Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kemping Grebisce

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcinos75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 02.06.2011
Kemping Grebisce

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinos75 » 01.03.2012 14:47

Witam,
bardzo proszę o jakieś informacje odnośnie tego kempingu, czy może ktoś wie jak wygląda parcela Mini apartment i parcela de lux ?? Co jest na wyposażeniu tego kamiennego domku w którym jest kuchnia , jaka jest łazienka, czy jest to ubikacja + prysznic..? Jak duże miejsce kempingowe na takiej parceli?
Jesli dobrze rozumiem, to na parceli de lux trzeba mieć swój namiot, natomiast nie wiem, czy na mini apartment przyjeżdza się z własnym camperem. czy jest juz na parceli .? Cena to ok 50 euro, więc chyba camper jest już w cenie.. :roll:
Na stronie jest opis:Stone house with bathroom and kitchen with a terrace and parking; sleeping area in the camper.

Jaka jest plaża? Ładna:)?

Jeśli toś coś wie, bardzo proszę o info.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14785
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.03.2012 16:13

Na temat parceli nie pomogę, bo co prawda byliśmy na tym campie, ale mieliśmy miejsca nieparcelowane. Nie robiliśmy rezerwacji, ale nam się poszczęściło i dostaliśmy cały taras - na 3 namioty. Z tym, że to był rok 2007, teraz camping jest dużo bardziej popularny...

Jeśli natomiast chodzi o plażę, ta najbliżej campingu, jest wąska z małych kamyczków (okolice plaże trawiaste) - te okolice widać trochę na zdjęciach w mojej relacji. Niestety jest ona dosyć zatłoczona i praktycznie brak tu "życia podwodnego". Ale dla rodzin z dziećmi jak najbardziej, bo łagodne zejście do morza.

Ta plaża wygląda tak:

Obrazek

A oto widok z niej - na końcówkę Bracu i Makarską Rivierę:

Obrazek

(Niestety akurat jakiegoś syfu nawiało.)

My natomiast chodziliśmy kawałek dalej, na skałki:

Obrazek

Na najładniejsze plaże na Hvarze niestety trzeba dojechać samochodem, nierzadko szutrem. Piękne są np. te na półwyspie Kabal. Możesz o nich trochę poczytać m.in. w innej mojej relacji :D

Pozdrawiam :papa:
marcinos75
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 02.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcinos75 » 03.03.2012 17:21

Maslinka, dzięki za zdjęcia i info :) Mam rozumieć, że kemping nie ma własnej plaży , tylko trzeba do niej dojść, tak? Na stronie kempingu jest napisane , że są plaże piaszczyste- czy faktycznie tak jest ?
Jak daleko? Czy kemping jest zacieniony?
I jeszcze jedno pytanie, przez kemping przebiega podobno droga- czy to bardzo uciążliwe, czy jest przez nią głośno?
Ogólnie, czy Grebisce waret jest odwiedzenia?
Pozdrawiam :D :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14785
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.03.2012 17:47

Grebisce jest podzielone na kilka części - większość campu leżąca po lewej stronie drogi, jest zacieniona. Na zdjęciu w relacji (ten pierwszy link) widać namioty i przyczepy nad wodą - to też cześć campingu, ale oddzielona od większości drogą. Jak masz parcelkę (jakąkolwiek), to jesteś w fajnej, zacienionej części, ale oznacza to, że żeby dojść na plażę, musisz przejść przez drogę (około 2 minuty spacerem).

Hałasu z drogi absolutnie nie słyszeliśmy, wieczorami raczej mało kto tędy jeździ, aczkolwiek jest to główna droga z Sucuraja do Jelsy, uczęszczana w ciągu dnia. Samochody jadą falami - jak akurat przypłynie prom. Ale moim zdaniem droga nie jest uciążliwa (pewnie wszystko zależy od miejsca, gdzie na campie będziecie mieszkać), nam hałasy nigdy nie przeszkadzały. A plaża też jest oddzielona pasem zieleni, więc plażującym hałasy również nie przeszkadzają.

Na stronie campingu, na mapie, wszystko ładnie widać - klik. I drogę Sucuraj - Jelsa, i stanowiska nad morzem, i główną część campu ze sklepem, fastfoodem, sanitariatami itd. Po prawej stronie od kortów są jeszcze stanowiska tylko dla namiotów - pod "zielonym dachem" z kiwi czy innych mandarynek ;)

Jeśli chodzi o piaszczystą plażę, to chyba jest tam kawałek brunatnego piasku. Nas nie interesowała, bo w Cro lubimy przede wszystkim skałki. Z tym, że nie nastawiaj się na miły piaseczek, raczej na ubity, glinianopodobny, taki jak wszędzie w Chorwacji.

Camping bardzo nam się podobał, chociaż w 2009 roku zdecydowaliśmy się na inny - "Holiday", bo na "Grebisce" nie było miejsc, a poza tym "Holiday" leży bliżej Jelsy, a zależało nam na wieczornych wypadach do miasteczka (z Grebisce to Jelsy też jest blisko, 20 minut spacerkiem). O naszym pobycie na "Holiday" możesz poczytać tutaj.

Jeśli chcesz mieszkać w domku, to na innych campingach w pobliżu Jelsy, takich nie znajdziesz - tylko na Grebisce. Domy wyglądały fajnie - małe kamienne, niektóre miały taras. Niestety fotek nie posiadam.

Myślę, że z Grebisce będziesz zadowolony :) Tylko, jeśli zależy Ci na tym campingu, to musisz raczej zrobić rezerwację (jeśli chcesz parcelę czy domek, to już obowiązkowo), bo może być problem.

Pozdrawiam.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
camp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 03.03.2012 21:02

Hej !
Na campie spędziłem w roku 2009 jedną lub dwie noce ( więc spostrzeżenia średnio aktualne). Camp jak na wyspy i południe CRO jeden z z najlepiej wyposażonych, czyściutki i przyjemny. Trochę lipa z tą drogą, nie biegnie ona przez camp ale oddziela camp od plaży. Wg mnie, jeśli chodzi o HVAR to absolutna czołówka. Mam tu na myśli pobyt z rodziną w przyzwoitych warunkach, jeśli chodzi o położenie(widok na okolicę) to chyba "najsłabszy" camp na wyspie. ( poza JURALEVIC w Starim Gradzie, jedyny położony nie bezpośrednio nad morzem... tz taki gdzie droga oddziela go od morza)
W podsumowaniu plusów i minusów... polecam.
GAJUS.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 29.03.2012 20:21

Czytając kilka relacji campingowców kilka razy przewijał się wątek braku miejsca zwłaszcza na Hvarze. Pytanie do bywalców campingów jak to z tym miejscem jest, oczywiście mam na myśli wysoki sezon (lipiec). pytanie może i durne ale proszę mieć na uwadze że na camp jadę pierwszy raz :D ( jeszcze w takim wieku :oops: ) Bardzo proszę o krótkie info tych co biwakowali zwłaszcza na Hvarze lub południowej Dalmacji. Na Istrii wiem, jest campingów cała masa więc miejsce zawsze się znajdzie.
Interesują mnie polecane na forum Grebisce czy Lili , rezerwacja odpada.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14785
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.03.2012 20:27

Na Grebisce może być problem. 3 lata temu w lipcu nie zmieściliśmy się, pojechaliśmy kilometr, półtora dalej, na camp Holiday. Opisuję go w poście powyżej (całkiem fajny camping i blisko do Jelsy).
Na Holiday było dosyć pusto, więc tam powinniście znaleźć miejsce bez problemu.
Nie wiem, jak z Lili.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.03.2012 11:39

Jeśli chodzi o brak miejsca - nam zdarzyło się kilkakrotnie, w sierpniu. Piszę tak ogólnie o campingach w Chorwacji, nie tylko o Hvarze. Zwykle zaczynaliśmy urlop w okolicach 15 sierpnia i miejsc jak na lekarstwo, nie mówię o tych najlepszych miejscach, ale w ogóle. Taka sytuacja zdarzyła nam się w Zivogosce (dopiero na 4-tym campie było gdzie się rozbić!), na Slatinie na Cresie, na campach w okolicach Omisa i Splitu. W zeszłym roku 28.08 na Peljescu na campie Vrila też nie było w czym wybierac, camping był w zasadzie pełen!
Na Hvarze byliśmy dwa razy, zawsze na Lili. Nie było może wielkiego wyboru, ale jakieś miejsce się znajdowało. Wiem od znajomych, że początek sierpnia bywa mocno tłoczny. Myślę jednak, że uda Wam się coś znaleźć. Dobrze mieć plan B, a czasem nawet C, nigdy nie wiadomo jaką sytuację zastanie się na miejscu :wink:
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 30.03.2012 17:21

dzięki dziewczyny za podzielenie się swoimi doświadczeniami,
trza będzie przybić na Hvar wcześnie by móc się ewentualnie ewakuować
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.03.2012 17:47

stary_jac napisał(a):dzięki dziewczyny za podzielenie się swoimi doświadczeniami,
trza będzie przybić na Hvar wcześnie by móc się ewentualnie ewakuować


Ewakuować? To chyba nie miałoby sensu.. oznaczłoby stratę praktycznie całego dnia.. Jak nie znajdziesz na jednym, to na drugim... Głowa do góry.
Pozdrawiam
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 30.03.2012 18:34

mam nadzieje że coś się znajdzie a bardzo chciałbym choć trochę poznać wyspę. Tym bardziej że byłem na Brać-u , Peljesacu i spodziewam się podobnych klimatów na Hvarze.
Jeszcze jedno pytanie czy z campu Lili to dobra baza wypadowa ?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 30.03.2012 18:50

stary_jac napisał(a):Jeszcze jedno pytanie czy z campu Lili to dobra baza wypadowa ?

Moim zdaniem nie... to za tunelm Pitve.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 30.03.2012 21:28

Z campu Lili niby daleko i za tunelem, ale dla nas to była właśnie baza wypadowa:) Byliśmy w Hvarze, na Pakleni Otoci, na Kabalu, w Stari Gradzie, w Jelsie, Vrboskiej, na Sv Nikoli, w Sv Niedjeli, w Malo Grablie, w Svirce...I dużo jeszcze przed nami, ale to w przyszłości:) Dla nas ten camp to miejsce szczególne, i nie wyobrażamy sobie mieszkania na Hvarze gdzie indziej. Ale jeśli chce się mieć miasteczko w zasięgu spaceru, to faktycznie nie jest to najlepszy wybór.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 31.03.2012 08:29

Caly hvar jest na tyle maly ze mozna go calego objechac w jeden dzien tak ze kazde miejsce bedzie dobre jako punkt wypadowy choc dla mnie polnocna czesc wyspy z tymi wielkimi kampingami byla stanowczo zbyt ludna i pod tym wzgledem polecam poludnie wyspy
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 31.03.2012 10:44

Nie twierdzę, że zatrzymując się za tunelem nie można robić wypadów po całej wyspie. Owszem, można. Ale z uwagi na fakt, że "znacznie większa część wyspy" znajduje się po drugiej stronie tunelu, są lepsze bazy wypadowe niż te "za tunelem". Zwłaszcza w sierpniu, kiedy zdarza się, że na przejazd przez tunel trzeba czekać (nieraz i 2, 3 "światełka").
Pozdrawiam
P.S.
Dla miłośników świętego spokoju są kamienne domy w wioskach w głębi wyspy, nie na jej wybrzeżu. Tam nie ma tłoku, tylko prawdziwy święty sposkój.. (Brusje, Pitve, Vrbanj, Vrisnik...).A kampy w sezonie są i muszą być pełne.. nie ma na to rady.
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kemping Grebisce
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone