Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.06.2009 08:00

W każdym kraju w Europie obowiązują winiety - tylko w niektórych w formie opłat za autostrady. Nie dziękuj.... :lol:
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 03.06.2009 08:53

hrehor napisał(a):
Lubuszanin napisał(a):Niby co ma się dziać o strony chorwackiej? Przecież w Chorwacji są winiety.

A do której Chorwacji ty jedziesz??????????????????????

W Ameryce Łacińskiej.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 03.06.2009 08:59

cchhee napisał(a):
Przecież w Chorwacji są winiety.

Serio? Od kiedy? :D

Odkąd są wybudowane autostrady, a co w tym śmiesznego jest, bo jakoś nie rozumiem, tego głupkowatego uśmieszku na końcu pytania?.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 03.06.2009 09:19

Wg DEFINICJI karteczki otrzymywane na bramkach nie spełniają kryterium "przlepności".
Opłaty za uatostrady są - ale nie w formie winiet. Ale wiecie co - nie dysktujmy o TUM w TYM wątku.

A tu DEFINICJIa pwn
gluteus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 08.11.2008
Do LUBUSZANIN

Nieprzeczytany postnapisał(a) gluteus » 03.06.2009 20:07

Na terenie słoweni od strony chorwackiej trwa budowa autostrady. Znając gorliwość słoweńców i ich "chytrość" hahaha zanim bedzie dokończona , wprowadzą opłatę za "hitrą cestę" tak samo jak w Mariborze za wjazd na rondo. Więc może to być tuż przed wakacjami :cry: żeby wyciagnąć od nas więcej EURO :evil: :arrow: dlatego czekamy na raporty :arrow: żeby wiedzieć czy po za objazdem przez MURECK nie trzeba będzie dodać objazdu PTUJ :arrow: :idea: ROGATEC . Oczywiście too tylko moja skromna propozycja aczkolwiek :idea: jak analizowałem mapkę to chyba dość rozsądna 8) Pozdrawiam.
Jeśli chodzi o moją trasę to jestem z południa i jadę przez:
Cieszyn, Żylina, Bratysława, Wiedeń, Graz, Mureck, Lenart, Ptuj, Zagrzeb, i potem w kierunku : Pakostane lub dalej . Kwaterka na pałę hehe lub CAMPING bo biorę cały sprzęcior turystyczny.
Na razie troszke martwi mnie pogoda. Mam nadzieje że sie ustabilizuje.
8) :lol: :D
Ps. Autko już gotowe po przegądzie tak że ... :roll: tylko jechać 8)
Piuus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piuus » 04.06.2009 13:38

SOBUŚ napisał(a):''piuus ''mam pytanie czy mógłbys bardziej dokładnie opisac swoja drogę do Chorwacji przez Węgry ???22 czerwca wybieramy się do CIOWO i rozważam trasę przez wegry będę wdzięczna za info ,jesli to możliwe z opisem gdzie można i trzeba kupić winietki.Obczytałam sie o winietkach i obwodnicach Sloweni i tak zdeczka nabrałam niechęci do tej drogi .aftan@tvtom.pl


Winietki kupisz na "przejsciu granicznym" miedzy Slowacja a Wegrami. Droga E-77 - Sahy. Po prawej stronie stoi budynek. Jest tam sklepik a obok maly kantor, w ktorym kupisz viniete. Niestety nie mozna jej kupic w Polsce, poniewaz jest to jakby kwit kasowy. Przy zakupie musisz okazac dowod rejestracyjny auta...
Co do drogi, to juz pisalem. Ale uczulam - z drogi nr 2 nie kierowac sie na Budapeszt. Wjezdzasz na autostrade nr M0 a z niej na M7...
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 04.06.2009 15:06

to na co się kierować? jadę od przejścia w Sahy i na Budapeszt. będę jechał w nocy i myślę że przez miasto będzie lepiej. potem autostrada w kierunku Cro.
Piuus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piuus » 05.06.2009 12:57

pankufur napisał(a):to na co się kierować? jadę od przejścia w Sahy i na Budapeszt. będę jechał w nocy i myślę że przez miasto będzie lepiej. potem autostrada w kierunku Cro.


M0 jest ukonczona i szybciej ominiesz miasto (nawet w nocy) jadac M0. Zjezdzajac z drogi E-77 mozesz jechac droga nr 2, 2A do Budapesztu lub wjechac na obwodnice M0. Bedziesz mial na niej oznakowania drog M3, M5, M7. Droga M0 doprowadzi Cie do "siodemki". Co prawda masz wiecej kilometrow do przejechania, ale bedziesz szybciej. Decyzja jak zwykle nalezy jednak do kierowcy ;)... W razie watpliwosci wlacz GPS ;)...
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 05.06.2009 13:00

3majmy się tematu pls :)
co dostaję mail z tego tematu to licze ,ze ktoś napisze że winiety sa tańsze, więc nie spamujcie węgrami koledzy ;)
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 05.06.2009 13:03

popieram, prosze pisac na temat winietek:)
muryjos
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.03.2009
Re: Do LUBUSZANIN

Nieprzeczytany postnapisał(a) muryjos » 05.06.2009 13:26

A czy mógłbyś dokładniej opisać tę trasę przez Słowenię? Rozumiem, że się nie płaci winiety na Słowenię w Twoim rozwiązaniu?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Do LUBUSZANIN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2009 13:36

muryjos napisał(a):A czy mógłbyś dokładniej opisać tę trasę przez Słowenię? Rozumiem, że się nie płaci winiety na Słowenię w Twoim rozwiązaniu?


Wszystko już opisane w tym temacie, proszę poczytać wcześniejsze posty.

Jest też drugi temat: forum/viewtopic.php?t=19656
muryjos
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.03.2009
Re: Do LUBUSZANIN

Nieprzeczytany postnapisał(a) muryjos » 05.06.2009 13:58

Powiem tak: wszystko jest łatwe jak już przestaje być trudne. Jest droga przez Maribor, ale widzę że mozna zapłacić za wjazd na rondo - więc to nie jest rozwiązanie. Trasy Mureck - Lenart - Ptuj nikt precyzyjnie nie opisał. Mam na myśli opis choćby z numerami dróg, sugestią czy przejeżdżać przez miejscowość czy ominąć, kiedy skręcić. Ale jeśli to duży problem - jakoś sobie poradzę. Dzięki.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Do LUBUSZANIN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.06.2009 14:02

muryjos napisał(a):Powiem tak:...


Powiem tak - strona 89 i ogólnie poczytać na spokojnie tylko ten watek - tu jest wszystko wyjaśnione.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 05.06.2009 14:11

muryjos - a czy to forum to automapa czy cuś?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone