Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2009 20:44

jjs napisał(a):...Nie tak do końca... Na tej stacji MOL (pierwsza za granicą, po prawej stronie) zarówno w ubiegłym roku jak i dwa lata wcześniej były problemy - raz nie było prądu, a raz mieli awarię terminali...

To masz pecha bo ja na coś takiego od jakiś 12 lat nie trafiłem na tej stacji :lol:
dannnb
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.06.2009
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) dannnb » 15.06.2009 16:42

wilga napisał(a):
Bogdan007 napisał(a):
Arkadiusz N napisał(a):Ale po co szukać na necie, skoro można kupić winietę praktycznie wszędzie.

A po co w ogóle kupować winietę - jeżeli jedziesz od strony Bratysławy przez zachodnie Węgry, np. drogą nr 86 (lub inną nie płatną) to nie potrzebujesz w ogóle kupować winiety.


Kupuję przez internet, ponieważ dla mnie tak jest wygodniej. Nie można? Trudno, kupię gdzie indziej. A do www.autopalya.hu napisałam maila z moją opinią o ich mało bezpiecznej stronie.

Po co kupować? Ponieważ najkrótsza i najszybsza trasa z Lublina do Dalmacji wiedzie węgierskimi autostradami. Niecałe 40zł za 2x400km wygodną autostradą to uczciwa cena.


Witam kolegę z regionu!

Też planuję wyjazd do Cro - dokładnie Makarska - (na 5 pięć samochodów - około 15 osób) i mam dylemat czy jechać z Lublina sprawdzoną "86" czy próbować przez Słowację i Węgry. Możesz opisać swoją ustaloną trasę i jej koszty???

Dzięki
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.06.2009 17:37

dannnb napisał(a):.... i mam dylemat czy jechać z Lublina sprawdzoną "86" czy próbować przez Słowację i Węgry.

Dzięki


A ja proponuję jechać też sprawdzoną przez wielu forumowiczów trasę przez Słowację i Wegry,która z lubelskiego wydaje się być najbardziej optymalna, a opisana jest dokładnie tutaj
Pozdrav.
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 21.06.2009 20:24

dannnb napisał(a):Możesz opisać swoją ustaloną trasę i jej koszty???
Dzięki


Witam serdecznie :)
Dwukrotnie korzystaliśmy z trasy poleconej wyżej i zalinkowanej przez Wojana.
Od Miszkolca jedzie się cały czas autostradą. Koszty to: wniety na Słowację 2xtygodniowa (2x5 Euro) lub 1xmiesięczna (10 Euro) + dwutygodniowa winieta węgierska (10 Euro) + opłata za pierwszy odcinek chorwackiej autostrady (przed Zagrzebiem) 36 Kun + drugi odcinek chorwackiej autostrady od Zagrzebia do Splitu - 157 Kun + oczywiście paliwo. Z powrotem to samo. Życzę miłego pobytu :)
KevinTworog
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KevinTworog » 22.06.2009 11:55

A gdzei najtaniej kupić winetki na słowacje??
PIOTREK 63
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PIOTREK 63 » 22.06.2009 12:05

Witam serdecznie
Z CRO wruciłem w niedzielę.
Winety na Słowacje nailepiej na stacji benzynowej , ale w sobotę okazało się że właśnie wycofano 7 dniowe i są tylko miesięczne po 9.9 E
KevinTworog
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KevinTworog » 22.06.2009 12:15

No dzięki bo dzwoniłem do PZM i tam chcieli 39zł za 7dni i 65za 30dni
ADAMO_16
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMO_16 » 22.06.2009 16:43

Jak wygląda zakup winiet na terenie Węgier? Mam zamiar jechać autostradami.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2009 16:46

ADAMO_16 napisał(a):Jak wygląda zakup winiet na terenie Węgier? Mam zamiar jechać autostradami.


Przeczytaj pierwszą stronę tego tematu :D
ADAMO_16
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ADAMO_16 » 22.06.2009 17:11

:oops: Po co tak to Węgrzy skomplikowali? Podawanie danych i pilnowanie czy sprzedawca dobrze wystawił winiete.
pełzak
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 17.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pełzak » 22.06.2009 17:30

"Przeczytaj pierwszą stronę tego tematu"
no tak było to mozliwe na starym przejściu granicznym. Teraz gdy autostrada zaczyna sie juz na granicy wegierskiej to wracając z cro gdzie mozna taka winiete kupic? Podobno na nowym przejsciu pustki, czy mozna dojechac do pierwszej stacji autostradą i dopiero tam kupic?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.06.2009 17:41

pełzak napisał(a):"Przeczytaj pierwszą stronę tego tematu"
no tak było to mozliwe na starym przejściu granicznym. Teraz gdy autostrada zaczyna sie juz na granicy wegierskiej to wracając z cro gdzie mozna taka winiete kupic? Podobno na nowym przejsciu pustki, czy mozna dojechac do pierwszej stacji autostradą i dopiero tam kupic?


Jeśli nie można na granicy, to trzeba na pierwszej stacji benzynowej.

Poczekajmy aż wrócą pierwsi urlopowicze i swoje spostrzeżenia odnośnie zakupu winiet opiszą.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 22.06.2009 17:52

pełzak napisał(a): Teraz gdy autostrada zaczyna sie juz na granicy wegierskiej to wracając z cro gdzie mozna taka winiete kupic? Podobno na nowym przejsciu pustki, czy mozna dojechac do pierwszej stacji autostradą i dopiero tam kupic?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=384434#384434 :wink:
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 22.06.2009 20:21

Janusz Bajcer napisał(a):
pełzak napisał(a):"Przeczytaj pierwszą stronę tego tematu"
Teraz gdy autostrada zaczyna sie juz na granicy wegierskiej to wracając z cro gdzie mozna taka winiete kupic? Podobno na nowym przejsciu pustki, czy mozna dojechac do pierwszej stacji autostradą i dopiero tam kupic?


Jeśli nie można na granicy, to trzeba na pierwszej stacji benzynowej.
Poczekajmy aż wrócą pierwsi urlopowicze i swoje spostrzeżenia odnośnie zakupu winiet opiszą.


Za przejściem granicznym, po stronie węgierskiej jest zjazd z autostrady do Letenye. Nad znakiem zjazdu jest duży napis e-matrice. Sądzę z tego, że w Letenye można kupić wegierskie winietki. Nie sprawdzałam osobiscie, bo w drodze do Chorwacji od razu kupiłam dwutygodniową, aby była ważna również przy powrocie.
Ostatnio edytowano 24.06.2009 08:31 przez wilga, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2009 20:38

wilga napisał(a):, bo w drodze do Chorwacji od razu kupiłam dwutygodniową, aby była ważna również przy powrocie.
.


Kiedy wprowadzili dwutygodniowe?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone