Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa SkarbÓw

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 18.10.2004 18:23

Jesień w Chorwacji.
Myślę ,że jesień w Chorwacji jest dla tych co lubią Chorwację,przedewszystkim dla tych co tam juz byli.
Plitvice -ziąb i mżawka ,dwie godziny i więcej nie było można.Może to też wpływ nocnej jazdy -wyjazd z Katowic 20ta ,na Plitvicach po 10 tej rano(bilet grupowy 70 kun/osoba).Hotel w Selcach fajny ,postkomunistyczny ,ale czysto,jedzenie bardzo dobre.Okazuje się ,że mimo ,że bardzo duzy to pełny ;2 grupy francuskie,1 niemiecka,1 wegierska i my.Super sprawa basen z podgrzewaną wodą morską.
Co prawda ja z pletwami i w masce dziwnie tam wyglądałem,ale to była namiastka morza ,a do morza nie było mozna bez urazu psychicznego palca włożyć takie zimne.
Była mgła przy dojeżdzie do Puli,dopiero w w amfiteatrze zajrzało nam w oczy słoneczko.
Rejs stateczkiem spod hotelu do Vrbnika wszystkim się podobał.Raz ,że świeciło trochę słoneczko,a dwa rakija robiła swoje.Z super sympatycznej winiarni ,,Nada'' wszyscy wrocili weseli.Koszt takiej wyprawy statkiem o tej porze z poczestunkiem to 70 kun.Oj pośpiewało się .
Postojna przywitała nas śniegiem z deszczem.Sama jaskinia warta zobaczenia ,ja byłem drugi raz (teraz grupowy 12 euro).Tylko smoki jaskiniowe jakieś takie osowiałe w tym basenie.Nowe autostrady w Słowenii to na razie bramki co kilkanaście kilometrów,ale pewnie na drugi rok będzie lepiej.12 ta wyjazd z Postojnej ,1 w nocy Katowice.
Byłem nad morzem ,posiedziałem nad morzem ,stałem nad morzem.
Wiał Jugo.Smutnie i tęskno.Może za latem ,a może za czymś nieokreślonym.....
To tyle.Andrzej.
krakowiak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 25.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakowiak » 18.10.2004 20:12

jesień
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 18.10.2004 20:45

krakowiak napisał(a):jesień


pewnie byłeś :wink:
http://tvp.pl/1290,20041014125380.strona
tj. na Warszawsiej Jesieni Poezji -był z Chorwacji Delimier Resicki,była od 14 do 17.10.2004.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 18.10.2004 21:47

Dziś ,,Wybawca" 22.25 na TVP1.Gasimy telewizor.To nie o naszych Bałkanach,to nie o naszej Chorwacji.Ewentualnie zamiast wyłączenia telewizora polecam megahit ,,Święty'' na Polsacie.
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 19.10.2004 07:54

"Wybawca " poruszający film!
Długo nie mogłem po nim zasnąć: zwłaszcza po kończącej film scenie mordu na przystani ....
Postać matki niedawno co obudzonej ze "złego snu " , która postanawia uratować dziecko za wszelką cenę wywarła na mnie szczególne wrażenie. ( Natasa Ninkovic - po prostu rewelacja )
Kilka chwil później "mrożąca krew w żyłach" scena duszenia dziecka przez Denisa Quaida ....i nadzieja widza na to , że nie udusi a potem ...... Porusza do głębi!
Oczywiście także niesamowite okrucieństwo właściwie nie wiadomo kogo Chorwatów czy Serbów ? Sceny " młotkowe" porównywalne do tych z najlepszych horrorów. Te pewnie napisane przez życie :(
Ciekaw jestem czy zwróciliście uwagę na muzyke w tym filmie ? Ja zawsze . Szczególnie piękne kawałki - bo to były kawałki - były puszczane podczas napisów końcowych. Jestem pewny , że w kinie ludzie nie wstaliby zaraz po napisach "koniec" i odsłuchaliby je własnie do końca (?)
Dobra rola Quaida, któremu w tym filmie troche udało się zmyć przyklejony wizerunek komediowego przystojniaka. Postac Joshua'y szukającego zemsty ,zapomnienia a potem odkupienia ....eh majstersztyk reżysera ! I to nieznanego szeroko Jugola !(?)

Oglądając nie chciało mi się wierzyć , że to ta sama piękna i słoneczna kraina którą już troche poznałem . Brakowało mi nawet takiego sprytnego zabiegu reżysera aby to okrucieństwo wojny kontrastować z pięknymi krajobrazami b. Jugosławii ... z turkusem wody i zielenią drzew. To chyba byłoby jednak zbyt prostackie a może niebezpieczne ? Widzowi - turyście lekko obrzydłaby w ten sposób znana z pięknych widoków Jugoslawia ?
Film był kręcony w Czarnogórze , wojna też w większości działa się z dala od wybrzeża - może więc lepiej się tam nie zapuszczać ?

:( i niewyspany s3


ps mimo wszytsko chciałbym zobaczyć ten film 2 raz , za pierwszym uciekło mi za wiele szczegółów.....
Ostatnio edytowano 19.10.2004 10:48 przez saturn3, łącznie edytowano 1 raz
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 19.10.2004 10:34

Ostatnio edytowano 19.10.2004 12:04 przez platon, łącznie edytowano 1 raz
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 19.10.2004 11:52

wciąz zaspany ja

niestety nie mogę wejść na ten pierwszy link , a tam o ile się domyślam była recenzja albo jakieś informacje o tym filmie . nawet kombinacje po stronie TV2 nie pomagają - nie moge znaleźć nic o Wybawcy a chciałbym , poradzisz co na to ?
s.....hadow
jolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3457
Dołączył(a): 08.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolek » 19.10.2004 12:10

Masz rację, s3, film wstrząsający...wczoraj widziałam go trzeci raz...za każdym tak samo mocno go przeżyłam...
A ci "młotkarze" to Chorwaci...niestety...
Muzułmanie - Serbowie, Serbowie - Chorwaci,jeden wielki kocioł...I pocieszająca postawa starszych ludzi -Chorwata i Serbki, którzy już swoje przeżyli...
Muzyki słucham zawsze do końca "listy płac"...piękna...
W Chorwcji byłam po raz pierwszy w 1998r.,w okolicach Knina jeszcze były prawie dymiące pozostałości wojny...ludzie wyciszeni,z dzikością w oczach...Dopiero po tym filmie zrozumiałam tego przyczynę...
Ostatnio edytowano 19.10.2004 12:30 przez jolek, łącznie edytowano 1 raz
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 19.10.2004 12:23

saturn3 napisał(a):wciąz zaspany ja

niestety nie mogę wejść na ten pierwszy link , a tam o ile się domyślam była recenzja albo jakieś informacje o tym filmie . nawet kombinacje po stronie TV2 nie pomagają - nie moge znaleźć nic o Wybawcy a chciałbym , poradzisz co na to ?
s.....hadow


http://www.imdb.com/title/tt0120070/
http://www.cinema.com/search/person_det ... ml?ID=5335
http://www.filmmusic.com/composers/database/?id=566
Ostatnio edytowano 19.10.2004 12:35 przez platon, łącznie edytowano 2 razy
jolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3457
Dołączył(a): 08.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolek » 19.10.2004 12:28

saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 19.10.2004 12:29

żałuję , że nie widziałem tego filmu wcześniej , zobacze go na pewno jeszcze raz !
rzadko zapominam o przestrzeni dzielącej mnie od ekranu oglądając jakis film - tu mi sie to przydażyło , przeszkadzał mi trochę Quaid , ale "doceńmy" jego starania.
Nie chciałbym i chyba nie mógł pojechac do Cro świeżo po wojnie ...takiej wojnie , takim filmie .......
pitag

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitag » 19.10.2004 12:56

ja polecam cos rownie wstrzasajacego (o ile nie bardziej chociaz pod innym wzgledem).
Zreszta film dostal Oskara w 2002r.

Ziemia Niczyja - No mans Land

http://film.onet.pl/8586,film.html
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 19.10.2004 13:14

a mi kolega dzisiaj polecił film o okupacji hitlerowskiej Jugosławii ( rzecz się dzieje w Dubrowniku ) , podobno równie wstrząsający : " Okupacja w 26 odsłonach " z końca lat 70 tych
czy ktos widział to ???
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 19.10.2004 13:22

saturn3 napisał(a):a mi kolega dzisiaj polecił film o okupacji hitlerowskiej Jugosławii ( rzecz się dzieje w Dubrowniku ) , podobno równie wstrząsający : " Okupacja w 26 odsłonach " z końca lat 70 tych
czy ktos widział to ???

Widziałem go dosć dawno temu. Jedyne, co zapamiętałem, to trochę nieskładna akcja i wiele brutalności.
Z filmów byłej Jugosławii niesamowite wrażenie na mnie robiła "Sutieska", do dziś uważam go za jeden z lepszych filmów wojennych. Mimo nasycenia propagandą titowską.
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 19.10.2004 13:23

Dawno temu byłem na tym w kinie (tytuł był 'Okupacja w 26 obrazach'). Niestety, niewiele pamiętam, oprócz tego, że film bardzo mi się podobał.
Pamiętam jakieś makabryczne sceny w autobusie i bardzo eleganckich młodych ludzi trenujących szermierkę.
Niedawno był w telewizji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone