Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WINIETY w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kazbo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazbo » 15.06.2009 18:00

Witam!
Może ta mapka komuś pomoże przy podjęciu decyzji którędy jechać przez Słowenię.

http://www.hrvatska.hr/Images/kartaslovenijafinal_pol.jpg

Pozdrawiam :D
muryjos
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) muryjos » 15.06.2009 22:50

Właśnie wróciłem,
Wielkie dzięki za wszystkie informacje. Bardzo się przydały. Objazd w Słowenii przez Ptuj spoko. Co prawda moja nawigacja się myliła (I-Go) ale Wasze opisy i trochę logiki wystarczyło.
Pewnie się powtórzę, ale chciałem się podzielić informacją, że za autostradę w Chorwacji można płacić kartą w bezobsługowych automatach. Miałem VISA Classic "wypukłą". Najpierw odczytało kwitek potem kartę i bramka otwarta. Szybko i bez problemów. Na trasie Makarska - Split spotkałem chyba z 5 albo 6 patroli z suszarkami i jeden przenośny fotoradar. Uważajcie! Do soboty na plażach prawie pusto. Od weekendu zaroiło się od naszych, Czechów i Węgrów. Wracałem w poniedziałek - wyjazd 5.30 - postoje na tankowanie i jeden godzinny na obiad, za Mikulovem - przyjazd do Krakowa 19.45 Zero korków. Największy ruch na autostradzie A4 do Krakowa (przepraszam za słowo "autostrada"). Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego wypoczynku!
malczykos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malczykos » 16.06.2009 07:32

muryjos napisał(a): Co prawda moja nawigacja się myliła (I-Go)

W jakim sensie się myliła? Jakie masz mapy w iGo?
chriso
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) chriso » 16.06.2009 08:44

malczykos napisał(a):W jakim sensie się myliła? Jakie masz mapy w iGo?


Np. najnowsze jakie widzialem mapy w iGo8 (automapie tez) nie uwzgledniaja obwodnicy Ptuja. Mozna ja zobaczyc w informacji od kolegi Sebbecka
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=369924#369986
muryjos
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) muryjos » 16.06.2009 08:47

Sorry, ale nie rozumiem pytania. Jeśli mnie pytasz o wersję to odpowiem Ci w ciągu dnia, jak zejdę na parking i sprawdzę. Mam mapy wszystkich krajów na południe od Polski. Pomyłki miały miejsce za Ptujem w kierunku Chorwacji. Tam jest kilka dróg, które w I-go nie istnieją. To nie jest dziwne bo są dopiero co oddane. Nie prowadził np. na most za Ptujem i takie tam drobnostki. Ale naprawde nie bylo wiekszego problemu. Ja mam kiepską orientację i jechałem po prostu "za główną", i dojechałem. Pewnie i tak by mnie doprowadził tylko bardziej na około.
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 16.06.2009 08:48

chriso napisał(a):
malczykos napisał(a):W jakim sensie się myliła? Jakie masz mapy w iGo?


Np. najnowsze jakie widzialem mapy w iGo8 (automapie tez) nie uwzgledniaja obwodnicy Ptuja. Mozna ja zobaczyc w informacji od kolegi Sebbecka
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=369924#369986


Obwodnice Ptuja maja za to mapy MIO MAP 3. Generalnie ten sam dostawca oprogramowania co IGO.
Jeśli ktoś chce zaktualizowac sobie mape Słowenii moge dac linka i pomóc wprowadzic zmiany.
malczykos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) malczykos » 16.06.2009 10:40

chriso napisał(a):Np. najnowsze jakie widzialem mapy w iGo8 (automapie tez) nie uwzgledniaja obwodnicy Ptuja. Mozna ja zobaczyc w informacji od kolegi Sebbecka
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=369924#369986


Nieprawda ,mapa uwzględniająca obwodnicę Ptuja to Slovenia 83 Monolit 2009.02 na igo 8.30. Mam ją w navi i sprawdzałem już to.
Ostatnio edytowano 16.06.2009 10:49 przez malczykos, łącznie edytowano 1 raz
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 16.06.2009 10:45

A co mi tam ...jesli ktos ma mapy IGO lub Mio Map podaje linka do aktualizacji map w nawigacji. http://www.volny.cz/sstopar/mio_mapy_igo8.html
Wystarczy w systemie w nawigacji wyciąć danego kraju mape plik fbl i w ten sam folder wkleic sciągniety plik z powyższej strony. aktualizacje są najświeższe.

pzdr
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 16.06.2009 21:20

plavac napisał(a):
mariusz 69 napisał(a):Witam! Jak przedstawia się na dzień dzisiejszy przejazd przez Słowenię miejscowości: Lendawa, Dolga Vas i przejście w Mursco Sredisce!? Czy w dalszym ciągu jest możliwość przejazdu bez winiety(wariant przez miasto)! Czy nie nastąpiły jakieś zmiany? Może ktoś już jechał w tym roku ! :?:


Jedź śmiało, opłat nie ma, jechałem przedwczoraj. Pamiętaj tylko, żeby na rondzie za granicą w Redics zjechać właściwą drogą. Dziwnym trafem przed rondem oznaczenie na Dolga Vas jest - na rondzie już nie ma :?
W Lendavie oznaczenia na Cakovec - nie ma Mursko Sredisce .
Pozdrawiam , sretan put 8)

Dzięki! Pozdrawiam! Wyjazd za 6 dni!
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 16.06.2009 22:15

Czy jechał już ktoś drogą Austria zjazd z A2 nr138 póżniej drogą 66 przez Feldbach , Bad Radkersburg [66km] do Słoweni ; Radenci Ljutomer Ormoż [45km], i w Chrwacji za Varażdinem na A4 [33km].
Czy są tam przystępne noclegi ?
Czy nie ma korków przed granicą w Ormoż ?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 17.06.2009 00:04

Kazbo napisał(a):Witam!
Może ta mapka komuś pomoże przy podjęciu decyzji którędy jechać przez Słowenię.

http://www.hrvatska.hr/Images/kartaslovenijafinal_pol.jpg

Pozdrawiam :D

Forumowicze znają juz chyba o WIELE dokładniejszą mapkę Słowenii (szczególnie jeśli nie chce się płacić za ich winiety).Oczywiście polecamy powiększenie interesującego fragmentu tego kraju.
http://zemljevid.najdi.si/index_maps.jsp?&tab=maps
maniek74
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 02.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek74 » 17.06.2009 00:39

Dla zainteresowanych Garmin w mapie city navigator 2009 też ma uwzględnioną obwodnicę Ptuja. Pozdrawiam
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 17.06.2009 08:51

Muryjos - a jechałeś na Mureck i Lenart przed Ptujem ?
czy tak jak wcześniej było pisane aby dojechać do Mureck zjeżdzamy na autostradzie w Austrii zjazdem 226.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 17.06.2009 09:21

Posiadacie może wiedzę w temacie, kiedy otwierają autostradę na odcinku Maribor - Ptuj? A może już otworzyli?
Mapa na dars.si mówi o 2009 roku, ale nic bliżej.


Pozdrawiam
Rafał
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 17.06.2009 11:55

Ot to Słoweńcy wydumali. :twisted:

Cyt: "Słowenia wycofuje winiety półroczne
Od 1 lipca br. Słowenia nie będzie uznawała półrocznych winiet na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Ważność zachowają winiety tygodniowe, miesięczne lub roczne.
Turyści planujący w tegoroczne wakacje poruszać się samochodem po terytorium Słowenii muszą pamiętać o nowych przepisach drogowych. Brak winiety będzie bowiem karany.
Tygodniowa winieta to koszt 15 euro, a miesięczna 30-35 euro. Natomiast winieta roczna kosztować będzie od 1 lipca 95 euro i dotyczyć będzie samochodów o ciężarze do 3500 kg. Półroczne winiety będą teraz tylko dostępne na pojazdy jednośladowe."
Źródło: www.tur-info.pl

Czyli cena jak za poprzednią półroczną a na miesiąc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
WINIETY w Słowenii - strona 100
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone