Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wypoczynek w Neum

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 08.03.2008 16:32

Kilka fotek Neum z 2006

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
michal_pn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_pn » 08.03.2008 16:37

no tak bo mailem nad polskie morze jechac ale to jzu jest nude bo bylem w tych miastach po 2 razy juz a taka zagraniczna to pierwsza jest a co do Neum jak tam soti sprawa z cenami np konkretniej chodiz mi o jedzeinie i alkohol wlasnie:D np w polsce 0.5 lepszej wodki to koszt ponad 25 zl jzu a tam jak jest??
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 08.03.2008 17:01

Michał, chyba mi się jeszcze nie zdarzyło kogoś opieprzyć za sposób pisania, inni są tu bardziej cięci :lol:
Ale Ciebie naprawdę się nie da czytać, musiałem się gapić w tekst i rozkminiać o co Ci chodzi.

Naprawdę dobra domowa rakija ok. 40 kun za litra czyli trochę ponad 20 zeta. Nie tylko w Neum ale na całym wybrzeżu. Ja ją lubię duuużo bardziej od czystej goudy :)
pzdr
michal_pn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_pn » 08.03.2008 17:04

bede staral sie juz wyrazniej pisac:D to czyli ceny alkoholi sa zblizone do cen w polsce? a np z jedzeniem jak jest?:) tez tzreba sie liczyc ze tak jak i u nas? szkoda ze tam nie jest tak tanio z alkoholem jak np na slowacji :))
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.03.2008 18:17

Ja już skończyłem walkę z wiatrakami w sprawie poprawnej pisowni. Po prostu olewam posty, w których ktoś olewa mnie, pisząc jak down 8)
michal_pn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_pn » 08.03.2008 18:34

a to tak wiesz z pospiechu ale wracajac do tematu jezeli ktos cos wie wiecej to prosze napisac tutaj z gory dzeikuje:))
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.03.2008 19:11

michal_pn napisał(a):a to tak wiesz z pospiechu ale wracajac do tematu jezeli ktos cos wie wiecej to prosze napisac tutaj z gory dzeikuje:))


To odpowiem w pośpiechu ... nie chce mi się :D
michal_pn
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_pn » 08.03.2008 19:17

a ktos inny mogl by mi jescez wiecej napisac tutaj o tym Neum?:)
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 12.03.2008 11:21

michal_pn napisał(a):witam chcial bym sie dowiedzeic wszystkiego o miejscowosci Neum konkretnie mi chodzi o hotel ZENIT jakie sa tam kluby jezeli ktos pamieta paby jak tam plaza wyglada ladna? czy jest duzo atrakcji turystycznych? i ogolnie jakie tam sa ceny w porownianiu z polskimi zlotowkami np jedzenie i alkochol:)


Byłem parę lat temu w Zenicie. jako chyba jedyny hotel jest on nad samą
plażą, o ile plażą można nazwać betonowe nabrzeże.
Jakieś kluby i puby są, wieczorki taneczne też.
Ceny niższe niż w Chorwacji, alkohol sporo tańszy.
Moje zdjęcia zobacz sobie na:
http://www.metal.agh.edu.pl/~wilk/Neum/

Pozdrawiam,
Krzysztof
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 18.03.2008 13:10

Neum to podobno podarek Tity dlsa BiH i budowle z tamtych czasów dominują. Co do flag HR to rzteczywiście. Ja pewnego razu pojechałem nieco głębiej w poszukiwaniu dobrej i mocnej sliwowicy. A żona pytała o bośniacką bo zaką mamy w ewdzięcznej pamięci, tyle że aż z Prnjawora. Wszyscy jakoś tak dziwnie patrzyli na nią.... Te flagi na każdym drucie uświadomiły nam w końcu gdzie jesteśmy....

BTW: Ktoś wie gdzie można dostać nierozcieńczaną Rakije lub Sliwowcę?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2008 13:20

MWN napisał(a):....BTW: Ktoś wie gdzie można dostać nierozcieńczaną Rakije lub Sliwowcę?

U producenta ;-) Ja nie kupuje na bazarach, w sklepach itp. tylko jak ją potrzebuję to jadę w głąb kontynentu (jak najdalej od turystycznej cepelii). Najlepiej wieczorem bo wtedy widać gdzie sobie popijają tubylcy i zasięgam tzw. języka. A później nalewam prosto z baniaka ;-)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 18.03.2008 14:34

Tak myślałem, tylko czy masz doświadczenia co do jakości i zawartości ducha w produktach z BiH i HR? I które lepsze, czy nie ma reguły?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2008 14:46

MWN napisał(a):Tak myślałem, tylko czy masz doświadczenia co do jakości i zawartości ducha w produktach z BiH i HR? I które lepsze, czy nie ma reguły?

Każdy produkuje wg własnej receptury. Dobrą śliwowice dostaniesz zarówno w Chorwacji czy Słowacji a nawet w....Polsce ;-) Kwestia receptury i smaku.
Zakup takiego bimbru u miejscowego producenta ma ta zalete (o ile nie będziesz kierowcą) że, można popróbować to co masz zamiar kupić - więc nie kupujesz kota w worku.
A co do ducha - ostatnim razem jak kupowałem to po prostu podpaliłem zawartość na łyżeczce, ładnie sie paliło więc ducha było aż zanadto.......choć przez gardło szło gładziuteńko ;-)
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 18.03.2008 19:58

Piotrek_B napisał(a):Zakup takiego bimbru u miejscowego producenta ma ta zalete (o ile nie będziesz kierowcą) że, można popróbować to co masz zamiar kupić - więc nie kupujesz kota w worku.

Dokładnie tak. A najgorzej jest jak się jedzie autem i napotka się taki przydrożny stragan z rakiją. U mnie w zeszłym roku (na Istrii) skończyło się to tym że do auta wróciłem objuczony różnymi smakowitymi wyrobami tyle że chwiejnym krokiem :wink:

A co do alkoholu i BiH. Tak jak BiH jest zlepkiem 3-ch krajów, tak samo jest tam z alkoholem. Neum i okolice to Hercegowina czyli część BiH zamieszkała przez Chorwatów a sam region Neum to prawie 100% Chorwaci, ci sami co w HR, z podobnymi gustami alkoholowymi. Obok świetnej rakiji dostaniemy tam też dobre wino.
Równie dobrą rakiję domową pędzą w Republice Serbskiej i tam jest absolutnie najtaniej, natomiast wina tam praktycznie nie znają (jeśli chodzi o produkcję).
I z kolei jeśli chodzi o serce BiH - czyli strefę bośniacką (muzułmańską) tu wiadomość jest "zła" jako że kultura Islamu nie ma tradycji w produkcji alkoholu - nie przypominam sobie straganów z alkoholem w kantonach muzułmańskich. Oczywiście w sklepach można kupić wszystko bez problemu ale jest to "import", domaczej rakiji/wina tam się nie dostanie.
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 19.03.2008 10:52

No i proszę z tematu o wypoczynku w Neum zrobił nam się czysto-alkoholowy;-))))) :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wypoczynek w Neum - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone