Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymiana kasy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.04.2007 15:41

Bahama napisał(a):
FUX napisał(a):Wychodzi ca. 0,52 PLN za kunę, chyba, że sie pomyliłem....


a wymieniając Euro wychodzi 0,51 :) ( przy założeniu kupujesz Euro za 3,80 wymieniasz na 7,4 kuna )


3,71 jak na dzisiaj :lol:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 22.04.2007 15:42

FUX napisał(a):
3,71 jak na dzisiaj :lol:


czyli 0,5 zł za kuna
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2007 15:45

Bahama napisał(a):
FUX napisał(a):Wychodzi ca. 0,52 PLN za kunę, chyba, że sie pomyliłem....


a wymieniając Euro wychodzi 0,51 :) ( przy założeniu kupujesz Euro za 3,80 wymieniasz na 7,4 kuna )

no niby tak - na 100 euro jesteś złotówkę do przodu przy transakcji, którą opisałeś :wink: Tylko czy taka zabawa ma głębszy sens ? :lol: Pozdrav :papa:
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 23.04.2007 08:52

Pytanko do tych co placa za pobyt karta. Wyrobilem sobie karte Master Card w banku WBK ona jest do konta EURO 24 i mam na niej Euro . Czy jest mozliwosc dokonywania transakcji bezgotowkwej wlasnie w euro . Np na campingu ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.04.2007 09:02

Na większych kempingach można płacić kartą, na małych -tzw. przydomowych raczej nie.
Na Slatinie można MasterCard
http://www.ac-slatina.hr/hrv/index.php? ... a&s=cijene
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 23.04.2007 10:05

OKi o tym ze mozna placic karta juz wiem, dlatego wyprodukowalem sobie konto w euro i karte do placenia w euro. Pytanie brzmi czy jak podaja ceny w euro to placi sie w euro czy przeliczaja na kuny i na czytniku wpisuja w kunach ? Jest to istotne dla mnie o tyle ze w euro nie place (transakcja bezgotowkowa) zadnej prowizji.

A wogole to zastosowalem tandem bankowy. Mianowicie zalozylem konto euro (darmowe) w mBanku teraz elegancki kurs euro i dobre oprocentowanie tego konta.Minus nie daja karty do tego wiec zalozylem drugie (darmowe )konto w WBK tez euro ,slabo oprocentoowane , ale daja darmowa karte Master Card do placenia w euro. W odpowiednim czasie (lipiec ) przeleje eurosy z Mbanku na WBK i do Chorwacji jaaaaazda. Wiekszosc zlecen z tym "tandemem" wykonalem przez telefon , wszystkie operacje przez internet wiec jest milo heheheheh.
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 23.04.2007 10:12

:D :D :D my też wymieniamy i bez problemów
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 23.04.2007 20:18

kiziormizior napisał(a):OKi o tym ze mozna placic karta juz wiem, dlatego wyprodukowalem sobie konto w euro i karte do placenia w euro. Pytanie brzmi czy jak podaja ceny w euro to placi sie w euro czy przeliczaja na kuny i na czytniku wpisuja w kunach ? Jest to istotne dla mnie o tyle ze w euro nie place (transakcja bezgotowkowa) zadnej prowizji.

A wogole to zastosowalem tandem bankowy. Mianowicie zalozylem konto euro (darmowe) w mBanku teraz elegancki kurs euro i dobre oprocentowanie tego konta.Minus nie daja karty do tego wiec zalozylem drugie (darmowe )konto w WBK tez euro ,slabo oprocentoowane , ale daja darmowa karte Master Card do placenia w euro. W odpowiednim czasie (lipiec ) przeleje eurosy z Mbanku na WBK i do Chorwacji jaaaaazda. Wiekszosc zlecen z tym "tandemem" wykonalem przez telefon , wszystkie operacje przez internet wiec jest milo heheheheh.


Sądzę że jeżeli zapłacisz kartą powiązaną z kontem w Euro i nawet jeśli cena jest w E, to kwota wyjściowa będzie w kunach. Przypuszczam że prawo chorwackie stanowi że walutą krajową jest kuna. Ludzie i firmy operujące gotówką mogą przyjmować E, ale w rozliczeniach kartowych wyjściowa jest kuna.
Ale przynajmniej zaoszczędzisz na przeliczeniu EUR : PLN.

Co do przelania Euro na trasie mBank - BZ, zapytaj przedtem czy na pewno przeleją Euro bez przeliczeń i ile będzie to Cię kosztowało. Ja pesymistycznie widzę to tak :
- albo te Euro zaliczą po drodze bank zagraniczny ( słonawa prowizja )
- albo mBank przeliczy na PLN, prześle do BZ złote za pośrednictwem polskiej instytucji rozliczeniowej, a w BZ z powrotem na EUR ( 2 x marża kursowa )
Za każdym razem tracisz
:evil:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.04.2007 20:44

Zaprawdę powiadam Wam, nie wierzcie plastikowi.
Miałem dwie takowe systemów różnym i w Niemczech na CPN-ie musialem pozbyc się euro w gotówce. Gdybym tego środka płatniczego nie miał, musiałbym zmywać naczynia w barze. Koniec.
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 23.04.2007 23:59

nie nie to jest tak
Dokonanie przelewu walutowego do innych banków krajowych 0,25% kwoty przelewu min 20 zł, max 200 zł W tym przypadku kwota 650 Euro daje 1,625 Euro a wiec policza minimum czyli 20 zeta.
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 24.04.2007 13:10

FUX napisał(a):Zaprawdę powiadam Wam, nie wierzcie plastikowi.
Miałem dwie takowe systemów różnym i w Niemczech na CPN-ie musialem pozbyc się euro w gotówce. Gdybym tego środka płatniczego nie miał, musiałbym zmywać naczynia w barze. Koniec.


Niemcy są ewenementem na skalę światową w kwestii akceptacji kart, zwłaszcza obcych. Króluje "ichnia" EC (Eurocard), VISA/Mastercard (wypukłe) też raczej są obsługiwane, najgorzej jest z płaskim VE/Maestro. tak więc, jak do/przez Niemcy to albo wypukła albo cash. Koniec
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 24.04.2007 17:06

kiziormizior napisał(a):nie nie to jest tak
Dokonanie przelewu walutowego do innych banków krajowych 0,25% kwoty przelewu min 20 zł, max 200 zł W tym przypadku kwota 650 Euro daje 1,625 Euro a wiec policza minimum czyli 20 zeta.


Fajnie. Tanio. OK
kiziormizior
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kiziormizior » 24.04.2007 22:33

ani do , ani przez Niemcy. To dla mnie czarna dziura na mapie.
misio 5822
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) misio 5822 » 29.04.2007 11:24

A jaki jest tej chwili kurs kantorowy euro. A upraszczajac ile dostane kun za 100 euro. W zeszłym roku było to 713 kun a jak jest teraz?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 29.04.2007 12:56

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Wymiana kasy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone