Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wyspa Rab

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
koteczek03
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.07.2007
wyspa Rab

Nieprzeczytany postnapisał(a) koteczek03 » 23.07.2007 23:02

witam, mam pytanie jak wyglada dojazd tudziez doplyniecie na wyspe?? czy promy kursuja czesto? chodzi mi dokladnie o wyspe Rab. z gory dziekuje za odp. :)
Violetta Szudra
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 19.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violetta Szudra » 24.07.2007 07:13

Witam ! Właśnie wróciliśmy z wyspy Rab , więc pytaj , a co do promów to , pływają średnio co pół godziny, a przy dużym natężeniu ruchu nawet częściej koszt przeprawy to 90kun za auto z kierowcą i 12 kun za pasażera . Pozdrawiam - będę na forum wieczorkiem jak chcesz możesz pytać ,chętnie odpowiem na twoje pytania.lPa.
Violetta Szudra
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 19.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violetta Szudra » 24.07.2007 07:16

Zapomniałam dodać ,że prom wypływa z miejscowości Jablonac.Dobrze oznakowany zjazd na prom ,spokojnie nie ma żadnego problemu z trafieniem. :papa:
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 24.07.2007 16:02

Czy warto tam spędzić urlop,jakie plaże,po ile kwatery czy w czerwcu można jechać w ciemno,może za rok pojedziemy.Pozdr.
vongraf
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) vongraf » 24.07.2007 16:19

Planuje wyjazd na wyspe Rab 30,07,07 camping padowa 3 moze coś wiesz na temat tego miejsca.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 24.07.2007 17:17

vongraf napisał(a):Planuje wyjazd na wyspe Rab 30,07,07 camping padowa 3 moze coś wiesz na temat tego miejsca.



Ludziska ! Poszukajcie trochę :)
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16593&highlight=

albo

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=16092&highlight=
vongraf
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) vongraf » 24.07.2007 17:47

Nie denerwuj się że twój post przegapiłem .Ale z drugiej strony na temat campingu Padowa 3 nic nowego nie wniosłeś .Pozdrawiam
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 24.07.2007 19:48

vongraf napisał(a):Nie denerwuj się że twój post przegapiłem .Ale z drugiej strony na temat campingu Padowa 3 nic nowego nie wniosłeś .Pozdrawiam



Rzeczywiście o campingu Ci nic nie napiszę... ale jakbyś chciał jakieś inne informacje o Rab, proszę pytać. Ja też wpisywałem w wyszukiwarkę Rab i nic nie znajdowałem ( ona chyba nie wyszukuje wyrazów poniżej 4 liter ??? )
Violetta Szudra
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 19.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violetta Szudra » 24.07.2007 20:46

mireks napisał(a):Czy warto tam spędzić urlop,jakie plaże,po ile kwatery czy w czerwcu można jechać w ciemno,może za rok pojedziemy.Pozdr.
Oczywiście ,że warto .uważam ,że każdy zakątek Chorwacji warto zobaczyć ,ja dopiero zaczynam -byłam drugi raz- Wyspa nie jest za duża i myslę ,że tak jak na każdej wyspie są ładniejsze miejsca i ciekawsze i są mniej ciekawe ,ale właściwie to zależy kto co lubi, w każdym bądź razie są plaże piaszczyste ( Lopar) i są kamieniste ,co uważam ,że jest to pewna egzotyka dla nas z polski ,gdzie jesteśmy przyzwyczajeni do piaszczystych plaż .Poznałam ludzi z kraju ,którzy mieszkali na kwaterach prywatnych i płacili na dobę 10 euro ( wraz z opł. klimatyczną) na osobę na dzień, a co do czerwca to myślę ,że nie będzie kłopotów z kwaterami . Można tam spędzić bardzo ciekawie urlop ,wiadomo ,ze trzeba się jakoś wydostać z wyspy ,ale to znowu nie jest taki duży koszt ,z Rabu można zrobić sobie wycieczkę do Plitvic (150km) ,na wyspę Kyrk ( prom z loparu do Baśka na kyrk ) można dalej przejechać cała wyspę i po drodze zwiedzić sobie fajne miasteczka polecam Vrbnik ( dobre wino żlahtina) i oczywiście stolicę wyspy Kyrk a następnie przejechać mostem na ląd i z powrotem wrócić na Rab z Jablonac promem .Z miasta Rab z portu są tez fajne wycieczki stateczkiami na fishepiknik i wiele innych. Można też wspiąć się na najwyższy szczyt na Rabie Kamjeniak (408n.p.m) gdzie jest fantastyczny widok na całą wyspę i ląd. Mozliwości jest wiele to zależy jak lubisz spędzać czas. Osobiście polecam najpiękniejszą część wyspy (moim zdaniem ) Kampor ( półwysep)położony w lesie piniowym.Pozdrawiam i polecam Rab

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone