Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ślub cywilny w Chorwacji.

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 15.04.2009 22:55

wyslalem priva do Leona via cro.pl
wiec możne coś odpisze
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 16.04.2009 10:50

Ba, też wysłałam ale nie odpisał. Może Ty będziesz miał więcej szczęścia. Jeżeli tak daj znać.
Może Leon już się tym nie zajmuje ale to też byłaby jakaś informacja.

Pozdrav 8)
AF2011
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 29.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AF2011 » 16.04.2009 18:59

ewutka napisał(a):Ba, też wysłałam ale nie odpisał. Może Ty będziesz miał więcej szczęścia. Jeżeli tak daj znać.
Może Leon już się tym nie zajmuje ale to też byłaby jakaś informacja.

Pozdrav 8)

Nie jestem Leonem ale może moje wspomnienia z ubiegłorocznego ślubu pomogą :lol: Ceremonia odbyła się w lipcu w naszej Ambasadzie w Zagrzebiu :D Może nie była to bardzo tania uroczystośc bo doszły jeszcze koszty podróży z Ciovo do Zagrzebia(wrócić tez trzeba było) i sama uroczystośc tez wcale nie była tania ale daję słowo warto było!!Wspaniałe i niezpomniane przeżycie.Polecam wszystkim!Przy okazji oczywiście podróż poślubna i "wesele" na tarasie z przepieknym widokiem.Ślub w strojach uroczystych ale "wesele"w kostiumach kąpielowych :lol: Bylismy w lepszej sytuacji bo swiadkowie pojechali z nami na wakacje.Podaję adres ambasady adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl . Pan Konsul Jacek Doliwa to wspaniały człowiek z całą pewnością odpowie na pytania.Wszyscy pracownicy ambasady byli dla nas bardzo mili.Czuliśmy się jak w najbliższej rodzinie :D Jeszcze raz serdecznie polecam.
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 17.04.2009 10:13

Wielki dzięki za informacje. Wdzięczna bym była za kontakt na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Jeżeli to możliwe chciałabym zadać Ci kilka pytań. Wdzięczna bym była niezmiernie.

Pozdrav 8)
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 17.04.2009 11:00

:D Jak tak patrzę na ten wętek, to aż miło !!
Jaki fajny pomysł !
8O
Propozycja - jak już ktoś się na w Omisiu, czy gdziekolwiek zobrączkuje, to zdjęcia pamiątkowe prosimy !!
A planującym : luzu, dobrego nastroju i udanych poczynań życzę ! Fajnie !
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 17.04.2009 14:02

Witam was i przepraszam ze nie odpowiedziale od razu na mail i wasza zapitania. Niestety w tych sprawach pobierania jusz nie bende wam mogl pomuc. Chodzi o to ze jestem w tej samej praci ale mam wiencej obawiazkow. Bardzo czensto musze bic na morzu lub na ruznich chodowlach ryb a praca jest taka ze czas i termini nie moge zaplanowac. Z tego powodu nie moge sie umawiac na termini poniewarz nie wie czy jutro nie bende gdziesz daleko. Z tego samego powodu nie zabieram sie za organizowanie. Z drugej stroni i przepisi sie nieco zakomplikowali apropos zawierania slubu ciwilnego. Jednak jest osoba ktora sie tym zajmuje Dražin Ivan 00385915747584 to jest jego komurka, i facet mowi po polsku. Pozdrawiam Leon
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 17.04.2009 14:30

Serdeczne dzięki Leonie, że się odezwałeś. Bardzo dziękuję za informacje i podany namiar. Mam nadzieję, że jednak jakoś uda się połączyć w związek małżeński moich znajomych. Oczywiście jak już się uda napiszę czy trudne to przedsięwzięcie czy też nie.
Leonie, wszystkiego dobrego na wodach Adriatyku.
Pozdrawiam serdecznie.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 17.04.2009 18:04

Jeeeeej... ja też chcę cywilny w Chorwacji.. może byś Split :))
Aaale super :)
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 27.07.2009 14:16

no i czekamy na te informacje!!?? czy udało się z tym ślubem?? a tak przy okazji to czy w kościele by się udało?? nie znam aż tak dobrze chorwackiego żeby z księdzem gadać a szkoda ;)
szolo78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szolo78 » 20.10.2009 21:29

Hej! Hej witam wszystkich Hrvaco-maniaków! Czy ktoś z was dowiedział sie juz cos na temat obecnych możliwości zawarcia związku małżeńskeigo w ukochanej Chorwacji ?! W jedynym poście który znalazłem jest troche info ale chaotycznych i mało konkretnych, a nie jaki Leon napisał że się juz tym nie zajmuje i podał numer do kogoś kto może w tym pomóc. Czy koś sie może kontaktował z tym człowiekiem i ma jakieś info na ten temat?? A może komuś w między czasie udało zorganizować taką uroczystość??
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.10.2009 08:48

espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 21.10.2009 08:54

temat jak widzę wciąż poularny i na czasie...........może jednak odezwie się ktoś komu już udało się to załatwić? to byłyby prawdziwie cenne informacje z pierwszej ręki!!

:D :D :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.10.2009 09:40

szolo78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szolo78 » 23.10.2009 15:03

Witam
Ciągne, że tak powiem nie ładnie:)) wątek ślubu w ukochanej Chorwacji.
Ewutka mam pytanko, bo wysłąłem maila z zapytanierm do pani Krystyny Bakotyi na razie cisza - ale wysłąłem po polsku i nie wiem czy zna ten język. Jak się z nią kontaktowałaś? I czy mogła byś mi potpowiedzieć jak zacząc i co trzeba zrobić to byłbym bardzo wdzięczny!!!
Pomóżcie!! mój mail ro adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Z góry dziękuje
ewutka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewutka » 24.10.2009 12:32

szolo78
to nie ja kontaktowałam się z Panią Krystyną Bakotą tylko "mpokorska", która jak pisze w następnych postach, zawarła związek małżeński w Makarskiej. Z tego co pisze, Pani Krystyna Bakota jest Polką, więc z językiem polskim raczej nie ma problemu.
Ja kontaktowałam się z Ivanem Dražinem, którego namiar Leon podał na forum. Niestety ślub moich znajomych odbył się w Polsce, w drodze do Chorwacji a nie w samej Chorwacji jak planowali. Główny powód:

"NAJWAŻNIEJSZE: trzeba być osobiście w Chorwacji (młoda para) - najpóźniej 30 dni przed datą ślubu by złożyć w urzędzie komplet przetłumaczonych przez tłumacza przysięgłego dokumentów!!!"

Być może w przypadku "mpokorska" ten warunek nie musiał być spełniony. Gdyby to był mój ślub, pewnie bym podrążyła temat i poszukała innych możliwości, natomiast moi znajomi odpuścili. Oczywiście, jeżeli chcesz mogę przesłać Ci maila ze wszystkimi wskazówkami od Ivana Dražina. Natomiast jedna z nich to właśnie konieczność osobistego złożenia dokumentów 30 dni przed datą ślubu.

Pozdrav 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ślub cywilny w Chorwacji. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone