Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zelwa

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Zelwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 23.03.2016 00:00

Witam serdecznie! Od mojej czterowyspowej relacji upłynęło już trochę czasu, a obiecałem (głównie sobie :lol: ), że naskrobię coś jeszcze o wakacjach z 2015 roku. Z racji tego, że niestety nie mogliśmy sobie pozwolić finansowo na wypad do Cro, postanowiliśmy zwiedzić taki zakątek Polski, w którym jeszcze nigdy ani ja, ani moja żona nie byliśmy. Bałtyku mam dość z czasów dzieciństwa i młodości, teraz coraz trudniej znaleźć zresztą dość odludne i klimatyczne miejsce na wybrzeżu (w 2011 r. byliśmy nad jeziorem Gardno i było O.K ale pogoda nas nie rozpieszczała), w górach mieszkamy, więc gdzieś tak w marcu zaczęło się łażenie po google mapsach, strit wiu aby odnaleźć natchnienie, jakiś koniec nitki, inspirację.
Jak to jednak w życiu bywa inspiracja przychodzi do człowieka w zupełnie niespodziewanym momencie. W moim konkretnie wypadku spadła mi na łeb :mrgreen: w postaci ogromnego zakurzonego kartonu z książkami podczas sprzątania piwnicy w domu rodziców. Posypały mi się na głowę Tomki Wilmowskie, jakieś MacLeany, cała seria Pana Samochodzika itd. itp. Książki odkurzyłem, zrobiłem na nie porządna półkę w piwnicy a do domu zaniosłem moją ulubioną książkę Nienackiego "Pan Samochodzik i Templariusze" i oczywiście utonąłem w lekturze (stary chłop, 40 lat na karku i takie panie rzeczy... :oops: ). Bezwiednie zacząłem posiłkując się googlem sprawdzać gdzie też toczyła się akcja. Miłkokuk ? Hmmmmm to chyba będzie Wiłkokuk - pojezierze Suwalskie. Ładnie tam! Zaraz, zaraz są tam jakieś kwatery? Raz dwa trzy i okazało się, że owszem. Czyściutkie jezioro, domek 10 m od brzegu, cisza i spokój. Poza tym nigdy tam (ani w promieniu 30 km) nie byliśmy. Wybrałem leżącą zaraz obok "książkowego" Wiłkokuku spokojną wieś Zelwa nad jeziorem o tej samej nazwie. Ahoj Przygodo! 8)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.03.2016 12:57 przez Hercklekot, łącznie edytowano 4 razy
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3338
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 23.03.2016 00:11

Obejrzymy
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 23.03.2016 00:13

:hut: Bardzo ładnie i klimatycznie. Zasiadam i czekam na więcej zdjęć i opisów :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.03.2016 00:23

Spędziłem przed wielu laty wakacje w Serwach. Tak mi się jakoś nazwy pokojarzyły...

Pozdrawiam,
Wojtek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6675
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.03.2016 00:31

:D
Lektury mojego dzieciństwa. :hearts:

Miejsce wygląda niesamowicie kusząco. :D Będę zaglądać. :wink:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 23.03.2016 00:37

Faktycznie, od momentu zlokalizowania miejsca na mapie do wpłacenia zaliczki za domek minęło raptem kilkanaście godzin - żona była trochę przerażona tempem (poza tym ona nie czytała książki tylko oglądała film z Mikulskim w roli Pana Samochodzika :mrgreen: ), ale miejsce jawiło się całkiem przyjemnie, gospodarze zareagowali błyskawicznie i sympatycznie więc po co zwlekać :wink: Żeby nie wypaść z roli postanowiliśmy pojechać naszym starym "wehikułem", któremu stuknęła dwudziesta rocznica, ale za to ma on bagażnik rowerowy - a właśnie na dłuższe rowerowe trasy się nastawialiśmy (oprócz oczywiście kąpieli i łowienia ryb).

Trochę dokumentacji:
klik
klik
klik
klik
klik

Mapka:

Obrazek

Witam labusm, pablos77, Franz i Mikromir - bardzo mi miło!!!
Ostatnio edytowano 23.03.2016 12:10 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 23.03.2016 01:09

Nadszedł wyczekiwany sierpień a z nim urlop i niespiesznie pokulaliśmy się na drugi koniec Polski. Ostatnie kilometry pokonaliśmy piaszczystym leśnym duktem i trafiliśmy bez pudła. Okazało się, że gospodarze i lokum są w porządku także w realu, w jeziorze ciepła i czysta woda, naokoło nas niewiele ludzi i co ważne: strefa ciszy, żadnych motorówek i innych "zakłócaczy" spokoju. Po rozpakowaniu bambetli od razu chlup do wody!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.03.2016 12:14 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 23.03.2016 11:34

Pytanie za 100 pkt - widać zdjęcia czy nie ???
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 23.03.2016 11:38

Hercklekot napisał(a):Pytanie za 100 pkt - widać zdjęcia czy nie ???


Właśnie miałam pisać :roll: , ja nie widzę :(
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 23.03.2016 12:16

Udostępnianie zdjęć przez google photo (google +, google drive) to cały czas dla mnie zagadka - no ale na błędach człowiek się uczy... Widać ?
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 23.03.2016 12:35

Piękne zdjęcia :hearts:

Przypominają mi się Mazury kilka lat temu :D
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4560
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 23.03.2016 12:42

Oaza spokoju - super miejsce :)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 23.03.2016 13:01

Denerwuje mnie to, że zdjęcia udostępnione poprzez link z googla po jakimś czasie przestają się wyświetlać - zrzucę zdjęcia na fmixa w święta, do tego czasu relację zawieszam... :evil:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 23.03.2016 13:56

Hercklekot napisał(a):Denerwuje mnie to, że zdjęcia udostępnione poprzez link z googla po jakimś czasie przestają się wyświetlać - zrzucę zdjęcia na fmixa w święta, do tego czasu relację zawieszam... :evil:


No filmix po 5 latach przestaje działać :D

Ale ja Twoje zdjęcia widzę :!:

Chcę relację :!:

Bo zacznę wrzucać swoje zdjęcia z Piłakna :evil:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5776
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 23.03.2016 16:51

Pięknie rozpoczęta relacja, świetne zdjęcia.
A Pana Samochodzika też sobie podczytuję ostatnio - pożyczam książki od syna :wink: . Oczywiście czytałem je także jako dziecko.
Następna strona

Powrót do Polska

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone