Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Koko, koko, Hvar jest spoko. Snoorkowania sezon III

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.09.2010 13:20

Aldonka napisał(a):...Też "naturalne" bez obróbki. Z zeszłego roku. Potem nie wiało ale za to grad jak piłeczki pingpongowe padał :)


Moje to taka ładna landryna. A na Twoich aż widać w chmurach te kulki gradu. Grozą wieje, brrr :!:

pzdr :wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 27.09.2010 17:05

niedziela 18 lipca

Wiać zaczęło już wczoraj. Wracając z Krku, w samochodzie, jakoś się tego nie czuło. Jednak na campingu, zaraz po wyjściu z auta, wsiadłem do niego znów. Przestawiłem go w miarą możliwości po nawietrznej namiotu. Następnie wszystkie śledzie obłożyliśmy kamieniami. Dołożyliśmy dodatkowe, awaryjne olinowanie.
Dzięki tym zabiegom spaliśmy prawie normalnie tej nocy :wink: :wink: :wink:.
A rano wiało jeszcze mocniej. Z daleka było słychać kwik plażowiczów siłujących się z falami. Nad naszym szarym, zimnym Bałtykiem to nawet fajna zabawa takie potyczki z falami.
Ale na tych jadrańskich klamotach już po chwili byliśmy poobtłukiwani . :cry: :cry: :cry:

Snurkowanie odpadało, ponton tym bardziej. A że w bagażniku leżały, i Chorwacji jeszcze nie widziały
Obrazek

i

Obrazek

to pomysł na spędzenie niedzieli nasuwał się niejako sam.
Tym bardziej, że naczytaliśmy się o różnych wycieczkach górskich Kulki i Lidii. Już Televrina na Losinju nas nęciła.

Postanowiliśmy wybrać się do zatoki Vela Luka.

Obrazek

Gorąco było jak co dzień, ale silny wiatr dawał nadzieję, że upał będzie mniej dokuczliwy i "wspinaczka" na te niecałe 400m npm będzie dla nas wykonalna.
Woda i banany spakowane, ruszamy :!: .
Początkowo, z Baśki, idzie się asfaltową alejką. Prawdziwy szlak zaczyna się przy bramie do campingu Bunculuka. Po kilkunastu minutach trzeba przejść przez kolejną bramę.

Obrazek

cdoczywiścien :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.09.2010 12:11

Już wczoraj raniutko po cichutko poczytałam i popodziwiałam kolejne zdjęcia świata podwodnego i roślinnego. Ale musiałam koniecznie przeczytać bardzo zaległą relację Maslinki (już skończoną). Wiedziałam, że masz jeszcze do opisania górski wyczyn więc nie pojawi się KONIEC tak szybko.

Męczy mnie pytanie jak można zgubić statyw :? to tak jakbym zgubiła torbę na aparat. Ja zgubiłam w zeszłym tygodniu zapalniczkę i nie wiem kiedy to się dokładnie stało bo nie palę więc nie sprawdzam ciągle czy mam zapalniczkę czy ją gdzieś schowałam. Była potrzebna do zapalania gazu pod wieczór gdy przygotowywałam dla nas obiad.
A ze statywem mieliśmy fajną przygodę - nieźle się wszyscy uśmialiśmy. Gdy opuszczaliśmy Chorwację celnicy postanowili nas przeszukać. Niczego nie mieliśmy ani papierosów, ani wina, ani rakiji, piwa. Nic. W końcu znaleźli i wymacali statyw - nóżki skojarzyły im się z "bum bum".
longtom napisał(a):
Obrazek

W dwóch prawych butach się wybrałeś?


longtom napisał(a):to pomysł na spędzenie niedzieli nasuwał się niejako sam.
Tym bardziej, że naczytaliśmy się o różnych wycieczkach górskich Kulki i Lidii. Już Televrina na Losinju nas nęciła.



Televriny każdy kto tam nie był powinien żałować do następnej okazji i tam wejść.

Pozdrawiam
Lidia
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.09.2010 12:16

Lidia K napisał(a):W dwóch prawych butach się wybrałeś?

PPNMZS

To się nazywa wejście Małgosiu :lool:

Z drugiej strony, no wiesz, Rambo na takie duperele uwagi nie zwraca :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.09.2010 13:10

Lidia K napisał(a):
Męczy mnie pytanie jak można zgubić statyw :?


To miła niespodzianka, że "prawie prosto z samochodu" zajrzałaś tutaj.

Tyle o tym statywie pisałem, że już pewnie pół forum o tym wie. Ale własna głupota chyba najbardziej boli.
A statyw gubi się tak:
Siadasz sobie na schodkach, tych schodkach. Obok stawiasz plecak i kładziesz ten nieszczęsny statyw.

Obrazek

Nigdzie się nie spieszysz, rozglądasz się na boki, pełen luz i relaks. Wstajesz, bierzesz plecak, idziesz dalej, wracasz po 5 minutach a statywu nie ma
:evil: :cry: :cry: :cry:

proste :!:

Lidia K napisał(a):W dwóch prawych butach się wybrałeś?



Zawsze miałaś taki sokoli wzrok, czy to tylko po wakacjach. :!:

pozdrawiam

tomek

:wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.09.2010 13:38

weldon napisał(a):
Lidia K napisał(a):W dwóch prawych butach się wybrałeś?

PPNMZS

To się nazywa wejście Małgosiu :lool:

Z drugiej strony, no wiesz, Rambo na takie duperele uwagi nie zwraca :lol:


IITYWIMWYBMAD

:wink: :wink: :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 28.09.2010 13:47

W letnich relacjach jest tyle kwitnących roślinek. Po tych 3 tygodniach mam niedosyt. Pokrzekwitało, pousychało, bardzo niewiele udało mi się kwiatków znaleźć.

No to żal statywu. Kupisz sobie albo lepszy aparat żeby nie trzeba było ze statywu robić zdjęć albo statyw.

longtom napisał(a):Zawsze miałaś taki sokoli wzrok, czy to tylko po wakacjach. :!:



Zawsze miałam. Faktycznie, widzę z dwa razy większej odległości niż kulka. Przydaję się czasami w naszych podróżach. Za to do czytania ma dwie pary okularów, jedne do czytania gazet drugie do czytania na komputerze. Rozmiaru czcionki poniżej 7 nie jestem w stanie przeczytać w żadnych. No i pojawia się czasem problem jak na mapie jakieś maciupkie napisy zrobią. Zawracanie, wkurzanie - pilot nie dojrzał dobrze nazwy miejscowości :oops:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.09.2010 13:47

A to "k" rozszyfrowałeś?

IITYWIMWYBMAD :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.09.2010 14:04

weldon napisał(a):A to "k" rozszyfrowałeś?



:?: :oops:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.09.2010 14:11

To jest skrót od OK.

Tylko nie pomyl z dużym Ka, zwłaszcza, jak piszesz do chłopa,
bo to oznacza buziaczka :lol:


To co? WYBMAD? :mrgreen:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.09.2010 14:19

weldon napisał(a):To jest skrót od OK.

Tylko nie pomyl z dużym Ka, zwłaszcza, jak piszesz do chłopa,
bo to oznacza buziaczka :lol:


To co? WYBMAD? :mrgreen:


nawet 2 :!:
B4N
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 28.09.2010 14:23

B :papa:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 28.09.2010 17:58

IDA :?











:wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.09.2010 17:59

Lidia K napisał(a):
longtom napisał(a):
Obrazek

W dwóch prawych butach się wybrałeś?




dobra wiadomość :!:
Już mam oba dobre.

Obrazek
Ostatnio edytowano 29.09.2010 10:36 przez longtom, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.09.2010 18:08

Joanka23 napisał(a):IDA :?

:wink:
:wink:

EZ

poprawię się :wink: :wink: :wink:

ale to nie ja zacząłem :wink:
Ostatnio edytowano 29.09.2010 17:33 przez longtom, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Koko, koko, Hvar jest spoko. Snoorkowania sezon III - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone