Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zelwa

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 28.03.2016 22:20

Hercklekot napisał(a):
słoma79 napisał(a):Na wakacje nie...ale dałeś mi do myślenia jeżeli chodzi o długie weekendy...świetna relacja i jeszcze lepsza miejscówka :mrgreen:


Z miejscówek jest jeszcze leśniczówka w Wiłkokuku - leśniczy ma mieszkanko na wynajem: tam jest już totalna głusza i jeziorko całkiem dla siebie.


Właśnie leśniczówką się interesowałem. Byłem w podobnych klimatach nad jez. Krejwelek i nie wiem czemu robię sobie tak długą pauzę :x
Marycha jak najbardziej spływowa i polecana.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 28.03.2016 22:59

Właśnie leśniczówką się interesowałem. Byłem w podobnych klimatach nad jez. Krejwelek i nie wiem czemu robię sobie tak długą pauzę :x
Marycha jak najbardziej spływowa i polecana.


W czasie jak tam byliśmy to w leśniczówce klik mieszkali jacyś Holendrzy, których bardzo często spotykaliśmy spacerujących po lesie. Zagadnięci jak im się podoba zasypali nas wonderfulami i splendidami :mrgreen: Niewątpliwym plusem leśniczówki jest to, że to jest spory teren i ma się kawał brzegu wyłącznie dla siebie no i samo jezioro Wiłkokuk jest mniej zabudowane niż Zelwa (czyli prawie wcale :wink: ) na brzegach.
Ostatnio edytowano 29.03.2016 00:17 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4923
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.03.2016 23:59

Czegoś takiego w Polsce szukam... 8)
Dzięki tej relacji,teraz to mój numer jeden na dalszy wypad po naszym kraju.... :D
Niektórzy powiadają że nie można przenosić się w czasie..... :wink:
Można :D 8)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 29.03.2016 00:39

CROberto napisał(a):Czegoś takiego w Polsce szukam... 8)
Dzięki tej relacji,teraz to mój numer jeden na dalszy wypad po naszym kraju.... :D
Niektórzy powiadają że nie można przenosić się w czasie..... :wink:
Można :D 8)


Cieszę się, że Wam się podobało, róbcie plany, bo warto! Kończę relację, jutro (a raczej dziś) do roboty, żeby była kasa na następne wyjazdy! :papa: :papa: :papa:

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.03.2016 16:46

Tomku , tym ostatnim zdjęciem też mnie przekonałeś 8)

Dwa lata temu odwiedziliśmy tamte strony w tempie raczej " wyścigowym " , bo czas był mocno ograniczony . Teraz marzą mi się takie obrazki jak na zdjęciu powyżej + cisza i święty spokój . . .

Bardzo mi się podobało , dziękuję :D


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.03.2016 21:12

Aż sobie przeglądnąłem kasetę VHS sprzed 20 lat. Też byliśmy w wigierskim klasztorze, a i do trójstyku (przynajmniej dokąd była droga) dotarliśmy. Mój dziesięcioletni wtedy syn tak się wyrobił, że pod koniec spokojnie robiliśmy trasy rowerowe po 40km.

Fajnie się teraz z Wami zwiedzało podobne miejsca.

Pozdrawiam,
Wojtek
ozyrys760
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 04.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ozyrys760 » 31.03.2016 12:06

kurczę zajefajnie się to czytało. no i fajne zdjęcia :D :D :D
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 10.08.2016 13:07

Jak się okazuje po wiadomościach i mini-relacjach przesłanych mi na priva, Zelwa i okolica zachwyca nie tylko mnie: nie ma lepszej nagrody za napisaną relację.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 08.03.2017 12:24

Poprzednia strona

Powrót do Polska

cron
Zelwa - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone