Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd z dzieckiem - jak przekonac zone? :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.06.2009 13:55

Ja jestem z tych żon, których namawiać nie trzeba :) Gdybym powiedziała, że nie miałam obaw skłamałabym ale do odważnych świat należy.

Z Julia byliśmy pierwszy raz w Cro w zeszłym roku, miała wówczas 9 miesięcy. Nasza pediatra zaopatrzyła nas w zestaw leków w tym antybiotyk (nic na szczęście nie okazało się być potrzebne), była w razie co w kontakcie z nami. Ubezpieczenie wiadomo wykupione.
Obawialiśmy się jak mała zniesie fotelik, ledwie co go kupiliśmy, nie był zbytnio testowany. Nasze obawy były niepotrzebne. Większość drogi Julia przespała, jechaliśmy "longiem", bez noclegu, 1600 km. Miała jeden kryzys kiedy to nagle zaczęła płakać niemiłosiernie, co się okazało...przesikała się i jej to przeszkadzało :)
Ona lepiej zniosła tą podróż niż my :) W CRO jedynym mankamentem była pogoda (druga połowa września), mała kąpała się tylko dwa razy, za każdym razem był płacz przy wychodzeniu :)
W tym roku jedziemy w sierpniu, w sumie 31 lipca. Wiadomo, obawy mam, jednak Julia jest już starsza, bardziej absorbująca. Ale zestaw filmów się kompletuje, TV samochodowe zakupione. Zaproponowaliśmy mojej kuzynce żeby z nami jechała (sponsorujemy jej wakacje), mała ją uwielbia i vice versa, liczę na jej pomoc w podróży, bo kierowcą jestem ja.
Będzie dobrze, wiem to :)

Przyjaciółka podsunęła mi pomysł na zainteresowanie dziecka, oni to praktykują. Zawsze jakiś czas przed wyjazdem Kasia kupuje różne drobne zabawki, maskotka, lalka, książeczka, samochodzik (jej córka uwielbia samochody) itp, pakuje to w kolorowe papierki i chowa. W czasie podróży kiedy film i czytanie bajek się znudzi wyciąga pierwszy prezencik. Nowa zabawka zajmuje znów na jakiś czas :)
Ja już takie drobiazgi kompletuję :)

Podsumowując, moim zdaniem nie ma się czego bać, dzieci zazwyczaj radzą sobie lepiej niż my :)
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 09.06.2009 10:58

a ja zapraszam do FAQ
i wątek: Do Chorwacji z dziećmi

forum/viewtopic.php?t=19101
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 12.06.2009 12:58

Co do obaw to moje największe dotyczą (i zawsze dotyczyły, a mam dwoje dzieci) podróży... Wszystko dlatego, że moje dzieci jeśli nie spały w samochodzie to się darły (tak do skończenia roczku mniej więcej). Spały TYLKO kiedy zasnęły po kilkudziesięciu minutach wycia... :evil: Tym sposobem 400km nad Bałtyk z 5-miesięczną córeczką jechaliśmy 11h...

Moja młodsza w chwili podróży do CRO będzie miała 2 latka 5 miesięcy... Już się nie drze tak bez opamiętania, ale nie jeździmy w żadne dalsze trasy (ponad godzinne). Obawy mam. Jednak pragnienie pojechania gdzieś gdzie pogoda jest bardziej obiecująca niż nad Bałtykiem pcha mnie do CRO.
Just/Rzeszów
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just/Rzeszów » 24.06.2010 13:00

Dlatego ja dwa lata temu z synem, (wówczas 5 lat) jechaliśmy w nocy. Do 6 rano mieliśmy spokój. W tym roku jedziemy z synem 7 lat i córą 13 miesięcy. .

Parę ładnych lat temu jechaliśmy z synem wówczas 3 letnim do Rumunii, wieczorna kąpiel, kolacja do auta i spanie do rana.

Każde dziecko jest inne i różnie znosi jazdę.
Nastawiam się,żę z małaą możemy meć małe problemy i lekkie opóźnienia. Pewnie trzeba będzie robić częstsze i dłuższe postoje,żeby mała mogła sobie pochodzić.
kingaocho
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kingaocho » 24.06.2010 13:19

Glee my byliśmy z 11 miesięcznym szkrabem. Zabraliśmy słoiczki, dobre filtry przeciwsłoneczne. My jednak nastawiliśmy się na jazdę nocą bez noclegu. Taki maluszek w nocy śpi więc podróż nie jest dla niego tak męcząca. Mały świetnie się tam czuł. Ma teraz prawie 3 latka i po raz 3 wybieramy się do Chorwacji. Nie ma się czego obawiać. Chrońcie tylko małego przed ostrym słońcem. Udanego wyjazdu. Zapraszam na stronę www.malypodroznik.pl Też właśnie wybierają się do Chorwacji.
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 11.07.2010 15:11

ynka napisał(a):Zgadzam się z mamami które wypowiadały się przede mną.
Ja ze swoją 7-miesięczną córeczką przejechałam prawie całą Rosję Transsyberyjską koleją, znajomi mówili: wariatka z takim malutkim dzieckiem :!: Dziecko najlepiej z nas wszystkich zniosło tą podróż pociągiem.
Pozdrawiam i odwagi :!: Nie ma czego się bać :)


O kurcze! :lol: a my się cykamy o przedszkolaków;)
Długo trwały formalności? wizy itd.?
alurka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) alurka » 11.07.2010 15:14

nowalijka napisał(a):Co do obaw to moje największe dotyczą (i zawsze dotyczyły, a mam dwoje dzieci) podróży... Wszystko dlatego, że moje dzieci jeśli nie spały w samochodzie to się darły (tak do skończenia roczku mniej więcej). Spały TYLKO kiedy zasnęły po kilkudziesięciu minutach wycia... :evil: Tym sposobem 400km nad Bałtyk z 5-miesięczną córeczką jechaliśmy 11h...

Moja młodsza w chwili podróży do CRO będzie miała 2 latka 5 miesięcy... Już się nie drze tak bez opamiętania, ale nie jeździmy w żadne dalsze trasy (ponad godzinne). Obawy mam. Jednak pragnienie pojechania gdzieś gdzie pogoda jest bardziej obiecująca niż nad Bałtykiem pcha mnie do CRO.


Rozumiem Cię doskonale! wszystko zależy od egzemplarza.
O ile ze statrszym można było jeździć na okrągło to młodszy miał jak u Ciebie;) 2h podróży i 1,5h ryku przez duże R! NIC go nie uspokajało.
Darowałam sobie na 2 lata prawie większe z nim podróże.

Teraz ma 3lata i już znosi dobrze jazdę:)
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wyjazd z dzieckiem - jak przekonac zone? :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone