Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

za rok znowu jadę do Omis

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 24.07.2007 17:09

mireks napisał(a):
Kacper111 napisał(a):to dlaczego postawiłes na Nemirę a nie na Omiś?


Wolimy spokój i ciszę oraz plaże żwirkowe,Omis jest za głośny,wieczorkiem chodziliśmy do niego aby posiedzieć sobie w jakiejś knajpce w wąskiej uliczce,plaże są piaszczyste w Omisiu dla mnie to brudny piach wymieszany ze żwirkiem.
Wróciliśmy 19.07 z Lokva Rogożnica (Ivaśniak) do centum Omiś mielismy ok.9 km.Choć w CRO byłem po raz czwarty to piekniejszej mieściny niż Omiś jeszcze nie widziałem :D.Do Omiś jeżdziliśmy prawie codziennie zwłaszcza wieczorami (oj co się tam działo) :wink: Jako punktu docelowego nie polecam Omiś lepiej zjechać pare km.w strone Makarskiej i tam szukać.My płaciliśmy 11 ojro za osobe w apartamentach a za dwie dostawki dla znajomych policzyli po 5 ojro od głowy.Świetni gospodarze naprawde wiele nam pomogli (jedno auto padło w Sejn) :roll:Polecam Omiś wieczorem kiedy mieliśmi wyjezdzać to właśnie zaczynał sie jakis festiwal na tym małym ryneczku tuż pod zamkiem. :D
tomasz szydzikowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz szydzikowski » 24.07.2007 20:13

to muszę powiezieć ,ze faktycznie nie drogi apartament, jak na tą strefe ,jeszcze nie wspomniałem ,ze w Omis jest wiele innych atrakcji w samym centrum przy moście stoją pływające taksówki które pływaja z turystami kanionem ,który prowadzi do pięknego zamku ok 40 min w jedna stronę i ta atrakcja kosztuje 60 kun od osoby ,warto.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 25.07.2007 08:35

moi panowie jak posiadacie jakieś zdjecia to umieśćcie je na zachęte-te z netu sa juz oklepane :lol:
tomasz szydzikowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz szydzikowski » 25.07.2007 10:00

ja już dałem kilka zdjęć
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 26.07.2007 20:23

napiszcie cos jeszcze o plażach,czy w centrum ten cypel to plaża piaskowa czy żwirowa, i czy są plaże gdzie bedzie duzo ludzi(na takich nam zależy)nie chcemy na plaży leżeć w 4 osoby nuda-niech coś się dzieje
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 30.07.2007 11:37

Kacper111 napisał(a):napiszcie cos jeszcze o plażach,czy w centrum ten cypel to plaża piaskowa czy żwirowa, i czy są plaże gdzie bedzie duzo ludzi(na takich nam zależy)nie chcemy na plaży leżeć w 4 osoby nuda-niech coś się dzieje


Plaża w Omiszu to niezaciekawe miejsce. Wydaje mi sie (byliśmy tam krótko) że jest to beton (!) lub skała posypany warstwą żwiru, ale oczywiście mogę się mylić. Oczywiście ludzi mnóstwo.Za portem jest już normalna plaża, ale bardzo blisko ulicy więc nie każdemu to odpowiada. Ogólnie tak jak większość pisze- miasteczko jak najbardziej OK, ale do wypoczynku lepiej wybrać inne miejsce - najlepiej w stronę Makarskiej. A przejazd nad urwiskiem za Pisakiem oraz widoki wynagrodzą wszelkie dolegliwości dojazdu.
tomasz szydzikowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 22.07.2007
racja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz szydzikowski » 30.07.2007 19:15

JA już pisałem o tym wcześniej ,.że w samym Omiśu lepiej nie stacjonować ,bo jakby niebyło ,to już miasto ,gdzie więcej ludzi i mało spokoju ,trzeba wybrac miejsce tak jak ja to zrobiłem kawałek za miastem, w kierunku Makarskiej ,gdzie plaże fajne i spokuj.a Omis odwiedzać ,a to na zakupy a to do knajpki itd.
pozdrawiam.
meksy
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) meksy » 31.07.2007 19:44

wybieramy się na rejs Split-Dubrownik-Split

później kilka dni chcieliśmy się zatrzymać w okolicach Splitu

myślałem właśnie o Omiś ze względu na:
- ciekawe opinie na forum,
- rafting i
- pole namiotowe

i teraz mam własnie pytanie
czy lepiej pojechać tam pod namiot (jakie są warunki na polu)
czy może na kwaterę (4 noce)

a może nie Omiś tylko co innego w okolicach Splitu?
Makarska, Baśka Voda, Trogir, Primosten, Sibenik?
Brooklyn
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brooklyn » 01.08.2007 09:18

Odpowiedzcie mi na pytanie. Dlaczego jeździcie, jak widzę inne posty na forum, w to samo miejsce od paru lat (niekótrzy np 6 raz do Baski Vody)? W dodatku na plażę, czyli leżakowanie na słońcu przez tydzień lub dwa? Przecież wyprawa taka kosztuje co najmniej 1500zł na głowę no i 2 urlopu w roku raczej się nie dostaje. Czy nie lepiej zobaczyć jakiś inny kraj lub inne miejsce w Chorwacji? Tak tylko pytam bo mnie zainteresowało to zagadnienie. :wink:
muchador
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 07.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) muchador » 01.08.2007 23:55

Brooklyn napisał(a):Odpowiedzcie mi na pytanie. Dlaczego jeździcie, jak widzę inne posty na forum, w to samo miejsce od paru lat (niekótrzy np 6 raz do Baski Vody)? W dodatku na plażę, czyli leżakowanie na słońcu przez tydzień lub dwa? Przecież wyprawa taka kosztuje co najmniej 1500zł na głowę no i 2 urlopu w roku raczej się nie dostaje. Czy nie lepiej zobaczyć jakiś inny kraj lub inne miejsce w Chorwacji? Tak tylko pytam bo mnie zainteresowało to zagadnienie. :wink:


Chyba nie da się odpowiedzieć na to pytanie w sposób racjonalny..
Nie wiem czy jestem kompetentny -bo byłem tylko 2 razy w Cro , ale spróbuję... Przede wszystkim niesamowity krajobraz - poczucie tego jaki człowiek jest mały. Mnie i moją żone ładuje to na cały rok. Mogliśmy naprawdę za niewielkie pieniądze jechać(właściwie lecieć) do Włoch ale wybraliśmy Chorwację, bo wydaje mi się że pokochaliśmy ten kraj..
Po drugie ludzie - niesamowicie życzliwi (może dlatego że jeszcze nie sparzyliśmy się), podobny słowiański charakter który wychodzi przy bliższym poznaniu.. Po trzecie fakt że chyba tylko tu kupisz w sklepie tak jak w Polsce kisielje mlijeko i kisielij kupus i ze nawet 1000 km od domu możesz zrobić sobie "pyry" z jajem i kwaśnym mlekiem albo bigos. Po czwarte śliczne chorwackie dziewczyny, po piąte, po szóste...itd...
Kto nie złapał tego bakcyla ten nie zrozumie, a kto wie o co chodzi to pewnie nie potrafi wytłumaczyć.. Nas ciągnie do Chorwacji i chociaż kupiliśmy mieszkanie i za bardzo nie mamy siana, to zrobimy wszystko żeby w przyszłym roku pojechać tam znowu. Pozdrawiam!!
tomasz szydzikowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 22.07.2007
powody

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz szydzikowski » 02.08.2007 10:39

Powody są różne ,jak myśle ,warto ,jednak zwiedzić coś jeszcze .
dlatego warto też zmienic czasem trasę i podrodze zatrzymać sie jeszcze w innych miejscach.
fakt ,ze jak się jedno miejsce bardzo spodoba ,to się do tego miejsca bardzo tęskni,a ile było miejsc ,nieciekawych ,tak zwanych min.?
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 02.08.2007 18:07

Współczuję wszystkim tym którzy "odpoczywają" w okolicach Omisu. Wspaniałe miejsce... do wspinaczek wysokogórskich ale to chyba nie w lecie. A plaże doskonałe dla mechaników samochodowych. Można nie wyjmując nóg z wody oglądać wszystkie podwozia przejeżdżających w ogromnej ilości po "jadrance" samochodów. Dzięki tym którzy zachęcali do wyjazdu w te okolice dorobiłem 400 kilometrów. Dziękuję. A jeszcze ten cudowny sen zbieraczy złomu w miejscowości Dugi Rat. Podobno mają tam kręcić kolejną część Terminatora. Twórcy horrorów też są zainteresowani. Cóż odczucia są subiektywne a o gustach się nie dyskutuje ale...
tomasz szydzikowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz szydzikowski » 02.08.2007 20:13

Widać niekażdy zadowolony ,ale wszystkim nie można dogodzić
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 02.08.2007 22:27

keruj7 napisał(a):Współczuję wszystkim tym którzy "odpoczywają" w okolicach Omisu. plaże doskonałe dla mechaników samochodowych. Można nie wyjmując nóg z wody oglądać wszystkie podwozia przejeżdżających w ogromnej ilości po "jadrance" samochodów

Ostatnim razem stałam tam w ok. 1.5 godzinnym korku. Obserwując plażowiczów, zastanawiałam się nad sensem takiego odpoczynku... Chyba faktycznie należało im współczuć :cry: :cry: :cry:
Brooklyn
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 28.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brooklyn » 02.08.2007 23:06

Ja natomiast stałem też ok 1,5h w korku w okolicach Baski Vody-Makarskiej. Na plażach był taki tłok, że podobnie jak Ty Majeczko zastanawiałem się, czy Ci ludzie aby na pewno odpoczywają :)
Równie dobrze można było przyjechać na Marszałkowską. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
za rok znowu jadę do Omis - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone