Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

... po roztańczonej Mazowsza krainie ...

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 29.05.2012 11:57

Dobrze, że zapytałeś. Coś mnie rozproszyło w międzyczasie. :oops: Mam i dzięki. :D

Czy PPP to prosty punkt podparcia? Faktycznie bez dźwięku to również pożyteczna prezentacja.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 04.06.2012 07:41

Ooops ... Przepraszam, nie zauważyłem pytania - PPP to chyba, faktycznie, dotyczy punktu podparcia.
Można operować czasem i ISO, ale stabilne posadowienie aparatu, jeżeli jest możliwe, jest najważniejszą rzeczą przy fotografowaniu.

Tylko, przy zastabilizowaniu aparatu, pamiętaj o wyłączaniu stabilizacji wewnętrznej, bo może więcej przynieść szkody, niż pożytku.

Pozdrawiam :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.06.2012 07:42

Przed meczem ...

Handel kwitnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie dwa mecze w grupie - w Warszawie mieszają się trzy nacje: Polacy, Grecy, Rosjanie.

Gości pokazałem tutaj.

Czas na Polaków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do meczy jeszcze dwie godziny, ale już spory tłum się zbiera.
Oczywiście najbardziej oblężonymi punktami są te najbardziej charakterystyczne, gdzie łatwo się spotkać: Rotunda, Patelnia, skwer pomiędzy Dworcem Śródmieście, Domy Towarowe ...
No i oczywiście wejścia do FanZone :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Znalazł się też i Krtek :) Tutaj - Krtek a myska ;)

Obrazek

A nawet dwie :D

Rodzynek.

Obrazek

Pewnie prowokator jakiś ;)

I co ja robię tu? ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wolontariusze.

Obrazek

Kibice.

Obrazek

Zauważyliście, że numer 10 stał się najpopularniejszym numerem w kraju? :D

Biały, czerwony ... Niebieski? A po co ci niebieski? :D

Obrazek

Po opublikowaniu tego zdjęcia w świat poszła wiadomość, że w Warszawie chłopak ... zamalował Rosjance :roll:

Zapomnieli dodać, że rękę :D

cdn.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.06.2012 08:07

Przy okazji - służby porządkowe.

Przekrój "kiboli" zaiste zróżnicowany wiekowo :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

FanZone sobie odpuszczam - dzieciak się tam kręci. Mi się nie chce wchodzić w tłum, tym bardziej, że na bramkach trzeba swoje odstać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zresztą w tłumie kiepsko o fotki. Tutaj więcej, w sumie, można zobaczyć.

Kilka razy, zaczepiony, robię zdjęcia pamiątkowe zbierającym się kibicom.
Zresztą nie tylko ja :)

Jeszcze daleko do meczu, ale zabawa już trwa :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdzwaniam się z dzieciakiem - symbolem tej imprezy, jak zauważyłem, jest postać trzymająca palec w ucho :D

Inaczej nie da się pogadać :) To i tak cud, że w ogóle się da.
Pamiętam, jak telefony w głupim supermarkecie na święta padały, a tu, kilkadziesiąt tysięcy osób i spokojnie dzwonisz.

Tego dnia, przez strefę, przewinęło się 160 tysięcy ludzi.

Przy stanie 100 tysięcy zamknięto bramki, bo ta, największa w kraju i, w tej chwili, na świecie, strefa, zapełniła się po brzegi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spotykamy się z dzieckiem i zbieramy do samochodu. Mecz obejrzymy w domu, ku radości ludzi w samochodzie, który zatrzymuje się za nami, kiedy zwalniamy miejsce parkingowe.

Ludzie schodzą się nadal.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobno Chińczycy szykują się do odbicia Narodowego ... Coś w tym musi być, bo, jak widziałem, próbowali wtopić się w tłum.

Kiepsko im to szło :D

Obrazek

Obrazek

Macie sandałki?

Obrazek ;)

Jeszcze nikt wtedy nie myślał, że to będzie ...

Obrazek

Pozdrawiam :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.06.2012 08:46

weldon napisał(a):Obrazek


Kapitalna sukienka :!:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.06.2012 09:06

A jak ładnie wypełniona :roll:


:D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.06.2012 09:35

weldon napisał(a):Jeszcze nikt wtedy nie myślał, że to będzie ...

Obrazek

Wcześniej czy później...

Pozdrawiam,
Wojtek
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 19.06.2012 10:14

weldon napisał(a):
1. Przekrój "kiboli" zaiste zróżnicowany wiekowo :D

2. Zresztą w tłumie kiepsko o fotki. Tutaj więcej, w sumie, można zobaczyć.

3. Kilka razy, zaczepiony, robię zdjęcia pamiątkowe zbierającym się kibicom.
Zresztą nie tylko ja :)

4. Jeszcze daleko do meczu, ale zabawa już trwa :)

Obrazek



1. Kibiców! Kibiców! Kibiców!
Nie "kiboli" a kibli no chyba że chodzi o chuliganów stadionowych ale tych na zdjęciach nie widzę.

2. Super zdjęcia - bardzo lubię tu zaglądnąć bo wiem, że będą zdjęcia scenek rodzajowych.

Dobrze, że miałeś na to czas. Ja niestety nie miałam go ostatnio nawet a dobre wyspanie się.


3. Tych pytać nie musiałeś o pozwolenie a tych pozostałych ....... nie pytałeś?

4. No i jak tu się nie zgodzić z opinią jednego z hierarchów kościelnych, że EURO 2012 rozpija naród :!:
Jest okazja jest zabawa :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.06.2012 10:39

Franz napisał(a):Wcześniej czy później...

Zabawa trwa. Właśnie do nas jedzie vlak z 20 tysiącami Czechów :D

Lidia K napisał(a):1. Kibiców! Kibiców! Kibiców!

Chuligani, kibole i tym podobne przyimki stosuję tylko w formie ironicznej,
żeby pokazać, że te wszystkie doniesienia o bandytach stadionowych i innych ekscesach to nic nie znaczący odsetek w tym tłumie bawiących się ludzi.

Nawet, jeżeli połowa z nich nie wiedziała o co chodzi, to i tak zabawa i emocje ich objęły.

Lidia K napisał(a):2. Super zdjęcia - bardzo lubię tu zaglądnąć bo wiem, że będą zdjęcia scenek rodzajowych.

Dobrze, że miałeś na to czas.

W sumie też nie za bardzo, ale nawet żonę udało mi się namówić na ten spacer, bo to ostatnia taka okazja była.

Lidia K napisał(a):3. Tych pytać nie musiałeś o pozwolenie a tych pozostałych ....... nie pytałeś?

Zależy. Niektórzy się zasłaniali, wtedy szanowałem ich decyzję, niektórzy się nadstawiali - to dobrze u Kaszubskiego widać, w jego relacji z Trójmiasta.

Lidia K napisał(a):4. No i jak tu się nie zgodzić z opinią jednego z hierarchów kościelnych, że EURO 2012 rozpija naród.
Jest okazja jest zabawa

Sklepiki dookoła strefy były oblężone tak, że w niektórych się piwo kończyło (podobno).
Wbrew temu, co szanowny pop, zdaje się, mówił, alkohole w strefie należały do tych słabiutkich, słabszych z pewnością, niż wino mszalne.

Ja powiem tyle - na co dzień, w taką sobotę, czy niedzielę, agresywnych, pijanych, czy bezdomnych widać o wiele, wiele więcej, niż w czasie spotkań przedmeczowych.

A propos - z twojego podwórka - podobno Euro było szokiem dla Czechów, którzy, nauczeni stereotypem Polaka awanturnika, złodzieja i pijaka spotkali się we Wrocławiu z całkowicie odmienną społecznością - jak sami ich dziennikarze napisali: Czesi, uczcie się być nowoczesnymi od Polaków.

W Gdańsku w zachwyt wpadli Irlandczycy: "Polacy, za co wy nas tak lubicie"? się pytali.

W Warszawie kilku legionistów próbowało odwalić numer - już siedzą - reszta, Polacy, Rosjanie, Grecy, się doskonale bawili.

Teraz czekam na Czechów i, mam nadzieję, nie zawiedziemy ich tak samo, jak wrocławianie :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 19.06.2012 11:00

Lidia K napisał(a): Super zdjęcia - bardzo lubię tu zaglądnąć bo wiem, że będą zdjęcia scenek rodzajowych.

... ja tak samo ! 8)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.06.2012 09:48

mariusz-w napisał(a):... ja tak samo ! 8)


Dzięki :)

***************************************

Zapraszam do obejrzenia porównania miejsc w których będą stacje metra
na zdjęciach lotniczych z 1945 r. i współczesnych :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.06.2012 12:20

Baśka

Ciepło się robi, więc czas, trochę, ochłodzić towarzystwo ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O cmentarzu fortecznym w Modlinie już pisałem kiedyś.
Korzystając z ładnej pogody, licząc, że z braku liści na chaszczach, będzie lepszy dostęp do niego, podjechałem na miejsce któregoś pięknego, zimowego dnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę zapomniałem o tej wizycie, ale przypomniałem sobie dzięki niektórym gościom, którzy, jak się okazuje, zaglądają tu czasami i których witam :)

Obrazek

Niestety, nie zrewanżuje się odwiedzinami, bo, jak widać, zainteresowania mam inne :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobra, cmentarz nie wyszedł. Fakt, że liści nie było, ale krzaczory i tak porastały spore połacie terenu, zaś leżący śnieg przykrył wykroty i dziury pod połamanymi płytami.

W sumie - nic ciekawego, a w każdym razie nic nowego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jak tak, to, akurat ten biały śnieg pasuje jako tło opowieści, opowiem o Baśce ...

Obrazek

Kiedy odzyskaliśmy niepodległość, na garnizon modliński złożyły się jednostki, które przybywały do Polski z byłej carskiej Rosji.

Między innymi przybyli tu w 1919 roku Murmańczycy, oddziały korpusów polskich, sformowane w okolicach Murmańska i Archangielska, które miały wejść w skład Błękitnej Armii generała Hallera.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do Francji nie dotarli, ale walczyli z bolszewikami w ramach ekspedycji angielskiej, a po zakończeniu I wojny światowej zostali ewakuowani statkami do Polski.

Obrazek

Obrazek

W grudniu 1919 roku przybyli do Gdańska, a ich miejscem odpoczynku stała się modlińska Twierdza.

I tu dochodzimy do tytułowej Baśki ...

Obrazek

Obrazek

W batalionie płk. Juliana Skokowskiego znajdowała się ... biała niedźwiedzica Baska :)

Wiosną 1919 roku została zakupiona na targowisku w Archangielsku przez pchor. Karasia.

Przypuszczam, że jej życie uratował, bo Polacy zawsze mieli słabość do zwierząt. Wojtek, wiele innych zwierząt, choćby przygarniętych przez żołnierzy naszych dywizjonów bombowych, nierzadko biorących udział w lotach bojowych, zwierzęta asów dywizjonów myśliwskich, niestety, często przechodzący pod opiekę kolejnych myśliwców ... Wiele tych zwierząt było.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale wróćmy do Baśki. Szybko stała się maskotką oddziału. Z oswojoną niedźwiedzicą bawiły się nawet dzieci żołnierzy .

Kapitan Smorgoński, który stał się jej opiekunem, nauczył ją chodzić na dwóch łapach.

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tego samego, 1919 roku, w grudniu, Murmańczycy brali udział w defiladzie w Warszawie.

Podczas tej uroczystości Baśka podała łapę Naczelnikowi oraz maszerowała na dwóch łapach wraz z oddziałem, wywołując entuzjazm w tłumie zebranych warszawiaków.

Jak widać, w legendzie o białych niedźwiedziach maszerujących zimą po ulicach Warszawy jest sporo, ba, bardzo dużo prawdy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety, żywot niedźwiedzicy w Modlinie był krótki.

Żołnierze codziennie prowadzili Baśkę nad Wisłę, gdzie pływała sobie w zimnej wodzie.
Pewnego dnia, na początku 1920 roku, przepłynęła na drugi brzeg i pobiegła w kierunku najbliższych chałup.

Obrazek

Nie wiadomo, czy ze strachu, czy, co bardziej prawdopodobne, dla cennego, białego, futra, chłopi zadźgali ją widłami.

Żołnierze, którzy dotarli tu łodzią, musieli siłą odzyskiwać ciało zwierzęcia.

Obrazek

Baśkę pożegnano w twierdzy z wszelkimi honorami.
Skórę wypchano i postawiono w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Po wojnie ślad po Baśce zaginął ...

Obrazek

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.06.2012 12:28

weldon napisał(a):Ciepło się robi, więc czas, trochę, ochłodzić towarzystwo ;)

Słyszałem, ze w czasie mojej nieobecności w kraju chłodno tu było. Nie wiedziałem, ze aż tak! 8O

:lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.06.2012 12:33

No wiesz, to tylko anomalie związane z Euro :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.06.2012 12:40

weldon napisał(a):No wiesz, to tylko anomalie związane z Euro :lol:

Aaaa... no tak. Nie miałem pojęcia - wiesz, mnie sport nie interesuje.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
... po roztańczonej Mazowsza krainie ... - strona 82
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone