Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 03.05.2009 21:13

Droga przez Mureck i Lenart jest absolutnie w porządku. Po austriackiej stronie to typowa Bundesstrasse, dobra nawierzchnia, odpowiednia szerokość. Granicę na Murze przejeżdżamy wąskim mostkiem, który bardziej wygląda na kładkę dla pieszych, ale jednak samochód się na nim mieści. Po stronie słoweńskiej nawierzchnia już nie idealna, ale w normie, czyli trochę połatanych dziur. Trasa wiedzie przez pagórkowaty teren (Slovenske Gorice), więc jest nieco zakrętów. W połączeniu z licznymi wioskami sprawia to, iż średnia wychodzi na poziomie 50 km/h.
W Lenarcie jest słabe oznakowanie. W centrum miasta należy skręcić w prawo (drogowskaz na Maribor), a następnie na pierwszych światłach w lewo na Ptuj.
Za Ptujem wpadamy już na główną drogę na Zagrzeb.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 03.05.2009 21:48

Dr Seselj napisał(a):Droga przez Mureck i Lenart jest absolutnie w porządku. Po austriackiej stronie to typowa Bundesstrasse, dobra nawierzchnia, odpowiednia szerokość. Granicę na Murze przejeżdżamy wąskim mostkiem, który bardziej wygląda na kładkę dla pieszych, ale jednak samochód się na nim mieści. Po stronie słoweńskiej nawierzchnia już nie idealna, ale w normie, czyli trochę połatanych dziur. Trasa wiedzie przez pagórkowaty teren (Slovenske Gorice), więc jest nieco zakrętów. W połączeniu z licznymi wioskami sprawia to, iż średnia wychodzi na poziomie 50 km/h.
W Lenarcie jest słabe oznakowanie. W centrum miasta należy skręcić w prawo (drogowskaz na Maribor), a następnie na pierwszych światłach w lewo na Ptuj.
Za Ptujem wpadamy już na główną drogę na Zagrzeb.



Dzięki bardzo !
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.05.2009 22:04

Na początku Słowenii trochę górek, potem równo i bez ruchu. Napradę dobra droga.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 03.05.2009 23:57

adam11 napisał(a):Mosqito :) , a wstawiłbyś też taką mapkę od zjazdu 228 Garsdorf do Mureck później lenart , ptuj ?


Niestety nie mam takowej zrobionej :-( Ale myślę że tutaj nie powinno być problemów. W razie czego skorzystaj z www.map24.pl lub google.maps i zaznacz początek trasy na autostradzie A9 a koniec pomiędzy Ptujem a granica CRO. Tylko weź punkty pośrednie Mureck i Lenart.
Niestety oba "pomagacze" nie uwzgledniają jeszcze wybudowanej juz jakiś czas temu obwodnicy Ptuja, którą jedziemy.

Tak więc aktualny przejazd przez Ptuj wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 04.05.2009 10:05

O kurcze, wielkie dzięki, tego nie wiedziałem! I pewnie nie tylko ja.
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 04.05.2009 10:12

Droga jest zupełnie przyzwoita. Troszkę górek, zakrętów, jedzie się spokojnie i z niewielką prędkością ale wcale specjalnie nie dłużej niż "autostradą". Polecam spokojny objazd. No i wspaniałe jedzenie za Lenart jadąc w stronę Chorwacji po prawej stronie drogi. Polecam.
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 04.05.2009 11:12

Może żeby przybliżyć tą drogę.
W Muercek jesteśmy na mostku i na drodze 433, którą jedziemy dalej w kierunku na Trate, dalej Lenart i do tej pory droga nr. 433, następnie /Lenart/wjeżdżamy na drogę nr. 229 i główną drogą dojeżdżamy do poprzecznej drogi gdzie skręcamy w prawo a jakieś 100 m dalej na światłach w lewo i dalej jedziemy drogą 229 kolejno na miejscowości Radehova, Gocova, Biś, Trnowska Vać, Gomoliki, DFolić, Janeżovci, Plocar i Ptuj, przejeżdżamy przez most i drogą nr. 2 tzw. H zieloną, kolejno serpentyna i tam jechać na E59 w kierunku Durmanec, Macelij. Tak tylko skomplikowanie to wygląda, są to wioski i jedzie się przyjemnie. Całość ma ok. 63 km do samej granicy a licząc 40 minutowy korek w jakim stałem na granicy jechałem to ok. 1.45 minut. Czyli ok. godzinki drogi. A jechałem w połowie lipca 2008 r.
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 04.05.2009 18:58

Słoweńskie Ministerstwo Transportu, zaproponowało wprowadzenie winiet miesięcznych w cenie 35 E.

http://business.hr/Default2.aspx?Articl ... 0636dc62d4
przemol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol » 04.05.2009 19:00

Mosqito napisał(a):
adam11 napisał(a):Mosqito :) , a wstawiłbyś też taką mapkę od zjazdu 228 Garsdorf do Mureck później lenart , ptuj ?


Niestety nie mam takowej zrobionej :-( Ale myślę że tutaj nie powinno być problemów. W razie czego skorzystaj z www.map24.pl lub google.maps i zaznacz początek trasy na autostradzie A9 a koniec pomiędzy Ptujem a granica CRO. Tylko weź punkty pośrednie Mureck i Lenart.
Niestety oba "pomagacze" nie uwzgledniają jeszcze wybudowanej juz jakiś czas temu obwodnicy Ptuja, którą jedziemy.

Tak więc aktualny przejazd przez Ptuj wygląda tak:
Obrazek
Obrazek


Słuchaj, czy drogowskazy aktualnie prowadzą na obwodnicę, czy dalej tak jak było kierują na Maribor przez centum?
Pozdrawiam.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 04.05.2009 21:54

Niestety nie wiem bo ostatnio mi tamtędy jakby nie po drodze :-)
Ale na pewno ktoś kto jechał Ci pomoże.
tygrys500
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys500 » 05.05.2009 13:01

Czy są jakieś zmiany odnośnie winiet w Słoweni?
Wprowadzili miesięczne lub dwutygodniowe?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.05.2009 13:08

orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 05.05.2009 20:18

tygrys500 napisał(a):Czy są jakieś zmiany odnośnie winiet w Słoweni?
Wprowadzili miesięczne lub dwutygodniowe?

Kolego kilka postów wyżej coś na ten temat pisałem. Sprawa dotyczy chyba 1 lipca ale ta nazwa miesiąca po Chorwacku brzmiała jak nasz sierpień, więc nie jestem pewny czy od lipca czy czerwca.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 05.05.2009 21:06

orfik11 napisał(a): Sprawa dotyczy chyba 1 lipca ale ta nazwa miesiąca po Chorwacku brzmiała jak nasz sierpień, więc nie jestem pewny czy od lipca czy czerwca.


Zgadza się :lol:

czerwiec - lipanj,
lipiec - srpanj
sierpień - kolovoz
irekk
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.05.2009
Może lepiej przez Słowację i Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekk » 06.05.2009 00:31

Może w celu ominięcia Słowenii lepiej jechać przez Słowację i Węgry. CZY KTOŚ ma jakieś doświadczenia w tym kierunku. Proszę o info czy ta droga nie będzie lepsza.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone