Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 29.12.2010 13:33

Jak zerkam na temat to powinno być: poniedziałek,wtorek,środa,czwartek,piątek,sobota,niedziela.
A tu się znów zaczyna:którędy, czy na jeden raz, co zabrać lub nie, winiety itp.
Ło matko. Ale macie zdrowie.Pozdrawiam.
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 29.12.2010 13:40

No tak, troszeczku rześwa się zagalop .... - tytuł mówi sam za siebie. Reasumując. Może być poniedziałek, wtorek, środa lub czwartek. Ewentualnie piątek, sobota lub niedziela. :wink: pozdr.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 29.12.2010 16:31

Całkiem możliwe, że najlepiej to jest jechać w ósmy dzień tygodnia... :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.12.2010 16:42

Fatamorgana napisał(a):Całkiem możliwe, że najlepiej to jest jechać w ósmy dzień tygodnia... :lol:

no i, oczywiście, od razu, w siedem stron świata ... :wink:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 30.12.2010 15:52

Z Zwardonia do Plitvic jadąc autostradą do Bratysławy dalej na 86 do starego przejścia w Letenye autostrada w Chorwacji i od Karlovaca starą trasą nr 1 do Plitvic z przystankami (prostowanie kości kawka jedzonko) zajęło mi to równe 10gdz był to drugi dzień wakacji -weekend. Tak więc jeśli nie będziecie bałamucić sobie czasu na takie czy inne przystanki możecie to zrobić przez 20-24 gdz. To moja ocena ja od 2 sezonów jeżdżę z noclegiem tranzytowym ostatnio właśnie miał miejsce w Zwardoniu następny w Plitvicach jestem z północy Polski stąd tak właśnie wygląda w moim przypadku ( pisze tak na wszelki wypadek bo zarzucano mi tu na forum że przesadzam z ich ilością)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 30.12.2010 16:00

consett0805 napisał(a):Z Zwardonia do Plitvic jadąc autostradą do Bratysławy dalej na 86 do starego przejścia w Letenye autostrada w Chorwacji i od Karlovaca starą trasą nr 1 do Plitvic z przystankami (prostowanie kości kawka jedzonko) zajęło mi to równe 10gdz był to drugi dzień wakacji -weekend. Tak więc jeśli nie będziecie bałamucić sobie czasu na takie czy inne przystanki możecie to zrobić przez 20-24 gdz. To moja ocena ja od 2 sezonów jeżdżę z noclegiem tranzytowym ostatnio właśnie miał miejsce w Zwardoniu następny w Plitvicach jestem z północy Polski stąd tak właśnie wygląda w moim przypadku ( pisze tak na wszelki wypadek bo zarzucano mi tu na forum że przesadzam z ich ilością)

No OK.Ale dalej nie wiemy.
Poniedziałek? Środa? Piątek? :wink:
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 30.12.2010 20:56

Co tu dużo gadać, sprawa banalnie prosta. Jak człowiek nie związany rezerwacją, jeździ się miedzy poniedziałkiem, a czwartkiem. Albo tak ustawiać rezerwację. .................. A potem sobie w Cro TV obserwujesz newsy, jak to oni mówią - wakacyjna zmiana gości - i wszystko wiesz, i jesteś happy, ze nie jesteś u nich na autostradzie w sobote czy niedzielę, a piątek tez niebezpieczny :) Hej.
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 31.12.2010 03:59

pisze tak na wszelki wypadek bo zarzucano mi tu na forum że przesadzam z ich ilością


Consett - dobrze robisz, jak ci to pasuje. :wink:

Z jednym spaniem tranzytowym można tak: Trasa przez CZ - motel w Mikulov 600 km od W-wy (dla ciebie pewnie jakieś + ok. 300 km). Trasa przez SK - hotel w Modra (ta sama m.w. odległość). Startuję 11.00-12.00, a bywa że 13.00-14.00, bo mi się nie chce z kurami wstawać, a zanim załaduję autko :wink: , do wieczora jestem w hotelu, czy tu czy tam.
A jak wczesniej ruszę to podciągam do Oekotelu w Graz. A w kierunku na braci Madziarów, na tej wysokosci w H, tez kwater tranzytowych do wyboru, do koloru. Ale to pewnie dla ciebie byłoby juz za daleko. Ale pierwsza linia, myslę czemu nie. Dla mnie takie rozwiązanie jest bardzo OK, ale nachalnie nie namawiam. Hej
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 31.12.2010 11:36

Myślę, że w zależności od dnia wyjazdu trzeba po prostu zaplanować odpowiednio trasę.
Najczęściej przemieszczam się na wakacje w weekendy, żeby maksymalnie wykorzystać urlop. Przez Polskę jeżdżę w nocy - oszczędność czasu i nerwów i można uzyskać dobrą średnią na gierkówce. Jeżeli wybieram wariant przez Austrię, na granicy SLO/HR jestem ok. południa - celem ominięcia korków na granicy przekraczam ją na mniej uczęszczanych przejąciach - np. Dobovec pri Rogatecu. W tym roku, aby ominąć również Zagrzeb jechałem przez Słowenię trasą na Novo Mesto i wjechałem do Chorwacji w okolicach Bosiljeva, gdzie wpadłem na A1.
Ponieważ preferuję południową Dalmację, często jeżdżę przez Słowację i Węgry. W tym roku przedłużono autostradę M6 z Budapesztu aż do Mohacza. Granica H/HR w Udvar jest zawsze pusta, następnie przed Osijekiem wpadamy na nową obwodnicę i most na Drawie i dojeżdżamy do autostrady A5. Autsoradą dojeżdżamy do granicy HR/BiH w Slavosnkim Samcu lub Żupanji i kierujemy się na Sarajewo (odpowienio przez Zenicę lub Tuzlę). A jeśli obawiamy się korków w Sarajewie, jadąc przez Tuzlę przed Kladnjem możemy obrać trasę przez Vlasenicę, Podromaniję, Ustipraczę, Foczę, Gacko. Stąd możemy przez Nevesinje dotrzeć do Mostaru albo przez Trebinje do Dubrovnika. Z Trebinja jest też nowe bezpośrednie połączenie z Herceg Novi. Z Mostaru nie warto jechać w weekend na główne przejście BiH/HR Doljani/Metković ze względu na kolejki. Jadąc na południe lepiej kierować się na Neum albo Trebinje. Jadąć na północny zachód warto pojechać przez Ljubuski na przejście Crveni Grm.
Jeśli natomiast wybieramy okolice Splitu lub Riwierę Makarską polecam trasę ze Slavonskiego Samca przez Zenicę, Travnik (warto zwiedzić), Donji Vakuf, Bugojno, Kupres, Livno i dalej przez granicę w Kamensko na Split lub Arżano na Brelę.
Przedstawione wyżej trasy pozwalają nawet w sobotę w szczycie sezonu uniknąć korków.
P.S. Wracając znad morza do Zagrzebia na bramkach w Lucko warto korzystać z kas na karty płatnicze. Wysłuchawszy komunikatu na HRT2 oraz czytająć napisy na tablicach nad autostradą, iż do kas na gotówkę jest 4 km kolejka, zjechałem (właśnie jakieś 4 km przed Lucko) na dobrze oznakowany pas prowadzący do kas na karty - w kolejce nie było nikogo. Oszczędziłem co najmniej 40 min.
Co ważne w wiadomościach HAK (Hrvatski Autoklub) na HRT2 podają też nformację o zakorkowanych miejscach oraz czas oczekiwania na granicach - warto co godzinę (o połówkach godzin) ich słuchać i na bieżąco reagować, co pozwala bezstresowo spędzić podróż.
Ponadto czasem warto zjechać z głównej trasy i zamiast tkwić w korku zobaczyć coś nowego - w ten sposób odkryłem sporo ciekawych miejsc.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.12.2010 12:05

Dr Seselj napisał(a):Myślę, że w zależności od dnia wyjazdu trzeba po prostu zaplanować odpowiednio trasę.
Najczęściej przemieszczam się na wakacje w weekendy, żeby maksymalnie wykorzystać urlop. Przez Polskę jeżdżę w nocy - oszczędność czasu i nerwów i można uzyskać dobrą średnią na gierkówce.


Na gierkówce w ciągu dnia tez nie ma problemów z osiągnięciem "dobrej średniej". Wystarczy za Tuszynem złapać lewy pas i trzymać sie go do Częstochowy - spokojnie można jechac nawet 140 (oczywiscie wyłączając fotoradary). Gorzej jest na odcinku Częstochowa - Dąbrowa, ale genaralnie gierkówka jest fajna :D Tyle że Ty musisz jeszcze z Warszawy do Piotrkowa dojechać, a ten odcinek już może być zapchany
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.12.2010 13:22

Raul73 napisał(a):
Dr Seselj napisał(a):Myślę, że w zależności od dnia wyjazdu trzeba po prostu zaplanować odpowiednio trasę.
Najczęściej przemieszczam się na wakacje w weekendy, żeby maksymalnie wykorzystać urlop. Przez Polskę jeżdżę w nocy - oszczędność czasu i nerwów i można uzyskać dobrą średnią na gierkówce.


Na gierkówce w ciągu dnia tez nie ma problemów z osiągnięciem "dobrej średniej". Wystarczy za Tuszynem złapać lewy pas i trzymać sie go do Częstochowy - spokojnie można jechac nawet 140 (oczywiscie wyłączając fotoradary). Gorzej jest na odcinku Częstochowa - Dąbrowa, ale genaralnie gierkówka jest fajna :D Tyle że Ty musisz jeszcze z Warszawy do Piotrkowa dojechać, a ten odcinek już może być zapchany

Wczoraj z Warsiawki do Bełchatowa jechałem 3h...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.12.2010 14:49

Bocian napisał(a):Wczoraj z Warsiawki do Bełchatowa jechałem 3h...

Jeszcze trzeba doliczyć około dwóch godzin na przebicie się przez Warszawę :wink:

I jak kominy? Zasypane? :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.12.2010 16:41

weldon napisał(a):
Bocian napisał(a):Wczoraj z Warsiawki do Bełchatowa jechałem 3h...

Jeszcze trzeba doliczyć około dwóch godzin na przebicie się przez Warszawę :wink:

I jak kominy? Zasypane? :lol:


No ale chyba w okresie czerwiec - wrzesień są niewielkie szanse na to, że drogi będą śliskie albo zasypane śniegiem :D :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 02.01.2011 18:40

Raul73 napisał(a):
weldon napisał(a):
Bocian napisał(a):Wczoraj z Warsiawki do Bełchatowa jechałem 3h...

Jeszcze trzeba doliczyć około dwóch godzin na przebicie się przez Warszawę :wink:

I jak kominy? Zasypane? :lol:


No ale chyba w okresie czerwiec - wrzesień są niewielkie szanse na to, że drogi będą śliskie albo zasypane śniegiem :D :D

Są duże szanse na to, że będą zwężenia w ilości kilku, jak teraz...
Bercikrsl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 20.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercikrsl » 03.01.2011 09:51

jaro1959 zawsze wyjeżdzam w niedziele kolo godziny 17-18 z Polski i podróż przebiega mi bez zastrzeżeń
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone