Przed powrotem do naszego apartamentu, poszliśmy zobaczyć podświetlenie
Grandhotelu Pupp, zaliczającego się do najbardziej ekskluzywnych miejsc noclegowych w Karlsbadzie.
W 1701 r. w zakolu rzeki, przy zbudowanej dziesięć lat wcześniej promenadzie Stará louka, z inicjatywy burmistrza Deimla stanął pierwszy budynek hotelowy zwany Salą Saską (budowę sfinansował saski elektor August II).
Rosnąca sława Sali Saskiej spowodowała, iż w 1715 r. kolejny burmistrz Andreas Becher (do niego należały zalewowe łąki w zakolu rzeki Ciepłej) zbudował Salę Czeską, stanowiącą jądro obecnego Grandhotelu Pupp. Salę Czeską zwano potocznie "Becheres Lusthaus" - domem uciech Bechera.
W 1760 r. w Karlsbadzie zamieszkał młody cukiernik Johann George Pupp (początkowo nosił czeskie imiona Jan Jiří
), który jakiś czas potem ożenił się z córką swego karlowarskiego pracodawcy. Franciszka dostała spory posag, kasy wystarczyło na zakup Czeskiej Sali (1775 r.) i jej modernizację. Pupp wktrótce założył własną dobrze prosperującą cukiernię. Po śmieci żony Franciszki, Johann Pup przekazał Czeską Salę swemu pierworodnemu synowi Josefovi. Zgodnie z wolą ojca, gdyby Józef nie miał dzieci, miał sprzedać Czeską Salę swemu bratu Johannowi. Józef faktycznie dzieci nie miał, ale miał
długi. Gdy zachorował, podarował w 1822 Czeską Salę swej żonie Barbarze. Brat Josefa - Johann, przez wiele lat procesował się z Barbarą, ostatecznie przegrał spór. Barbara musiała jednak spłacić długi zmarłego męża, w 1827 zmuszona więc była sprzedać Czeską Salę.
W 1869 salę kupił przedsiębiorca Hammerschmidt, w 1872 sprzedał ją właścicielowi fabryki porcelany w Loket. Jego potomkowie natomiast sprzadali salę potomkom Johanna Pupp. Bracia Pupp Anton, Julius o Heinrich mieli 3/5 majątku, pozostałe 2/5 dostali po śmierci matki Teresy. W latach 70-tych XIX w. bracia Pupp sfinansowali budowę nowych budynków. W 1877 zbudowano Parkhotel, który później został przedłużony. W ciągu XIX w. firma mocno się rozrosła, w 1890 r. bracia Pupp nabyli Salę Saską. W tym samym roku powstała rodzina spółka akcyjna. Obiekt przebudowano i rozbudowano w 1892-1894 (w miejscu zburzonych budynków Czeskiej i Saskiej Sali) wg projektu wiedeńskich architektów Roberta Příhody i Josefa Němečka.
Obecny wygląd Grandhotelu Pupp pochodzi z przebudowy 1905–1907 wg projektu wiedeńskiego duetu Ferdynanda Fellnera i Hermanna Helmera. W latach 1922-1923 przeprowadzono gruntowną przebudowę. Każdy pokój otrzymał łazienkę z ciepłą wodą. W 1936 dokupiono narożny dom Boží oko i jeszcze przed II wojną światową włączono go do poprzecznego skrzydła Grandhotelu (obecnie mieści się tam Café Pupp). Po wojnie hotel znacjonalizowano, w 1951 zmienił nazwę na Grandhotel Moskva. Po zakończeniu aksamitnej rewolucji, w 1989 przywrócono dawną nazwę Grandhotel Pupp i w 1990 przekształcono przedsiębiorstwo państwowe w spółkę akcyjną.
W 2006 r. w Grandotelu Pupp kręcono sceny do „Casino Royal” z Danielem Craigiem jako Bondem. Tyle, że Pupp udawał wtedy hotel Splendide w Montenegro, więc Bonda w KV nie było
. Hotel był sobą
natomiast w nakręconych w tym samym roku „Ostatnich wakacjach”, o których wspomniał Endrju
.