Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wynajem motorowki w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4322
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 27.06.2021 13:28

sortisr napisał(a):
danielbd napisał(a):Cześć,
pytanie z innej beczki - ubezpieczacie się na wypadek uszkodzeń z wynajętej łodzi motorowej, tak aby nie płacić za uszkodzenia z kaucji.? Jak tak to podajcie firmy ubezpieczeniowe.



Zwykłe indywidualne OC w Warcie za około 100 zł rocznie. Ty, Małżonka, dzieci, pies, kot..............
A najlepiej się pytaj tego, co wynajmuje czy OC jest wliczone w zapłatę za wynajem, a nie ewentualną kaucję.


Jesteś pewien, że to ubezpieczenie obejmuje utratę kaucji (o to pytał danielbd)? Moim zdaniem nie obejmuje.

Warta OC w życiu prywatnym - OWU (Par. 8 pkt 3)
Definicja sprzętu pływającego do własnego użytku (pkt 46)
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 27.06.2021 13:43

Mentos, co do zużycia paliwa to wszystko zależy jak duża jest łódź, jakiej mocy ma silnik i jak chcesz pływać.
Piszesz o ślizgu, więc to trochę energii potrzebuje.
Dla przykładu, rok temu wynajmowałem taką motorówkę Karnic SL702 z silnikiem 150KM i podczas całodziennego rejsiku poszło coś 120litrów. Trochę było dawania „ognia” ale i trochę na kotwicy, trochę spokojnie, powrót pod wiatr.

Więc jeśli chcesz „latać” po wodzie i nie bać się byle fali to musisz liczyć się z tym, że paliwka to wciągnie. Woda stawia potężny opór.
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 01.07.2021 13:42

O widzisz, dzięki za konkret a więc jakiś tysiak/drugie tyle co najem trzeba liczyć za dzień, tak myślałem.

Dzięki też za konkret odnośnie RIBa wcześniej koledze.

Poza najmem łajby na jeden dzień, zobaczymy co da mój motorek 3KM który z pawężem do pontonu kupiłem. Tak by sobie potestować/podpłynąć do jakiś zatoczek osiągalnych tylko od morza i tam se prywatnie posiedzieć a jest ich trochę tam gdzie jeżdżę. Próbowałem na jeziorze i nawet całkiem to ciągnie. Tak że na osłoniętej Hvarem części wybrzeża gdzie tam większych fal czy prądów nie odnotowywałem męcząc wiosła ze 2km to może wygodnie odpłynę wzdłuż brzegu :mrgreen: .
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 01.07.2021 13:58

OC w ubezpieczeniu turystycznym pokrywa takie szkody.

Tak przy okazji się zapytam, kilka dni temu był w tym wątku mój wpis o cenach wynajmu łódek. Został wycięty. Dlaczego?
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 01.07.2021 18:13

Pływałem i taką łódeczką z małym silnikiem.
Zatoczki przy ładnej pogodzie jak najbardziej, powoli do przodu. Zaleta taka, że mało pali.
Wada - trochę wiatru i fali spowoduje, że może to zacząć płynąć w kierunku przeciwnym do Twoich zamiarów mimo odkręconej na max manetki na silniku.
Nie mniej przyjemność jest też jak sobie tak płyniesz wzdłuż brzegu :-)
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 06.07.2021 19:46

Dzień dobry, czy ktoś jest obecnie w Breli i mógłby podzielić się informacją, jakie są tam obecnie ceny za wynajem łodzi?
Ostatnio edytowano 06.07.2021 22:03 przez aniapz, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.07.2021 20:36

aniapz napisał(a):Dzień dobry, czy ktoś jest obecnie w Brali i mógłby podzielić się informacją, jakie są tam obecnie ceny za wynajem łodzi?



Czołem, będzie ciężko z tą informacją ponieważ miejscowości Brali w Chorwacji zdaje się nie ma.
A jaką kolega łódkę chciał by wypożyczyć? Z jednym konikiem czy może ze stoma? Odkrytą czy z kabiną?
Serdecznie pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107993
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2021 20:45

Łódkę (zapewne w Breli) chce wypożyczyć koleżanka :wink:
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 06.07.2021 22:06

Pisałam na telefonie i słownik zmienił. Już poprawiłam, oczywiście chodziło mi o Brelę. Wybieramy się w sierpniu, mąż ma patent, więc rozważaliśmy wypożyczenie motorówki na jeden dzień i zastanawiamy się, ile taka impreza może w tym roku kosztować. Chodzi o niewielką łódeczkę, żeby popłynąć wzdłuż wybrzeża i poszukać ciekawych plaż.
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 07.07.2021 09:20

Tam to będzie zatoczek a nie plaż dużo do odwiedzania. Sam szukałem jakiegoś niezamocnego ślizgacza na 4 osoby w okolicach Igrane i widzę że najlepiej będzie gadać w marinie na miejscu, bo wszystko co się podpowiada to przez jakieś webowe strony pośredniczące. Tam głównie wyskakuje coś w Makarskiej. Ale i tu widać że ceny jak pamiętam przeglądałem rok temu chyba spadły. Pewnie mało turystów i chętnych nie ma. Ale to dobrze dla nas :D
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 07.07.2021 10:41

W ubiegłym roku w Breli chcieliśmy wynająć motorówkę, zrobiliśmy mały rekonesans i z plakatów w "centrum" wybór niewielki.
Były łupinki bez patentu do wynajęcia na godziny i tak np. 4,5m Yamaha 5hp paliwo w cenie, 1 godzina 150 kun do 4 godziny za 450 kun, wiekszy silink Yamaha 8 hp ceny od 200 do 600 kun.
Motórówka taka sobie Yamarin za dzięń 200 euro max dl 5 osob.
Był też katalog w kantorze można sobie zerknąc na stronę www.darmar.hr
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 07.07.2021 10:52

Szukaliśmy przez Click and Boat i wybraliśmy się do Makarskiej, tam obejrzeć motorówki, w porcie wieczorem można porozmawiać i zerknąć jak wyglądają. Ostatecznie skorzystaliśmy z wypożyczalni Bova, na cały dzień wypożyczyliśmy łódź FOCUS 21 SUNDECK cena na cały dzień 280 euro plus paliwo. Trochę go zeszło przy silniku Yamaha 175hp w cały dzień, z Makarskiej na Hvar, przerwa w Jelsie, trochę na kotwicy w zatoczkach, Brac wzdłuz brzegu i pozny obiad w Pučišća. Było bosko !!!!
Obsługa z wypożyczali naprawdę super, mili pomocni i na luzie. W tym roku w sierpniu ponownie zamierzamy skorzystać.
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 07.07.2021 12:20

Fajna ale dla mnie za duża ta krypa FOCUS 21 SUNDECK i chyba ze względu na spalanie za mocna, ale widzę teraz się cenią 300EUR, dużo, ale myślę że teraz bez problemu można znegocjować takie ceny sporo. Ja celuję w coś takiego:

https://www.clickandboat.com/en/boat-re ... open-ddvqy
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 07.07.2021 14:55

Nam chodzi też o coś takiego, jak wrzucił mentos. Nie za duża łódka, pływanie od zatoczki do zatoczki. Na luziku. Faktycznie popatrzmy w porcie, jak już dotrzemy na miejsce. Dzięki za podpowiedzi.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 317
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 07.07.2021 16:03

tyska napisał(a):Szukaliśmy przez Click and Boat i wybraliśmy się do Makarskiej, tam obejrzeć motorówki, w porcie wieczorem można porozmawiać i zerknąć jak wyglądają. Ostatecznie skorzystaliśmy z wypożyczalni Bova, na cały dzień wypożyczyliśmy łódź FOCUS 21 SUNDECK cena na cały dzień 280 euro plus paliwo. Trochę go zeszło przy silniku Yamaha 175hp w cały dzień, z Makarskiej na Hvar, przerwa w Jelsie, trochę na kotwicy w zatoczkach, Brac wzdłuz brzegu i pozny obiad w Pučišća. Było bosko !!!!
Obsługa z wypożyczali naprawdę super, mili pomocni i na luzie. W tym roku w sierpniu ponownie zamierzamy skorzystać.


Ktoś wam tłumaczył gdzie pływać jak pływać ? Tak że policija na moru nie złapała ? Korzystaliście z jakiejś aplikacji nawigacynej ? Jeden bak paliwa wystarczy na jeden dzień fajnego pływania ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Wynajem motorowki w Chorwacji - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone