Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z dzieckiem - jak przekonac zone? :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Glee
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.05.2008
Wyjazd z dzieckiem - jak przekonac zone? :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glee » 28.05.2008 13:00

To moj pierwszy post tutaj, dlatego chcialbym powitac wszystkich forumowiczow!

We wrzesniu chcialbym pojechac do Chorwacji na 10-14 dni. Wszystko byloby pieknie gdyby nie... zona :) a konkretnie jej obawy o rocznego synka. Czy ma sie o co obawiac? Czy wyjazd na Cro rozni sie (poza odlegloscia) od wyjazdu nad Baltyk? Wiadomo, chodzi mi glownie o bezpieczenstwo dziecka.

Kierujac sie poradami z forum mysle nad rejonem Kvarner, polnocna Dalmacja lub Krk. Wyjazd samochodem bedzie rozlozony na 2 dni z noclegiem.

Bardzo prosze o Wasze opinie!

Pozdrawiam :papa:
Glee
nexus6
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) nexus6 » 28.05.2008 13:02

Niczym sie nie rozni, ja bylem rok temu pierwszy raz wlasnym autem z 3-latkiem i bez wachania jade teraz znowu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.05.2008 13:10

Glee napisał(a):..... Czy ma sie o co obawiac? ........

A o co ?
Czym dzis rózni sie wyjazd nad Adriatyk od wyjazdu na Bałtyk ?
Ja jeżdzę z moimi dzieciakami w tamte rejony jak skończyły 2 lata (czyli i tak późno z nimi zacząłem)
Glee napisał(a):..... Czy wyjazd na Cro rozni sie (poza odlegloscia) od wyjazdu nad Baltyk? .....

Tak różni się ;-) Lepszą pogodą, brakiem dresów i innej maści drobnych cwaniaków, meneli i pijaczków
Glee napisał(a):..... chodzi mi glownie o bezpieczenstwo dziecka......

Tzn ?

Generalnie to Cie rozumię bo też niejednokrotnie spotykałem sie z opiniami osób, ktore najczęściej w czasie wakacji siedzą na d.... w domu i dziwią sie w stylu: "jak Ty się nie boisz" Jak zapytam: "a czego ?" to jest po dyskusji ;-)
To są chore stereoptypy, z którymi należy walczyć ;-)
Pozdrav
darius
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darius » 28.05.2008 13:11

Jedź na pewno będzie dobrze.Skorzystaj z opcji szukaj bo wiele na ten temat już tu napisano. Tu masz trochę moich spostrzeżeń dotyczących wyjazdu z 9-miesięcznym maluchem.https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18940
Pozdrawiam.
stypkaa
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 28.05.2008 13:11

Glee napisał(a):To moj pierwszy post tutaj, dlatego chcialbym powitac wszystkich forumowiczow!

We wrzesniu chcialbym pojechac do Chorwacji na 10-14 dni. Wszystko byloby pieknie gdyby nie... zona :) a konkretnie jej obawy o rocznego synka. Czy ma sie o co obawiac? Czy wyjazd na Cro rozni sie (poza odlegloscia) od wyjazdu nad Baltyk? Wiadomo, chodzi mi glownie o bezpieczenstwo dziecka.

Kierujac sie poradami z forum mysle nad rejonem Kvarner, polnocna Dalmacja lub Krk. Wyjazd samochodem bedzie rozlozony na 2 dni z noclegiem.

Bardzo prosze o Wasze opinie!

Pozdrawiam :papa:
Glee


Hmm, nie podpowiem jak przekonać żonę, bo jej nie znam :) Ale sama jestem żoną :) Do tego jedziemy właśnie za tydzień do Cro z dwójką smyków, z których młodszy ma 1 rok i 3 m-ce, starszy 3 l. i 3m-ce.
Nie powiem, że nie miałam i nadal nie mam obaw. Ale z drugiej strony podjęliśmy ryzyko, jednocześnie ograniczając je do minimum.
Po krótce napiszę jak się przygotowywujemy do wyjazdu:
1. sprawa podstawowa - dobre zaplanowanie podróży- my się nie mamy zamiaru spieszyć, wyjeżdzamy w czwartek wieczorem, na piątek rano chcemy zajechać nad Balaton, tam sobie zostać na noc, odpocząc, coś zobaczyć i w sobotę popołudniem/wczesnym wieczorkiem wyjechać dalej. Mamy zamiar/plan dojechać w okolice Zadaru w niedzielę rano.
2. baaardzo ważna sprawa - ubezpieczenie - wykupujemy ubezpieczenie turystyczne (KL+NNW+OC), mamy EKUZ oraz ubezpieczenia samochodu (opcja full) - przyznam, że ewentualna choroba i awaria samochodu to jest to czego boję się najbardziej :(
3. długa lista rzeczy do zabrania - każdy ja sobie przygotowuje indywidualnie - ale dla mnie takie podstawy pod kątem dzieci: - jedzenie (tzn. kasze takie jak jedzą, mleko, mięso zawekowane w słoikach), woda w butelkach (boje się trochę sensacji żołądkowych), kremy z wysokimi filtrami, parasol na plażę, buty do wody etc.
4. wizyta u lekarza - dziś idziemy żeby przebadać, spytać o niezbędne rzeczy w apteczce pod kątem naszych dzieci.

No i w sumie to z ważniejszych rzeczy tyle :)
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Aha, to nasza pierwsza taka daleka podróż. Do tej pory najdalej z dziećmi byliśmy w Jeleniej Górze ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5252
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.05.2008 13:26

Glee napisał(a):To moj pierwszy post tutaj, dlatego chcialbym powitac wszystkich forumowiczow!

We wrzesniu chcialbym pojechac do Chorwacji na 10-14 dni. Wszystko byloby pieknie gdyby nie... zona :) a konkretnie jej obawy o rocznego synka. Czy ma sie o co obawiac? Czy wyjazd na Cro rozni sie (poza odlegloscia) od wyjazdu nad Baltyk? Wiadomo, chodzi mi glownie o bezpieczenstwo dziecka.

Kierujac sie poradami z forum mysle nad rejonem Kvarner, polnocna Dalmacja lub Krk. Wyjazd samochodem bedzie rozlozony na 2 dni z noclegiem.

Bardzo prosze o Wasze opinie!

Pozdrawiam :papa:
Glee


nasza teraz ma 2 latka i jedem miesiac

w tym roku tez nie jedziemy min ze wzgledu na corke

Chcemy w 2009 znow smignac

z torunia nawet na istrie jest to jednak 1300km a nasze autko nie ma klimy, nie chcemy narazac jej na taki dyskomfort wiec odpuszczmy

w przyszlym roku na wiosne nowsze autko z klika i smigamy stare kąty odwiedzac
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 28.05.2008 14:12

Naprawdę nie ma sie co stresować. Dzieciaki bardzo ładnie znoszą podróż autem. Ja jadę w tym roku po raz drugi z moja córką teraz ma 3 latka wtedy miała roczek. Wtedy była Malinska na Krk teraz Vodice i jeszcze jedna różnica teraz autko ma klimę. Myślę że tam gdzie są rodzice i woda to dzieciom będzie wszędzie dobrze trzeba tylko zadbać o kremy i dobrze zaopatrzoną apteczkę i obowiązkowe ubezpieczenie dla wszystkich w razie W. A poza tym nie należy zapomnieć zabrać dobry nastrój przecież to wakacje, odpoczynek od codzienności i nie ważne czy to 50 czy 1500km od domu - wszędzie przecież jest cywilizacja. A chorwaci to bardzo miły i przyjazny naród.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 28.05.2008 15:56

alo,
zanim przejdziesz do reklamy, zacznij od pr'u, potem delikatny marketing (najpierw badanie preferencji, potem komunikaty odpowiednio ukierunkowane, działanie wielobodźcowe ;@) ...

- pokaż zdjęcia pięknych widoków z komentarzem "ale to by było"
:roll: - potem dodaj "o, patrz tu i tu ... ile tu dzieci na plaży"
8O - potem "a wiesz, mój znajmowy z jakigoś tam forum, krystof, mówił, że jego synkowi od słonej wody i dobrego powietrza to nawet atopowe zapalenie skóry ustąpiło" 8)
- potem naprzemiennie - zły i dobry policjant - na spacerze: "ja pierdzielę, ale prognozy - w zeszłym roku w lipcu tylko 4 dni nie padało nad morzem" / potem przy kąpieli: "wiesz, w Chorwacji jest taka ciepła woda ... maluszek cały zień by się pluskał" albo tak "ale tu, kurna drogo" i "warto by gdzieś za granicę skoczyć - euro teraz tak słabo stoi - znajmowy mówił, że kwatery w Chorwacji są tańsze niż nad Bałtykiem" :D
- kup książkę z "pascala" o chorackiej kuchni - fajne zdjęcia
- zrób wieczór bałkański - jakąś wędzoną szyneczkę, dobre wino - cokolwiek - byle było dobre i powiedz, że w chorwacji tak jedzą ...
- poczytaj forum - masz tu setki informacji, które zbliżą Was do tego pięknego kraju

pozdrov i do dzieła - masz jeszcze kupę czasu - do września tak możesz namieszać, że do Dubrovnika pojedziecie :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 29.05.2008 09:00

bez wachania jade teraz znowu


bez wąchania, nexus? a co tu wąchać ... :lol:
Glee
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glee » 29.05.2008 09:24

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)

Dzieki Waszym opiniom i szczypcie PRu mam nadzieje przekonac zone do wyjazdu :) Jeszcze raz dzieki!

Pobyt planujemy w okolicach Zadaru (choc Kvarner i Krk tez jest brany pod uwage) - byc moze Zaton Village? Zabaczymy...
Auto ma klimatyzacje, ale we wrzesniu chyba nie bedzie juz tak strasznie upalnie. W kazdym razie mam nadzieje, ze nasze dziecie jakos podroz przetrzyma.

zmrol i stypkaa pisaly o ubezpieczeniu - nie mam zadnego z tym doswiadczenia, dlatego prosze o wskazowki jaka polise warto wykupic, w jakim TU i ile to mniej wiecej kosztuje.

Pozdrav :papa:
matti_wse
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) matti_wse » 29.05.2008 15:56

Dasz rade przekonać, pokaż jej to forum i niech sobie poczyta. My jedziemy we wrześniu do Tucepi dokładnie do Neptuna z 9 miesięcznym dzieckiem, gdy będzie starsza to napewno będziemy jezdzić na kwatery prywatne.
Tak jak pisał darius poczytaj sobie ten wątek forum/viewtopic.php?t=18940
stypkaa
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stypkaa » 30.05.2008 09:12

Glee napisał(a):Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)

Dzieki Waszym opiniom i szczypcie PRu mam nadzieje przekonac zone do wyjazdu :) Jeszcze raz dzieki!
.

zmrol i stypkaa pisaly o ubezpieczeniu - nie mam zadnego z tym doswiadczenia, dlatego prosze o wskazowki jaka polise warto wykupic, w jakim TU i ile to mniej wiecej kosztuje.

Pozdrav :papa:


My wykupujemy full opcje tzn. polisę zawierającą KL, NNW, OC (rzeczy i osób) i coś tam jeszcze. Koszty kształtują się różnie w zależności od tego na jakie kwoty się ubezpieczasz. Najbardziej na cenę ma wpływ kwota ubezpiecznie od KL.
Z tego co się orientowałam to ubezpieczenie na 18 dni dla 4ro osobowej rodziny (2 dorosłych i 2 małych dzieci) - to około 180-220 pln. Różnice między TU, przynajmniej tymi większymi, nie są aż takie duże (trzeba tylko sprawdzić na jakie dokładnie kwoty się ubezpieczasz, bo może się okazać, że tam gdzie jest dużo taniej to po prostu masz sporo mniejszą kwotę ubezp. od KL). To tyle co wiem w tym temacie.

Aha, działa to podobno tak - przynajmniej w Allianzie i PZU - bo tam dzwoniłam, że jak się coś dzieje, czyli np. dziecko Ci zachoruje to dzwonisz do nich. Oni szukają Ci lekarza i w ciągu kilku/kilkunastu minut oddzwaniają i mówią gdzie masz się zgłosić. Jeśli to rzeczywiście jest prawda to można mieć spokojną głowę, przynajmniej jeśli chodzi o ew. choroby.
Pozdrawiam
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 30.05.2008 14:30

Hmm, nie podpowiem jak przekonać żonę, bo jej nie znam :) Ale sama jestem żoną :) skorzystam z tego co powiedziała stypkaa.
Ja ze swoim synkiem jeżdżę od kiedy miał 1,5 roku, i naprawdę nie ma o co się martwić dzieciaczki super znoszą podróż, a na miejscu jest cieplutko woda super po prostu raj dla naszych pociech, dodam że my zawsze na pola namiotowe. Synek cały dzień biega na powietrzu ma apetyt i odpukać nigdy nam się nie pochorował. Niech żonka poczyta sobie to forum tu jest dużo wątków o dzieciach, a w razie co zadajcie pytanie, na pewno dużo rodziców chętnie wam odpowie.
Pozdrawiam i miłego wypoczynku w CRO
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 12.06.2008 17:21

Zgadzam się z mamami które wypowiadały się przede mną.
Ja ze swoją 7-miesięczną córeczką przejechałam prawie całą Rosję Transsyberyjską koleją, znajomi mówili: wariatka z takim malutkim dzieckiem :!: Dziecko najlepiej z nas wszystkich zniosło tą podróż pociągiem.
Pozdrawiam i odwagi :!: Nie ma czego się bać :)
wojtek.
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek. » 14.06.2008 08:15

Nasz bąbel jeszcze dobrze nie mówił jak brykał w basenach pod Wenecją.
Wiem była większa, ale tam jest cieplej niż nad Bałtykiem pewnie będzie wam się podobać. Poczytajcie tylko jak postępowac z maluchem na plaży i pakujcie walizki :-)
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd z dzieckiem - jak przekonac zone? :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone