Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Nie Swoim Dieckiem Na Wczasy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kinga P
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.12.2008
Z Nie Swoim Dieckiem Na Wczasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kinga P » 11.06.2009 21:04

NA WSTĘPIE PRZEPRASZAM, JEŚLI PODOBNY TEMAT JUŻ JEST. MAM NADZIEJĘ, ŻE MNIE NIKT NIE OKRZYCZY :wink:

POJUTRZE JEDZIEMY NA WCZASY I ZABIERAMY SYNA ZNAJOMYCH ZE SOBĄ. PRZYSZŁO MI DZISIAJ DO GŁOWY CZY CZASEM NIE POTRZEBUJEĘ JAKIEGOŚ UPOWAŻNIENIA OD RODZICÓW, CZY KTOŚ POSIADA TAKIE INFORMACJE???

z GÓRY DZIĘKUJĘ.
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 11.06.2009 21:27

Kinga P napisał(a):NA WSTĘPIE PRZEPRASZAM, JEŚLI PODOBNY TEMAT JUŻ JEST. MAM NADZIEJĘ, ŻE MNIE NIKT NIE OKRZYCZY :wink:

POJUTRZE JEDZIEMY NA WCZASY I ZABIERAMY SYNA ZNAJOMYCH ZE SOBĄ. PRZYSZŁO MI DZISIAJ DO GŁOWY CZY CZASEM NIE POTRZEBUJEĘ JAKIEGOŚ UPOWAŻNIENIA OD RODZICÓW, CZY KTOŚ POSIADA TAKIE INFORMACJE???

z GÓRY DZIĘKUJĘ.

oficjalnie to wygląda tak
ale ja wiozłem już 4 razy obce dziecko-koleżankę córki.... i było OK.Ale wtedy ,po prostu nie wiedziałem czym to grozi. Teraz bym się nie odważył. :?
Dużo było o tym
na tych stronach naszego forum :wink: :papa:
Ostatnio edytowano 11.06.2009 21:32 przez Jacynty, łącznie edytowano 1 raz
rolka68
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rolka68 » 11.06.2009 21:29

Ja też wyjeżdżam z dzieckiem siostry i gdzieś tu na forum znalazłem odpowiedz że dziecko musi mieć potwierdzoną notarialnie zgodę rodziców przetłumaczoną na język chorwacki lub angielski .Zgoda ma zawierać dane rodziców i opiekuna cel wizyty i miejsce pobytu oraz okres ważności zezwolenia ,podobno tego nie sprawdzają ale gdyby to co wtedy ? No i oczywiście dziecko powinno mieć paszport,cena notariusza to ok 30 zł ,tłumaczenie 20 zł.
Ostatnio edytowano 11.06.2009 21:34 przez rolka68, łącznie edytowano 2 razy
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005
Re: W podanym wyżej linku nie ma odpowiedzi na to pytanie !.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 11.06.2009 21:34

rolka68 napisał(a):W podanym wyżej linku nie ma odpowiedzi na to pytanie za taką pomoc dziękuję .Ja też wyjeżdżam z dzieckiem siostry i gdzieś tu na forum znalazłem odpowiedz że dziecko musi mieć potwierdzoną notarialnie zgodę rodziców przetłumaczoną na język chorwacki lub angielski .Zgoda ma zawierać dane rodziców i opiekuna cel wizyty i miejsce pobytu oraz okres ważności zezwolenia ,podobno tego nie sprawdzają ale gdyby to co wtedy ? No i oczywiście dziecko powinno mieć paszport,cena notariusza to ok 30 zł ,tłumaczenie 20 zł.

sorki , chyba złapałeś mnie na wcześniejszym wpisie, ale teraz już wszystko jest :lol:
Ostatnio edytowano 11.06.2009 21:48 przez Jacynty, łącznie edytowano 1 raz
rolka68
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.06.2006
też się już zorjętowałem

Nieprzeczytany postnapisał(a) rolka68 » 11.06.2009 21:36

wykreśliłem niedociągnięcia teraz jest oK pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2009 21:36

rolka68 napisał(a):.... No i oczywiście dziecko powinno mieć paszport,....

lub dowód osobisty :wink:
Kinga P
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kinga P » 12.06.2009 07:13

BAAAARDZO ŚMIESZNE :cry:
CO MATOŁEK JESTEM, JEDZIEMY Z PSEM I TYLE KŁOPOTÓW TO MOGŁAM PRZEWIDZIEĆ, ŻE WIĘKSZE JAJA BĘDĄ Z DZIECKIEM.

NAJGORSZE, ŻE OJCIEC CHŁOPCA GDZIEŚ WYJECHAŁ I NIE MA.
NIE WYSTARCZYŁOBY TYLKO UPOWAŻNIENIE MAMY??

O ILE WSZYSCY NOTARIUSZE MAŁOPLSKI NIE SĄ NA DŁUGIM WEEKENDZIE :?

POZDRAWIAM
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 12.06.2009 08:19

Pisanie wielką literą oznacza krzyk... Ciiiiiiiiiiszej proszę ........... :wink:
Kinga P
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kinga P » 12.06.2009 10:35

ALE JA WŁAŚNIE KRZYCZAŁAM.... :roll:
Ale dobra, już jestem spokojniejsza :wink:

Niestety musimy jechać na ryzyk fizyk.
Wszyscy notariusze i tłumacze przysięgli południowej Polski mają długi weekend. Ale ogromnie dziękuję za rady.
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 12.06.2009 12:00

Kinga P napisał(a):ALE JA WŁAŚNIE KRZYCZAŁAM.... :roll:
Ale dobra, już jestem spokojniejsza :wink:

Niestety musimy jechać na ryzyk fizyk.
Wszyscy notariusze i tłumacze przysięgli południowej Polski mają długi weekend. Ale ogromnie dziękuję za rady.



A ja życze szczęsliwej i rozsądnej jazdy .Ja nigdy nie odwazyła bym się zabracć czyjeść dziecko ,same bez rodziców.To jest niesamowita odpowiedzialność, nawet z wszelkimi upoważniejącymi dokumentami.A krzyczeć nie wypada :?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 12.06.2009 12:03

Gratuluję odwagi i trzymam kciuki za brak problemów.
Kinga P
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kinga P » 12.06.2009 15:58

Dziękuję i trzymajcie kciuki, przydadzą się.

Odpowiedzialność jest ale wolę to niż 2 tygodnie "terroru" z moim 12-letnim synem. Bo cóż taki byk miałby do roboty ze "starymi".

Pozdrawiam Wszystkich gorąco i zdam relacje jak wrócimy co i jak.
Ale stres jest, przyznam.
sebol
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebol » 30.06.2009 00:09

Też zabieram szwagra do Chorwacji więc zadałem pytanko do ambasady oto treść;

Szanowny Panie,
odpowiadając na Pańską pocztę z 27.06.2009 r. informuję uprzejmie, że w myśl aktualnej Ustawy o cudzoziemcach RCh notarialnie potwierdzona zgoda z tłumaczeniem przysięgłym na podróż dzieci bez opieki przedstawiciela prawnego nie jest już żądana. Ambasada zaleca jednak posiadanie zgody rodziców lub opiekuna prawnego sformułowanej od razu po angielsku lub chorwacku, z podpisem rodzica i jego adresem i telefonem.
Z poważaniem
Paweł Sokołowski
radca
Ambasada RP w Zagrzebiu
pawel.w111
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.07.2008
Z bratanicą na wakacjie

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel.w111 » 27.07.2009 20:13

Witam mam pytanie - chcemy na wakacje do Chorwacji zabrać ze sobą bratanice (dziewczynka ma 12 lat i paszport ) czy będą nam potrzebne dodatkowe dokumenty np jakieś pozwolenia rodziców czy coś takiego ?
Artur.W
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur.W » 28.07.2009 06:12

My od kilku lat jeździmy do Chorwacji z dziećmi z rodziny (inne nazwiska) i nie ma żadnego problemu. Jeśli dziecko ma paszport, to może przekraczać granicę z inną osobą dorosłą niż rodzice. Nawet w hotelach nikt nie robił wielkich oczu, jeśli w pokoju było zarezerwowane miejsce - bezpłatne dla dziecka o innym nazwisku.

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z Nie Swoim Dieckiem Na Wczasy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone