Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy możecie doradzić ładne miejsca?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008
Czy możecie doradzić ładne miejsca?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 07.08.2008 17:27

Jadę do Chorwacji pierwszy raz. Nie chciałabym się "zapuszczać" daleko na południe, tym bardziej, że wszystkie regiony są dla mnie i mojej rodzinki nowe i nieznane. Jedziemy "w ciemno" - może się uda coś znaleźć, tym bardziej że jedziemy po weekendzie świątecznym, czyli po 17 VIII. I tu moje pytanie. Czy możecie mi polecić miejscowości między Senj, a Zadarem, w których warto szukać apartamentów? Nie muszą to być duże kurorty, wręcz przeciwnie. Interesuje mnie plaża nadająca sie dla małego dziecka (kamyczki, piaseczek) no i jeszcze do tego ładne widoczki w okolicy :D
Pozdrawiam Marlena
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 07.08.2008 19:49

Witaj,
Teraz gdy autostrada dochodzi już do do Riwiery Makarskiej to bez problemu można się udać bardziej na południe Cro.
2-3godz drogi autostrada dłużej nas nie zbawia, a widoki na południu są o wiele piękniejsze..Miasteczka o wiele urokliwsze i cudowne widoki.
Zresztą jak to niektórzy uważają prawdziwa Chorwacja zaczyna się od Splitu w dół 8O :D
Na wszystkie Twoje pytania - odpowiedzi są na tym forum..wystarczy poszukać :D
Podaję linki, które mogą Ci się przydać..
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=192 ... ght=tucepi
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20668
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=204 ... ght=tucepi
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=204 ... ght=tucepi

Pozdrawiam
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 07.08.2008 20:53

a ja polecam Pakostane ok. 35 km za Zadarem fajna miejscowość niewielka widoki w kierunku morza to wyspa Pasman w dali majaczą Kornaty i kilka małych wysepek które dodają uroku krajobrazowi
w masteczku promenada kilka pizzeri mały port sklepy spożywcze knajpki konoby itp
blisko so Sibenika , Primostenu, Trogiru ,Splitu , Zadaru na wyspę Pag
wodospady Krk-a
my byliśmy bardzo zadowoleni :P
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 07.08.2008 23:21

Pomiędzy Senjem a Zadarem najpiękniejsze miejsca to Lukovo , Donja Klada i Starigrad , jeżeli chodzi o ląd . A wyspy wszystkie są OK , jednak szczeg. polecam Rab i Cres :D
http://www.pc-senj.hr/PC-Senj_hr/Naselj ... _Klada.htm
Pozdrav :D
Marisa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 28.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marisa » 08.08.2008 06:28

Oczywiście tylko i wyłącznie Riviera Makarska.
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 08.08.2008 10:40

Na wyspę Rab jest prom, czy most? :oops:
kejti
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejti » 08.08.2008 11:10

a ja mam pytanie, czy mozecie pomoc mi wybrac miejsce pobytu z tych: Sukosan
Zadar
Punta Skala
Pag
Novalja
chodzi mi o miejsce w miare spokojne, ale tez nie do konca wymarle jesli moge tak napisac;), tam gdzie znajde wolne pokoje (jade w ciemno) lub tanie campingi.
cornholio
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 12.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cornholio » 08.08.2008 12:55

ma-r-lena napisał(a):Na wyspę Rab jest prom, czy most? :oops:


Niestety tylko prom :cry:
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 08.08.2008 17:08

cornholio napisał(a):
ma-r-lena napisał(a):Na wyspę Rab jest prom, czy most? :oops:


Niestety tylko prom :cry:



A czy możesz mi napisać ile przypuszczalnie mogę czekać i za ile (kun) sie tam dostanę. Będę 18 VIII rano.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.08.2008 21:28

ma-r-lena... miałem nie pisać lecz dla osoby z podkarpacia - napiszę.
Wyspę na którą możesz się dostać tylko poprzez prom - ja odradzam. Nie lubię tej opcji- wrażenie że jest się uwięzionym.
Z kolei Dalmacja, niektórzy zachwalają Riwierę Makarską ( niektórzy, na szczęście). Ja napiszę tak : naród taki jak Niemiec, Włoch,etc. ( w zasadzie cała zachodnia Europa) wczasuje na Istrii lub Kwarner (szczególnie wyspa KRK). Chyba nikt tutaj nie napisze, że ci z zachodu nie wiedzą co piękne i nie jeżdzą do Makarskiej. Chcesz miec wszystko w pigułce ... wybierz KRK. Widoki "makarskiej" masz w Baśce, Vrbnik, Stara Baśka. Widoki lądowe- np. Malińska. Na KRK wjeżdasz mostem więc nie jesteś "uwięziona". Okolica Senj jest bardzo skalista, z kolei w Zadarze woda "gorsza" od tej z KRK-u.
Pozdrawiam.
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 08.08.2008 21:43

woka dzięki, bratnia duszo z podkarpackiego :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.08.2008 21:58

mkm .. zamieścił ten link.
http://www.pc-senj.hr/PC-Senj_hr/Naselj ... _Klada.htm

Popatrz na pierwsze zdjęcie (na dole strony). Czy przypadkiem nie uważasz, że to z całą pewnością nie przypomina morza. Moim zdaniem (jakbym nie wiedział) - jest to jezioro, staw. Chcesz jechać od Senj do Zadaru. Popatrz na mapę. Przeciez otwarte morze zasłaniają wyspy. Nie myśl sobie, że to tylko tak na mapie wygląda, że w rzeczywistosci będzie inaczej, że będzie otwarte morze. Nic bardziej będnego, bedziesz miała wrażenie że jesteś nad jakąś szeroką rzeką ( lub Soliną) :D :wink: . Jeżeli byłaś nad Zalewem Wiślanym .. to Zalew Wislany jest o wiele szerszy. Wybieraj miejsce z otwartym morzem. :!: Warto, należy, trzeba - koniecznie. :!:
ma-r-lena
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma-r-lena » 08.08.2008 23:50

Nie brałam wcześniej pod uwagę Krk, bo mam obawy czy znajdę wolne kwatery (jadę w ciemno) i nie chciałabym się po nieudanych próbach wracać z wyspy i szukać dalej, tym bardziej, że jadę z dzieckiem, dość niecierpliwym zresztą (ale to już inna bajka). Z drugiej strony myślę sobie teraz (po podszkoleniu niewielkim w posiadanym przewodniku i na forum), że może jednak zaryzykuję, przecież coś znajdę. Wyjeżdżam dopiero 17 VIII, więc Ci którzy przyjechali na długi weekend pojadą sobie do domciu i zwolnią mi jakiś miły apartament. :D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 09.08.2008 00:01

Marlenko - ja jako inna bratnia dusza z podkarpacia :D :D powiem Ci tak : po co smakować Chorwację w pigułce (cytat z Woki :D )jeżeli możesz się nią napawać w całości.... ? Istria,Krk są warte zobaczenia,ale prawdziwa Chorwacja to Dalmacja :D :D - moim zdaniem.(Musiałem to dopisać ,bo pewnie od razu by mi się dostało od Woki).
Pozdrav.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 09.08.2008 00:05

Wyspa Krk bardzo dobry wybór :D
Mi się bardzo podobało szczególnie w Basce , jednak wiele osób nie docenia tego miejsca..a szkoda 8O :?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Czy możecie doradzić ładne miejsca?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone