Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z psiakiem do Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza85
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 09.04.2008
Z psiakiem do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza85 » 09.04.2008 21:33

Witam. Chciałam zadać pytanko dla słaych podóżujących do Chorwacji. Otórz chciałam wziąść ze sobą pieska, znalazłam kwaterę, wszystko jest ok, ale zasatnawiam się jakie muszę mieć dokumenty dla psiaka, żeby nie było żadnych problemów. Liczę że ktoś mi pomoże, pozdrawiam wszystkich. :D
artur 29
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur 29 » 10.04.2008 13:46

Potrzebny jest psi paszport i szczepienie przeciwko wściekliźnie.
Aby wyrobić paszport piesek musi mieć wszczepionego chipa lub tatuaż.
mysza85
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 09.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza85 » 10.04.2008 15:31

Dzięki za odpowiedź na moje pytanko, ale mam jeszcze jedno. Ile trwa wyrobienie paszportu dla psiaka?? I na czym polega zrobienie tatuażu dla pieska. Ile to około kosztuje?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
artur 29
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 22.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur 29 » 10.04.2008 16:07

Wyrobienie paszportu to bodajże kwestia tygodnia. My szczeniaczka kupowaliśmy już z tatoo, ale dla dorosłego psiaka chyba mniej stresujący będzie chip. Pozdrawiam.
mysza85
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 09.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza85 » 10.04.2008 16:23

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 10.04.2008 17:19

Tatoo jest lepszy bo go widać gołym okiem. Jak kiedyś przyplątał się do mnie jakiś pies, dzięki tatuażowi szybko ustaliłem właściciela. A tak?
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 10.04.2008 23:10

mysza85 napisał(a):Dzięki za odpowiedź na moje pytanko, ale mam jeszcze jedno. Ile trwa wyrobienie paszportu dla psiaka?? I na czym polega zrobienie tatuażu dla pieska. Ile to około kosztuje?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam


My paszport dostaliśmy od ręki podczas rutynowej wizyty, podobnie wyglądało wszczepienie chipa. Wszczepienie chipa było bezpłatne, bo akurat miasto promowało chipy. W razie znalezienia psa z chipem u nas podjeżdża się do pierwszej lepszej lecznicy lub schroniska, tam mają czytnik i po numerze chipa, do którego w ewidencji przypisany jest konkrenty pies ustalają właściciela. Igła z chipem nie jest zbyt cienka, ale po naszym psie wszczepianie psa spłynęło jak po kaczce, tylko się oblizał :wink:
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 19.04.2008 13:21

Witam

Jestem tu nowy.. i czeka mnie pierwszy wypad do Ch..w tym roku.
Chcę zabrac swojego psiaka..i pomimo kilkudniowego szukania tutaj info o psach w Ch.. niczeho nie znalazłem.. :? :?

Czy mógł by ktoś w miarę szczegolowo napisać.. jak chorwaci przyjmują psiaki??
Czy ciężko znaleść kwatere w której zaakceptują psiaka??

Czy w gre wchodzi np.. puszczenie psiaka wolno..żeby sobie pobiegał? czy raczej smycze, kagańce..kolczatki..i ostre stosowanie sie do przepisów.. :?: :( :wink:

Najbardziej bede wdzięczny za info.. kogoś..kto jezdzi.. jezdził..do Ch.. z psem :) :wink:

Odpowiedzi typu "poszukaj, był ten temat już poruszany".. proszę sobie darować :lol: :lol: :lol:
p.s. mam psiaka niemałego (wyżeł niemiecki 30 kg.). to nie żaden psiak "kieszonkowy" :wink: Czy to ma jakies tam znaczenie??

Pozdrawiam serdecznie!! :P [b]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.04.2008 13:35

Ojej, ale po co aż 2 razy???? i tak krzykliwie...
Co do pieska: nie wszyscy gospodarze życzą sobie zwierzaki pod swym dachem, zatem najpierw należy zapytać, czy jest taka możliwość (czasem za pupila trzeba dopłacić). Co do spacerków, to raczej na smyczy, zwłaszcza tam, gdzie dużo ludzi; w miasteczkach typowo turystycznych obowiązkowo. Poza tym sprzątamy po piesku (odchody- jest to obowiązkowe)! W wielu parkach zobaczysz znak zabraniający wprowadzania psów. Nie nalezy również przyprowadzać pieska na miejską plażę (spacer z pieskiem tylko po dzikich zatoczkach).
Pozdrawiam
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 19.04.2008 15:26

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ojej, ale po co aż 2 razy???? i tak krzykliwie...
Co do pieska: nie wszyscy gospodarze życzą sobie zwierzaki pod swym dachem, zatem najpierw należy zapytać, czy jest taka możliwość (czasem za pupila trzeba dopłacić). Co do spacerków, to raczej na smyczy, zwłaszcza tam, gdzie dużo ludzi; w miasteczkach typowo turystycznych obowiązkowo. Poza tym sprzątamy po piesku (odchody- jest to obowiązkowe)! W wielu parkach zobaczysz znak zabraniający wprowadzania psów. Nie nalezy również przyprowadzać pieska na miejską plażę (spacer z pieskiem tylko po dzikich zatoczkach).
Pozdrawiam


Witaj Kasiu. :D
Dzieki za skromną..ale jednak odpowiedz. :wink:
Dwa razy... aby sie doczekać na odpowiedz..dość szybko.. :wink: :lol:

To że tam gdzie zakazy...nie wolno..i że na smyczy..wśród ludzi..i że sprzatać za psiakiem..to są rzeczy oczywiste dla mnie.. :P

A jak z kwaterą?? Jesli byś miała tak procentowo okreslić..na np. 100 kwater..w ilu przyjma psiaka..?
Wybieram sie raczej w ciemno..końcem sierpnia..i będzie to mój pierwszy raz w Chorwacji.. więc rozumiesz chyba.. ze chce znac jak najwiecej szczegołów.. :)

Wnosze że mieszkasz.."ma miejscu".. i mysle..ze potrafisz udzielić..w/w informacji.. :wink:

Pozdrawiam. :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2008 16:54

RONINEK napisał(a):....A jak z kwaterą?? Jesli byś miała tak procentowo okreslić..na np. 100 kwater..w ilu przyjma psiaka..?....

wejdź sobie np. na www.apartmani-hrvatska.com, znajdź miejsce gdzie jedziecie i zobacz sam w ofertach jak jest z pieskami i innymi zwierząkami. W opisie każdego zamieszczonego tam lokalu jest info czy można przyjeżdzać z psami czy nie i ewentualnie czy sobie za psiaka coś policzą czy jest za free.
Ale ofrety z pieskami nie są niczym wyjątkowym w HR bo multum ludzi na urlopy jeździ z psami
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 19.04.2008 18:14

RONINEK napisał(a):Witam

Jestem tu nowy.. i czeka mnie pierwszy wypad do Ch..w tym roku.
Chcę zabrac swojego psiaka..i pomimo kilkudniowego szukania tutaj info o psach w Ch.. niczeho nie znalazłem.. :? :?

Czy mógł by ktoś w miarę szczegolowo napisać.. jak chorwaci przyjmują psiaki??
Czy ciężko znaleść kwatere w której zaakceptują psiaka??

Czy w gre wchodzi np.. puszczenie psiaka wolno..żeby sobie pobiegał? czy raczej smycze, kagańce..kolczatki..i ostre stosowanie sie do przepisów.. :?: :( :wink:

Najbardziej bede wdzięczny za info.. kogoś..kto jezdzi.. jezdził..do Ch.. z psem :) :wink:

Odpowiedzi typu "poszukaj, był ten temat już poruszany".. proszę sobie darować :lol: :lol: :lol:
p.s. mam psiaka niemałego (wyżeł niemiecki 30 kg.). to nie żaden psiak "kieszonkowy" :wink: Czy to ma jakies tam znaczenie??

Pozdrawiam serdecznie!! :P [b]


I ja się zapytam. Pisałem o psie w Chorwacji bardzo dużo. Moja psina była ze mną już pięć razy. Czy naprawdę tych postów nie ma? Pisałem naprawdę bardzo dużo, teraz jak widzę takie pytanie to nie chce mi się pisać. Wychodzi na to, że trzeba by było pisać w kółko to samo.
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 19.04.2008 18:31

Jurek napisał(a):
RONINEK napisał(a):Witam

Jestem tu nowy.. i czeka mnie pierwszy wypad do Ch..w tym roku.
Chcę zabrac swojego psiaka..i pomimo kilkudniowego szukania tutaj info o psach w Ch.. niczeho nie znalazłem.. :? :?

Czy mógł by ktoś w miarę szczegolowo napisać.. jak chorwaci przyjmują psiaki??
Czy ciężko znaleść kwatere w której zaakceptują psiaka??

Czy w gre wchodzi np.. puszczenie psiaka wolno..żeby sobie pobiegał? czy raczej smycze, kagańce..kolczatki..i ostre stosowanie sie do przepisów.. :?: :( :wink:

Najbardziej bede wdzięczny za info.. kogoś..kto jezdzi.. jezdził..do Ch.. z psem :) :wink:

Odpowiedzi typu "poszukaj, był ten temat już poruszany".. proszę sobie darować :lol: :lol: :lol:
p.s. mam psiaka niemałego (wyżeł niemiecki 30 kg.). to nie żaden psiak "kieszonkowy" :wink: Czy to ma jakies tam znaczenie??

Pozdrawiam serdecznie!! :P [b]


I ja się zapytam. Pisałem o psie w Chorwacji bardzo dużo. Moja psina była ze mną już pięć razy. Czy naprawdę tych postów nie ma? Pisałem naprawdę bardzo dużo, teraz jak widzę takie pytanie to nie chce mi się pisać. Wychodzi na to, że trzeba by było pisać w kółko to samo.


Witaj Jurku :D

Nie ma potrzeby sie stresować bez potrzeby :roll:
Jeśli pisze że od kilku dni niczego tu nie znalazłem..to poprostu szukałem kilka dni..i..I NICZEGO NIE ZNALAZŁEM.!! :oops: Tez nie lubie zasmiecania forum tym samym tematem w kolko.
Mogłes poprostu mi odpowiedzieć na temat..lub podrzucić link do twoich postów o psiaku. :!: :cry:

Pozdrówka :wink:
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 19.04.2008 23:13

RONINEK napisał(a):
Jurek napisał(a):
RONINEK napisał(a):Witam

Jestem tu nowy.. i czeka mnie pierwszy wypad do Ch..w tym roku.
Chcę zabrac swojego psiaka..i pomimo kilkudniowego szukania tutaj info o psach w Ch.. niczeho nie znalazłem.. :? :?

Czy mógł by ktoś w miarę szczegolowo napisać.. jak chorwaci przyjmują psiaki??
Czy ciężko znaleść kwatere w której zaakceptują psiaka??

Czy w gre wchodzi np.. puszczenie psiaka wolno..żeby sobie pobiegał? czy raczej smycze, kagańce..kolczatki..i ostre stosowanie sie do przepisów.. :?: :( :wink:

Najbardziej bede wdzięczny za info.. kogoś..kto jezdzi.. jezdził..do Ch.. z psem :) :wink:

Odpowiedzi typu "poszukaj, był ten temat już poruszany".. proszę sobie darować :lol: :lol: :lol:
p.s. mam psiaka niemałego (wyżeł niemiecki 30 kg.). to nie żaden psiak "kieszonkowy" :wink: Czy to ma jakies tam znaczenie??

Pozdrawiam serdecznie!! :P [b]


I ja się zapytam. Pisałem o psie w Chorwacji bardzo dużo. Moja psina była ze mną już pięć razy. Czy naprawdę tych postów nie ma? Pisałem naprawdę bardzo dużo, teraz jak widzę takie pytanie to nie chce mi się pisać. Wychodzi na to, że trzeba by było pisać w kółko to samo.


Witaj Jurku :D

Nie ma potrzeby sie stresować bez potrzeby :roll:
Jeśli pisze że od kilku dni niczego tu nie znalazłem..to poprostu szukałem kilka dni..i..I NICZEGO NIE ZNALAZŁEM.!! :oops: Tez nie lubie zasmiecania forum tym samym tematem w kolko.
Mogłes poprostu mi odpowiedzieć na temat..lub podrzucić link do twoich postów o psiaku. :!: :cry:

Pozdrówka :wink:


Ja się nie stresuje. Naprawdę napisałem wszysto o psiaku w CRO. Skrótu do linku też nie pamiętam. Ten temat powtarzał się kilka razy co roku i ginie!!! Ja jestem psiarek, ale ile można sie powtarzać! Szukaj! i nie gniewaj się, chyba, że tego tematu nie ma :cry:

Obrazek

Zdjęcie z galerii CRO
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 19.04.2008 23:42

Jurek napisał(a):
RONINEK napisał(a):
Jurek napisał(a):
RONINEK napisał(a):Witam

Jestem tu nowy.. i czeka mnie pierwszy wypad do Ch..w tym roku.
Chcę zabrac swojego psiaka..i pomimo kilkudniowego szukania tutaj info o psach w Ch.. niczeho nie znalazłem.. :? :?

Czy mógł by ktoś w miarę szczegolowo napisać.. jak chorwaci przyjmują psiaki??
Czy ciężko znaleść kwatere w której zaakceptują psiaka??

Czy w gre wchodzi np.. puszczenie psiaka wolno..żeby sobie pobiegał? czy raczej smycze, kagańce..kolczatki..i ostre stosowanie sie do przepisów.. :?: :( :wink:

Najbardziej bede wdzięczny za info.. kogoś..kto jezdzi.. jezdził..do Ch.. z psem :) :wink:

Odpowiedzi typu "poszukaj, był ten temat już poruszany".. proszę sobie darować :lol: :lol: :lol:
p.s. mam psiaka niemałego (wyżeł niemiecki 30 kg.). to nie żaden psiak "kieszonkowy" :wink: Czy to ma jakies tam znaczenie??

Pozdrawiam serdecznie!! :P [b]


I ja się zapytam. Pisałem o psie w Chorwacji bardzo dużo. Moja psina była ze mną już pięć razy. Czy naprawdę tych postów nie ma? Pisałem naprawdę bardzo dużo, teraz jak widzę takie pytanie to nie chce mi się pisać. Wychodzi na to, że trzeba by było pisać w kółko to samo.


Witaj Jurku :D

Nie ma potrzeby sie stresować bez potrzeby :roll:
Jeśli pisze że od kilku dni niczego tu nie znalazłem..to poprostu szukałem kilka dni..i..I NICZEGO NIE ZNALAZŁEM.!! :oops: Tez nie lubie zasmiecania forum tym samym tematem w kolko.
Mogłes poprostu mi odpowiedzieć na temat..lub podrzucić link do twoich postów o psiaku. :!: :cry:

Pozdrówka :wink:


Ja się nie stresuje. Naprawdę napisałem wszysto o psiaku w CRO. Skrótu do linku też nie pamiętam. Ten temat powtarzał się kilka razy co roku i ginie!!! Ja jestem psiarek, ale ile można sie powtarzać! Szukaj! i nie gniewaj się, chyba, że tego tematu nie ma :cry:

Obrazek

Zdjęcie z galerii CRO


witam ponownie Jurku :D

Znalazłem twoje wpisy odnośnie psiaka :wink: :oops: A w zasadzie jeden wpis. Po kilku dniach szukania..ale jednak. Miałes racje :oops: :oops:
Nie zmienia to jednak faktu.. że wpis jest troszke ogólnikowy..i z przed 2 zdaje sie lat.. :wink:

Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Z psiakiem do Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone