Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymiana kasy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1644
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 05.05.2007 13:59

krzemian napisał(a):Karta kredytowa ma tę przewagę nad płatniczą, iż nie musimy potwierdzać PINem transakcji realizowanej w sklepie czy też na stacji benzynowej. Jak wiemy, bardzo łatwo można "podejrzeć" PIN wprowadzany przez klienta w celu potwierdzenia transakcji.


W chwili obecnej na rynku są już karty kredytowe, gdzie dokonane transakcje potwierdza się wprowadzeniem kodu PIN, a nie podpisem.
Rafał
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.05.2007 07:45

Dobrze jest sie przygotowac na rozne sytuacje...
70% kasy w gotowce po 25% euro i kuny, reszta na karcie platniczej ( i tam taz rezerwa taktyczna).
Karta kredytowa ma bardzo duzo zalet ale dla banku a nie dla uzytkownika.
Jakby nie patrzec to jest pozyczanie pieniedzy. No ale bajer... zloty master... nawet zlodziej na urlopie sie skusi.
Pozdro

Jeszcze 6 tygodni do wyjazdu :D
HipolitOstrowski
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 31.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) HipolitOstrowski » 02.06.2007 23:19

Ciekawe, ja mam też dokładnie 6 tygodni od dzisiaj. Jadę już trzeci raz i zawsze biorę np 500 kun na wszelki wypadek ( po 0,6 niestety) spory zapas w euro ,też na wszelki wypadek gdyby np.coś z samochodem po drodze i kartę kredytową. Wszelkie możliwe zakupy - market, stacja, zawsze płacę kartą, jest najlepszy przelicznik i nie ma problemu z wymianą.
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 08.06.2007 14:25

pawlop napisał(a):Czy ktoś może polecić jakieś miejsce po wjeździe do CRO na wymianę kasy, bo w polsce strasznie nie opłaca się kupować kun a wiadomo na początku coś jest potrzebne.


Na pierwszej bramce na autostradzie gdzie trzeba zapłacić za przejazd dajemy euro dostajemy resztę w kunach po całkiem niezłym kursie.
Dziś wyjeżdżam. Hura.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 08.06.2007 19:51

Pierwszy lepszy kantor na granicy-kun na droge,nie patrz na kurs,jedziesz na wakacje...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2007 21:56

Haweł napisał(a):Pierwszy lepszy kantor na granicy-kun na droge,nie patrz na kurs,jedziesz na wakacje...

A dodatkowo możesz trafic na granicy na o niebo lepszy kurs jak na miejscu. W ub. roku na przejściu Gorican/Letenye sprzedałem ojro po takiej cenie, że na Krk mogłem tylko pomarzyc o takim kursie (i to pomimo prowizji). Haweł dobrze mówi - JEDZIESZ NA WAKACJE a jak wymieniasz na granicy kilkadziesiąt ojro to nie zbiedniejesz, nawet jak kurs bedzie do d... Co innego jakbyś wymieniał tysiące ojro to wtedy można dyskutowac :lol:
Pozdrav :papa:
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 09.06.2007 13:00

Mas zracje , przy wymianie malej sumy nie ma sensu patrzyc na kurs

Znajomy Chorwat mowil mi ze najlepiej wymienic Euro w miescie np Zagrzebiu , ale kto bedzie zbaczal z trasy jak gna nad Adriatyk :)

Ja zawsze wymienialem w kantorach , bez prowizji , bez paszportow, itp. (BAskaVoda, Tucepi, Makarska), nigdy nie bylo zadnych problemow, i wymienialem po 50 , 100 Euro co jakis czas, za paliwko placielm karta kredytowa lub platnicza.

Pozdrawiam
Martini2000
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone