Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalesy i fiszpania olee!

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 28.09.2010 13:27

No to i ja przyłączam się do życzeń :wink:

Superowa wyprawa, jak zwykle świetnie opisana i obfotografowana - REWELACJA!
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.09.2010 13:49

Melduję się, że doczytałam.

Dzieciaki zbyt mało pokazujesz (kilka ujęć to zbyt mało). Jestem ich wielbicielką. Urosły a Maja zrobiła się z malucha starszakiem.


Strasznie daleko jest ten Zachodni Zachód. Opcja samolotowa mnie jakoś nie ciągnie. Ale te portugalskie zamki i kościoły, paskowe domki oj ciągną.
Pięknie tu jest. Zostanę do końca.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 28.09.2010 14:04

Obiecałam, że trochę pośmięcę fotami pozostałych klasztorów i oto jestem ;) .

Alcobaca - klasztor cysterów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tomar - klasztor templariuszy ze słynnymi manuelińskimi oknami

Obrazek

Obrazek
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 28.09.2010 14:26

och uch ach i ....

podpinam się bo ... temat całkiem interesujący a poczytam w spokojności :) a że Tymona "pisata" jest, to już miałem okazję przekonać się wcześniej :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 28.09.2010 15:52

Ela - wiiiiiiitammmmmmmmmm :D :D :D

Aglaia - te okna piękne :D i do tego mówisz, że słynne ? A masz więcej zdjęć z tamtych miejsc?

Robzelcie - witam starego znajomego :D a tą "pisatą" to się uśmiałam, bo najpierw przeczytałam (dzięki mojej lekkiej dysleksji), że ja "pasiasta" jestem, i za bardzo nie wiedziałam dlaczego :lol:
Ja chyba dzisiaj przeżywam zdecydowany dół intelektualny :lol:

pozdrawiam
:D

p.s. Lidio - postanowiłam odpowiedzieć Ci w dłuższej formie...
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 28.09.2010 16:03

Tymona napisał(a):Aglaia - te okna piękne :D i do tego mówisz, że słynne ? A masz więcej zdjęć z tamtych miejsc?



Więcej takich zanonimizowanych to chyba nie mam (siebie, w krótkich gatkach pokazywać nie chcę :wink: ).

Okna podobno są słynne, szczególnie to drugie (klasyk manuelizmu). Trochę niepozorne - bo jak już napisałam przydałoby mu się czyszczenie wtedy dopiero robiłby wrażenie. Jednak zobaczyć warto - szczególnie, że Tomar jest jednak trochę inny od pozostałych portugalskich klasztorów - taki bardziej surowy i mniej tam takich perełek jak w Batalah czy Belem ale swój urok ma.

Zdjęcia z Alcobaca trochę słabe bo byliśmy tam rano kiedy nie opadła jeszcze poranna mgła stąd zachmurzenie. Tomar był tego samego dnia popołudniu a tam już lazurowe niebo :D .
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 28.09.2010 16:05

Aglaia napisał(a):Więcej takich zanonimizowanych to chyba nie mam (siebie, w krótkich gatkach pokazywać nie chcę :wink: )
Rozumiem - mam to samo :wink: :D
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 28.09.2010 16:11

To co? Na te Tymonowe imieniny jakimś następnym odcinkiem, za życzenia, nas poczęstujesz? :wink:

Oczywista oczywistość, że to życzeń też się dołączam :lol:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 28.09.2010 16:31

Joanka23 napisał(a):To co? Na te Tymonowe imieniny jakimś następnym odcinkiem, za życzenia, nas poczęstujesz? :wink:

Faktycznie - nie dość, że nie wiedziałam, ze mam imieniny :lol: to jeszcze o poczęstunku zapomniałam :lol:

Już się robi - zaraz będzie Odcinek Imieninowy :D :D :D


Lidia K napisał(a):Dzieciaki zbyt mało pokazujesz (kilka ujęć to zbyt mało). Jestem ich wielbicielką. Urosły a Maja zrobiła się z malucha starszakiem.
No widzisz Lidio jak to jest - a ja myślałam, że Was nimi zamęczam, i że Mai i Tymka o wiele za dużo jest :D Poza tym wiem, że niektórzy na forum uważają, że relacja ma być o danym miejscu, że nie powinno się za dużo rodzinnych zdjęć pokazywać, i ja się generalnie z tym zgadzam :D I bardzo lubię czytać takie konkretne, starajace sie obiektywnie patrzeć na świat relacje :D Ale jednocześnie wiem, że lubię takie opowieści, których siłą jest subiektywne spojrzenie i ich zabawowy charakter :D Wiem też, że moja relacja to raczej takie subiektywne wygłupy, i nie ukrywam, że o to mi też chodzi. No i faktycznie - nie chciałam za bardzo przeginać, i staram się bardzo zachowawczo i ostrożnie podchodzić do tematu dzieci na wakacjach.

Ale skoro już wiem, że Maja i Tymek mają taką fajną wirtualną ciocię (i to niejedną :D :D :D a może i wujkowie się znajdą :wink: :D )...


:D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 28.09.2010 16:55

E r r a t a, zwana też odcinkiem imieninowym

Mięliśmy jechać do Lizbony, ale właśnie się okazało, że moja relacja posiada pewne ewidentne braki, a że ja jako rzetelna relacjonistka :lol: wszelkim brakom mówię stanowcze "nie", czym prędzej spieszę, by je uzupełnić :D


Głównymi bohaterami tego odcinka-nieodcinka będą:

Maja :D
Obrazek

i Tymonek :D
Obrazek


Uzupełnienie pierwsze :D

Zacznijmy zgodnie z chronologią - od Porto. Tam właśnie narodziła się nowa świecka tradycja, według której zdjęcia aparatem robią wszyscy członkowie naszej rodziny :D
A zaczęło się od: ja też chcę zdjęcia robić... ja też, ja też... nie, Ty nie, bo ja chcę... nie, Ty wcale nie chcesz, tylko ja chcę... a jak już Maja i Tymek wpadli na to, że oboje znajdują się w tej samej sytuacji, bo żadne z nich nie dostało zezwolenia na samodzielną fotografię :wink: postanowili zewrzeć szyki, zjednoczyć się przeciwko wspólnemu wrogowi :lol: i tym razem już w duecie słyszeliśmy takie oto tyrady słowne: to nie felll, że tylko wy robicie zdjęcia :lol:

Cóż było robić, pod ciężarem jakże słusznej argumentacji ulegliśmy. Jednak, żeby ustrzec się przed kolejnymi wojnami domowymi, o to czyja teraz kolej i że to nie felll, bo ktoś zrobił trzy zdjęcia na raz, a ktoś inny tylko jedno, ustaliliśmy - każdy robi po jednym zdjęciu i to na zmianę :lol:
O od tej pory w swoich fotograficznych zbiorach mamy takie oto artystyczne ujęcia zdecydowanie idące w kierunku awangardy gatunku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Podczas naszego jednego z dwóch spacerów po Porto Maja wyczaiła wystawę sklepową caaaałą zastanowią różowymi gadżetami z hello kitty :wink: i zapragnęła zrobić jej zdjęcie. I zrobiła :D
- I co, Majeczko? Udało się?
- Taaak, tylko mi troszkę :!: Pani zasłoniła :lol:

Obrazek



Uzupełnienie drugie :D

Jesteśmy w miejscowości Barra, a dzieciaki jak już wiecie wszędobylskie są :D i zamiast po drewnianej kładce, to one konsekwentnie pod nią. Zabawa była przednia:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Uzupełnienie trzecie: D

Jesteśmy w Batalhi, gdzie ja - jak już wiecie, odlatywałam w rejony metafizyczne :wink: :lol: Natomiast Dzieciaki generalnie miały gdzieś, że średniowiecze, że odkrycia geograficzne, że portugalska potęga, że manuleizm w czystej postaci, że piękna gotycka bryła :wink: :lol: ale kolorkom, które wytworzyły się dzięki światłu wpuszczanemu przez witraże nie pozostawały obojętne :lol: I ich zwiedzanie polegało głównie na łapaniu światełek:

Obrazek

Obrazek


Krużganki, o których pisałam, posłużyły do akrobatycznych wyczynów pt: "kto umie zrobić lepszą jaskółkę" (na trzeźwo :lol: - oczywiście)

Obrazek


A w Niedokończonych Kaplicach Maja zamiast oglądać zdobniczy styl Manuela I :lol: to wypatrzyła jakiś mrówki na podłodze:

Obrazek


A Tymek, który był już mocno całą sytuacją znudzony, a energia go rozsadzała, wymyślał jakieś rytualne tańce rycerskie :lol:

Obrazek

No to teraz jestem już na bieżąco :wink: Możemy jechać dalej... a że już długo imienin nie będę miała, to tym razem systematyczniej i bardziej dokładnie relacjonować będę, jak też Maja I Tymek odbierali portugalską rzeczywistość :wink: :D
Ostatnio edytowano 14.10.2010 09:50 przez Tymona, łącznie edytowano 4 razy
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 28.09.2010 17:22

Rewelacyjny odcinek!!!!!!!!!! Jakże poszerza nasze widzenie świata dziecięca perspektywa.

A pani przed wystawą bardzo brzydko się zachowała.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.09.2010 17:27

Tymona napisał(a):
Obrazek



I zamiast dzieci usłuchać i w cieniu iść. To nie.
Uprze się taki dorosły i w pełnym słońcu chodzić będzie :!:

:wink: :wink: :wink:

i jak już jestem przy głosie, jeśli się nie pogniewasz

Tymona napisał(a):
Obrazek



Obrazek


pzdr dla całej czwórki
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.09.2010 17:44

Super odcinek! :D
Zabawa ze światełkami bardzo mi się podobała, jak i rytualne tańce rycerskie.

Już wiem, o czym Twoje Brzdące pisałyby relację, gdyby tylko chciały (i umiały :wink:) pisać :wink:

A co do zdjęć, muszę przyznać, że Maja i Tymek mają oko i łapki do focenia :D
I też uważam, że to nie felll, że na początku powstrzymywaliście ich zapędy twórcze! :wink:
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 28.09.2010 18:59

Osobiście uważam, że Maja ma potencjał i zadatki na foto+cromaniak
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 28.09.2010 19:16

:D

podpisane : Cro-Wujek 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Portugalesy i fiszpania olee! - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone