Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zabieram obce dziecko,jakie dokumenty?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 09.04.2009 10:33

Loleczka napisał(a):(...) Jedziemy na ryzyko. Poinformuję was niebawem, czy Święta spędziliśmy gdzieś na autostradzie (pfuj,pfuj, pfuj !), czy na Rab..
Pozdrawiam.


POWODZONKA :D i potem szybciutko pisz relację. (jestem mocno ciekaw)
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 10.04.2009 21:57

nosekdomin napisał(a):POWODZONKA :D i potem szybciutko pisz relację. (jestem mocno ciekaw)


Ja też jestem ciekawa .zabieram "obce" dziecko,ale do Grecji
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 13.04.2009 21:19

osobiście zabierałem z i do HR , siostrzeńców i nigdy nie było problemów.
Natomiast raz z malutkim baby siostra dojechała aż do granicy węgierskiej po czym okazało się ze trzeba paszport(przed Szengen). No i załatwialiśmy w Bratysławie papiery. Tak ze dużo można ale nie zawsze wszystko przejdzie. Teraz bez kontroli dojedziesz do granic HU/HR a tam raczej nikt już nie sprawdza naszych.
Loleczka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loleczka » 25.04.2009 15:30

Hallo,
była, wróciłam, zero problemów. Wzięłam ze sobą tekst odręcznie napisany po polsku oraz osobno po angielsku - od rodziców dziewczynek. Nie było to potrzebne. Jednak lepiej się z tym czułam. Przy wjeździe do HR pogranicznik przeliczył tylko ilość paszportów i rzucił okiem na ilość osób w samochodzie. Paszportów wcale nie otwierał. Szerokiej drogi. Przy wjeździe do UE Słoweńczyk (czy jak ich zwać?) zaglądnął do paszportów, porównał zdjęcia dziewczynek z nimi rzucając okiem w głąb samochodu przez 3 sekundy. Paszportów nie czytał wcale, na żadnym komputerze nie sprawdzał, nawet nie oglądał z jakiego kraju te paszporty. Tylko zdjęcia go interesowały przez chwilkę. I znowu: szerokiej drogi. Nie robią kompletnie żadnych problemów na granicy UE - HR.
W kwietniu pogoda była na Rab bardzo ładna. Woda jeszcze zimna, ale dziewczyny nie mogły wytrzymać i oczywiście kapały się w morzu łącznie z nurkowaniem. Plaża była grana codziennie, lecz ja tylko brodziłam po wodzie, jednak dla mnie była za zimna na kąpiel. Młodzież takich oporów nie miała.
Na Rab 2 plaże piaszczyste, reszta kamieniste. Lepiej brać gumowe buty. Widoki są oszałamiające , jak dla mnie. Różnorodność. Infrastruktura miejska jest do bani jak na to, że to od dziesięcioleci turystyczny rejon. Wszystkie parkingi lub niby-parkingi , gdzie można zostawić samochód są daleko od plaż. Trzeba daleko chodzić z leżaczkiem, parasolką. Tereny nie prywatne nie są zagospodarowane przez miasto. Brak dróg, parkingów, wc-tów. Nazwijmy to, że jest tam "naturalna dzicz" i zadziwiająco mało ułatwień frontem do turystów - z których żyją. Jak za komuny w Polsce. Ceny jednak bynajmniej nie komunistyczne, tylko jak w zachodniej UE. Drożej niż w PL. Prywatne posesję, domy, pensjonaty - piękne, zadbane. Obszary wspólne - nie.
Tyle moich wrażeń. Pozdrawiam
plastelinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plastelinka » 18.05.2009 23:29

pamiętam kiedyś kiedyś,jak miałam 17 lat i jechałam z rodzicami mojego chłopaka do Cro to Panowie w Bośni zatrzymali nas na 3 godziny.Miałam pisamo po polsku i po angielsku,paszport,dowod tymczasowy nic nie pomogło zabulilam 50 euro :/
tadzikmal
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadzikmal » 19.05.2009 19:57

Witam,
Loleczka możesz wkleić tekst takich pisemek po polsku i angielsku?
tturek
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 08.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tturek » 19.05.2009 20:11

witam. dwa lata temu jechałem do Cro i zabierałem chrześniaka. nie było żadnych problemów. oczywiście miał paszport i takie same nazwisko ale nie było kontroli. na pewno będzie ok. pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zabieram obce dziecko,jakie dokumenty? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone