkiem nowy, niedawno oddany park linowy w parku rekreacyjnym na wolnym powietrzu.
Mieliśmy urządzić sobi9e zabawę na linach gdy...rozległy się pierwsze grzmoty! Burza idzie!

Obrazek

Pogoda zaczęła się niestety chrzanić wokół nas i nas Beskidem Żywieckim- ostrzegano przed gwałtownym załamaniem w górach...
I...stało się!
Obrazek

Zdążyłem jeszcze zejść na bulwar nad Sołą i nad samą rzekę.
Jakiś psiór latał jak szalony kąpiąc się i wdrapując na drugi brzeg- jakby się cieszył że upał się kończy a deszcz zaczyna.
Niestety, trzeba było wiać!
Rozpoczęła sie kanonada pioruńska i ledwie doszedłem pośpiesznym krokiem do wozu gdy lunęło jak z cebra!
Rzutem na taśmę zdążyłem przed ulewą.

Obrazek[/img]
Ostatnio edytowano 24.05.2012 17:10 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 2 razy
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.05.2012 16:33

Z Górowej na Halę Miziową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I dalej na Pilsko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ze szczytu kurs na Rysiankę i powrót do Sopotni.

Obrazek

Obrazek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.05.2012 16:59

ŁAAAŁ! Aleśmy dowalili zdjęciami- Ty zimą a ja wiosną. :lol:

Dowaliły wtedy też pioruny. Podjechaliśmy z powrotem pod Ochodzitą, żeby zobaczyć jak w dole rozpętała się ulewa i burza...
A waliło nieźle! Nazajutrz podano w mediach, że po gwałtownych burzach największe szkody i zniszczenia były w...Milówce i Rajczy właśnie.
Obrazek

I tak oto zamiast wchodzić na Muńcuł weszliśmy na wzgórze aby... obserwować burze. A potem wróciliśmy do Wisły gdzie po deszczu i burzach ani śladu- tu jeszcze nie dotarło nic, zatrzymało się jak zwykle w Dolinie Soły. Spacerek wokół Zameczku, Jez. Czerniańskiego i zapory, wodospadzik i do domu.
I tyle z Beskidów z długiego łikendu.
Maslince się lepiej udało.
:)
Ostatnio edytowano 24.05.2012 17:07 przez Fatamorgana, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 24.05.2012 17:03

Fatamorgana napisał(a):ŁAAAŁ! Aleśmy dowalili zdjęciami- Ty zimą a ja wiosną. :lol:

Biało-zielony przekładaniec.

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.05.2012 17:06

Wojtku - ale piękna zima.
8O

Fata - u Ciebie też ładnie (i ten porun).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone