Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011
Chorwacja po raz pierwszy

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 04.04.2011 14:14

Witam :)
To mój pierwszy post na tym forum więc liczę na miłe przyjęcie :)

Tak sobie zerkam na te wszystkie miejsca,zdjęcia, opinie i uważam, że wypad do Chorwacji po raz PIERWSZY to nie lada problem :?
Głownie chodzi mi o to, że na liście mam już bardzo dużo pięknych miejsc opisanych przez Was, i nie wiem gdzie tu w końcu się wybrać :roll:
Mam kilka faworytów (Brela,Marusici,Stara Baska,Makarska,Hvar,Korculi itd.) Być może ktoś poleci coś innego, gdyż ja te miejscowości oceniam po zdjęciach i opiniach innych :) Muszę zdać się na Was, doświadczonych Cromaniakach :)
Jak widzicie ciężko się zdecydować na jedno miejsce... A co dopiero znaleźć odpowiedni apartament.
Dlatego czekam na Waszą pomoc. W końcu wakacje tuż tuż...
Dodatkowym problemem jest to, że z pośród 6 innych osób z którymi wybieram się do Chorwacji to ja zostałam wytyczona do najgorszej roboty :? tj. wybór miejsca i rezerwacja apartamentu :?
I nie wiem od czego zacząć a czas goni. Biura podróży w większości nie mają już wolnych apartamentów a nie wiem jak inaczej szukać i gdzie.Najgorsze jest to, że jadę między innymi z rodzicami więc nasze oczekiwania na pewno będą się różniły. I jak tu wszystkim dogodzić :)
Wiem że forum obejmuję multum ciekawych i pomocnych tematów ale nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać :( A i tak przeglądam je od 2 tygodni.
Mam nadzieję że dobrze odbierzecie mój pierwszy post i ktoś pomorze mi w tej kwestii.

Serdecznie pozdrawiam Cromaniaków i nie tylko :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.04.2011 14:20

kasiula_4, ale zdradź chociaż skąd jedziesz, czy sama, w jakim terminie, czy z dziećmi, czy wolisz plażować czy zwiedzać?

Tak na zdrowy rozum, to co tu doradzać?
Wsiadaj w samochód i zjedź z autostrady gdzieś przed Szybenikiem,
albo przed Makarską i jedź dalej Jadranką, a tam, gdzie ci się spodoba poszukaj sobie kwatery, i tyle.

Ważne, żebyś była/byli na miejscu gdzieś koło południa najpóźniej, to się nie będziecie denerwować za bardzo pierwszymi niepowodzeniami w szukaniu lokum.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.04.2011 14:23

weldon napisał(a):kasiula_4, ale zdradź chociaż skąd jedziesz, czy sama, w jakim terminie, czy z dziećmi, czy wolisz plażować czy zwiedzać?


:lol: :lol: :lol:

Cześć Kasia - słuchaj Piotra.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.04.2011 14:24

Jacek S napisał(a):
weldon napisał(a):kasiula_4, ale zdradź chociaż skąd jedziesz, czy sama, w jakim terminie, czy z dziećmi, czy wolisz plażować czy zwiedzać?


:lol: :lol: :lol:

Cześć Kasia - słuchaj Piotra.


Widziałem :twisted:
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 04.04.2011 14:45

No właśnie w jakimś sensie już mi pomogłeś weldon :)
Dlatego teraz się określam....
Jadę z samego południa(granica ze Słowacją - Muszyna) samochodem, a raczej pojedziemy na 2 :)
Będzie nas 7 osób - bez dzieci. Rodzice i rodzeństwo. Myśleliśmy o wyjeździe w pierwszym tygodniu sierpnia, gdyż tak mamy poukładane urlopy, inaczej się nie da...
Co do organizacji czasu na miejscu to już nie mogę tego określić. Rodzice pewnie by woleli nie tyle zwiedzać jakieś miasto czy zabytki, ale raczej oglądać piękne zakątki natury. Co do reszty myślę że będzie chodziło o plażowanie :) Chociaż ja uwielbiam również oglądać piękno natury ;) Nie koniecznie leżąc "plackiem" na plaży :)

Co do wyjazdu na spontan nie ma opcji. Może kiedyś, jak będzie mniejsza grupka.
W tej chwili szukam apartamentu po różnych miejscowościach. Niestety w grę wchodzą biura gdyż nie mam dostępu bezpośredniego :)

Nie wiem jeszcze jak się określić gdyż robię to po raz pierwszy. Nie chcę też zawieść reszty dlatego tak ciężko cokolwiek załatwić samemu :)

Dziękuję za odpowiedź i czekam na kolejne wskazówki. :*
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.04.2011 14:53

Przy tej ilości osób - pewnie kilku kierowców? - i w sierpniu, to pojechałbym na noc, na Istrię, lub Krk, na początek.

Będziecie jednym skokiem i dość wcześnie, żeby zorientować się w jakimś lokum.

Dlaczego tam?
Bo w sierpniu będzie ciepło, bo macie najbliżej, bo odpadną wam kombinacje z autostradą na Słowenii, no i, jak ktoś tu niedawno zauważył, bo jak pojedziecie od razu do Dalmacji, to już nie będziecie chcieli gdzie indziej i, w końcu, nie zobaczycie tych terenów :lol:

Ewentualnie okolice Szybenika: Pakostane, Biograd na Moru, a może nawet Primosten?
Ale, im bardziej na południe, tym trudniej potem się wrócić na północ :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108016
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.04.2011 14:54

kasiula_4 napisał(a):No właśnie w jakimś sensie już mi pomogłeś weldon :)
Dlatego teraz się określam....
Jadę z samego południa(granica ze Słowacją - Muszyna) samochodem, a raczej pojedziemy na 2 :)


Witaj Muszynianko :D

Jedź do Pakoštane :idea:
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 04.04.2011 15:07

I to mi się podoba !
Konkrety :P
Co do Krk myślałam nad tym (Park Narodowy Krka - cudo), no i blisko jest Stara Baska gdzie jak wynika ze zdjęć forumowiczów jest prze pięknie !
Pakoštane kuszące (bardziej na południe co oznacza wyższą temperaturę - teoretycznie, być może się mylę) Z tym że o tej miejscowości nigdzie jeszcze nie czytałam - muszę nadrobić ;)
Weldon w Twojej opini Dalmacja wciąga? Bardzo mnie ciągnie na południe Chorwacji ale jako doświadczony Cromaniak piszesz, że stamtąd nie ma ucieczki to pewnie tak jest :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.04.2011 15:13

Nie w mojej, ale w ogólnej ... :wink:

A z tym Pakostane to się nie przyznawaj przy Januszu :D








A Krk i Krka to różne rzeczy ...
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 04.04.2011 15:26

weldon napisał(a):Nie w mojej, ale w ogólnej ... :wink:


To jeszcze lepiej :):)

A z tym Pakostane to się nie przyznawaj przy Januszu :D



Tylko dlaczego ? ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.04.2011 15:35

kasiula_4 napisał(a):Tylko dlaczego ? ;)


W sumie to nie wiem, ale, czasami, to mam wrażenie, że on lubi tę miejscowość :lol:

Niemniej zajrzyj do jego relacji, może cię namówi, bo tam (tam też oczywiście)
znajdziesz to, czego się spodziewasz znaleźć w Chorwacji.

No i, oprócz tych wypisanych przez niego rzeczy, masz stamtąd blisko do Szybenika, do Parku Krka,
do Trogiru, Splitu, Zadaru, Klisa ...

Jest co robić.
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 04.04.2011 16:02

Cieszę się weldon, że udzielasz się w tym temacie :)

Niestety jedziemy tylko na tydzień więc nie będzie tyle czasu na podróże.

A czy wypad do Parku Krka to kwestia 2-3 godzin czy raczej cały dzień ?
Wiem tylko że jest to piękne miejsce ale nie wiem jak to wygląda w czasie aby ten Park zobaczyć.
Zastanawiam się też czy droga np. do Krk jest bardzo skomplikowana? Tzn. czy poradziła by sobie w jeździe osoba obyta tylko po polskich drogach :)
Jeszcze takie pytanie... Może ktoś był w Makarska? Mama proponowała to miejsce... :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.04.2011 16:13

Niech cię poprowadzi jasna strona mocy ... Endor czyli PN KRKA :wink:

A w Makarskiej wiele osób było ... Niektórzy, jak Hajduczek, to nawet na kwaterze ... :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.04.2011 16:13

kasiula_4 napisał(a):Jeszcze takie pytanie... Może ktoś był w Makarska? Mama proponowała to miejsce... :)


Klik
kasiula_4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 02.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiula_4 » 04.04.2011 16:27

No to jeszcze mam sporo do czytania...

A i tak przeraża mnie wybór miejsca i apartamentu. Chyba trzeba będzie polegać na własnych doświadczeniach i uczyć się na własnych błędach ;)

Co do Krk to jest jakieś wyjątkowe miejsce gdzie warto się zatrzymać czy to wszystko jedno - Krk to Krk?
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja po raz pierwszy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone