Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.11.2009 20:20

Wojtek, czy coś takowego powinienem zobaczyć na granicznym szlaku z Wielkiej Raczy na Rycerzową? :)

Pozdrawiam
Interseal M.
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 24.11.2009 20:40

myślę że raczej na zielonym przecinającym granicę w kierunku Podrycerzowej. Ten obiekt leży chyba w okolicy Majovsky'ego potoku :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.11.2009 22:49

Ale się porobiło...
Górą teraz nasi górale, bo ich wątki pączkują z godziny na godzinę! :) :D

Złybanan odświeżył mi Krawców Wierch, na którym byłem tylko raz (1987) w dodatku w kompletnych ciemnościach i mgle, więc nawet nie wiem, jak tam wygląda otoczenie...(tylko pamiętam, że mnie ostrzegano przed niedźwiedziem!).

Natomiast Wlk. Racza przywołuje moje pierwsze dawne beskidzkie wspomnienia, gdyż pierwsza moja samodzielna wycieczka w Beskid Żywiecki odbyła się właśnie na Raczę.
Potem wyciągnęło mnie tam zimą (święta 1989) - choć śniegu było tyle co w Chorwacji na wybrzeżu. Ale za to widok na Tatry i Fatrę o wschodzie słońca pozostał w pamięci do dzisiaj.

Fajnie, ze nasze poczciwe Beskidki doczekały się swojego miejsca. Może cuś pogrzebię i wzbogacę wątek.

Pozdrowienia dla całej naszej górolskiej ekipy.

P.S. Coraz wyraźniej krystalizuje mi się w głowie pomysł wybrania się na jakąś ciekawą wycieczkę w grupie górali CROmaniaków.
Co wy na to? W końcu jest nas juz trochę...i łączy nas to samo. :) :D :wink:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.11.2009 23:17

Fatamorgana napisał(a):Ale się porobiło...
Górą teraz nasi górale, bo ich wątki pączkują z godziny na godzinę! :) :D


I to mnie baaardzo cieszy :D

Fatamorgana napisał(a):P.S. Coraz wyraźniej krystalizuje mi się w głowie pomysł wybrania się na jakąś ciekawą wycieczkę w grupie górali CROmaniaków.
Co wy na to? W końcu jest nas juz trochę...i łączy nas to samo. :) :D :wink:


:arrow: temat wart omówienia :!:

pozdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.11.2009 23:44

Uzupełnię jeszcze troszkę temat Klimczoka.

W połowie czerwca tego roku, a dokładnie czternastego w niedzielę, zrobiliśmy sobie familijną wycieczkę na Klimczok i Szyndzielnię.

Dokładnie wyglądało to tak:
PKS-em podjechaliśmy do Szczyrku Centrum i zielono-żóltym szlakiem przez dolinę Biłej ruszyliśmy w kierunku Karkoszczonki. Odbiliśmy na żółty, krótki odcinek szlaku, który najpierw płytami, potem gruntem prowadzi na węzeł szlaków na Karkoszczonce. Tam drugie śniadanie.
Z przełęczy czerwonym szlakiem na Klimczok. Z Klimczoka przeszliśmy czerwonym na Szyndzielnię i dłużacym się, zalesionym zejściem z żółtymi oznaczeniami pomaszerowaliśmy do zapory w Bielsku Wapienicy, gdzie drogę skrzyżowaliśmy z potężną watahą dzików :)
Stamtąd miejskim autobusem w kierunku mieszkania.

Niestety zdjęcia mam tylko z rejonu Biłej i Klimczoka.

Asfaltowanie w Szczyrku Biłej
Obrazek

Karkoszczonka. W tle Skrzyczne.
Obrazek

Śniadanie na trawie.
Obrazek

Przejście na czerwony szlak.
Obrazek

Widokowy odcinek szlaku.
Obrazek

Na horyzoncie Tatry.
Obrazek

Już niedaleko...
Obrazek

Pomiędzy Magurą a Klimczokiem
Obrazek

Zdjęcia takie sobie familijne, ale taka była tamta niedziela..

Pozdrawiam!
Interseal M.

P.S. Co do wspólnej wycieczki... nie ma problemu... Ariergarda się przyda :wink: :)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.11.2009 00:23

To jak Skrzyczne w tle..., to i ze Skrzycznego tło :lol:

Obrazek

Obrazek

A jak już jesteśmy w tej okolicy to nie odpuszczamy Ochodzity :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Głównie to chodzi o karczmę i jedzonko w niej :!: Mniam :D A i klimat fajny i pokoje też :!:

pozdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.11.2009 08:23

janusz.w. napisał(a):
A jak już jesteśmy w tej okolicy to nie odpuszczamy Ochodzity :wink:


Ochodzitej - bo Cię koniakowscy górale znajdą... :wink: :)

janusz.w. napisał(a):
Głównie to chodzi o karczmę i jedzonko w niej :!: Mniam :D A i klimat fajny i pokoje też :!:


Coś w tym jest. Nigdy nie byłem, ale w niedzielę przejechać jest ciężko w jej pobliżu.

Pozdrawiam
Interseal M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.11.2009 11:59

Interseal napisał(a):Wojtek, czy coś takowego powinienem zobaczyć na granicznym szlaku z Wielkiej Raczy na Rycerzową? :)

Owszem. :) Przynajmniej trzy lata temu tak było.
A tu trzy fotki z podejścia żółtym szlakiem na Raczę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

janusz.w. napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):P.S. Coraz wyraźniej krystalizuje mi się w głowie pomysł wybrania się na jakąś ciekawą wycieczkę w grupie górali CROmaniaków.
Co wy na to? W końcu jest nas juz trochę...i łączy nas to samo.

temat wart omówienia

Mnie łatwiej się wyrwać w weekmiddle niż w weekend. Ale jak coś ustalicie, a będę mógł - to się dołączę. :)

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.11.2009 16:16

Ja w temacie Beskidu Śląskiego jeszcze :D

W czerwcu ubiegłego roku wybraliśmy się na wycieczkę w kierunku Wisły (bez konkretnego celu, jak to często mamy w zwyczaju :wink:). Zatrzymaliśmy się dopiero na Kubalonce i stamtąd rozpoczęliśmy wędrówkę.

Cel: schronisko na Przysłopie pod Baranią Górą. Kiedyś (w podstawówce) byliśmy tam na wycieczce (tak się dziwnie złożyło, że chodziliśmy z moim obecnym mężem do tej samej szkoły :wink:) i mamy stamtąd miłe wspomnienia :D

Fragment czerwonego szlaku (przez Stecówkę) był nam jednak zupełnie nieznany.

Pogoda była idealna, z widocznością trochę gorzej.

Kilka migawek z wyprawy.

Interesujący początek trasy - Dorkowa Skała. Skojarzenie: Błędne Skały:

Obrazek

Krótki odpoczynek przy schronisku na Stecówce:

Obrazek

Stecówka. To były jakieś grupy rekolekcyjne (obok jest fajny drewniany kościół MB Fatimskiej):

Obrazek

Gdzieś na szlaku :D:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W okolicach Pietraszonki weszliśmy na czarny szlak, potem zielony i "górą" doszliśmy do schroniska na Przysłopie na pyszny żurek :)

Schroniska pokazywać nie będę, bo ten budynek to nic ładnego.

Wracaliśmy już tylko czerwonym szlakiem.

Niestety zdjęć mam mało i jakieś fatalnej jakości.

Na Przysłopie pod Baranią byłam trzy razy (na samej Baraniej tylko raz). Najciekawsza (i zdecydowanie najdłuższa!) trasa, jaką pokonałam, wiodła z Lalików przez Koczy Zamek i dalej niebieskim szlakiem przez Gańczorkę i Karolówkę. Była to też chyba najładniejsza wycieczka - koniec kwietnia, ciepło, ale jeszcze trochę śniegu leżało :D Szkoda, że zdjęcia z tej trasy mam tylko w wersji papierowej...

O Beskidach mogłabym długo... Nie są to zwykle długie wycieczki. Raczej takie niedzielne górskie spacerki :wink:

Jeszcze trochę pogrzebię w moim fotograficznym archiwum i może coś wrzucę :D

Pozdrawiam Górskich Łazików, tych mniejszych i tych większych (Łazów? :wink:)

:papa:
Ostatnio edytowano 23.02.2012 20:02 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.11.2009 18:54

Fajna wycieczka.

Ja Baranią Górę zaliczyłem czerwonym szlakiem z Węgierskiej Górki, a Przysłop kiedyś na jednym niedzielnym wypadzie... Zdjęć nie mam. Dawne czasy. :)

maslinka napisał(a):
Schroniska pokazywać nie będę, bo ten budynek to nic ładnego.


Można się zdziwić, że to coś jest aż tak szpetne...
Miałem okazję poznać kiedyś jednego ze współprojektantów.

Pozdrawiam
Interseal M.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.11.2009 20:11

Interseal napisał(a):Ja Baranią Górę zaliczyłem czerwonym szlakiem z Węgierskiej Górki, a Przysłop kiedyś na jednym niedzielnym wypadzie... Zdjęć nie mam. Dawne czasy. :)

Fotkę ze szczytu zamieściłem niedawno w zimowych krajobrazach: https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=454097#454097

maslinka napisał(a):
Schroniska pokazywać nie będę, bo ten budynek to nic ładnego.

Na Hali Boraczej też niezbyt cudny budynek stoi.

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.11.2009 22:08

Franz napisał(a):Fotkę ze szczytu zamieściłem niedawno w zimowych krajobrazach: https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=454097#454097


Bardzo ładny "strzał" na Stożek, Soszów i Czantorię.
Masz coś z widokiem na drugą stronę?

Pozdrawiam
Interseal M.
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 25.11.2009 22:47

Franz napisał(a):Na Hali Boraczej też niezbyt cudny budynek stoi.


ale można zjeść coś naprawdę dobrego :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.11.2009 12:22

Interseal napisał(a):Bardzo ładny "strzał" na Stożek, Soszów i Czantorię.
Masz coś z widokiem na drugą stronę?

Na kilku ostatnich stronach zimowych plenerów zamieściłem już nieco fotek z tamtej wycieczki na Baranią, m.in. z widokiem na Tatry i Małą Fatrę.

A z samego wierzchołka na drugą stronę?.. To jeszcze zależy, która strona jest taka najbardziej druga. ;) Ale myślę, że w tym zestawie znajdziesz to, o co pytasz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek Franz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.11.2009 20:28

Franz napisał(a):Na kilku ostatnich stronach zimowych plenerów zamieściłem już nieco fotek z tamtej wycieczki na Baranią, m.in. z widokiem na Tatry i Małą Fatrę.


Widziałem, pytałem, komentowałem, zapomniałem wtedy, że aparat ma coś takiego jak zoom. :wink:

Franz napisał(a):To jeszcze zależy, która strona jest taka najbardziej druga.


Najbardziej druga jest ta, z której jeszcze nikt nie wrócił.

Franz napisał(a): Ale myślę, że w tym zestawie znajdziesz to, o co pytasz:


Znalazłem to, o co pytałem (Babia Góra) i więcej :wink:

Dzięki Wojtek

Interseal M.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone