Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.04.2009 16:05

FUX napisał(a):Podbije wątek.

Coś się zmieniło w kwestii winiet?

http://www.dars.si/Dokumenti/Vignette_308.aspx

Przecież w tym linku, który podrzuciłeś czarno na białym jest, że nie :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.04.2009 16:14

Piotrek_B napisał(a):
FUX napisał(a):Podbije wątek.

Coś się zmieniło w kwestii winiet?

http://www.dars.si/Dokumenti/Vignette_308.aspx

Przecież w tym linku, który podrzuciłeś czarno na białym jest, że nie :wink:

Wiesz. Jak się patrzy czasami na niektóre strony naszych ministerstw, to .... :mrgreen:
stanik999
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stanik999 » 18.05.2009 21:12

Witam Cro maniacy , mam pytanie o najlepszą trasę z wałbrzycha na wyspę Krk Malinska , czy ktos jechał jak wygląda droga ( jadę pierwszy raz ) planuje jechać przez czechy , austrie i słowenie czy ma ktoś może wykaz msc po drodze jeżeli tak prosze o odpowiedz na forum bądz mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl z góry dzięki
dardol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dardol » 20.05.2009 10:28

Mam pytanie, dla większości pewnie banalne, a mnie nurtujące. Jak to jest z opłatami na bramkach w Chorwacji? Pobieram kwitek na każdej bramce rozpoczynającej nowy odcinek autostrady i płacę pokazując te wszystkie "paragony" dopiero kiedy w ogóle zjeżdżam z autostrady , czy płacę za każdy przejechany odcinek na kolejnej bramce?
SoftRM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SoftRM » 20.05.2009 10:44

dardol napisał(a):Mam pytanie, dla większości pewnie banalne, a mnie nurtujące. Jak to jest z opłatami na bramkach w Chorwacji? Pobieram kwitek na każdej bramce rozpoczynającej nowy odcinek autostrady i płacę pokazując te wszystkie "paragony" dopiero kiedy w ogóle zjeżdżam z autostrady , czy płacę za każdy przejechany odcinek na kolejnej bramce?

pobierasz kwitek jak wjezdzasz na autostrade a płacisz jak zjezdzasz
z tym że na wysokości Zagrzebia jest zjazd z autostrady płaci się i znowu bierze kwitek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.05.2009 10:46

Wjazd bramka=jeden kwitek. Jak zjedziesz z autostrady w dowolnym miejscu bramka=płacenie. Później wracasz to bramka=kwitek...
dardol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dardol » 20.05.2009 12:29

Czyli na każdej kolejnej bramce płacę za przejechany już odcinek? I na tej której płacę to sympatycznej Pani lub Panu mówię jaki następny odcinek chcę przejechać??Czy może są odpowiednie bramki nad którymi pisze na jaki odcinek chcemy wjechać??
Ostatnio edytowano 20.05.2009 12:34 przez dardol, łącznie edytowano 1 raz
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 20.05.2009 12:33

Nie, wjeżdżasz, bierzesz kwitek i tam gdzie zjedziesz, tam płacisz.
Nie mówisz nikomu gdzie chcesz jechać. :wink:
Bramkę wjazdową masz "nabitą", a w zależności gdzie zjedziesz - za taki odcinek płacisz - oddając kwitek.
dardol
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dardol » 20.05.2009 12:36

Dzięki bardzo ! Laik autostradowy dzięki Wam wie już więcej :wink:
AndyN
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndyN » 20.05.2009 12:57

Piotrek_B napisał(a):SŁOWENIA

Słoweńcy z dniem 1.07.2008 r. wprowadzili winiety jako formę opłaty za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi
http://img154.imageshack.us/img154/69/p ... predaj.jpg

Koszt winiety:
:arrow: roczna - 55 euro
:arrow: półroczna - 35 euro
:arrow: motocykle - 27,50 euro


Nadal jest tak, że nie można kupić tańszej winiety niż półroczna? 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2009 13:07

AndyN napisał(a):....Nadal jest tak, że nie można kupić tańszej winiety niż półroczna? 8O

Nadal.
Jak się to zmieni to będzie wątek uaktualniony.
Wszystkie aktualne informacje na ten temat możesz śledzić na www.dars.si
smoliann
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoliann » 21.05.2009 09:27

Slyszałam, że to ma się zmienić od 1 lipca i mają też być winietki tygodniowe - 15 Euro i miesięczne - nie wiem za ile.
AndyN
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndyN » 21.05.2009 09:35

smoliann napisał(a):Slyszałam, że to ma się zmienić od 1 lipca i mają też być winietki tygodniowe - 15 Euro i miesięczne - nie wiem za ile.


Super ....

Tylko że ja 29 czerwca mam być w Arbaniji :lol:
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 26.05.2009 18:15

Przecież ten temat był już wałkowany. Przypomnę jednak. Chyba od 1 lipca wchodzą nowe warunki zakupu winiet. Będą winiety po 15 Euro ale....za tydzień. łatwo policzyć,że żadna rewelacja, a wręcz przeciwnie. Czymże jest 5 Euro mniej. Ja tam dalej polecam spokojną drogę z pominięciem"autostrady" .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone