Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

GDAŃSK - OREBIĆ pierwszy raz! pomóżcie :)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 09.02.2009 20:03

joajer JacYamaha macie rację faktycznie ciekawiej jechać taką trasą, tym bardziej że spowrotem jak już ma się świadomość że koniec urlopu to już człowiek o niczym innym nie myśli tylko aby być jak najszybciej w domu. Jeszcze biorąc pod uwagę że będziemy wracać co może być "upiorne" :twisted: na koniec sierpnia.
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 10.02.2009 00:37

śleczę i ślęczę przy tym kompie i oczy mam jak królik :twisted: Chyba się uzależniłam :wink: Trasa na Bratysławę i odcinek z Plitwic do Primosten niby jasny, ale Bratysława- Plitwice to chyba będzie jakaś masakra :twisted: pogubiłam sie totalnie :twisted: Jutro idę kupić mapę, bo jak nie mam kawałaka papieru przed nosem to głupieję :roll:
j_w
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) j_w » 10.02.2009 08:34

ANITA:) napisał(a):Witam kochani!
Trochę wstępu, ale wybaczcie to mój pierwszy post na tym forum.
Jak zawsze na począku roku dylemat gdzie na wakacje. Po kilku wyjazdach do Egiptu, Turcji i Tunezji decyzja zapadła że na Chorwację.
Podejmując decyzję nawet nie wyobrażałam sobie że tak sie zaangażuję dzięki temu forum i jeszcze nie będąc tam zakocham się w Chorwacji.

Po kilkudniowym szukaniu zaklepaliśmy apartament w Orebiću w terminie 22.08.-29.08
Wiem że wiele osób sugeruje "jazdę w ciemno" i wybór kwatery na miejscu, ale ja chciałam spokojnie spać i nie myśleć że jak dotrę na miejsce po wielu godzinach to z trójką (15,5,2) dzieciaków będę szukała lokum, który będzie odpowiedni na naszą gromadkę. Zależało mi aby na miejscu mieć takie warunki jakie sobie wymyśliłam ;) Co innego po drodze. Tu juz wielkiego wymagania nie mamy, chcemy nawet na wszelki wypadek wziąć namiot.

Zwracam sie o pomoc doświadczonych osób a jest was ogrom z tego co sie po krótce zorientowałam w doborze najkorzystniejszej trasy.

Wstępny plan to:
1.Gdańsk- Słowacja nocleg w Velky Medar (baseny)
No i tu dojazd dla nas jasny, bo trasę na Słowację mamy opanowana przez wyjazdy na narty.
Natomiast mam pytanie jak dalej z Velky Medar do Plitwic? Jaką trasę najlepiej obrać?
2.Plitwice (zwiedzanie jezior)
3.Primosten nocleg 2-3 dni (KrK - wodospady, Trogir,Split)
4.Brać - Supetar nocleg 2 dni
5.Makarska 1 dzień - PN Biokowo-Sv Jura, Tucepi
6.Orebić 7 dni

Oczywiście nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie dlatego będę wdzięczna za wszelkiego rodzaju wskazówki i sugestie :)



witam Gdańszczanke:D

Ja jeżdziłem kilkakrotnie Gdańsk -CRO
masz pytania pisz
j_w21(małpka)wp.pl
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 10.02.2009 08:44

ANITA:) napisał(a):śleczę i ślęczę przy tym kompie i oczy mam jak królik :twisted: Chyba się uzależniłam :wink: Trasa na Bratysławę i odcinek z Plitwic do Primosten niby jasny, ale Bratysława- Plitwice to chyba będzie jakaś masakra :twisted: pogubiłam sie totalnie :twisted: Jutro idę kupić mapę, bo jak nie mam kawałaka papieru przed nosem to głupieję :roll:


Zakup mapy to b. dobra decyzja.
Szczegółowy opis trasy z Ba-vy do Cro znajdziesz tu(FAQ - trasa p. zachodnie Węgry):
forum/viewtopic.php?t=17803&postdays=0&postorder=asc&start=0
holm
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) holm » 10.02.2009 10:08

Przejazd z Trójmiasta do Orebicza zajmuje mi 2,5 dnia, ale to dlatego, że na trasie zawsze coś zwiedzamy w Austrii i Niemczech.
Bez zwiedzania to ok. 23 godz. (+ nocleg raczej niezbędny - polacam Oekotel pod Gratzem- b. piękne miasto!) - a teraz jak autostradą dałoby się dojechać do Ploce i będą tunele w obu kierunkach to pewnie jeszcze trochę krócej. Chociaż na pierwszy raz również polecam Jadrankę (przepiękne widoki) i starą drogę przez "tereny Winetou" (Karlowac-Knin-Sinj, robi wrażenie, choć nie zawsze pozytywne - spalone i ostrzelane wioski...).
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 11.02.2009 00:04

Jak zaplanowałam kupiłam dzisiaj mapę :) rozłożyłam sobie wieczorem przed kominkiem i "przejechałam paluchem" całe wybrzeże. No i pierwszą podróż mam zaliczoną hihihihi Mąż się ze mnie śmieje, że znowu będę siedzieć w aucie i jak zawsze mu "nadawać". W przeciwieństwie do niego gdzie on jest zwolennikiem GPS ja musze mieć mapę przed nosem, lepiej się czuję jak wszystko mam "namalowane" :wink: Jestem jednak wzrokowcem.
Teraz jeszcze muszę się zdecydować na jakiś przewodnik. Oglądałam w księgarni i zbyt dużo ich było i nie mogłam się zdecydować. Może to i lepiej bo po powrocie zajżałam na allegro i te same pozycje jednak są tańsze , ale zostawiam sobie decyzję wyboru na jutro :D
baju
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) baju » 14.03.2009 01:43

Pozwolę sobie podczepić się pod temat ANITY, bo jako "cro-pierwiastka" (wyruszam na pierwsze dwa tygodnie czerwca) parę tygodni temu "wsiąkłam" w to forum, a dziś postanowiłam się zalogować i popytać...
Mam nadzieję, że nie zaliczę zbyt wielu "gapowych" wpadek i kiedyś też będę mogła komuś posłużyć pomocą :)
Jedziemy z Pomorza Zachodniego w okolice Omisia. Planuję drogę trasą sugerowaną przez Holm - przez Niemcy. Mam w związku z tym pytanie - jakie mniej więcej są łączne koszty opłat drogowych na tej trasie. Wyszukałam prawie wszystkie ale nie mogę namierzyć informacji o tunelach w Austrii, a zdaje się, że łapiemy się tam na dwa? Czy dojechanie do Grazu (ode mnie to ok. 1300 km) jest realne, czy może planować nocleg w Niemczech?
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 14.03.2009 07:39

Jedź przez Polskę i Czechy a skrócisz trasę o około 400 km. Co prawda drogi w Polsce są najgorsze ale i tak warto, winiety w Austrii i ewentualnie w Czechach. Nocleg w Słowenii zaraz za granicą Austrii. To jest - nie wiem skąd jedziesz, ale około 800- 850 km. Musiał bym znać szczegóły to mogę pomóc!!
Z pozdrowieniami jerzy26 :lol:
baju
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) baju » 14.03.2009 10:41

Przez Niemcy to już postanowione na 100 proc. Wydłużam drogę tylko o niecałe 200 km (co przy relacji 1600 czy 1800 nie jest już tak znaczące - i tak musimy jechać 2 dni) ale za to oprócz pierwszych 200 km do granicy, potem jadę cały czas autostradami. Przejazd przez Polskę północ-południe mam już przerobiony przy okazji innych wycieczek i jakoś mi się nie uśmiecha :)
Jasne, że całkiem inaczej ma się sprawa z Wielkopolski ale znad morza myślę, że tłuczenie się po polskich drogach to gra niewarta świeczki :)

Ale oczywiście dzięki za zainteresowanie :)
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 14.03.2009 13:56

Rozumiem i nie dyskutuję, drogi i jazda w Polsce to droga przez "mękę" - wszędzie się jeździ lepiej.
Pozdrowienia jerzy26 :lol:
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8037
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 14.03.2009 15:26

baju napisał(a):Przez Niemcy to już postanowione na 100 proc. Wydłużam drogę tylko o niecałe 200 km (co przy relacji 1600 czy 1800 nie jest już tak znaczące - i tak musimy jechać 2 dni) ale za to oprócz pierwszych 200 km do granicy, potem jadę cały czas autostradami. Przejazd przez Polskę północ-południe mam już przerobiony przy okazji innych wycieczek i jakoś mi się nie uśmiecha :)
Jasne, że całkiem inaczej ma się sprawa z Wielkopolski ale znad morza myślę, że tłuczenie się po polskich drogach to gra niewarta świeczki :)

Ale oczywiście dzięki za zainteresowanie :)

Witam serdecznie
Popieram Twój wybór jazdy austradami :!:
Ja już trzykrotnie odwiedziłem Cro samochodem.
Zawsze tą drogą;Kołbaskowo-A11 Berlin-A10 Poczdam-A9/A72 na Regensburg :!: :!: Dalej A3 na przejście graniczne w Passau.
Austria A8/A9 na GRAZ, Maribor-- ZAGRZEB
Jeśli masz jakieś pytania chetnie pomogę.
Pozdrawiam.
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8037
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 14.03.2009 15:35

baju
Zapomniałem napisać o opłatach.
W Austrii dwa tunele; Liezen 4.50 euro ,ST.Michael 7,50 euro
oraz vineta tygodniowa 7,70 euro
jerzy26
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzy26 » 15.03.2009 09:35

Dolicz 36 Eur/6 miesięcy w Słowenii, za kawałeczek od granicy do ronda. Chyba że będziesz kombinował, ale się nie opłaca bo kasują duże mandaty, no i jeszcze powrót.
Pozdrowienia jerzy26 :lol:
baju
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) baju » 15.03.2009 13:10

Jerzy26, Kleeberg, dzięki za odzew :)
Obawiałam się, że te tunele w Austrii są droższe ale widzę, że jest nie najgorzej :)
Za to Słowenia to lekkie przegięcie :(
Kleeberg, dokładnie taką samą trasę mam zaplanowaną. Czy sądzisz, że w jeden dzień do Grazu to realne? Mam niecałe 1300, dwóch kierowców, podróż w sobotę, więc tirów i korków raczej nie będzie. Powinno się, udać?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 15.03.2009 13:13

jerzy26 napisał(a):Dolicz 36 Eur/6 miesięcy w Słowenii, za kawałeczek od granicy do ronda. Chyba że będziesz kombinował, ale się nie opłaca bo kasują duże mandaty, no i jeszcze powrót.
Pozdrowienia jerzy26 :lol:


Witam

Maribor można ominąć zjeżdżając wcześniej z autostrady w kierunku na Mureck - Trate i przekraczając tam granicę i kierując się na Lenart można spokojnie dojechać do granicy Słoweńsko - Chorwackiej jadąc przez Ptuj.

Trasa ta była często omawiana na forum więc nie ma z nią problemu.


Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
GDAŃSK - OREBIĆ pierwszy raz! pomóżcie :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone