Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRk - Wenecja ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009
Wyspa KRk - Wenecja ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 13.07.2009 11:01

Witam !

We wrześniu planujemy z rodzinką pojechac do Chorwacji (Wyspa KRK - Malinska). Nie chcemy zbytnio sie wylegiwać na plaży a trochę pozwiedzać i co nieco obejrzeć ...

Chcemy obejrzeć Wenecję.

Wyczytałem że samochodem zbytnio się nie opłaca bo i daleko , do tego dochodzą ceny autostrad i bardzo drogi parking ...

Polecono mi statkiem ...

Tyle że niewiem czy z wyspy KRK lub w najbliżej okolicy odpływa jakiś statek do Wenecji.

Szukałem to znalazłem że odpływa z Umag i okolic ale to z wyspy KRK jest około jakiś 140-150km więc nie mało ...
Więc przynajmniej jazda 2-3 godzin aby dojechać do statku ...

Czy z wyspy KRK statki także pływają do Wenecji lub z jakiejś najbliższej okolicy ?

Jakieś tak to jaki przewoźnik ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 16:59

kaszpir napisał(a):....Czy z wyspy KRK statki także pływają do Wenecji lub z jakiejś najbliższej okolicy ?...

NIE.
Najbliższe wodoloty odpływaja z Istrii.
www.venezialines.com
www.commodore-travel.hr
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 13.07.2009 22:30

Piotrek_B napisał(a):
kaszpir napisał(a):....Czy z wyspy KRK statki także pływają do Wenecji lub z jakiejś najbliższej okolicy ?...

NIE.
Najbliższe wodoloty odpływaja z Istrii.
www.venezialines.com
www.commodore-travel.hr


Szkoda :(

Czyli raczej pojedziemy samochodem ale nie do venecji tylko do Punta Sabioni i z tamtąd już "transportem rzecznym" do Venecji.
Powinno być sporo taniej i nie powinno być problemu z parkingiem ..

Bo rejs z tego co wyczytałem trwa 4,5 godziny w jedną stronę + musiałbym dojechać około 140km (2-2,5 godziny) więc zbytnio się to nie kalkuluje jak mam do Punta około 250km ...

Winietę na Słowenię będę miał więc problemu z Słoweniią nie będzie ...
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.07.2009 23:01

Jak byłem kilka lat temu w okolicach wyspy Krk to miejscowe biura podróży organizowały przejazd autobusem do Rovinj na statek do Wenecji , jak również powrót .
To było też we wrześniu.
Może i taka możliwość będzie w tym roku. :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.07.2009 15:48

Piotrek_B napisał(a):
kaszpir napisał(a):....Czy z wyspy KRK statki także pływają do Wenecji lub z jakiejś najbliższej okolicy ?...

NIE.
Najbliższe wodoloty odpływaja z Istrii.
www.venezialines.com
www.commodore-travel.hr



Wszedłem własnie na jedną z podanych przez Ciebie stron. Dla 4-osobowej rodziny (2 dzieci) wyprawa promem z Porec do Wenecji to koszt ok 300 euro :twisted: To ja już wolę 100 razy tłuc się z tej Istrii samochodem i zapłacić za autortradyu włoskie i parking.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2009 16:04

Raul73 napisał(a):....Dla 4-osobowej rodziny (2 dzieci) wyprawa promem z Porec do Wenecji to koszt ok 300 euro :twisted: .....

Nikt nie gwarantował, że będzie tanio :wink:
A że ceny mają chore to inna bajka......
Ja też wolałbym jechać (i jechałem) do Wenecji wariantem drogowym. Wcale tak daleko nie jest a jedzie się całkiem przyzwoicie.
Lubi czasem "przymulić" jazdę na odcinku pomiędzy Jesolo a Punta Sabbioni (o ile ten wariant wybierasz) ale też nie jest źle.
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 19.07.2009 20:23

Raul73 napisał(a):[
Wszedłem własnie na jedną z podanych przez Ciebie stron. Dla 4-osobowej rodziny (2 dzieci) wyprawa promem z Porec do Wenecji to koszt ok 300 euro :twisted: To ja już wolę 100 razy tłuc się z tej Istrii samochodem i zapłacić za autortradyu włoskie i parking.


I w takim przypadku przyda się winietka w Słowenii ;)

Ja tak samo stwierdziłem że mi się nie opłaca ...

jechać około 140km na prom , który będzie płynął w jedną stronę 4,5 godziny do Wenecji i to za kilkaset Euro na "rodzinkę" ...

To wolę te około 250km przejechać samochodem. Winietkę na Słowenię będę miał , za autostradę we Włoszech zapłacę , za parking we Włoszech też i będzie sporo taniej niż promem i sądzę że sporo szybciej ....
speedway5
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 28.07.2009
Krk- Wenecja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) speedway5 » 28.07.2009 08:31

Napewno wiele osób przemierzyło tą trasę. Mam pytanie ile czasy zajmuje przejazd z wyspy do Wenecji w sezonie (sierpień). Jest to odległość ok. 250 km w jedną stronę więc myślę, że w 3 godzinki się wyrobię, a chciałbym wyskoczyć do Wenecji tylko na jeden dzień. Chyba najlepszą opcją jest dojazd do Punta Sabbioni i przepłynięcie wodolotem na plac Św. Marka. Proszę o info i ewentualne "dobre rady". :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 04.04.2010 21:38

kaszpir napisał(a):Winietę na Słowenię będę miał więc problemu z Słoweniią nie będzie ...

Odświeżę troszkę ten temat bo gdzie indziej pytałem i nie otrzymałem odpowiedzi. Czy jadąc samochodem z Krk do Wenecji niezbędna jest winieta? Według mapy przez Słowenię jedziemy bezpłatną drogą międzynarodową E61. Czy się mylę? Trochę wyjaśnione jest w tym wątku:

forum/viewtopic.php?t=23750&highlight=rijeka+triest

Obliczając pozostałe koszty: włoska autostrada 7 Euro w jedną stronę, nocleg w bungalowie ok. 70 Euro. Czas podróży ok. 4 godz. Zdecydowanie samochód a nie prom.

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wyspa KRk - Wenecja ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone