Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ryby i owoce morza w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
obecna
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 06.05.2009
Ryby i owoce morza w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) obecna » 24.05.2009 22:59

Czy w Chorwacji można się zaopatrzyć w ryby i owoce morza bezpośrednio od rybaków chodzi mi o jakieś porty w okolicach Rogoznicy może ktoś tam był proszę o wskazówki.
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 25.05.2009 05:58

Może być ciężko. Generalnie ryb i owoców morza w Chorwacji jest mało, a i ich cena nie jest niska. :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.05.2009 07:31

Nie jest to niemożliwe jak widać tu
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=370680#370680
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=371014#371014
W dużych miastach są targi, na których jest też cześć rybna - trafisz po zapachu.
A Katarzyna poleca te rybki:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=377846#377846
A tu http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19184 małe info
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 25.05.2009 08:42

w Rogoźnicy wieczorem przypływają statki z połowem i możesz kupić wszystko co im się uda złowić
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 25.05.2009 09:44

Owoce moża w postaci muli to nie problem, ale pod warunkiem że jesteś w rejonie gdzie się je hoduje. Czyli np. rejon półwyspu Peljesac.

Przy okazji zapytam. Czy na Pagu i w rejonie Primosten jest szansa na zakupienie świezych muli?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.05.2009 10:56

Najprościej zapytać gospodarzy (oni są zawsze najlepiej poinformowani co, jak i gdzie w okolicy); targi rybne (ribarnica, czy w dalmacji peškarija) są nie tylko w dużych miastach; w małych miasteczkach też; poza tym miejscowi wiedzą, czy, kiedy i gdzie przypływa z połowu ktoś "tutejszy" i coś sprzedaje. Wstrzymajcie się i spytajcie na miejscu gospodarzy; bo kto może wiedzieć lepiej..?
Ceny cóż.. są jakie są..

Co do muli w okolicach Primoštenu... Hodowle są (okolice Zadru i Šibenika są dogodnym miejscem do hodowli muszli ze względu na "osłonięcie" wyspami; całymi archipelagami wysp); ale czy łatwo kupić (czy też może większość ląduje w restauracjach)? Trzeba zapytać na miejscu. Najlepiej gospodarzy. Uniwersalana ale i najlepsza zasada.
Pozdrawiam
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 25.05.2009 12:18

Tak wiem, że to najlepsze źródło informacji. Moje pytanie wynika z tego, że będąc na Peljesac'u poprostu zatrzymujesz się przy hodoli i kupujesz mule prosto z adriatyku - świeżutkie!Dla mnie to rewelacja jest.
Wydawąło mi się, że Szibenik ma dogodne położenie dla hodoli muli, czyli będąc w Primosten tam kupimy conieco a będąc na Pagu trzeba będzie zapotrywać się w drodze na wycieczkę do Zadaru.

A może ktoś wie gdzie dokładnie są umiejscowione takie hodowle? :D to ułatwi mi sprawę :)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 25.05.2009 14:03

Jadąc Jadranką, z Primosten do np. Pakostane, za skrzyżowaniem z drogą na Murter, po lewej stronie masz zjazd do jakiejś mieścinki (Jadranka skręca lekko w prawo). Tak mniej więcej na przeciwko Betiny. Na tym odbiciu jest hodowla muli, pysznych i oczywiście tanich. Kupowałem i się zajadałem.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 25.05.2009 14:09

maciek1956 napisał(a):Jadąc Jadranką, z Primosten do np. Pakostane, za skrzyżowaniem z drogą na Murter, po lewej stronie masz zjazd do jakiejś mieścinki (Jadranka skręca lekko w prawo). Tak mniej więcej na przeciwko Betiny. Na tym odbiciu jest hodowla muli, pysznych i oczywiście tanich. Kupowałem i się zajadałem.


Miejscowość nazywa się Prosika, skręca się z Jadranki dosłownie 2-3 km za Pirovacem.
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 26.05.2009 09:54

tak jak piszą ally i Kasia. na półwyspie Peljesac można kupić różnego rodzaju owoce morza. z uwagi na upał mają je w lodówkach.
W Drweniku jedliśmy przy przystani najlepiej przyrzadzone makrele ( podobno świeże). Smażone były przez 2 gości, i tak zrobionych makreli jeszcze w życiu nie jadłem - smaczne.
Z kolei gospodarze u których mieszkaliśmy zrobili nam świeże sardynki na grilu - też palce lizać. Z tego co wiem sąsiad wyplywa na połowy. Także najlepiej pytać u miejscowych.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 26.05.2009 10:14

Bardzo dziękuję za informacje!!!!!!!!!!! :D :D :D
Pozostaje jeszcze rejon Pagu...
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 10.06.2009 00:08

Nie wiem co prawda nic w kwestii Pagu, ale tydzien temu na Korculi kupowalismy owoce morza na normalnym targu warzywniczym. Trafilismy tam zupelnie niechcacy co prawda, ale jak juz zobaczylismy do wstyd bylo nie skorzystac. Byl tam taki gosc co mial malze, kalmary, osmiornice i pare gatunkow ryb.
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 10.06.2009 07:11

ineczka71 napisał(a):Nie wiem co prawda nic w kwestii Pagu, ale tydzien temu na Korculi kupowalismy owoce morza na normalnym targu warzywniczym. Trafilismy tam zupelnie niechcacy co prawda, ale jak juz zobaczylismy do wstyd bylo nie skorzystac. Byl tam taki gosc co mial malze, kalmary, osmiornice i pare gatunkow ryb.

Fajnie tylko gdzie jest ten targ i w jakich godzinach działa :( :( :(
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.06.2009 14:01

censor napisał(a):
ineczka71 napisał(a):Nie wiem co prawda nic w kwestii Pagu, ale tydzien temu na Korculi kupowalismy owoce morza na normalnym targu warzywniczym. Trafilismy tam zupelnie niechcacy co prawda, ale jak juz zobaczylismy do wstyd bylo nie skorzystac. Byl tam taki gosc co mial malze, kalmary, osmiornice i pare gatunkow ryb.

Fajnie tylko gdzie jest ten targ i w jakich godzinach działa :( :( :(


W jakim miejscu? W Pagu?
Tu plan Pagu, kliknij na wózek (taki "zakupowy"); na mapie prócz podobnych wózków pojawi się symbol przypominający pudło - oznacza targowisko.
Tržnica - targowisko (targ); ribarnica (w Dalmacji i peškarija)- targ rybny. ...wystarczy zapytać.. znajdziesz na pewno. W mieścinach turystyczny wszystko blisko "w kupie", wszystko blisko centrum, dasz radę...
By kupić rybę czy owoce morza trzeba wstać wcześnie rano (przed 8.00).
Pozdrawiam
ineczka71
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ineczka71 » 10.06.2009 22:01

Kasia jak zwykle ma racje jako osoba bywala (stale) w tamtych okolicach :)
Generalnie uwazam, ze trzeba wykazac odrobine inicjatywy i zdac sie na lut szczescia. Wiekszosc osob w sklepach mowi chocby lamana angielszczyzna i mnie na targ skierowala dziewczyna z kwiaciarni ....
W sumie szukalam raczej owocow, nie konkretnie o morskie mi chodzilo :wink:
Przewaznie wiekszosc miejscowosci posiada cos w rodzaju targowiska, a tam, kto wie, mozna znalezc skarby ....
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Ryby i owoce morza w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone