Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z Makarskiej planuję takie wypady, co Wy na to ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Z Makarskiej planuję takie wypady, co Wy na to ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 09.05.2009 20:47

Więc tak - apartament centrum Makarskiej - nareszcie będę balował , pił Rakiję i nie zważał na to że jestem kierowcą (jedynym ... )
Poza tym wymyśliłem sobie tak :

1. Dubrownik na jeden dzień ( wyjazd pewnie 7 rano - ile pojadę ? Ze 3 godziny ????)

2. Do Mostaru vel Medjugorje. Jaka kolejność - najpierw Mostar - Jak myślicie ?

3. Na Św. Jure - chyba sam nie wjadę... a może :) Panieny mają lęki wysokości :) Jakby co to z biur można korzystać ?

No i jeszcze pytanko - dokąd na plażę (oprócz Makarskiej) ? Brela ? Igrane ? - Która najlepsza ?
haka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 09.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) haka » 09.05.2009 20:57

Polecam jeszcze Split i Trogir
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 09.05.2009 20:59

haka napisał(a):Polecam jeszcze Split i Trogir


Już zaliczone :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.05.2009 21:06

:D :D
Witam Bahama - i jedź Ty tam sobie gdzie chcesz :mrgreen: .
A poważnie - te cele są fajne :
1. Ja byłem z Breli jeden dzień w Dubrowniku (X 2007)- jechałem wtedy rzeczywiście 3 h w jedną stronę i przyznam, że mnie zmęczył - jak już tam pojedziesz - to koniecznie najpierw zalicz górę Srd.
2. Ja bym sobie Medjugorje darował - Kravica i Mostar, może Blagaj;
3. A czemu to na Jura sam nie pojedziesz ? - za płasko koło Jarocina i na Rabie było :D :?: - ale jak by co to można się tam zostać zawiezionym za bodajże 340 k - zobacz temat el guapo o Sv. Jure.

Ale poza tym zastanów się nad polecanym przez wielu raftingu na Cetinie lub nad wycieczką jednodniową (własnym autem - nie fishpicnic) na Brac.

Plaża - najładniejsza - Brela, z dziećmi też fajnie - Tucepi ( i z Makarskiej bliziuteńko).
Kiedy jedziesz ?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 09.05.2009 21:12

Buber napisał(a):Kiedy jedziesz ?


Do Makarskiej dotrę 20 czerwca - kurcze to Medjugorje to na mus, z katechetką jadę :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.05.2009 21:24

Ja jak dobrze pójdzie jakiś tydzień po Tobie będę w Tucepi.

Ale wracając do tematu, to ja bym sobie ten Dubrownik zostawił na później - np. na przyszły dłuższy pobyt na Żupie Dubrowackiej, czy gdzieś w okolicach :D - po jednodniowej wycieczce straszny niedosyt zostaje...
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 09.05.2009 21:27

Może jak niedosyt zostanie to wrócę w te rejony na dłużej :)
No ten jeden dzień to już się poświęcę i pił Rakiji nie będe - ( chociaż bardzie w Travaricy gustuję )
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.05.2009 21:28

Bahama napisał(a):No ten jeden dzień to już się poświęcę i pił Rakiji nie będe - ( chociaż bardzie w Travaricy gustuję )


Na pewno Dubrownik wart jest rakiji, a nawet travaricy :mrgreen:
Pozdrav
Ostatnio edytowano 09.05.2009 21:29 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 09.05.2009 21:29

No i jeszcze pytanko - dokąd na plażę (oprócz Makarskiej) ? Brela ? Igrane ? - Która najlepsza ?


Polecam Igrane. Osobiście sprawdziłem; bardzo urokliwe spokojne miasteczko gdzie można odpocząć, a jak się znudzi plaża to można skorzystać z hotelowego basenu ze słodką wodą - przyjemna odmiana.
A po wszystkim można dobrze zjeść w nadmorkich knajpkach 8)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.05.2009 22:39

Zdravo :wink:

W poprzednim Twoim temacie dałem Ci link do tej listy atrakcji.
Jak nie byłeś na Hvar, to może zrobisz rundkę do miasta Hvar. Na wyspę przeprawisz się promem z Drvenika do Sucuraj. Ja chyba tak zrobię w tym roku, no chyba że tradycyjnie weźmiemy fishpicnic i z "Makarski Jadran" popłyniemy do miasta Hvar. Widoków po drodze na Hvarze się nie zobaczy, ale na statku będzie rakija i dużo innych frykasów. :roll:

Bahama napisał(a):No i jeszcze pytanko - dokąd na plażę (oprócz Makarskiej) ? Brela ? Igrane ? - Która najlepsza ?

To już dziwne dla mnie pytanie. Przy wyborze kwatery kieruję się plażą właśnie, na której spędza się najwięcej czasu.
Z riviery Omis zrezygnowałeś (do barów w Breli byś miał z 10km) i oby tak nie było jak mój kumpel rok temu. Poleciłem mu kilka kwater na rivierze Omis, a on stwierdził że za nudno i poszukał coś w Makarskiej (pierwszy raz do Cro jechał i w sezonie i w ciemno i bez obaw!). Po kilku dniach gdy odechciało mu się ranne wstawanie by miejsce zarezerwować na makarskiej tłocznej plaży, zaczął jeździć na riviere Omis by spokojnie popływać z maluchem w czystej wodzie.

Pozdrav Popiel
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 09.05.2009 23:48

Po drodze do Mostaru to ewentualnie Imotskie Jeziora. Max 1 godz.
Kravica koniecznie - odpoczynek od upałów.
Na parę fotek warto się zatrzymać przy Bacinskich jeziorach - przy okazji Dubrownika lub Mostaru.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.05.2009 00:16

Po drodze do Mostaru obowiązkowo Počitelj!
joasiasok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 27.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) joasiasok » 10.05.2009 00:23

sv jure koniecznie!
bedziemy w breli od 25 czerwca, jak sie boisz sam to zapraszamy! i nie przejmuj sie tabliczką przy wjeżdzie pt. "Drive on your own risk!" mój małzonek juz zapowiedział że jedzie w tym roku drugi raz.
Aha! I planujemy całodzieny wypad na Brac. Marzy mi sie widoczek z Vidovej Gory.
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 10.05.2009 12:35

Bahama napisał(a):2. Do Mostaru vel Medjugorje. Jaka kolejność - najpierw Mostar - Jak myślicie ?

W jeden dzień Mostar i Medjugorje :?: N-I-E-M-O-Ż-L-I-W-E :!:
chyba że tylko parkingi zaliczyć.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.05.2009 12:49

jac61b napisał(a):
Bahama napisał(a):2. Do Mostaru vel Medjugorje. Jaka kolejność - najpierw Mostar - Jak myślicie ?

W jeden dzień Mostar i Medjugorje :?: N-I-E-M-O-Ż-L-I-W-E :!:
chyba że tylko parkingi zaliczyć.


Żeby w Međugorje wejść na oba wzgórza potrzeba czasu (a chyba nie chodzi tylko o to, by wejść i zejść...); a jak jeszcze ktoś chce uczestniczyć we mszy, czy się wyspowiadać...to cały dzień jak nic. Bo rozumiem, że skoro to "obowiązkowy punkt wycieczki" to raczej mówimy o osobach, które chcą znaleźć się tam z pobudek religinych...a nie po to, by przejść "aleją" sklepów z dewocjonaliami...Chyba, że chodzi o Međugorje jako pewnego rodzaju fenomen socjologiczny... "Turystycznie" to tam nie ma co oglądać.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 10.05.2009 12:52 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Z Makarskiej planuję takie wypady, co Wy na to ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone