Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 08.11.2008 22:38

Przyjemnie się czyta i fajnie ogląda znajome miejsca.... :papa: pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.11.2008 23:35

maslinka napisał(a):Obrazek

Maslinka - fotka..........miodzio 8) :wink: :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12912
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.11.2008 00:07

Uroki nocnego Dubrownika również wspominam bardzo miło 8) , tym bardziej że trafiły mi się kolejne dwa takie wieczory, a w zasadzie trochę też i noce :D .

Pozdrawiam cieplutko :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.11.2008 01:04

Danusiu, piękne zdjęcia Twojego Dubrovnika nocą :) Stradun błyszczy się niesamowicie w świetle lamp :)

Masz rację, mkm do Dubrovnika się wraca... ja już strasznie tęsknię!
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.11.2008 01:07

Wow, Dubrownik nocą przepiękny.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 09.11.2008 02:05

My spędziliśmy w Dubrowniku cały dzień i stwierdzam , że wieczorem było tam najbardziej klimatycznie :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.11.2008 09:23

Piękna relacja - cieszę się, że ją przeczytałem i podziwiam - jeden wyjazd i cała Dalmacja "padła" :wink: .
Pozdrav
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.11.2008 17:30

20.07 (niedziela)

Dzisiaj znowu wybieramy się do Dubrovnika, ale ponieważ już go dosyć dokładnie zwiedziliśmy rok i dwa lata temu, naszym celem staje się Lokrum (też nie po raz pierwszy :wink:). Wycieczka na tę wyspę, zwaną wyspą miłości, ma na celu głównie plażowanie i podziwianie "życia podwodnego".

Koło południa wypływamy z dubrovnickiego portu przy murach i małą łajbą udajemy się na piękną zieloną wyspę.
Widoki na oddalający się Dubrovnik:

Obrazek

Obrazek

I cel naszej podróży :D:

Obrazek




Po drodze mijamy ogromny statek Costa Fortuna (w ubiegłym roku też tu był :)):

Obrazek

Obrazek

Dobijamy do brzegu Lokrum:

Obrazek

A oto plan wyspy:

Obrazek

Jest to rezerwat przyrody, w którym leniwie przechadzają się pawie. Można też spotkać żółwie i podobno papugi (tych ostatnich nie widzieliśmy). Ponadto na wyspie znajdują się ruiny klasztoru Benedyktynów, gdzie warto przysiąść w restauracji na małe co nieco, ogród botaniczny, słone jeziorko zwane Morzem Martwym oraz ruiny fortu zbudowanego przez Francuzów w 1808 roku.

Znając już trochę atrakcje wyspy, najpierw ruszamy na plażę. Jest strasznie gorąco, a dotarcie z Orasaca zajęło nam tu w sumie ponad godzinę. Marzymy o kąpieli. Warunki są idealne - na wielkich głazach prawie nikogo, drabinki spuszczone ze skał do wody.

Obrazek

Bierzemy maski i fajki i ruszamy badać życie podwodne :D A jest na co popatrzeć! Wzrok przykuwają niezwykłej urody jaskrawe rybki. Cudownie jest :) Odpoczywamy na głazach z urzekającym widokiem na Dubrovnik:

Obrazek

Po jakimś czasie ruszamy na spacer po wyspie, najpierw w stronę słonego jeziorka:

Obrazek

Za nim krajobrazy niemal księżycowe, ale jakie niesamowite:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zauważamy pawicę z młodymi:

Obrazek

Zataczamy kółko, po drodze kolejny paw, tym razem na drzewie:

Obrazek

A jeden nawet rozłożył ogon, specjalnie dla mnie :D:

Obrazek

Zaczyna nam burczeć w brzuchu, ruszamy więc w stronę ruin klasztoru, gdzie urządzono restaurację (pięknie tu!), żeby coś przekąsić:

Obrazek

Kusimy się na naleśniki z lodami i czekoladą. Pycha! W sam raz na taki upalny dzień jak dzisiaj.

Pozostaje nam jeszcze wspinaczka na fort francuski. Z góry roztaczają się niesamowite widoki :):

Obrazek

Pobyt na wyspie kończymy spacerem po ogrodzie botanicznym, jednak rośliny tu zgromadzone nie robią na nas wielkiego wrażenia.

Czekamy na łódkę, która zabierze nas na dubrovnicką Starówkę. Dobijając do murów, mijamy grających w piłkę wodną. Piłka ląduje tuż przed naszą łajbą :wink::

Obrazek

Obrazek

I znowu jesteśmy w Dubrovniku :) Jednak marzymy już o tym, żeby znaleźć się na campingu i zjeść kolację. W planach mamy grillowanie pljeskavicy zakupionej w Konzumie. Podchodzimy do niej nieufnie (bo czy taki "półprodukt" może być smaczny?), ale okazuje się przepyszna! Polecam wszystkim pljeskavicę z firmy Podravka, smakuje prawie tak dobrze jak w restauracji :):

Obrazek
Ostatnio edytowano 24.02.2012 20:22 przez maslinka, łącznie edytowano 3 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.11.2008 17:43

maslinka napisał(a):Obrazek

Maslinko-jak my wchodziliśmy po tych schodach to siedziało tam dwóch małolatów i zaglądało Marcie ( i innym paniom) pod spódniczkę
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.11.2008 17:50

Jacku, mi nikt pod sukienkę nie zaglądał, może dlatego, że długą miałam :wink: A ten pan po prawej taki zaczytany, że nawet uwagi na mnie nie zwrócił :wink:

P.S. Widzę, że zdjęcie ze schodami często cytowane :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 09.11.2008 18:02

Maslinka jestem pod wrażeniem Lokrum, bardzo mi się spodobała ta maleńka wyspa :D A pawiami to jestem zachwycona....
Ciągle mnie zaskakujesz, miło się czyta i ogląda zdjęcia. Coś nowego się dowiedziałam i warto zaplanować swoje kolejne wakacje..... :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.11.2008 18:09

Cieszę się, anjas, że Ci się podobało :) Lokrum to urocza wyspa, warto się tu wybrać, żeby odpocząć od tłumów w Dubrovniku (którego zwiedzenie jest oczywiście punktem obowiązkowym). Mimo, że wiele osób płynie codziennie na Lokrum, ludzie jakoś się gubią. Każdy idzie w inną stronę, w końcu tyle jest atrakcji! :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.11.2008 18:13

maslinka napisał(a):.... Widzę, że zdjęcie ze schodami często cytowane :wink:

No to jak Ci pisałem, że zdjęcie jest miodzio to nie wierzysz :wink: :lol: :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15002
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.11.2008 18:17

Piotrek_B napisał(a):
maslinka napisał(a):.... Widzę, że zdjęcie ze schodami często cytowane :wink:

No to jak Ci pisałem, że zdjęcie jest miodzio to nie wierzysz :wink: :lol: :mrgreen:


No dobra, wierzę :D :wink:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 09.11.2008 18:27

maslinka napisał(a):Cieszę się, anjas, że Ci się podobało :) Lokrum to urocza wyspa, warto się tu wybrać, żeby odpocząć od tłumów w Dubrovniku (którego zwiedzenie jest oczywiście punktem obowiązkowym). Mimo, że wiele osób płynie codziennie na Lokrum, ludzie jakoś się gubią. Każdy idzie w inną stronę, w końcu tyle jest atrakcji! :)


Bardzo mi się podoba :!: Jak już wspominałam coś nowego dowiedziałam się dzięki Twojej ralacji. Przyznam się, że nie wiedziałam, że ta wysepka jest taka urokliwa i jest "plażą" Dubrovnika 8O

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie.... Czy masz może podwodne zdjęcia :?: Jeśli tak to wrzuć..... Ten podwodny świat jest taki fascynujący :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa Pag, Makarska Riviera, Peljesac, czyli Chorwacja 3 :) - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone