Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piła - Tucepi przez Niemcy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009
Piła - Tucepi przez Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 14.05.2009 08:11

Co Wy na to zeby pojechać taką trasą

Znajomy mi polecił, mówi że jedzie się kawałek dalej ale czasowo wychodzi lepiej no i przede wszystkim lepsze drogi...
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 14.05.2009 08:29

Może ktoś poprawi tego linka?
adamiasty
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamiasty » 14.05.2009 08:47

Kurcze, przez te Niemcy to nudno....
Też zastanawiałem się nad tą trasą, ale chyba pojadę przez Czechy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2009 09:21

cdbeavis napisał(a):Co Wy na to zeby pojechać taką trasą

Znajomy mi polecił, mówi że jedzie się kawałek dalej ale czasowo wychodzi lepiej no i przede wszystkim lepsze drogi...


Ja polecam tę drogę bo faktycznie nadrabiasz czasowo..pamietaj tylko, że tunele w Austrii są płatne dodatkowo...
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 14.05.2009 11:16

alessandro1977 napisał(a):
cdbeavis napisał(a):Co Wy na to zeby pojechać taką trasą

Znajomy mi polecił, mówi że jedzie się kawałek dalej ale czasowo wychodzi lepiej no i przede wszystkim lepsze drogi...


Ja polecam tę drogę bo faktycznie nadrabiasz czasowo..pamietaj tylko, że tunele w Austrii są płatne dodatkowo...


A dzieki za informacje! Nie wiesz moze ile?
I przede wszystkim czy wpuszczaja na teren chorwacji turystow z dowodem? czyli bez paszportu?? :0
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 14.05.2009 11:29

cdbeavis napisał(a):I przede wszystkim czy wpuszczaja na teren chorwacji turystow z dowodem? czyli bez paszportu?? :0


Kolego, 30 sekund sam na sam z google :wink: :

Ambasada RP w Zagrzebiu

cyt:
Od 1 sierpnia 2004 r. w Chorwacji obowiązuje rozporządzenie rządu RCh w sprawie systemu wizowego, które m.in. zezwala obywatelom UE na przekraczanie granicy chorwackiej także na podstawie dowodów osobistych. Jednak brak paszportu może spowodować kłopoty na terenie Chorwacji (np. poprzez trudności w skorzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z niektórych usług banków, poczty lub "Western Union")

Polecam paszport.

Pozdrawiam
Rafał
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 14.05.2009 11:43

cdbeavis napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Znajomy mi polecił, mówi że jedzie się kawałek dalej ale czasowo wychodzi lepiej no i przede wszystkim lepsze drogi...


Ja polecam tę drogę bo faktycznie nadrabiasz czasowo..pamietaj tylko, że tunele w Austrii są płatne dodatkowo...
A dzieki za informacje! Nie wiesz moze ile?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=355581#355581 :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.05.2009 11:55

Dowód czy paszport
Minister - link1
frum - link2
koledzy się męczą, dowiadują, dzwonią, piszą a Ty?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2009 12:02

Jeżeli dobrze pamiętam to przejazd za tunel około chyba 7 euro...według mnie dla jadących z zachodniej części kraju to chyba najlepsza droga...ale to moje zdanie, wybór Twój ale drogi za to cały czas masz eleganckie...
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 14.05.2009 12:03

Co Wy na to zeby pojechać taką trasą
Znajomy mi polecił, mówi że jedzie się kawałek dalej ale czasowo wychodzi lepiej no i przede wszystkim lepsze drogi..


Polecam przez Niemcy. Mam podobną trasę, ale do Niemiec wjeżdżamy w Kołbaskowie.
Pozdrav
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 14.05.2009 12:38

dzięki Wszystkim za porady, linki oraz nagane :P ja wiem że google pomaga i daje duże możliwości, pozwoliłem sobie jednak skorzystać z faktu iż część z forumowiczów odbyła już taka podróż jaką ja planuje i może mi napisać swoje porady oraz uwagi. Ja nie do końca w pisane wierzę a tymbardziej w jakieś rozporządzenia. Postaram się być mniej upierdliwym jeżeli chodzi o zapytania, obiecuję a z drugiej strony przecież nikogo do odpowiedzi się tu nie zmusza prawda? :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
p.s. Chyba jednak pojadę przez niemcy tymbardziej że mamy mało czasu na wypoczynek więc po co ryzykować utratę czasu na dojazd? :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2009 12:51

Boisz się niezrozumienia to pisz na mail jak masz pytania : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, pozdro
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 14.05.2009 13:57

cdbeavis napisał(a):dzięki Wszystkim za porady, linki oraz nagane :P ja wiem że google pomaga i daje duże możliwości, pozwoliłem sobie jednak skorzystać z faktu iż część z forumowiczów odbyła już taka podróż jaką ja planuje i może mi napisać swoje porady oraz uwagi. Ja nie do końca w pisane wierzę a tymbardziej w jakieś rozporządzenia. Postaram się być mniej upierdliwym jeżeli chodzi o zapytania, obiecuję a z drugiej strony przecież nikogo do odpowiedzi się tu nie zmusza prawda? :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
p.s. Chyba jednak pojadę przez niemcy tymbardziej że mamy mało czasu na wypoczynek więc po co ryzykować utratę czasu na dojazd? :)

Wiesz co, ja jakoś nie mogę się przekonać do trasy przez Niemcy, a byłem w cro 2 razy, i jeżdżę z twoich okolic. Czy wyjdzie szybciej hm tego nie przewidzisz. Ja zawsze najgorzej się denerwuję jadąc trasą Poznań-Wrocław-Boboszów-Olomunc, a potem już przyjemna jazda.
I wydaje mi się że jadąc trasą przez Niemcy, Austrię ciężko jest ominąć płatne drogi w Słowenii a może jest to nawet niemożliwe.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2009 14:03

Pablo...jadąc ta drogą omijasz Czechy a później jedziesz normalnie do Graz i dalej znaną już autostradą z której zjeżdżasz zjazdem 226 na Gersdorf/Mureck więc w czym problem ? Przecież z Regensburga jedziesz sobie ładnie do Graz więc chyba masz na myśli inną drogę...
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 14.05.2009 14:09

Ok coś mi google się pokiełbasiło, faktycznie myślałem że chodzi o trasę przez Monachium i Klagenfurt.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone