Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zabrać euro, czy złotówki?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mat1
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2007
zabrać euro, czy złotówki?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mat1 » 15.05.2007 14:36

gdzieś wyczytałem, że można zabrać też do chorwacji złotówki i tam wymieniać.
mam pytanie, czy złotówki da się tam wymienić na kuny w każdym kantorze, czy tylko w dużych miastach???

ciekawe co się lepiej opłaca?
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 15.05.2007 14:48

mat1 napisał(a):gdzieś wyczytałem, że można zabrać też do chorwacji złotówki i tam wymieniać.
mam pytanie, czy złotówki da się tam wymienić na kuny w każdym kantorze, czy tylko w dużych miastach???

ciekawe co się lepiej opłaca?



najlepiej wziąć piastowskie dukaty :twisted: :twisted: :twisted:

Do diabła, ten wątek jest tak wielokrotnie poruszany, że może podkleić go na sama górę działu.

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=15089&highlight=

Rafał
mat1
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mat1 » 15.05.2007 15:01

większość starych postów dotyczy: czy brać euro, czy płacić kartą, czy kupowac kuny w polsce.

chciałem się tylko dowiedzieć czy kantory, banki chorwackie wymieniają złotówki? - a w starych postach nie znalazłem odpowiedzi!!!

z szacunkiem: tomek
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 15.05.2007 15:06

Cześć Tomek.
Jeden chorwacki kantor złotówki wymieni, drugi nie wymieni. Weź kartę i korzystaj z bankomatów, będziesz miał problem z głowy. Z domu zabierz gotówkę na podróż.
Pozdrowienia.
Krzysiek.
mat1
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 01.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mat1 » 15.05.2007 15:11

super dzięki Krzysiek. I tak zrobię.
(mam tylko kartę visa - elektron - wystarczy?)

pozdrawiam: tomek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2007 15:14

mat1 napisał(a):większość starych postów dotyczy: czy brać euro, czy płacić kartą, czy kupowac kuny w polsce.
chciałem się tylko dowiedzieć czy kantory, banki chorwackie wymieniają złotówki? - a w starych postach nie znalazłem odpowiedzi!!!
z szacunkiem: tomek

Powiem Ci jak ja to robię - żeby sobie życia nie komplikować i nie tracić czasu na bezsensowne bieganie po kantorach szukając kto da więcej - w końcu jadę na wakacje :!: KARTA + BANKOMAT= KUNA. Może gdybym wymieniał równowartości tysięcy ojro to bym sie zastanawił czy np. prowizja nie jest za duża z takiej transakcji - natomiast przy kilku stówach ojro na pierdoły i drobne wydatki to nawet nie odczujesz kosztów prowizji. Szkoda czasu na:
1) szukanie w Polsce kantoru, który zaoferuje Ci najtaniej ojro,
2) szukanie w HR kantoru, poczty, banku, który za te ojro najwiecej Ci zapłaci
Podobna sytuacja jest (w moim przypadku) ze złotówkami - nie chce tracić czasu na szukanie najlepszej możliwości wymiany złotówek na kuny
Pozdrav :papa:
Irecki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irecki » 15.05.2007 15:16

w Vodice, oraz przy okazji w innych miejscowosciach jak rowniez na granicy wegiersko chorwackiej nie mialem problemu z wymiana zł na kuny... tak w kantorze jak tez w banku, moga byc problemy z wymiana 10 PLN ale od 50, 100 i 200 PLN bez problemu.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 15.05.2007 15:16

Wystarczy jeśli zabezpieczysz odpowiednie środki na koncie, poza tym za rakiję kartą nie zapłacisz :lol: więc weź trochę różnej waluty bo za wypłaty w bankomatach ponoć banki dobrze sobie liczą ;) prowizję oczywiście - słyszałem już tu na forum że dochodziła ona nawet do 10 zł od wypłaty 8O :? Także kupuj eurasy już teraz bo zaraz będą szły do góry, przed wakacjami jak zwykle ;)

http://www.kantory.pl/wykresy.php?waluta=eur

Pozdrav :papa:
Irecki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 07.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irecki » 15.05.2007 15:22

Piotrek_B ..tylko czasami trudniej znalezc bankomat lub bank niz kantor, kwestia wygody jest w tym przypadku wzgledna :P
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 15.05.2007 15:27

Irecki napisał(a):Piotrek_B ..tylko czasami trudniej znalezc bankomat lub bank niz kantor, kwestia wygody jest w tym przypadku wzgledna :P


Dlatego ja od czterech lat biorę złotówki i NIGDY, powtarzam, NIGDY nie miałem problemu z wymianą naszej waluty na kuny. Nie odmówiono mi w żadnym banku, poczcie, kantorze czy turist-biurze. Nasza waluta, wbrew temu co my tubylcy o niej sądzimy, jest walutą stabilną i obecnie dość mocną, przez co chętnie ją banki w Europie skupują.

Pozdrawiam
Rafał
profet
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) profet » 15.05.2007 16:29

Przedmówca prawdę pisze ale Euro też bym zabrał szczególnie jadąc przez Austrię lub aby zapłacić na miejscu za aprtament
Hunter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 339
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hunter » 15.05.2007 16:42

Leszek Skupin napisał(a):Wystarczy jeśli zabezpieczysz odpowiednie środki na koncie, poza tym za rakiję kartą nie zapłacisz :lol: więc weź trochę różnej waluty bo za wypłaty w bankomatach ponoć banki dobrze sobie liczą ;) prowizję oczywiście - słyszałem już tu na forum że dochodziła ona nawet do 10 zł od wypłaty 8O :? Także kupuj eurasy już teraz bo zaraz będą szły do góry, przed wakacjami jak zwykle ;)

http://www.kantory.pl/wykresy.php?waluta=eur

Pozdrav :papa:


Na fali entuzjazmu związanego z mistrzostwami EURO 2012 mędrcy finansiery zapowiadają, że złoty będzie się mocno umacniał. Więc euro może nie będzie szło w górę nawet przed wakacjami.

Turyści walą do nas drzwiami i oknami bo chcą zobaczyć ten cudowny kraj.
Oczywiście muszą kupować złotówki. I tak to się kręci... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2007 19:24

Irecki napisał(a):Piotrek_B ..tylko czasami trudniej znalezc bankomat lub bank niz kantor, kwestia wygody jest w tym przypadku wzgledna :P

a to już zależy gdzie jedziesz :wink:
mariush_foto
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariush_foto » 16.05.2007 07:48

Weź kilkadziesiąt euro na drogę - na miejscu jedna, dwie wypłaty z bankomatu + płacenie kartą opłaci się najlepiej.
Mi podczas dł. weekendu bank rozliczał transakcje po kursie 0,52 - podczas gdy w kantorze kuna kosztowała o 10 gr. więcej.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
zabrać euro, czy złotówki?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone