Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 07.09.2011 09:40

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2011 12:48

Kiedy przygotowywałem się do tego przetargu, odwiedziłem tę polankę koło schroniska i zrobiło mi się żal tego miejsca... na szczęście w efekcie robi to inna firma.

Budynek rzeczywiście ma wyglądać lepiej, jednak nawet z zielonym dachem z tarasem widokowym zmieni na zawsze krajobraz tego miejsca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2011 20:44

Witam.

Dziś odwiedziłem (służbowo) pewne miejsce w Beskidzie Śląskim.

Zamieszczam kilka zdjęć i mam nadzieję, że będą trafne odpowiedzi na pytanie: Z jakiego rejonu robiłem te zdjęcia? :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zasadnicza podpowiedź :wink:
Obrazek

... i druga :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uwielbiam widok suchych wysokich traw i widok jesieni próbującej odebrać latu pierwszeństwo.

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam miłośników wszelkich Gór.
Interseal.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.09.2011 20:51

Interseal napisał(a):Witam.

Dziś odwiedziłem (służbowo) pewne miejsce w Beskidzie Śląskim.

Zamieszczam kilka zdjęć i mam nadzieję, że będą trafne odpowiedzi na pytanie: Z jakiego rejonu robiłem te zdjęcia? :wink:

Wygląda mi na to, że z tego samego co my dzisiaj :P
Czyli Malinów, okolice Skrzycznego :?:

Chociaż już teraz nie jestem pewna... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2011 20:58

Brawo! Dokładnie to spod Zielonego Kopca robiłem te zdjęcia, a później spod Malinowa, jadąc zamkniętą dla normalnego ruchu drogą stokową, która zaczyna się na przełęczy Salmopolskiej.

Gdzie dokładnie łazikowaliście?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.09.2011 21:11

Interseal napisał(a):Brawo! Dokładnie to spod Zielonego Kopca robiłem te zdjęcia, a później spod Malinowa, jadąc zamkniętą dla normalnego ruchu drogą stokową, która zaczyna się na przełęczy Salmopolskiej.

A my doszliśmy do tej drogi, jak zgubilismy szlak :lol:
Niesamowite! :D

Wjechaliśmy na Skrzyczne, przeszliśmy przez Malinowską Skałę, Malinów i zeszliśmy zielonym szlakiem do Soliska, a potem asfaltowanie do Fabiaka, który czekał pod krzesłem na Skrzyczne.

Wrzucę wkrótce jakieś zdjęcia, bo kilka ładnych chyba udało nam się zrobić :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.09.2011 21:23

maslinka napisał(a): A my doszliśmy do tej drogi, jak zgubilismy szlak :lol:
Niesamowite! :D


Dam sobie głowę uciąć :wink: , że szlak zgubiliście w siodle pomiedzy Malinowską Skałą a Malinowem...

Spotkałem dziś sporo osób idących tą drogą. Pewna para myślała, że idzie właśnie na Skrzyczne. Tymczasem już za 13 kilometrów jest schronisko na Przysłupie. :lol:

maslinka napisał(a):Wjechaliśmy na Skrzyczne, przeszliśmy przez Malinowską Skałę, Malinów i zeszliśmy zielonym szlakiem do Soliska, a potem asfaltowanie do Fabiaka, który czekał pod krzesłem na Skrzyczne.


Zrobiliśmy to samo ubiegłej jesieni z tym, że na Skrzyczne poszliśmy pieszo spod Urzędu Miasta w Szczyrku a powrót z Soliska busikiem.

maslinka napisał(a):Wrzucę wkrótce jakieś zdjęcia, bo kilka ładnych chyba udało nam się zrobić :wink:


czekam z niecierpliwością.

P.S. Znowu (jak zresztą często) depczemy sobie po piętach :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.09.2011 21:40

Interseal napisał(a):Dam sobie głowę uciąć :wink: , że szlak zgubiliście w siodle pomiedzy Malinowską Skałą a Malinowem...

Hehe, no jasne, że tam! Poszliśmy prosto zamiast skręcić w prawo, w stronę podejścia na Malinów. Doszliśmy do szutrowej drogi (tej, którą prawdopodobnie jechałeś) i zawróciliśmy. Z tego co piszesz, widzę, że nie jesteśmy jedyni, którzy błądzą w tym rejonie :D

Interseal napisał(a):P.S. Znowu (jak zresztą często) depczemy sobie po piętach :wink:

Dokładnie!
A zastanawialiśmy się, czy nie jechać do Brennej :wink: Ale Grabową i Kotarz zostawimy sobie na następny raz :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.09.2011 06:31

maslinka napisał(a):A zastanawialiśmy się, czy nie jechać do Brennej :wink: Ale Grabową i Kotarz zostawimy sobie na następny raz :D


Grabową znam bardzo dobrze... to znaczy znałem, kiedy na skróty chodziłem do Salmopola.

Natomiast na szczycie Kotarza jeszcze nigdy o dziwo nie byłem... :?

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.09.2011 20:14

Interseal napisał(a):Natomiast na szczycie Kotarza jeszcze nigdy o dziwo nie byłem... :?

To może zrobimy jakiś cro.plowy na Kotarz wyskok? :wink:
Jak się będziemy wybierać do Brennej, dam znać i może uda nam się spotkać gdzieś na stoku, jeśli będziecie akurat w swoich rodzinnych stronach :)


17.09.2011 (sobota) - Skrzyczne - Malinowska Skała - Malinów - Solisko - Szczyrk Górny

Piękna sobota, trzeba ją wykorzystać i wyskoczyć gdzieś w góry :) Kierunek: Szczyrk. Plan jest taki, żeby wjechać na Skrzyczne (skoro jest wyciąg krzesełkowy, to trzeba oszczędzać nogi :)), a potem pójść granią na Malinowską Skałę, Malinów i zejść do Soliska.

Plan udało nam się zrealizować w 100% :D Ale po kolei.

Z platformy widokowej na Skrzycznem podziwiamy Jezioro Żywieckie i Babią Górę, gdzieś na horyzoncie (znowu mamy pecha do widoczności):

Obrazek

Obrazek

Potem idziemy do schroniska na kufelek zimnego piwka i pajdę chleba ze smalcem :D No, to teraz możemy naprawdę ruszać w drogę! :D

Opuszczamy Skrzyczne i schronisko:

Obrazek

i kierujemy się w stronę Małego Skrzycznego, podziwiając widoki m.in. na Pilsko (Babia zresztą też tam jest, po lewej, tylko dosyć niewyraźna :wink:):

Obrazek

Podobnie jak Mariusz, zwróciłam uwagę na suche trawy zwiastujące koniec lata...

Za nami Skrzyczne:

Obrazek

Cały czas towarzyszą nam piękne widoki:

Obrazek

Ekipa rowerzystów pozuje ze swoimi pojazdami :D:

Obrazek

Malinowska Skała już prawie nasza :wink::

Obrazek

I znowu widok do tyłu:

Obrazek

Nie mogę się powstrzymać od pstrykania, tak tu ładnie! :D

Docieramy na skałkę na Malinowskiej Skale. Kilka osób już tu jest :?

Obrazek

Ale wkrótce robią miejsce tyko dla nas :P

Po krótkim posileniu się, czas ruszać w dalszą drogę. Widać już nasz następny cel - Malinów:

Obrazek

I tutaj właśnie gubimy szlak :oops: Docieramy do tej drogi:

Obrazek

No cóż, zawracamy. Po drodze focimy pierwsze ślady jesieni:

Obrazek

A potem w górę, na Malinów:

Obrazek

Po drodze sporo mikro punktów widokowych, którym nie możemy się oprzeć :wink::

Obrazek

Szczyt Malinowa spektakularny nie jest, ale można posiedzieć :

Obrazek

Autoportret z Małem Skrzycznem :wink::

Obrazek

Potem szlak prowadzi młodym, iglastym lasem. Wkrótce docieramy do orczyków ośrodka Czyrna - Solisko:

Obrazek

A potem do słynnej Golgoty, czyli trasy nr 11:

Obrazek

Muszę przyznać, że nachylenie robi wrażenie! (Zdjęcie tego nie oddaje.) Chciałabym tu kiedyś pojeździć. Może się uda w tym roku. Ciekawa jestem, jaki będzie nadchodzący sezon narciarski w starym ośrodku z nowym właścicielem...

Na stoku Golgoty spotykamy jej mieszkankę :D:

Obrazek

Schodzimy do Soliska, a tu festyn rodzinny osiedla nr 7 :P:

Obrazek

Właśnie dekorują zwycięzców Biegu o Złote Narty :D

Stąd mamy już "tylko" 4 km do Szczyrku Górnego, gdzie czeka Fabiak. Ale to 4 kilometry asfaltowania, a tego nie lubię :?
Można było wsiąść w busa, ale czekanie nam się nie uśmiechało. Oczywiście minął nas po drodze :wink:

To był bardzo sympatyczny spacer :) Wiem, że mało ambitny, ale taki był w założeniu.

Pozdrawiam Łazików :D

:papa:
Ostatnio edytowano 23.02.2012 19:20 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.09.2011 22:46

Tiaaa... jedni muszą siedzieć na weselu, kiedy inni szwendają się po górach.
Wam to dobrze...

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.09.2011 07:11

Franz napisał(a):Tiaaa... jedni muszą siedzieć na weselu, kiedy inni szwendają się po górach.

Oj, wesele - współczuję... :wink:

Ale znając Ciebie, Wojtku, niedługo nadrobisz z nawiązką :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.09.2011 14:44

maslinka napisał(a):Oj, wesele - współczuję... :wink:

Dziękuję. Jakoś przeżyłem. Nie miałem innego wyjścia...

maslinka napisał(a):Ale znając Ciebie, Wojtku, niedługo nadrobisz z nawiązką :D

Właśnie zobaczyłem w TV, ile śniegu nawaliło i jakie zaspy powstały w Austrii. Mam nadzieję, że się jutro jakoś dam radę przebić. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.09.2011 14:47

Franz napisał(a):
maslinka napisał(a):Ale znając Ciebie, Wojtku, niedługo nadrobisz z nawiązką :D

Właśnie zobaczyłem w TV, ile śniegu nawaliło i jakie zaspy powstały w Austrii. Mam nadzieję, że się jutro jakoś dam radę przebić. 8)

Wiedziałam! :D
No i komu jest lepiej...? :wink:

Wspaniałej wyprawy życzę i dużo słonka, żeby zdjęcia ładne wyszły :D

Pozdrawiam :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.09.2011 14:57

maslinka napisał(a):Wiedziałam! :D
No i komu jest lepiej...? :wink:

Mnie. 8)
Sorry... ;)

maslinka napisał(a):Wspaniałej wyprawy życzę i dużo słonka, żeby zdjęcia ładne wyszły :D

Dziękuję. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone