Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zelwa

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2016 13:34

O ile okolice Zelwy, Gib a nawet Sejn to nie jest jakaś turytyczna "Mekka" to przypuszczamy, że nad Wigrami spotkamy trochę więcej turystów. Ładujemy jednoślady na dach i pomykamy do miejscowości Bryzgiel na południowym brzegu Wigier. Tutaj zostawiamy auto na parkingu wyposażonym też w specjalne stanowisko do obsługi rowerów i kompresorek (fajna sprawa) i jedziemy asfaltem nad brzegiem jeziora w kierunku na Gawrych-Rudę. Jak się komuś nie chce rowerem to może też kolejką...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za Gawrych-Rudą zjeżdzamy już w las i mijamy granice Wigierskiego PN

Obrazek

Ścieżki rowerowe i turystyczne szlaki super oznaczone i utrzymane.

Obrazek
Ostatnio edytowano 24.03.2016 15:51 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2016 13:38

Andzia* napisał(a):OOOOO rety też zaburczało mi w brzuchu........ Przypomniała mi się mruczanka misia Puchatka "brzuszek burczy, bo się kurczy....


Mój mąż byłby zadowolony - mam na myśli możliwość moczenia kija - ja niekoniecznie :wink:
Obrazek


Hehehe - całe szczęście, ze za niedługo rozkosze kulinarne przy Wielkanocnym stole :P
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2016 13:48

Po paru kilometrach wjeżdżamy na słoneczną polankę. Na pastwisku pasą się koniki ( nie znam się ale takie trochę przysadziste, niewielkie). Ludzi na horyzoncie brak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze trochę pedałowania i otwiera nam się widok na wigierski klasztor:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5776
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 24.03.2016 14:00

Piękne nam tu widoki serwujesz :) . Dzięki :) .
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2016 14:07

Nefer napisał(a):Piękne nam tu widoki serwujesz :) . Dzięki :) .


Nie ma za co - cała przyjemność po mojej stronie :D Lecimy dalej - teraz szlak rowerowy biegnie często drewnianymi kładkami nad rozległymi trzcinowiskami i zatoczkami Wigier.

Obrazek

Obrazek

Statek wycieczkowy od razu mi się z "Rejsem" i panem Stanisławem Tymem (który mieszka tutaj niedaleko) skojarzył :wink:
Zresztą na powrotnej wracaliśmy przez Budę Ruską (a tam nasz Pan Prezydent były chyba pomieszkuje czasami...)
Nie mogłem się powstrzymać:




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zuczek24
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zuczek24 » 24.03.2016 14:16

Zasiadam chętnie i ja , poczytam pooglądam nawet z tego względu ,że mieszkam w Suwałkach!
Chorwacja w tym roku po raz 6 a w Zelwie byłem może z raz... ha ha ... :D
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2016 14:22

zuczek24 napisał(a):Zasiadam chętnie i ja , poczytam pooglądam nawet z tego względu ,że mieszkam w Suwałkach!
Chorwacja w tym roku po raz 6 a w Zelwie byłem może z raz... ha ha ... :D


Witam! No to teraz stres przy miejscowym będzie czy wszystko dobrze opisane i obfotografowane... :smo: Jak masz jakieś foty z Zelwy i okolic to wrzucaj, pisz, zapraszam!
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 24.03.2016 15:28

Idziesz jak burza.Na szczęście zaległości odrabiałem już po obiedzie :mrgreen:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2016 15:59

słoma79 napisał(a):Idziesz jak burza.Na szczęście zaległości odrabiałem już po obiedzie :mrgreen:


To dobrze, bo miałem opisywać właśnie fajną knajpe w Starym Folwarku, gdzie właśnie dojechaliśmy - no ale może bez przesady, pedałujemy jeszcze trochę i już jesteśmy w pokamedulskim klasztorze w Wigrach. Tutaj trochę odpustowo - jakiś budy, kramy itp, więc szybko wchodzimy na teren zabudowań klasztornych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do wnętrz nie wchodzimy - jesteśmy spoceni, w sportowych strojach, jakoś tak nie pasuje, poza tym to dopiero lekko za półmetkiem. Dodatkowo dogania nas orszak weselny - młoda para pozuje do zdjęć a my cichcem wymykamy się i wsiadamy na rowery. Jak się okazało następny 12 kilometrowy odcinek dał nam solidnie w d... Były wąskie ścieżki, górki, kamienie i piach.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2016 16:33

Kierujemy się na południe - na Czerwony Folwark, Mikołajewo, omijamy za to Rosochaty Róg. Trasa wiedzie odkrytym terenem, słońce pali, tyłki już trochę bolą od siodełek. Wszystko rekompensują widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2016 17:14

Dalej w kierunku na Czerwony Krzyż droga wiedzie przez las, za to niestety kilka razy zakopujemy się w piachu. Częstotliwość robienia fotek spada do zera. Nie mamy za dobrej kondycji, a to już ponad 40 kilometrów. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Ostatni przystanek robimy sobie znowu w końskim towarzystwie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za Czerwonym Krzyżem jest już asfalt i jest płasko. Włączamy piąty bieg, zmęczenie mija i jak po sznurku zmierzamy do mety - wigierska pętla zamknięta! :papa:

Obrazek
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 24.03.2016 19:41

Ta relacja to miód na moje serce. Nigdy nie miałem okazji być na suwalszczyźnie, chociaż kiedyś trzy lata pomieszkiwałem w pobliskim województwie warmińsko-mazurskim. Jednakże 7 maja br wsiadam w pociąg "Mamry" we Wrocławiu wraz ze swoim rowerem ( + kolega z rowerem), wysiadam w Ełku. Dalej kierunek, Augustów, Wigierski Park Narodowy, okolice jeziora Wiżajny, Wisztyniec na Litwie, Gołdap i Węgorzewo. Fajny ten Twój wyjazd, podoba mi się pomysł na wypoczynek, znam dobrze Twoje relacje z CRO. Pozdrawiam GAJUS.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.03.2016 19:58

Gajus.ems napisał(a):Ta relacja to miód na moje serce. Nigdy nie miałem okazji być na suwalszczyźnie, chociaż kiedyś trzy lata pomieszkiwałem w pobliskim województwie warmińsko-mazurskim. Jednakże 7 maja br wsiadam w pociąg "Mamry" we Wrocławiu wraz ze swoim rowerem ( + kolega z rowerem), wysiadam w Ełku. Dalej kierunek, Augustów, Wigierski Park Narodowy, okolice jeziora Wiżajny, Wisztyniec na Litwie, Gołdap i Węgorzewo. Fajny ten Twój wyjazd, podoba mi się pomysł na wypoczynek, znam dobrze Twoje relacje z CRO. Pozdrawiam GAJUS.


Cześć Gajus - będę miał parę pytań na priva o Potočine na Pelješcu, bo wiem, że znasz te tereny (też śledzę Twoje wpisy :wink: ), a ja mam chytry plan na te wakacje. Jak widzisz my jesteśmy takimi kompletnymi amatorami jeżeli chodzi o rowerowe wycieczki, ale może coś tu podglądniesz dla siebie...
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 24.03.2016 20:46

Ha, ha skromność mile widziana, 40 km rowerem to bardzo przyzwoity wynik, nie dla każdego osiągalny. Jestem przekonany, że wsiadając na rower ilość przejechanych kilometrów ma dla Ciebie drugorzędne znacznie ( dla mnie również ). Chętnie odpowiem na PW jeśli chodzi o Peljesac, czuję się w tym rejonie "mocny" ( tu akurat zabrakło skromności ). Wracając do Twojej relacji to klasztor w Wigrach był moją inspiracją ( chociaż daleko mi do życia zakonnika ), jestem zaskoczony, że jest tam prowadzona komercyjna działalność gospodarcza. Czytałem o ścieżkach rowerowych w WPN, ale jednak takie info i zdjęcia na żywo pobudzają wyobraźnie.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 27.03.2016 19:46

Po dość aktywnym dniu z zaliczeniem pętli wokół Wigier parę dni spędziliśmy nie ruszając się dalej niż do Gib - plażowanie, kąpiele, wędkowanie. Wrzucę kilka zdjęć domku i najbliższego otoczenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W tle domek gospodarzy i rowery na dachu wehikułu 8)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 27.03.2016 21:25 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Zelwa - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone