Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.10.2011 19:26

maslinka napisał(a):... Będąc w Jesionikach, gdziekolwiek nie pojedziesz, widzisz Pradziada. Jedyna nadzieja, że go nie zobaczysz, jak na nim jesteś :lol: Sądziłam, że i z Brennej widać ten najwyższy w Czechach punkt...


Maslinko, Praded najwyższy jest w Jesionikach, ale w jeśli chodzi o całe Czechy, to jest to Śnieżka (bo połowa tej górki do nich należy :wink: :lol: ).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.10.2011 19:28

Franz napisał(a):
slapol napisał(a):Sobotnia balanga przy muzyce na żywo, a potem na spacerek....

Trzeba promile uwolnić. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


I o to chodziło, żeby móc wrócić do domu po południu :lol: ....a to podejście zielonym pod wyciągiem, to ....najbardziej ekstremalna trasa w życiu... :lool:

Również pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.10.2011 23:20

slapol napisał(a):
maslinka napisał(a):... Będąc w Jesionikach, gdziekolwiek nie pojedziesz, widzisz Pradziada. Jedyna nadzieja, że go nie zobaczysz, jak na nim jesteś :lol: Sądziłam, że i z Brennej widać ten najwyższy w Czechach punkt...


Maslinko, Praded najwyższy jest w Jesionikach, ale w jeśli chodzi o całe Czechy, to jest to Śnieżka (bo połowa tej górki do nich należy :wink: :lol: ).

Ja wiem, że Śnieżka jest najwyższym szczytem w Czechach :D
Ale najwyższym punktem jest iglica Pradziada :)

Pozdrawiam :papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 21.10.2011 00:37

Interseal napisał(a):Wydaje mi się, że to Łysa Góra. Kiedyś najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, obecnie Śląsko-Morawskiego.

Wojtek Franz napisał(a):Przychylam się do tej opinii. icon_cool.gif

To i ja się przychylę. Bo to na pewno jest Łysa.


maslinka napisał(a):Dzięki :) A więc jednak nie Pradziad :wink: Będąc w Jesionikach, gdziekolwiek nie pojedziesz, widzisz Pradziada. Jedyna nadzieja, że go nie zobaczysz, jak na nim jesteś :lol: Sądziłam, że i z Brennej widać ten najwyższy w Czechach punkt.

Interseal napisał(a):Brak mi tylko zdjęcia legendarnej już Świniorki, która jak dłoni widoczna jest z Horzelic. :lol: :wink: .... choć widoczna jest troszeńkę nad białym paroselem ze zdjęcia z Chaty Grabowej.

Hehe, wiedziałam, że się upomnisz :wink: Przygotowałam więc suplement :D

Legendarna Świniorka :D:



No! Tak tez liczyłem ...że Legenda powróci i Świniorka będzie... :lol: :wink:

Aga, podobno Pradziada widać nawet z Babiej. Ale tylko w wyjątkowo sprzyjających okolicznościach...
Widać i ze Stożka.
Ale nie tylko z gór!
Ja ostatnio Pradziada widziałem ze 4 razy z moich okolic - przedwieczorne światło ze wzgórz po przejściu frontu opadowego. Nawet wieżę było dobrym okiem widać.

Pozdr.

Widzę, że najwyższy czas łapać jesienne Beskidy.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.10.2011 11:54

Hej Fata! Jasne, że Świniorka wraca! Jak bumerang :lol:

Fatamorgana napisał(a):Aga, podobno Pradziada widać nawet z Babiej. Ale tylko w wyjątkowo sprzyjających okolicznościach...
Widać i ze Stożka.
Ale nie tylko z gór!
Ja ostatnio Pradziada widziałem ze 4 razy z moich okolic - przedwieczorne światło ze wzgórz po przejściu frontu opadowego. Nawet wieżę było dobrym okiem widać.

To prawda, z przedmieść Gliwic ponoć też widać :) Dangolka kiedyś zdaje się linkowała taką fotkę albo ktoś w wątku Danusi (nie pamiętam dokładnie :roll:)

Ten weekend będzie chyba idealny pogodowo na górskie wycieczki. Niestety w sobotę mamy dużą imprezę i możemy się nie pozbierać w niedzielę :wink: Bardzo żałuję...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2011 14:05

maslinka napisał(a):
slapol napisał(a):
maslinka napisał(a):... Będąc w Jesionikach, gdziekolwiek nie pojedziesz, widzisz Pradziada. Jedyna nadzieja, że go nie zobaczysz, jak na nim jesteś :lol: Sądziłam, że i z Brennej widać ten najwyższy w Czechach punkt...


Maslinko, Praded najwyższy jest w Jesionikach, ale w jeśli chodzi o całe Czechy, to jest to Śnieżka (bo połowa tej górki do nich należy :wink: :lol: ).

Ja wiem, że Śnieżka jest najwyższym szczytem w Czechach :D
Ale najwyższym punktem jest iglica Pradziada :)

Pozdrawiam :papa:


Co racja, to racja :lol:
Nieprecyzyjnie zinterpretowałem słowo "punkt" :oops:
Pozdrav
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2011 21:00

Witam.

slapol napisał(a): Taaaa...czasy zamierzchłe, przyszła potem jesień roku 2004, znowu skrzyknięto ogólnopolskie spotkanie w realu, znowu padło na Brenną i pensjonat "Perła". To był już I oficjalny Zlot Cro.pl - "Galicyjski".


Zawsze z uśmiechem patrzę na nazwę zlotu. :)

slapol napisał(a):
Nawet wtedy przez myśl mi nie przeszło, że teoretycznie mógłbym tam spotkać Interseala - Mariusza, z którym piwa napiję się dopiero na VII Scyzorykowym Zlocie jesienią 2007 :!:


Rok wcześniej zostawiłem ojcowiznę, by zamieszkać po drugiej stronie Błatniej. Zlot mieliście jednak w weekend, więc jest duże prawdopodobieństwo, że śmignąłem kilka razy koło "Perły" jadąc w odwiedziny do rodziców lub teściów.

slapol napisał(a):
Pozdrav...i do zobaczenia...gdzieś w górach :lol:


Do zobaczenia!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2011 21:09

Franz napisał(a):... szukałem zaawansowanej jesieni i jeszcze jej nie znalazłem.


Tak czy owak wycieczka fajna. Mam nadzieję, że jakaś gwałtowna zmiana aury nie omiecie w Beskidach drzew z liści zanim nabiorą pełnych jesiennych barw.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2011 21:14

maslinka napisał(a):Ten weekend będzie chyba idealny pogodowo na górskie wycieczki. Niestety w sobotę mamy dużą imprezę i możemy się nie pozbierać w niedzielę :wink: Bardzo żałuję...


Mam nadzieję, że niedziela będzie taka jak w prognozach. Mamy zamiar zapuścić się na cały dzień gdzieś na żywieckie szlaki.

Kolejny familijny wyskok.. jak większość tego roku i mam nadzieję, że jeden z ostatnich z nosidłem na plecach. :)

Pozdrowienia z zimnego Bielska
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.10.2011 21:17

Interseal napisał(a):Mam nadzieję, że niedziela będzie taka jak w prognozach. Mamy zamiar zapuścić się na cały dzień gdzieś na żywieckie szlaki.

I jak, udało się? :)

My niestety wstaliśmy za późno, a po wczorajszej imprezie "mamy troszeczkę kataru" :lol:

Pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.10.2011 21:28

Witam.

Nad ranem rozdzwoniły się telefony, że dzieciaki naszych towarzyszy niedysponowane.

Około dziesiątej wydobrzały i udaliśmy się tylko na krótką pętelkę Brenna Bukowa - Karkoszczonka - Hyrca - (zejście pod orczykiem i asfaltem) Brenna Bukowa.

Było fajnie, familijnie i dłuuugo... :)

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14782
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.10.2011 21:33

Interseal napisał(a):Około dziesiątej wydobrzały i udaliśmy się tylko na krótką pętelkę Brenna Bukowa - Karkoszczonka - Hyrca - (zejście pod orczykiem i asfaltem) Brenna Bukowa.

Dzieciaki szybko stają na nogi :wink: Zwłaszcza, gdy pojawia się wizja jakiejś przyjemności :)

Fajna pętelka, robiliśmy ją w listopadzie ubiegłego roku w drugą stronę :D
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 23.10.2011 22:10

Nic dziwnego .W Brennej i okolicach jest naprawdę super.
My staramy się być przynajmniej raz w roku w tej uroczej miejscowości.

Choć 2011 musi się obyć bez nas w Brennej :cry: (ale do końca roku jeszcze trochę zostało :lol: )
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 23.10.2011 23:52

Interseal napisał(a):
maslinka napisał(a):Ten weekend będzie chyba idealny pogodowo na górskie wycieczki. Niestety w sobotę mamy dużą imprezę i możemy się nie pozbierać w niedzielę :wink: Bardzo żałuję...


Mam nadzieję, że niedziela będzie taka jak w prognozach. Mamy zamiar zapuścić się na cały dzień gdzieś na żywieckie szlaki.


Witojcie!
No ja też miałem nadzieję, ze będzie tip top a tu dzisiaj rano taka kicha....
Jak wyjrzało słońce to było juz po ptokach.
Kurde ja nie wiem co to się robi. Rok temu to już ok. 15.10 był taki jesienny full wypas, że aparat mi się grzał w zmarzniętych łapach z radości...
A teraz ani u siebie pełni kolorów nie widać ani w Beskidach....Dzisiaj łaziłem po lesie jak gupi i nic. Tzn. coś tam było, ale chyba drzewostan nie ten. Trza by udać się do eleganckich parków- tam kasztany, klony i inne takie, co prędzej zrzucają...

Sobota była oczywiście super, ale ... ja miałem też imprezę. Robotę do 21:00... :roll: :twisted: :evil:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.11.2011 07:36

Żabnica - Hala Boracza - Hala Lipowska - Rysianka - Żabnica

Kolejny familijny spacer po Beskidzie Żywieckim.
Tym razem wyjście z Żabnicy na Halę Boraczą.

Wzdłuż potoku z ciekawym ukształtowaniem dna i brzegów i budowlami piętrzącymi i regulacyjnymi.
Obrazek

Obrazek

Asfalt się kończy, zaczyna fajna ścieżka z jesienią w pełni.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po krótkim odpoczynku w schronisku na Hali Boraczej i obowiązkowej jagodziance :wink: , ruszamy w kierunku Hali Redykalnej.
Obrazek

Na rozstaju szlaków odbijamy w stronę Hali Lipowskiej.
Gdzie na trasach narciarskich panują niedostateczne warunki śniegowe.
Obrazek

... więc podest do zwijania orczyków ma inne zastosowanie
Obrazek


Schronisko wita nas atakującymi zewsząd reklamami: "Najlepsze schronisko górskie wg czasopisma N.P.M."
Wsuwamy tam solidny dwudaniowy obiad i ruszamy dalej.
Obrazek

Obrazek

Trzy rzuty kamieniem i jesteśmy przy schronisku na Rysiance
Obrazek

Chłopcy biegną tylko do środka uzupełnić pieczatki w swoich książeczkach i ruszamy w kierunku Romanki zaglądając po drodze na zamglone Pilsko.
Obrazek

Obrazek

Oczywiście tylko "w kierunku" Romanki. Odbijamy bowiem niedługo na zielony szlak do Żabnicy, by zamknąć pętlę. Romanka musi poczekać.

Obrazek

Szlak zielony przecięty jest drogą zrywkową, a zniszczone oznaczenia długo nie mają kontynuacji. Grupka turystów przed nami jak się okazało poszła złą drogą. Zawracamy i schodzimy dalej szlakiem zrywkowym do granicy gęstego lasu, gdzie pojawiają się zielone znaczki.
Robi się znów pieknie, jesiennie.

Obrazek

Obrazek

Szlak sprowadza nas do drogi asfaltowej w Żabnicy. Straszy nas tutaj tabliczka z napisem: "Uwaga niedźwiedź"

Badawczo więc się rozglądając asfaltujemy do samochodów jakieś dwa kilometry wzdłuż potoku.

Jest już szaro, gdy docieramy do parkingu.
Oby więcej takich niedzielnych wycieczek...

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 01.11.2011 07:45 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone