Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z dzieciakami na przełomie sierpnia / września

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lpk
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.08.2008
Z dzieciakami na przełomie sierpnia / września

Nieprzeczytany postnapisał(a) lpk » 04.08.2008 15:12

Witam forumowiczów!

To mój pierwszy post tutaj. CRO.pl forum to skarbnica informacji - czasem nawet zbyt obszerna, żeby ją zgłębić ;) - stąd mój post.

Od chyba tygodnia przeglądam forum, szukam, czytam, oglądam...

W tym roku wybieramy się do Chorwacji z dwójką dzieci (1,5 i 5,5 roku). Nie będzie to nasza pierwsza wycieczka tam - byliśmy już dwa razy, ale po pierwsze ze cztery lata temu, po drugie - tylko we dwójkę (wiadomo - priorytety się zmieniły ;) ).

Planujemy dwutygodniowy urlop tydzień sierpnia + tydzień września.
Jedziemy samochodem ("na dwa razy" - drugi etap na noc, żeby dojechać o ludzkiej porze i znaleźć jakiś fajny nocleg - jedziemy "w ciemno", jak poprzednimi razy).
Planujemy pobyć koło 5 dni w jednym miejscu i drugie tyle w innej miejscowości. Cel - okolice Zadaru + okolice Splitu.
Nocleg na prywatnych kwaterach (jakiś apartament "dwupomieszczeniowy", żeby dzieciaki spały osobno; ew. 2 pokoje + kuchnia; może być i większe, ale wiadomo - budżet :/ ).
Miejscowości powinny być raczej większe, niż mniejsze (żeby było i gdzie na spacer pójść, a nie zawsze "uliczką i do góry", jakiś sklep spożywczy co najmniej, itp.).
Jak najmniej schodów ;) - wózek, chociaż to jako warunek dodatkowy.
Plaża niedaleko - ale bez przesady, nie musimy mieszkać na samej promenadzie, z resztą zawsze trochę można podejść - zawsze to ciekawiej; do plaży powiedzmy nie dalej niż 500m, żeby samochodem nie trzeba było jechać.
Jedzenie głównie we własnym zakresie, z dwa czy trzy razy można gdzieś na obiadokolację pójść.

Teraz pytania:
Jakie miejscowości polecacie?
Głównie ze względu na najmłodszego szukamy plaż, gdzie nie zedrze sobie pierwszego dnia kolan ;) Chodzi przecież od niedawna i mógłby się zrazić. Piach byłby wskazany (choćby w jednym z dwóch planowanych miejsc), ale jakiś żwir, czy kamyki też mogą być. Pytanie dodatkowe - jak z przejrzystością wody w piaszczystych miejscach?
Najlepiej, żeby zejście do wody nie było jak w Chałupach od zatoki ;) - kilometr po kolana, bo popływać też lubimy.

Wstępnie wytypowaliśmy tak:
1) Zaton lub Nin lub Sv. Petar na moru na pierwszy etap
2) Omis, Duce, Baska Voda, Tucepi, Brela, ew. Orebic na drugi "skok"
Ewentualnie inna kombinacja 1) i 2) - nie musimy zwiedzać całej Chowacji, chodzi nam o zmianę miejsca po jakimś czasie, bo nie lubimy za długo w jednym siedzieć...

Czy w Zatonie jest tylko ten wielki camping (obawiamy się "kombajnu" i tłoku), czy też miasteczko z kwaterami?

Z jakimi cenami za kwaterę się liczyć - realne jest <EUR 50 / noc?

Z góry dziękuję za _wszelkie_ uwagi, sugestie, pytania pomocnicze, itp.
Jak mi się coś przypomni dodatkowego, to też dopiszę.

Pozdrawiam :)
LPK, czyli Michał
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 04.08.2008 21:33

Witaj,
Dla dzieci bardzo dobre miejsca to Tucepi na Riwierze Makarskiej i płw.Peljesac np.Orebic :D
W ciemno bez problemu można znaleźć kwaterę.

Podobne temat:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=192 ... ght=tucepi
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=204 ... ght=tucepi
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=204 ... ght=tucepi

Pozdrawiam
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 05.08.2008 12:40

Nie byłem w wielu miejscowościach ale z tych co byłem polecam dla dzieci Tucepi. Jest tylko jedna wada tłoczno
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.08.2008 14:01

jimmi napisał(a):Nie byłem w wielu miejscowościach ale z tych co byłem polecam dla dzieci Tucepi. Jest tylko jedna wada tłoczno



Zawsze jeżdżę koniec sierpnia, początek września i w tych miejscowościach już nie ma tłumów...sezon się kończy..
Zresztą w całej Chorwacji w tym czasie już robi się luźno i spokojnie..także możesz jechać bez wahania 8O :D
lpk
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lpk » 05.08.2008 14:27

Dzięki za odpowiedzi.

Na jedno z miejsc na pewno wybierzemy Tucepi :)

A jeśli chodzi o drugi przystanek - coś bliżej Zadaru? Czy polecicie Nin? Czytam i czytam... Ja wiem, że nie można mieć wszystkiego na raz (przynajmniej przy moim budżecie ;) ), ale martwi mnie ta mętnawa woda w Ninie. Z jednej strony fajnie, że piach, ale ma to swoje wady. Dlatego pytanie do tych, co byli tam - czy po drugiej stronie półwyspu, w rejonie miejscowości Zaton i Petrcane są jakieś plaże, już nie koniecznie z piaskiem? Tak, żeby dla odmiany podskoczyć tam samochodem? A może zamiast Ninu jakaś inna miejscowość między Zadarem a Sibenikiem?

Pozdrawiam
Michał / LPK
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 05.08.2008 14:44

Dlaczego drugie miejsce to maja być okolice Zadaru lub Sibenika?
Ja bym wybrała miejscowości jeszcze bardziej na południe np.okolice Dubrownika (Zupa Dubrovacka-Kupari, Srebreno, Mlini) i płw.Peljesac :? :D
Tucepi dobry wybór szczególnie z dziećmi..
Miejscowości kolo Sibenika do polecenia to te w pobliżu Primosten , koło Zadaru byłam raz i nie podobało mi się więc pojechaliśmy dalej :)
lpk
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lpk » 06.08.2008 09:08

Taki wybór to kwestia planowania dojazdu.
W "tamtą" stronę planujemy pojechać w piątek na dzień do Krakowa i z Krakowa na noc w sobotę wieczorem do celu.
W rejon Zadaru to jest około 1100 km i wolałbym dodatkowych kilometrów raczej uniknąć.
A czemu akurat tak? Bo w Krakowie mamy nocleg, bo na miejscu chcemy być przed południem, żeby wynająć kwatery (a nie decydować się na byle co wieczorem), bo podróż na dwie noce w tamtą stronę jest dla nas z wielu powodów niewygodna (jak wynająć pokój gdzieś po drodze na dzień? co robić z dzieciakami cały dzień "gdzieś"? itp. Ewentualnie myślę nad wzięciem namiotu i przekimaniem na jakimś polu, który i tak w drodze powrotnej się przyda pewnie).
W drodze powrotnej jest mniejszy problem, bo nie musimy być w domu o żadnej konkretnej porze.
Oboje z żoną jesteśmy kierowcami, ale żona obawia się sama prowadzić (podczas mojego snu) z powodów nawigacyjnych.
Ewentualnie zamiast spać w Krakowie myślę nad polem namiotowym gdzieś w Słowacji / na Węgrzech w takim samym układzie (jazda dzień, postój noc + dzień, jazda noc).
I pomyśleć, że skończyłem studia wyższe o kierunku transport i logistyka ;D
Pozdrawiam
LPK, czyli Michał :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 06.08.2008 12:06

My nocujemy zawsze w Mikulov w Czechach lub w Ptuj w Słowenii.
Jesli jest to wrzesień to zazwyczaj już nie rezerwujemy tylko jedziemy w ciemno i szukamy noclegu w tych miasteczkach..Choc w Czechach właśnie w połowie września jest święto wina i w weekend wszystkie kwatery są zajęte..Wiadomo, że z dziećmi nie można sobie pozwolić na błąkanie się i szukanie po nocy
8O :D
Ja jeśli mogę polecić w okolicy Sibenika to Primosten..
ładne klimatyczne miasteczko :D

Obrazek

Okolice Zadaru mało znam, ale ta relacja może Ci pomoże :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20696

Pozdrawiam
robsson
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsson » 06.08.2008 16:30

ines napisał(a):My nocujemy zawsze w Mikulov w Czechach lub w Ptuj w Słowenii.
Jesli jest to wrzesień to zazwyczaj już nie rezerwujemy tylko jedziemy w ciemno i szukamy noclegu w tych miasteczkach..Choc w Czechach właśnie w połowie września jest święto wina i w weekend wszystkie kwatery są zajęte..Wiadomo, że z dziećmi nie można sobie pozwolić na błąkanie się i szukanie po nocy
8O :D
Ja jeśli mogę polecić w okolicy Sibenika to Primosten..
ładne klimatyczne miasteczko :D



Okolice Zadaru mało znam, ale ta relacja może Ci pomoże :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=20696

Pozdrawiam


może podasz jakiś konkretny namiar i ceny.
Którędy jedziecie z wa-wy np w stronę Splitu
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 09.08.2008 13:03

Witaj,
Zazwyczaj nie rezerwujemy tylko jedziemy przed siebie i w zależności gdzie dojedziemy tam szukamy kwatery.
We wrześniu płaciliśmy zazwyczaj ok.10-12E za nocleg od osoby, jednak zawsze były to duże apartamenty.
W Ptuj na 8osób, a W Mikulov na 6 :D
W W-wy to na Cieszyn, potem Czechy przez Brno, Mikulov, Austria-Wiedeń, Graz, później przez Słowenię-Maribor i na Zagrzeb, a tam już autostrada na południe :D
Co prawda Słoweńcy wprowadzili teraz jakieś chore ceny winietek-35euro i trzeba będzie ominąć tą część.
Na forum są podane objazdy więc jakoś sobie poradzimy.

Serdecznie Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 09.08.2008 13:16 przez ines, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 09.08.2008 13:15

Znalazłam namiary na Pensjonat w Mikulov-

Penzion Anna Vrchlického 8, 692 01 Mikulov
E-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Telefon: +420 728 631 804

Obrazek
Penzion Anna

Bardzo miła właścicielka-nocowaliśmy u niej w ubiegłym roku jadąc do Cro i z Cro.
robsson
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsson » 11.08.2008 00:48

wielkie dzięki,
chyba skorzystam

pozdrawiam
lpk
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.08.2008
podziękowania

Nieprzeczytany postnapisał(a) lpk » 09.09.2008 15:02

Dzięki Ines za polecenie Tucepi - bardzo fajna miejscowość: jest i odpowiednia plaża dla dzieci, są i dwa większe sklepy, i promenada na spacery i ruiny hotelu do zwiedzania ;) Nie za duża, nie za mała - tak w sam raz.
Minusem jest tylko mała przejrzystość wody przy _dużym_ falowaniu i to, że po promenadzie jeżdżą samochody (sami się na nią wpakowaliśmy po przyjeździe ;) ). Do Dubrovnika 2 godziny samochodem (warto!).

Po tygodniu wylądowaliśmy na pograniczu Dugi Rat / Duce - gorsze zejście do plaży (przez schody i Jadranską Magistralę) i zimniejsza woda (za sprawą rzeki jak mniemam), ale za to blisko samochodem do Omisia (7 minut) i Splitu (25 minut). Nie polecam piaskowych plaż w okolicach Duce - Omis: to nie piasek, tylko drobno "zmielona" skała, która oblepia wszystko, co mokre i brudzi ręczniki. W dodatku z powodu koloru bardzo gorąca na słońcu. Aha - trochę gorsze też w porównaniu do Tucepi jest usytuowanie względem słońca: jest od samego rana do wczesnego popołudnia, a w Tucepi (na plaży) od wczesnego przedpołudnia do wieczora :)

W drodze powrotnej jeszcze było Senj - równie ciężkie zejście (podobnie, jak w Dugi Rat), za to woda cieplejsza i miejsce do skoków do wody :) No i samo Senj jakby trochę zapomniane przez świat (budynki, infrastruktura), za to jest wielki nowy sklep i jest taniej (tak noclegi, jak i ceny w sklepach).

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam,
Michał
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 16.09.2008 10:19

nie ma sprawy 8O :D
Cieszę się, że wakacje się udały!
Pozdrawiam
Robi72
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robi72 » 06.01.2009 23:42

Witam wszystkich, to mój debiut na tym forum , mam pytanko czy ktoś był w Marusiti ? Jakie miejcowości są godne polecenia w okolicach Omiszu ? :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Z dzieciakami na przełomie sierpnia / września
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone