Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa SkarbÓw

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004
Re: temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 19.10.2004 21:53

platon napisał(a):
petris napisał(a):cezarku ty sie marnujesz.moze wydałes jakies publikacje moze bardziej dostepne dla takiego malego mózgu jak moj,staram sie zrozumiec.Lecz nie umiem myslec o wojnie spokojnie i czytac te dywagacje wcale sie nie przekonywuje do do waszego spojrzenia ,na wasze zrozumienie. Rozmawialam z Chorwatami. Bosniakami.ale dosc tego niepotrzebnie sie właczyłam.Petris


To fragment z pracy magisterskiej bardzo zdolnego studenta.
Temat.?Czy to ważne?
Po prostu myślę Petris,że szukamy wytłumaczenia wojny w filmach,książkach,poezji,w ludziach co to przeżyli.
A to wytłumaczenie jest w Nas.
Albo emigrujemy i nieuczestniczymy w wojnie,albo zostajemy i chroniąc dom ,rodzinę,ziemię ,ojczyznę jesteśmy okrutni ,bezlitośni,bez serca.
Myślę ,że najbardziej myślimy o rodzinie,ale to pojęcie się rozszerza bo żeby ochronic rodzinę musimy wyjść za te przysłowiowe murki,przystać do grona takich jak my co chcą chronić rodzinę,ziemię,państwo.
Pętla się zaciska i nie ma odwrotu.
Więc myślę ,ze to my byliśmy .......jesteśmy na tych wojnach.
Co prawda czytamy o tych wojnach w gazetach albo oglądamy na ekranie małym lub dużym.Ale tam jestesmy My .Ty też tam jesteś Petris.
Ja jestem .I Volumen.I JoeF.I S3/C3. I inni tez są.Przejmujemy się ,bo uczestnicząc w tych wojnach czujemy ich brzemię.Ale nie jesteśmy winni...
Ale jeśli my nie jesteśmy winnii .....to oni tez nie są winni....
Myślę ,że to pewien poziom świadomości rozgrzesza i nas i ich,choć myśle ,ze nie przez wszystkich zostanę zrozumiały.
Pozdrawiam Cię serdecznie Petris i innych i zapewniam ,ze nie lubię okrucieństwa w filmach.Uwielbiam komedie.Śmiać się do rozpuku aż rozboli brzuch i łzy ciekną.To jest to.

Tak... dobrze powiedziane. W życiu zdarzło mi się być w czterech miejscach, w których wojna wyryła swe piętno. Do dziś mocno je przeżywam, do jednego z nich nie potrafię wrócić.
Byłem z Izraelu, na Wzgórzach Golan, byłem na Masadzie - symbolu oporu Żydów, ich beznadziejnej, a zarazem pełnej honoru walki z Rzymianami, byłem w Chorwacji, widziałem wiele przerażających śladów wojny, pracowałem w Muzeum Auschwitz - tam wrócić nie potrafię.
Trudno mówić, że lubię filmy wojenne, prawdziwe filmy wojenne, nie te z Holywood, pełne patosu, tanich gestów i happy endów. Oglądam je, próbując zrozumieć - dlaczego? Pytam o to w niektórych moich wierszach. I wciąż tego nie wiem.
corolla3
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 30.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) corolla3 » 19.10.2004 21:54

nic z tego Andzreju !
od dziecka jestem takim co sam decyduje kiedy PAL i raczej nic i nikt tego jeszcze nie zmienił

Słońce Toskanii to film o .........
corolla3
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 30.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) corolla3 » 19.10.2004 21:58

O ! Robercie WITAJ !!!
choc on zaraz napisze , że przywołałem Cie w odwodzie....?
Ostatnio edytowano 20.10.2004 07:13 przez corolla3, łącznie edytowano 1 raz
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 19.10.2004 22:02

corolla3 napisał(a):nic z tego Andzreju !
od dziecka jestem takim co sam decyduje kiedy PAL i raczej nic i nikt tego jeszcze nie zmienił

Słońce Toskanii to film o .........


O romantycznych miłościach. :D

A scena w fontannie w tym filmie jak z filmów Felliniego to dobra scena....
corolla3
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 30.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) corolla3 » 19.10.2004 22:13

go on , go on Andy ....
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 19.10.2004 22:22

corolla3 napisał(a):go on , go on Andy ....


Cmok :lol:
corolla3
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 30.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) corolla3 » 19.10.2004 22:25

fuj !
dawaj cos z sensem i nie loguj sie tak stale tymi nowymi nickami po nocy bo niedługo sie pogubisz ktos Ty sam
corolla3
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 30.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) corolla3 » 19.10.2004 22:27

aha !
Cmok
trafiłes w dupkę :twisted:
Ostatnio edytowano 20.10.2004 07:15 przez corolla3, łącznie edytowano 1 raz
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 19.10.2004 22:30

corolla3 napisał(a):fuj !
dawaj cos z sensem i nie loguj sie tak stale tymi nowymi nickami po nocy bo niedługo sie pogubisz ktos Ty sam


Przepraszam byłem na zamku i cmokałem Conewke Nieziemską i Ciebie tak z rozpędu.
A myśle ,że to ty sie pogubiłeś ,bo widzisz coś czego nie ma.
Dobranoc.
Ostatnio edytowano 19.10.2004 23:34 przez platon, łącznie edytowano 1 raz
corolla3
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 30.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) corolla3 » 19.10.2004 22:32

oj chyba jednak nie .......



over and out for today
thx s3
Ostatnio edytowano 20.10.2004 07:16 przez corolla3, łącznie edytowano 1 raz
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 19.10.2004 22:36

[quote="corolla3"]i jeszcze jedno : byłes w szkole w Londynie ( I also was there many times ) - zapewne nie zasypiałes gruszek w popiele a zatem :
over and out for today
thx s3


to dla Ciebie na dobranoc ,niech Ci sie przyśni

http://delfinkigosi.webpark.pl/#

a tak wogóle to;
prenajszejszyn jest najważniejszy bo Cię nie zrozumieją:wink:
corolla3
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 30.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) corolla3 » 20.10.2004 07:28

but it was low-down .....strictly forbidden for others :twisted: :D
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 20.10.2004 10:06

platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 20.10.2004 11:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone