Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zdjęcia z delfinem nie będzie - Lošinj i Korčula 2024

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5019
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.08.2024 16:19

maslinka napisał(a):Po drodze jest kilka ciekawych punktów widokowych.
Pierwszym z nich jest Vidikovac Providenca tuż nad Malim Lošinjem.

Piękne widoki pokazałaś.
A czytając o Providency przypomniał mi się ten utwór. Może nie ma nic wspólnego z tym punktem widokowym, ale jest piękny.

te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11277
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.08.2024 20:06

maslinka napisał(a):Dzień 4. (2 lipca, wtorek): Szlakiem punktów widokowych

No to usiądźmy i popatrzmy :D:


Właśnie słuchałem sobie do Twojej relacji Omega Gyöngyhajú lány (Dziewczyna o perłowych włosach) i mi się pomyślało, że o Tobie musiałoby to lecieć Dziewczyna o wielu Sukienkach :mg: , ale wole tego nie tłumaczyć na madziarski :)

maslinka napisał(a):Na Veli Lošinj:


Wspaniały pogled. Z góry wygląda na piękne miasteczko, bardzo zachęcająco.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.08.2024 23:19

mchrob napisał(a):Piękne te pogledy na drugą stronę. Szkoda że tam już nie pojechaliśmy. :(

Niestety nie da się zobaczyć wszystkiego. Czasami nie wiemy, że kilka kroków dalej jest coś ciekawego. Zawsze można wrócić :)

mchrob napisał(a):A co do kanału w Malim Losinju. Zastanawiam się dlaczego ten kanał Osorski podzielił jedną wyspę na dwie kawałki, a drugi już nie?

Trzy wyspy to już by było za dużo ;) Podejrzewam, że może to mieć związek z czasem, kiedy te kanały powstały...

marze_na napisał(a):
maslinka napisał(a):Wolę żeńską formę; w użyciu są obie - Televrin i Televrina.

Oj to ja zdecydowanie wspinałam się na tego Televrina :D .

Miejscowi chyba wolą formę Televrina :):

2024-07-02-18h28m37.JPG

(tablica w Nerezine)

Chociaż oczywiście mogę się mylić 8)

piekara114 napisał(a):Tyle lat czytam forum, a tu kilka dni i już dwa ST w Cro są :smo:

:lol:
Niezłe :mg:

Bartek81 napisał(a):Kraniec Lošinji widokowo przepięknie :bojesie:

Bardzo nam się tam podobało :D

majkik75 napisał(a):Nadrobiłem relację po powrocie i już będę na bieżąco :verryhappy: Widoki super :hearts:

Witaj po wakacjach 8)

megidh napisał(a):A czytając o Providency przypomniał mi się ten utwór. Może nie ma nic wspólnego z tym punktem widokowym, ale jest piękny.

Bardzo klimatyczny :)

te kiero napisał(a):Właśnie słuchałem sobie do Twojej relacji Omega Gyöngyhajú lány (Dziewczyna o perłowych włosach) i mi się pomyślało, że o Tobie musiałoby to lecieć Dziewczyna o wielu Sukienkach :mg: , ale wole tego nie tłumaczyć na madziarski :)

Spróbuj ;) :chytry:
I dzięki za dziewczynę :verryhappy:

A sukienek, nie będę tego ukrywać, mam bardzo dużo :mg: Chodzę w nich w zasadzie tylko latem 8) (Mam oczywiście też zimowe czy jesienne ;), ale kiedy jest chłodno, preferuję spodnie.) Ostatnio lata mamy coraz dłuższe, więc może sukienki nie będą się marnować w szafie :lol:

te kiero napisał(a):Wspaniały pogled. Z góry wygląda na piękne miasteczko, bardzo zachęcająco.

Z dołu też :mg: Jeszcze pokażę :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11277
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.08.2024 13:45

maslinka napisał(a):
te kiero napisał(a):Właśnie słuchałem sobie do Twojej relacji Omega Gyöngyhajú lány (Dziewczyna o perłowych włosach) i mi się pomyślało, że o Tobie musiałoby to lecieć Dziewczyna o wielu Sukienkach :mg: , ale wole tego nie tłumaczyć na madziarski :)

Spróbuj ;) :chytry:

No wrzuciłem w translator :oops: :niepowiem:
maslinka napisał(a):I dzięki za dziewczynę :verryhappy:

A sukienek, nie będę tego ukrywać, mam bardzo dużo :mg: Chodzę w nich w zasadzie tylko latem 8) (Mam oczywiście też zimowe czy jesienne ;), ale kiedy jest chłodno, preferuję spodnie.) Ostatnio lata mamy coraz dłuższe, więc może sukienki nie będą się marnować w szafie :lol:

Sukienkowe dziewczyny, kobiety coraz mniej popularne :idea:

maslinka napisał(a):
te kiero napisał(a):Wspaniały pogled. Z góry wygląda na piękne miasteczko, bardzo zachęcająco.

Z dołu też :mg: Jeszcze pokażę :)

Chętnie zobaczę, choć pewnie gdzieś już widziałem.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12629
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.08.2024 10:16

Ten kanał wydaje się bardzo wąski. Jak zrobią się prądy to przeprawa nim musi być ciekawym przeżyciem, zwłaszcza dla sternika :rotfl:
Widoki bardzo ładne, bora zdecydowanie poprawiła widoczność :tak:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.08.2024 12:38

te kiero napisał(a):
maslinka napisał(a):
te kiero napisał(a):Właśnie słuchałem sobie do Twojej relacji Omega Gyöngyhajú lány (Dziewczyna o perłowych włosach) i mi się pomyślało, że o Tobie musiałoby to lecieć Dziewczyna o wielu Sukienkach :mg: , ale wole tego nie tłumaczyć na madziarski :)

Spróbuj ;) :chytry:

No wrzuciłem w translator :oops: :niepowiem:

Ja też :bojesie: :niepowiem: :lol:

te kiero napisał(a):Chętnie zobaczę, choć pewnie gdzieś już widziałem.

Na pewno :) My też raz już tam byliśmy 8)

Kapitańska Baba napisał(a):Ten kanał wydaje się bardzo wąski. Jak zrobią się prądy to przeprawa nim musi być ciekawym przeżyciem, zwłaszcza dla sternika :rotfl:

Podejrzewam, że tak :) A dla kierowców stojących przed szlabanem to fajna atrakcja. Przynajmniej raz ;)

Kapitańska Baba napisał(a):Widoki bardzo ładne, bora zdecydowanie poprawiła widoczność :tak:

Czasami się przydaje, byle nie wiała zbyt długo ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.08.2024 13:49

Dzień 4. (2 lipca, wtorek): Wejście na Sv. Nikolę - część pierwsza

Po 18:00 jesteśmy gotowi na wycieczkę :D:

2024-07-02-18h11m38.jpg


Pogoda jest średnia :? Zachmurzyło się całkowicie; głupio by było, gdybyśmy mieli słabe widoki ze szczytu. Zaleta jest taka, że nie jest gorąco i będzie nam się dobrze szło :) Małż natomiast mówi, że ma przeczucie i słońce wyjdzie przed samym zachodem - dostaniemy nagrodę 8) On czegoś takiego jak przeczucia nie ma :mg:, raczej chodzi o to, że sprawdził prognozy pogody 8)

Idziemy przez Nerezine i rozmawiamy o pogodzie właśnie ;) Zastanawiamy się, czy to dobrze, że nie wzięliśmy kurtek :? Ostatecznie Małż postanawia zawrócić, ja idę dalej. Spokojnie; wiem, gdzie skręcić; nie zgubię się :cfaniak:

Tabliczka wielka jak byk ;), idę więc tak, jak pokazuje:

2024-07-02-18h19m30.JPG


Docieram do makabrycznego domu :roll::

2024-07-02-18h22m40.JPG


którego pilnuje kot o złowieszczym spojrzeniu ;):

2024-07-02-18h22m47.JPG


Ciarki przechodzą mi po plecach... A to już przesada i ostentacja:

2024-07-02-18h23m01.JPG


Na szczęście wyżej spotykam miłe kocie towarzystwo :):

2024-07-02-18h26m44.JPG


Kiedy jestem przy tej tablicy:

2024-07-02-18h28m37.JPG


właśnie dzwoni Małż z pytaniem, gdzie jestem. Mówię mu, przy którym domu skręciłam, że później musi minąć "makabryczną wystawę" i informuję, gdzie na niego czekam.

Wkrótce go widzę. Dumna z siebie ;) mówię coś w stylu: - Trudno byłoby się tu zgubić 8)
- Ale Tobie się udało!
- odpowiada Małż :lol:

Okazuje się, że planowaliśmy iść innym (krótszym) szlakiem, który zaczyna się też w Nerezine, ale w innym miejscu.
Jest prawie 18:30, zachód słońca będzie o 20:40... Nie zdążymy wejść na Televrinę :? (Patrz: czasy na tablicy.) A może zdążymy? :chytry:

Bardzo mi głupio, że nawaliłam i postanawiam iść tak szybko, jak tylko potrafię ;) Może się uda "zaliczyć" i Sv. Nikolę, i Televrinę. Z tego, co czytałam (i oglądałam) w necie, najpiękniejsze widoki są z tego pierwszego szczytu. Ale Televrina jest najwyższa na wyspie Lošinj...

Zaleta jest taka, że pójdziemy granią Osorščicy (widoki powinny być super) i wrócimy inną trasą. Będzie ciekawiej niż tam i z powrotem po własnych śladach :) Małż nie jest na mnie zły 8), a ostatecznie okaże się, że będziemy bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy i trasy, którą wybrał za nas los ;) :lol:

Wychodzimy powyżej Nerezine i robi się ciekawie. Musimy przejść takim tunelem - pod drogą:

2024-07-02-18h32m48.JPG


Przez moment trasa wygląda tak:

2024-07-02-18h33m28.jpg


ale po chwili już normalnie - dość stromo, ale (na razie) przyjemnie. Trzeba zasuwać :D:

2024-07-02-18h37m57.jpg


Szlak jest cały czas bardzo dobrze oznaczony:

2024-07-02-18h50m15.JPG


Problemem może być mnóstwo pajęczyn i wielkich pająków. Ja się ich nie boję, więc ok :) Chociaż zgarnianie pajęczyny na twarz jest średnio przyjemne :roll:, a w czasie całej wycieczki zdarza mi się to kilkukrotnie... Obawiamy się poskoków, ale nie stwierdziliśmy ich obecności. Gospodarz później powiedział nam, że, z tego co wie, raczej tu nie występują. Natomiast jest sporo dzików 8O Dobrze, że nie wiedzieliśmy o tym wcześniej :mg:

Chwila na odpoczynek i podziwianie widoków:

2024-07-02-18h54m42.jpg


Pod Velebitem świeci słońce:

2024-07-02-18h55m17.JPG


W dole Nerezine, dalej Punta Križa:

2024-07-02-19h01m25.JPG


oraz "słoweńska wioska":

2024-07-02-19h01m33.JPG


Wychodzimy na grań i otwierają się widoki na drugą stronę:

2024-07-02-19h09m32.JPG


Wyspa Unije i zatoczka Tomožina:

2024-07-02-19h12m38.JPG


Mali Lošinj pod chmurami, a na wyspach Silba i Premuda (być może również na Iloviku) słonecznie:

2024-07-02-19h15m00.JPG


Podobnie na Rabie:

2024-07-02-19h15m06.JPG


Zdobywamy pierwszy szczyt - Počivalice:

2024-07-02-19h16m36.jpg


Nietypowe i fajne światło :):

2024-07-02-19h17m12.JPG


W okolicach Puli chyba leje :|:

2024-07-02-19h17m22.JPG


Przez moment martwimy się, że to przyjdzie do nas, ale nie - Małż ma przecież przeczucie :mg:

Szlak zaczyna się robić bardzo ciekawy. Jestem zachwycona i skaczę po skałach ;):

2024-07-02-19h22m41.jpg


Super jest to, że teraz szybko "robimy" wysokość :D A widoki coraz lepsze:

2024-07-02-19h24m28.JPG


Spotykamy dwie koleżanki :):

2024-07-02-19h34m39.JPG


Jedna z nich trochę mniej dba o higienę ;):

2024-07-02-19h34m42.JPG


I to tyle, dwie owce i żadnego człowieka na trasie :bojesie: Trochę nieswojo, ale właściwie fajnie :cfaniak:

Velebit coraz piękniej oświetlony:

2024-07-02-19h44m10.JPG


Widać już cały grzbiet Lošinja:

2024-07-02-19h45m18.JPG


A słońce... wygląda na to, że Małż miał rację - zaraz wyjdzie zza chmur :hearts::

2024-07-02-19h51m45.JPG


W drugą stronę z kolei widzimy Osor:

2024-07-02-19h53m25.JPG


Wygląda na malutką miejscowość ;)

A teraz czas na wspinaczkę po ostrych skałach 8O Chyba ktoś miał duże poczucie humoru, wyznaczając szlak dokładnie w tym miejscu :mg::

2024-07-02-19h55m10.jpg


Dajemy radę, chociaż tutaj akurat łatwo nie jest. Całe szczęście mamy solidne buty trekkingowe za kostkę i kije :idea: Nagrodą są widoki :hearts::

2024-07-02-20h02m02.JPG

2024-07-02-20h09m25.JPG


A cel (Sv. Nikola) już blisko:

2024-07-02-20h13m08.jpg


Na koniec odcinka mapka i spoiler ;) (I tak już wiadomo, że na Televrinę nie zdążymy.):

NIkola.png


Słońce wychodzi zza chmur (tuż przed ostatecznym zachodem ;)) i mamy kilkadziesiąt minut prawdziwej magii :hearts: Pokażę ją w następnym odcinku :D :D :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2491
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.08.2024 14:33

Pająki :bojesie: Jakbym wziął rodzinkę na ten szlak, to bym doleciał do słonecznego Velebitu :hahaha:
Ale widoki super, z grzbietu na dwie strony bajka :hearts:
Mam tylko wrażenie, że "umowność" i "swoboda" w przygotowaniu szlaków w Cro jest spora? :chytry:
Tam jest tak to chyba "na luzie" ... :devil:

pozdrawiam, Michał
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.08.2024 15:24

maslinka napisał(a):Może się uda "zaliczyć" i Sv. Nikolę, i Televrinę. Z tego, co czytałam (i oglądałam) w necie, najpiękniejsze widoki są z tego pierwszego szczytu. Ale Televrina jest najwyższa na wyspie Lošinj...

Chyba nie tylko Ty o tym czytałaś ;) , bo jak my zdobywaliśmy oba szczyty to zdecydowana większość turystów kończyła wycieczkę na Nikoli i mało kto decydował się iść dalej na Televrina.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12629
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.08.2024 15:29

Pająki na szlaku? To znaczy, że nigdy się tam nie pojawię :bojesie: :bojesie: :bojesie:
Jedna pajęczyna na twarzy i chyba sama bym się wystrzeliła w kosmos :lol: :lol: :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.08.2024 15:35

majkik75 napisał(a):Pająki :bojesie: Jakbym wziął rodzinkę na ten szlak, to bym doleciał do słonecznego Velebitu :hahaha:

:lol:

majkik75 napisał(a):Mam tylko wrażenie, że "umowność" i "swoboda" w przygotowaniu szlaków w Cro jest spora? :chytry:

Na trasie "kropka" była dobrze widoczna :) Poszłam niewłaściwym szlakiem, bo nie wiedziałam, że jest inny na Osorščicę, więc również na Televrinę. Mąż to wiedział, a ja się nie przygotowałam :oops:

marze_na napisał(a):
maslinka napisał(a):Może się uda "zaliczyć" i Sv. Nikolę, i Televrinę. Z tego, co czytałam (i oglądałam) w necie, najpiękniejsze widoki są z tego pierwszego szczytu. Ale Televrina jest najwyższa na wyspie Lošinj...

Chyba nie tylko Ty o tym czytałaś ;) , bo jak my zdobywaliśmy oba szczyty to zdecydowana większość turystów kończyła wycieczkę na Nikoli i mało kto decydował się iść dalej na Televrina.

A Wy szliście szlakiem po grzbiecie/grani? Czy tym, którym będziemy wracać?
Jest jeszcze inna opcja - trasa prowadząca z Osoru, która wygląda bardzo fajnie i chętnie bym kiedyś tamtędy poszła :)

Kapitańska Baba napisał(a):Pająki na szlaku? To znaczy, że nigdy się tam nie pojawię :bojesie: :bojesie: :bojesie:
Jedna pajęczyna na twarzy i chyba sama bym się wystrzeliła w kosmos :lol: :lol: :lol:

Wiem, pamiętam, jak uwielbiasz pająki ;) :mg:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.08.2024 17:06

maslinka napisał(a):A Wy szliście szlakiem po grzbiecie/grani? Czy tym, którym będziemy wracać?

W obie strony szliśmy tym waszym powrotnym.


maslinka napisał(a):Jest jeszcze inna opcja - trasa prowadząca z Osoru, która wygląda bardzo fajnie i chętnie bym kiedyś tamtędy poszła

Jak piknikowalismy sob8e dłużej na Televrinie to w zasadzie jedyne osoby, które "zakłócały" nam spokój, szły właśnie od tamtej strony.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2491
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.08.2024 19:45

maslinka napisał(a):Na trasie "kropka" była dobrze widoczna :)


Bardziej mi chodziło o przygotowanie trasy w sensie ułożenie drogi, ścieżki, kamienne schody, np jakaś czasem poręcz w trudniejszym miejscu...
Takie szlaki jakie znam z Polski, trochę Niemiec, Czechy/Słowacja, widziane tylko fragmentarycznie w Szwajcarii... Takie wiesz, cywilizowane :devil:

pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16084
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.08.2024 21:19

Pająków, i to takich konkretnych, to się w tym roku w Cro naoglądałam..
Choć nie wiem czy sama bym je zauważyła, ale moje towarzystwo już o to zadbało, abym je widziała :lool:
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 13.08.2024 00:17

Widoki świetne! Lubię spojrzeć na Jadran z góry.Jak tylko mam możliwość chętnie się wdrapię,wjadę,wyląduję.
Miło spojrzeć z takiej perspektywy,a potem eksplorować z poziomu morza.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zdjęcia z delfinem nie będzie - Lošinj i Korčula 2024 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone