Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z psiakiem do Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 19.04.2008 23:45

RONINEK napisał(a):
Jurek napisał(a):
RONINEK napisał(a):
Jurek napisał(a):
RONINEK napisał(a):Witam

Jestem tu nowy.. i czeka mnie pierwszy wypad do Ch..w tym roku.
Chcę zabrac swojego psiaka..i pomimo kilkudniowego szukania tutaj info o psach w Ch.. niczeho nie znalazłem.. :? :?

Czy mógł by ktoś w miarę szczegolowo napisać.. jak chorwaci przyjmują psiaki??
Czy ciężko znaleść kwatere w której zaakceptują psiaka??

Czy w gre wchodzi np.. puszczenie psiaka wolno..żeby sobie pobiegał? czy raczej smycze, kagańce..kolczatki..i ostre stosowanie sie do przepisów.. :?: :( :wink:

Najbardziej bede wdzięczny za info.. kogoś..kto jezdzi.. jezdził..do Ch.. z psem :) :wink:

Odpowiedzi typu "poszukaj, był ten temat już poruszany".. proszę sobie darować :lol: :lol: :lol:
p.s. mam psiaka niemałego (wyżeł niemiecki 30 kg.). to nie żaden psiak "kieszonkowy" :wink: Czy to ma jakies tam znaczenie??

Pozdrawiam serdecznie!! :P [b]


I ja się zapytam. Pisałem o psie w Chorwacji bardzo dużo. Moja psina była ze mną już pięć razy. Czy naprawdę tych postów nie ma? Pisałem naprawdę bardzo dużo, teraz jak widzę takie pytanie to nie chce mi się pisać. Wychodzi na to, że trzeba by było pisać w kółko to samo.


Witaj Jurku :D

Nie ma potrzeby sie stresować bez potrzeby :roll:
Jeśli pisze że od kilku dni niczego tu nie znalazłem..to poprostu szukałem kilka dni..i..I NICZEGO NIE ZNALAZŁEM.!! :oops: Tez nie lubie zasmiecania forum tym samym tematem w kolko.
Mogłes poprostu mi odpowiedzieć na temat..lub podrzucić link do twoich postów o psiaku. :!: :cry:

Pozdrówka :wink:


Ja się nie stresuje. Naprawdę napisałem wszysto o psiaku w CRO. Skrótu do linku też nie pamiętam. Ten temat powtarzał się kilka razy co roku i ginie!!! Ja jestem psiarek, ale ile można sie powtarzać! Szukaj! i nie gniewaj się, chyba, że tego tematu nie ma :cry:

Obrazek

Zdjęcie z galerii CRO


witam ponownie Jurku :D

Znalazłem twoje wpisy odnośnie psiaka :wink: :oops: A w zasadzie jeden wpis. Po kilku dniach szukania..ale jednak. Miałes racje :oops: :oops:
Nie zmienia to jednak faktu.. że wpis jest troszke ogólnikowy..i z przed 2 zdaje sie lat.. :wink:

Pozdrawiam.


wooow!! dopiero teraz zauważylem Twoje fotki!!
SUUUPER!!
Ładne psiaki!! :D :D :D :D
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 19.04.2008 23:54

Super! To nie są moje psiaki! Chciałem pokazać mojego psiaka w cro, ale w albumie, gdzie są fotki coś nie kuma :lol:

To tylko przykład.
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 19.04.2008 23:57

To co napisałem nadal jest aktualne!!! Uwierz mi!!! Jak chcesz odezwij się na maila, dam numer telefonu i wszystko Tobie podpowiem!!!

A zresztą, przyjedź na zlot, poznasz psiaka cromaniaka i ludzi z cro co razem byliśmy nad Jadranem!!!
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 20.04.2008 00:05

Moj pies był w Primosten, Rogoźnica, Trogir, Split, Plitvice, Dubrownik, Kornatii, Zaton, Podgora, itd......
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 20.04.2008 00:09

Jurek napisał(a):Super! To nie są moje psiaki! Chciałem pokazać mojego psiaka w cro, ale w albumie, gdzie są fotki coś nie kuma :lol:

To tylko przykład.


Jeszcze nie spisz..?? :wink:

Tak całkiem powaznie Jurek..to mam kilka pytań , bardziej szczegołowych do Ciebie..!
Dlatego do Ciebie .. bo mysle że byles juz wiele razy w Cro..i znasz temat... a tutaj na forum..cięzko to zebrać wszystko w jedną całość.. :roll: :cry:

Nie byłem jeszcze nigdy w Cro.. i to ma być moj pierwszy wypad.
Możesz mi polecić jakąs ładną okolice..tzn.. kwaterki blisko morza.. tak żebym nie musiał taszczyć deski windsurfingowej kilkaset metrow.. do wody.. :roll: Jakąś miejscowośc, miejsce.. gdzie bedzie blisko duża ladna plaza..z lagodnym zejściem..(żonka niezbyt dobrze pływa :? ).. ale i gdzie bedą w pobliżu małe..intymne zatoczki..gdzie można sie spokojnie "rozlożyć"..razem z moim psiakiem..i żoną oczywiście.. :wink:

No i dobrze by było..w pobliżu mieć..troszke sklepow, cafejek..i jakieś życie "nocne'.. gzdie można sie wybrać po zachodzie slonca.. :?: :!:

Pozatym.. mam dylemat..: mialem jechac w środku sierpnia..ale z tego co tu czytam..dużo osob radzi wyjazd we wrześniu :roll:
Myślalem rownież o rezerwacji kwatery..ale teraz jestem sklonny..pojechac w "ciemno"..
Czy na początku wrzesnia ceny sa faktycznie mniejsze..?? a może już pod koniec sierpnia jest taniej..?? Kiedy wlasciwie kończy sie tam "wlasciwy" sezon..??

Jesli masz na oku..takie miejsce.. jeśli byles w takim miejscu..to bardzo bede wdzieczny za Twoją porade :!: :oops:

Pozdrawiam :)
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 20.04.2008 00:11

Jurek... for you...: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :wink:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 20.04.2008 10:32

Każdy właściciel psa zna ogólne zasady obowiązujące w całym cywilizowanym świecie jeśli chodzi o odpowiedzialność za psa. I Cro jest w miarę cywilizowanym światem, ale jeszcze bez tej drobiazgowości jak w Niemczech.

No i zdrowego rozsądku też trzeba używać. Ja mam np. dwie suczki i jedną zanim puszczę luzem (mieszkam prawie za miastem) trzymam na smyczy upewniając się czy nikogo nie ma w pobliżu, a druga wychodzi bez sznurka, bo i tak jest powolna, słabo słyszy, niepłochliwa i w ogóle stara - 15 lat. Ale jak idziemy gdzież koło ulicy z ruchem samochodowym (krótkie odcinki na wielokilometrowym spacerze) to właśnie ze względu na tą starą muszę trzymać jłą na smyczy bo komend nie słyszy (ale reaguje na gesty).

Tak więc trudno o jedną receptę. A co do właścicieli to bez ich zgody nie ma mowy o przywiezieniu pieska. Podróżuję z nimi w zasadzie tylko po Polsce i mam zaprzyjaźniony pensjonat z właścicielką pasjonatką piesków - i tu nie ma nigdy problemów.
marcineq
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 13.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcineq » 07.08.2008 13:34

Mam pytanko do osób które już były z pieskami w Chorwacji.

Czy na granicy sprawdzają/czy jest wymagane Urzędowe Świadectwo Weterynaryjne wystawione przez powiatowego lekarza, czy nie, bo wszędzie w zasadzie pisze że jest wymagane, ale niewiem na ile te dane są aktualne, bo mój weterynarz twierdzi że paszport w zupełności wystarczy i już sam niewiem.

Mój psiak ma wyrobiony paszport UE, wklejone w paszporcie potwierdzenie szczepienia z maja 2008, oraz wpisany numer czipa, czip oczywiście wszczepiony. Czy to wystarczy ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2008 13:59

na granicy mogą sprawdzić wszystko o ile ktoś zajrzy i dojrzy psiaka.
marcineq
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 13.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcineq » 07.08.2008 14:04

40 kg Labradora raczej ciężko przeoczyć ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2008 20:42

marcineq napisał(a):40 kg Labradora raczej ciężko przeoczyć ;)


Czasami nawet nie liczą ile jest osób tylko spojrzy na kierowcę usłyszy polskie "dzień dobry" lub "dobry wieczór" i machnie ręką żeby jechać nie wiedząc ile osób przejechało a co już mówić o psie.
ania77
Croentuzjasta
Posty: 329
Dołączył(a): 17.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania77 » 10.08.2008 14:22

marcineq napisał(a):Mam pytanko do osób które już były z pieskami w Chorwacji.

Czy na granicy sprawdzają/czy jest wymagane Urzędowe Świadectwo Weterynaryjne wystawione przez powiatowego lekarza, czy nie, bo wszędzie w zasadzie pisze że jest wymagane, ale niewiem na ile te dane są aktualne, bo mój weterynarz twierdzi że paszport w zupełności wystarczy i już sam niewiem.

Mój psiak ma wyrobiony paszport UE, wklejone w paszporcie potwierdzenie szczepienia z maja 2008, oraz wpisany numer czipa, czip oczywiście wszczepiony. Czy to wystarczy ?


Jeździmy z owczarkiem niemieckim, więc ciężko nie zauważyć, zwłaszcza, że na przejściach zawsze wystawia głowę z ciekawości. W Chorwacji byliśmy z psem dwa razy, nigdy nie mieliśmy osobnego świadectwa weterynaryjnego. Za pierwszym razem mieliśmy potwierdzenie stanu zdrowia psa i możliwości wywozu wbite przez Powiatowego Lekarza Weterynarii do paszportu, po badaniu przez weterynarza (też wpisanym do paszportu), ale rok później po już zdobytych doświadczeniach (czyli kompletnym brakiem zainteresowania paszportem psa) się nie rozdrabnialiśmy i pojechaliśmy bez tej pieczątki powiatowego lekarza weterynarii mając już tylko aktualne szczepienie, odrobaczenie, "odkleszczenie" i potwierdzenie stanu zdrowia zwierza przez naszego lekarza weterynarii - wszystko wbite w paszport. I tej praktyki się trzymamy jeżdżąc za granicę, oczywiście pomijam kraje ze szczególnymi wymogami np. Skandynawia. Z takimi dokumentami wjechaliśmy też do Czarnogóry i z niej z powrotem na teren Chorwacji. Przy wjeździe do Czarnogóry akurat paszportem psa się zainteresowali, więc gdyby coś było nie tak, to tam raczej by wyszło.
Baru
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baru » 11.08.2008 18:39

marcineq napisał(a):Mam pytanko do osób które już były z pieskami w Chorwacji.

Czy na granicy sprawdzają/czy jest wymagane Urzędowe Świadectwo Weterynaryjne wystawione przez powiatowego lekarza, czy nie, bo wszędzie w zasadzie pisze że jest wymagane, ale niewiem na ile te dane są aktualne, bo mój weterynarz twierdzi że paszport w zupełności wystarczy i już sam niewiem.

Mój psiak ma wyrobiony paszport UE, wklejone w paszporcie potwierdzenie szczepienia z maja 2008, oraz wpisany numer czipa, czip oczywiście wszczepiony. Czy to wystarczy ?

Ja byłam - moja relacja tutaj: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=187 ... c&start=15
Paszport nie wystarczy - Chorwacja nie jest państwem UE, a paszport jest honorowany własnie w tych państwach. Powinienieś mieć zaświadczenie od powiatowego weta. Cena 25zł, wystawione na 48h przed przekroczeniem granicy. Tak mówią przepisy. W rzeczywistości nikt nie żąda na granicy takowego zaświadczenai, baaa - nawet paszportu nie chcą. Ale co zrobisz jak jakiś nadgorliwiec zechce zobaczyć?! Wrócisz do polski po papier?? Chyba lepiej nie ryzykować.
balbie
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) balbie » 11.08.2008 20:08

Słuchajcie, czy naprawdę nie wystarczy do zakończenia tematu, link jaki podał http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2008 w wątku https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18763&postdays=0&postorder=asc&highlight=pies&start=15 shrek4x4 ??

Nie chce Wam się przeczytać dokumentu, który wskazał?? To jest strona Głównego inspektora Weterynarii który w dokumentach Przepisy obowiązujące przy przemieszczaniu zwierząt towarzyszących (psów, kotów i fretek) w celach niekomercyjnych z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do państw trzecich: pisze o Chorwacji cytuje:

Zwierzęta towarzyszące (psy koty i fretki) przemieszczane w celach niekomercyjnych
z Polski na terytorium Chorwacji, muszą spełniać następujące wymagania:

1. Muszą być zidentyfikowane za pomocą:
• czytelnego tatuażu, lub
• mikroczipu, zgodnego z wymaganiami normy ISO 11784 lub Aneksu A do normy ISO 11785 (w przypadku, gdy mikroczip nie spełnia wymagań żadnej z ww. norm, właściciel zwierzęcia lub osoba za nie odpowiedzialna w imieniu właściciela, musi zapewnić możliwość odczytania numeru mikroczipu podczas jakiejkolwiek kontroli, tzn. musi dysponować odpowiednim czytnikiem);

2. Muszą zostać zaszczepione przeciwko wściekliźnie. Szczepienie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3 m-ca życia (Decyzja Komisji Nr 2005/91/WE
z dnia 2 lutego 2005r. ustanawiająca okres, po którym szczepienie przeciwko wściekliźnie uważa się za ważne). W przypadku kolejnych szczepień przeprowadzanych regularnie w odstępach rocznych (dawki przypominające), szczepienie uzyskuje ważność w dniu podania dawki przypominającej szczepionki. Jeśli właściciel lub osoba odpowiedzialna za zwierzę nie posiada zaświadczenia
o zaszczepieniu zwierzęcia w roku poprzednim, kolejne szczepienie jest odpowiednio traktowane jako pierwsze szczepienie i nabywa ważności po upływie 21 dni od daty jego dokonania.

3. Muszą być zaopatrzone w paszport lub świadectwo zdrowia, wystawiony przez upoważnionego lekarza weterynarii, poświadczający ważność szczepienia przeciwko wściekliźnie. Rejestry lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów dla psów, kotów i fretek prowadzą właściwe okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne. Listy lekarzy upoważnionych do wystawania paszportów dla zwierząt domowych
w poszczególnych województwach są dostępne na stronie internetowej Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej pod adresem www.vetpol.org.pl



czy widzicie tu słowo o dodatkowym zaświadczeniu? o wystawianiu czegoś na 48 godzin przed wyjazdem?? Czy to źródło nie jest dla Was wiarygodne?

Dodam jeszcze że zarówno uprawnione lecznice z mojego miasta jak i mój vet który jest szefem SANEPID potwierdzają to.
marcineq
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 13.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcineq » 11.08.2008 20:16

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości. :nice:

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Z psiakiem do Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone