Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Turcja?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 27.02.2011 20:26

jedż do Turcji a w przyszłym roku tym bardziej będziesz tęsknił za Chorwacją.
Polecam Pisak i apartamenty Ora.....
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 28.02.2011 16:47

mkm napisał(a):Jaro , nie licz pieniędzy , tylko jedż do Cro ... ale nie na Ciovo . Błagam :!:
A Turcji zasmakować możesz chociażby w Sarajevie... podobno najbardziej tureckim z tureckich miast :)



dlaczego nie Ciovo?
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 23.05.2011 15:55

w naszym przypadku ekipa w tym roku się bardzo podzieliła:
-jeden z kuzynów powiedział EGIPT,
-drugi z kuzynów powiedział TURCJA
-a ja powiedziałem CHORWACJA i śmigamy z żonka oraz synkiem do TRIBUNJ 8) 8) 8)
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 28.05.2011 10:06

ja zdecydowanie wybralabym Chorwacje :D

Bylam w Turcji 3 razy - Side-Colakli, Side-Kumköi, Antalya-Lara. Zachwycily mnie hotele i sposob dekorowania potraw. Poza tym wielkie szerokie plaze.

Jednak kiedy tylko opusci sie hotel, na kazdym rogu ktos cos chce sprzedac. Nawet na plazy chodza z ulotkami i oferuja masaze i hamam. Na rynku trudno jest cokolwiek obejrzec, bo zaraz wszystko rozpakowuja a jak sie nic nie kupi to sa urazeni, a czasem nawet patrzac ci w oczy cos komentuja po turecku. Jak jest sie tam na dluzej, to prosze mi wierzyc, ze nadchodzi moment, ze to przeszkadza.

Poza tym po przylocie na lotnisku musialam oplacac wize pobytowa, za ktora np. Niemcy nie placa. Przez to czulam sie juz na poczatku dziwnie.

Miedzy miejscowosciami jezdza takie male busiki, chyba dolmusz sie nazywa. Za przejazd od 1eura ale przed wsiadka lepiej sie najpierw przezegnac ... jezdza strasznie szybko. Bedac przy Antalyi pojechalismy tym busikiem do centrum. Wysadzono nas gdzie indziej. Wiec musielismy wziasc taxi i za niecale 2min jazdy zaplacic 20euro. Centrum jest bardzo ladne i warte zobaczenia. No ale kiedy czas zachwycania sie skonczyl i trza bylo szukac przystanku tych busow, pojawil sie oczywiscie problem.
Wiekszosc nie jest oznaczona i nigdzie nie mozna przeczytac jakie numery tam jezdza ... my potrzebowalismy 150. Zapytalismy przechodnia i pokazal nam gdzie mamy stac. I tak wieczne tam tkwilismy ale nasz busik nie pojawil sie. Podszedl do nas taksowkarz ale nie chcielismy z nim jechac. A on zaparkowal po przeciwnej stronie drogi, usiadl na masce i czekal az bedziemy mieli dosc. Ja sie tam prawie rozplakalam, bo podczas tego czekania bylam popychana przez tubylcow i rzucali tez takie dziwne spojrzenia, mowiace "nie chcemy was tu". Pewna starsza kobieta wkoncu zainteresowala sie czemu nigdzie nie wsiadamy. Okazalo sie, ze byl to zly przystanek. Zatrzymala nastepny bus i cos powiedziala do kierowcy. Ten zawiozl nas tam gdzie jezdzil nasz bus. A w nim panowal kompletny scisk. Tureccy Panowie ustepowali tureckim kobieta miejsc, ale nie turystkom. Nam chcieli ustapic jak juz zadnej turczynki w busie nie bylo. Ale kazda byla zbyt dumna, zeby se usiasc. Panom tez glupio bylo siedziec wiec jechalismy wszyscy dalej na stojaco.
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 28.05.2011 15:40

hmmm a ja właśnie wróciłam z Turcji..byłam Side Everneseki - było fajnie , sporo zwiedzaliśmy, lezelismy ,jedliśmy itp...
Polecam - Fajny wypoczynek.

teraz co do posta wyżej....dolmusze jeżdza poprawnie,w drodze do Manavgatu i nie tylko stoi policja i pilnuje coby kierowca nie mial wiecej osob itp...kierowcy jezdza do bolu poprawnie.
co do oznaczen....ślepy zauważy na górze pisze jak wół....Evreneseki ( dzielnica side w której mieszakliśmy)i siadasz do niego...na drzwiach wielgaśnymi literami spisik hoteli.
Kierowcy mili - wystarczy zapytac co gdzie - pokaza wyjaśnią...wszyscy kierowcy plynnie gadają po niemiecku, po angielsku kiepsko im szło- ale bez problemu można było się dogadać..
Dolmuszami nie jeżdzą tubylcy 8O przez 8 dni - kierowca RAZ podwiózł turcznkę z naszego hotelu...
jak czytam wywody powyzej to jakby inny świat 8O

sprzedawcy...no cóz, kazdy chce sprzedac- na bazarze zgfodze sie zaczepiaja itp...no ale jak ktos wybiera sie na bazar to musi byc przygotowany na cos takiego- jak sprzedawca zaczepi wystarczy powiedziec - nie. zostawia w spokoju.
na ulicy po prostu nie chodziłam przy sklepikach, a po dalszym chodniku- swiety spokoj był...
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 28.05.2011 16:04

Teska napisał(a):hmmm a ja właśnie wróciłam z Turcji..byłam Side Everneseki - było fajnie , sporo zwiedzaliśmy, lezelismy ,jedliśmy itp...
Polecam - Fajny wypoczynek.

teraz co do posta wyżej....dolmusze jeżdza poprawnie,w drodze do Manavgatu i nie tylko stoi policja i pilnuje coby kierowca nie mial wiecej osob itp...kierowcy jezdza do bolu poprawnie.
co do oznaczen....ślepy zauważy na górze pisze jak wół....Evreneseki ( dzielnica side w której mieszakliśmy)i siadasz do niego...na drzwiach wielgaśnymi literami spisik hoteli.
Kierowcy mili - wystarczy zapytac co gdzie - pokaza wyjaśnią...
Dolmuszami nie jeżdzą tubylcy 8O przez 8 dni - kierowca RAZ podwiózł turcznkę z naszego hotelu...
jak czytam wywody powyzej to jakby inny świat 8O

sprzedawcy...no cóz, kazdy chce sprzedac- na bazarze zgfodze sie zaczepiaja itp...no ale jak ktos wybiera sie na bazar to musi byc przygotowany na cos takiego- jak sprzedawca zaczepi wystarczy powiedziec - nie. zostawia w spokoju.
na ulicy po prostu nie chodziłam przy sklepikach, a po dalszym chodniku- swiety spokoj był...


Jesli czytalas moj wpis, to zboczylas troche z tematu. Jesli chodzi o dolmusze to nic nie pisalam o Manavgat, wiec nie oceniaj tego pod tym katem. Co do oznaczen, to chyba piszesz o samych busach, bo na nich pisze gdzie jada ... oczywiscie Ale na przystankach nie pisze jakie busy sie tam zatrzymuja ... jesli sie oczywiscie wie, ze to w ogole przystanek. Ja pisalam o Antalya i podrozach przez nia, wiec jak chcesz cos do mojego wpisu dodac to go dokladnie przeczytaj. A sprzedawcy ... to niestety w zadnym innym kraju takiego natretstwa nie spotkalam. I niestety NIE im nie wystarcza. W Antalyi wszedzie sa sprzedawcy nie istotne gdzie idziesz ... jesli chcesz cos zwiedzic.
I na plazach tez zatruwaja ci zycie ... to fakt.
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 28.05.2011 19:23

A poza tym to moja ocena dotyczy 3 x 3-tygodniowego pobytu.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.05.2011 19:39

...hmm, zastanawiające, diagnoza moich dzieci brzmiała również i w tym roku jednoznacznie: Chorwacja...
Byliśmy 2 razy w Turcji, niestety nie spełniła naszych oczekiwań.. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2011 19:45

elli_spirelli napisał(a):ja zdecydowanie wybralabym Chorwacje :D

Bylam w Turcji 3 razy - Side-Colakli, Side-Kumköi, Antalya-Lara. Zachwycily mnie hotele i sposob dekorowania potraw. Poza tym wielkie szerokie plaze.


Byłaś na jakiejś wycieczce, np. Pamukale, Kapadocja ...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.05.2011 19:55

oldGIZMO napisał(a):jedż do Turcji a w przyszłym roku tym bardziej będziesz tęsknił za Chorwacją.


To chyba najważniejszy argument przemawiający za Turcją :D
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 29.05.2011 05:44

A ja uważam że nie ma co porównywać tych dwóch krajów.
Na pewno Turcja ma więcej do zaoferowania turystom niż Chorwacja,zależy gdzie się jedzie i co się chcę zobaczyć,a uwierzcie w Turcji jest dużo do zobaczenia,nie tylko same kurorty i plaże.
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 29.05.2011 08:42

Janusz Bajcer napisał(a):
elli_spirelli napisał(a):ja zdecydowanie wybralabym Chorwacje :D

Bylam w Turcji 3 razy - Side-Colakli, Side-Kumköi, Antalya-Lara. Zachwycily mnie hotele i sposob dekorowania potraw. Poza tym wielkie szerokie plaze.


Byłaś na jakiejś wycieczce, np. Pamukale, Kapadocja ...


Niestety nie bylam :(I chyba tylko dlatego, ze to dosc daleko z miejscowosci, w ktorych bylam. Ja chcialam najpierw zobaczyc to co mialam w zasiegu reki i podrozowac piechota i tamtejszymi srodkami transportu - jak w Chorwacji. No ale to calkiem inny kraj i inna mentalnosc i chyba jak tam znow kiedys pojade to raczej nie skorzystam z dolmusza. Tylko wybiore sie gdzies z jakas grupa.

Moj tata byl w kapadocji i w pamukale. Byl zafascynowany szczegolnie tym pierwszym do tego stopnia, ze byl tam juz 3 razy. I wciaz mu malo, bo ponoc jak jedzie sie z grupa to czas, ktory tam sie spedza nie starcza zeby przerobic to wszystko co sie tam widzi i przezywa.

Natomiast pamukale podobno nie jest otwarte przez caly czas, wiec wybierajac sie do Turcji z zamiarem odwiedzenia np. pamukale radzilabym najpierw poczytac, zeby .. ze sie tak wyraze "nie pocalowac klamki".

Ja bedac w Antalya-Lara pojechalam z wycieczka na tzw. turecki wieczor - wtedy bylo to 35euro ale ceny ponoc sa rozne w zaleznosci od zawartosci, wiec tu bym radzila - po tym co sie nasluchalam - lepiej zbyt nie oszczedzac bo mozna sie rozczarowac i dokladnie prosze pytac jak wyglada program i co jest zawarte w cenie. Wieczorem odebral nas bus spod hotelu i zawiozl do jakiejs restauracji. A tam jedzac i pijac tureckie specjaly podziwialam tance i folklor z roznych regionow Turcji ... od tureckich zareczyn po spiewy i taniec brzucha, w ktorym nawet mezczyzna bral udzial. Ja po okolo 2 godzinach bylam juz w sumie taka jakas chwiejna, ze jak wstalam to od razu padlam spowrotem na krzeslo :oops: . Ale co sie dziwic ... jak czlowiek tylko siedzi. Ale bardzo mi sie podobalo. Jedzenie mi bardzo smakowalo i dla mnie mialo duzo wspolnych cech z greckim. Z tym co serwuja w hotelach nie mialo to duzo wspolnego. Aha ... i warto miec trochu grosza przy sobie. Tam gdzie ja bylam mozna bylo zrobic se pamiatkowe zdjecie czy kupic sobie plytke, ale ja wczesniej nie wiedzialam i nic przy sobie nie mialam :(.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.05.2011 08:52

elli_spirelli napisał(a):Niestety nie bylam :(I chyba tylko dlatego, ze to dosc daleko z miejscowosci, w ktorych bylam.

Moj tata byl w kapadocji i w pamukale.

Natomiast pamukale podobno nie jest otwarte przez caly czas, wiec wybierajac sie do Turcji z zamiarem odwiedzenia np. pamukale radzilabym najpierw poczytac, zeby .. ze sie tak wyraze "nie pocalowac klamki".


No to żałuj, że nie byłaś, rezydenci nie proponowali wycieczek :?:

Ja byłem w Pamukale i Kapadocji, zapraszam Ciebie do poczytania i oglądania :wink:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=24608
elli_spirelli
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 27.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli_spirelli » 29.05.2011 11:53

Janusz Bajcer napisał(a):
elli_spirelli napisał(a):Niestety nie bylam :(I chyba tylko dlatego, ze to dosc daleko z miejscowosci, w ktorych bylam.

Moj tata byl w kapadocji i w pamukale.

Natomiast pamukale podobno nie jest otwarte przez caly czas, wiec wybierajac sie do Turcji z zamiarem odwiedzenia np. pamukale radzilabym najpierw poczytac, zeby .. ze sie tak wyraze "nie pocalowac klamki".


No to żałuj, że nie byłaś, rezydenci nie proponowali wycieczek :?:

Ja byłem w Pamukale i Kapadocji, zapraszam Ciebie do poczytania i oglądania :wink:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=24608


Pewnie ze proponowali, ale ja nie skorzystalam .... a czemu to juz napisalam powyzej. .Jak wspomnialam, chcialam wpierw zobaczyc okolice, w ktorej bylam. Czytalam odnosnik, ktory dodales do odpowiedzi. I jest super :)...prawie jak przewodnik. Ale jesli chodzi o moje przezycia - to pisze o tym, co przezylam JA jako turystka bez meskiej obecnosci - i wierzcie mi to cos zupelnie innego niz jak sie tam jest z chlopcami :)...
Ostatnio edytowano 29.05.2011 17:02 przez elli_spirelli, łącznie edytowano 1 raz
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 29.05.2011 14:10

Chłopcy są potrzebni do wielu rzeczy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja czy Turcja? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone