Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd-w jaki dzień tygodnia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5817
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 26.12.2010 22:26

weldon napisał(a):
Powodem zniechęcenia do Chorwacji i spędzenia byle jakiego urlopu jest najczęściej właśnie takie podejście:

- nie mam wymagań.

Jak nie masz, to po co ci w ogóle urlop?


Powodem zniechęcenia bywa też rozczarowanie co do wcześniej zamówionej kwatery. Taki przypadek mieli moi znajomi, którzy zamówili apartament przez internet bo im się bardzo podobał. Po przyjeździe na miejsce niby wszystko było ok i zgodne z opisem, ale "to nie było to".
Mnie za to - jeżdżąc w ciemno - przytrafiła się właśnie perełka. Kilka lat temu znaleźliśmy ogromny apartament - 4 pokoje, duża osobna kuchnia, 2 łazienki, duży zacieniony starymi oliwkami i figami taras z kominkiem. I to wszystko dla 4 osób za 45 euro. Był po prostu akurat wolny i właściciel słusznie uznał, że bardziej mu się opłaci wynająć za pół ceny niż gdyby miał stać pusty. Każdy ma swoje doświadczenia.
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 26.12.2010 22:35

http://www.adriatic.hr/show_obj.php?id=4196


Tu jest przykład - wydaje mi się - czegoś tzw ciekawszego. Dla 4 osób, za 78 euro w sezonie, cena agencji.
Ale jest jedno ale - zobacz na kalendarz zajetości. O tej porze masowo znikają co ciekawsze oferty. Do końca kwietnia będzie pozamiatane. Pozdrawiam.
http://www.adriatic.hr/show_obj.php?id=4196
Ostatnio edytowano 26.12.2010 22:42 przez AdamSz, łącznie edytowano 1 raz
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.12.2010 22:40

AdamSz napisał(a):
http://www.adriatic.hr/show_obj.php?id=4196


Tu jest przykład - wydaje mi się - czegoś tzw ciekawszego. Dla 4 osób, za 78 euro w sezonie, cena agencji.
Ale jest jedno ale - zobacz na kalendarz zajetości. O tej porze masowo znikają co ciekawsze oferty. Do końca kwietnia będzie pozamiatane. Pozdrawiam.


Ale kto z tego biura jeżdzi do Chorwacji ... no przestań .
Jak agencje, to tylko czeskie :D
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 26.12.2010 22:42

weldon napisał(a):
madzia_slask napisał(a):... i nie mam żadnych wygórowanych wymagań...

I błąd.
Przy takim podejściu zaparkujesz w pierwszym, drogim i kiepsko położonym byle jakim pokoju z aneksem kuchennym.

Sprecyzuj swoje wymagania na wyższy standard: 2 pokoje, kuchnia, taras,
odpowiednia odległość od morza i to wszystko za cenę, którą uważasz za akceptowalną,
to spędzisz naprawdę piękne wakacje.

Powodem zniechęcenia do Chorwacji i spędzenia byle jakiego urlopu jest najczęściej właśnie takie podejście:

- nie mam wymagań.

Jak nie masz, to po co ci w ogóle urlop?


Po pierwsze gdzie ja napisałam, że NIE MAM WYMAGAŃ ? napisałam, że nie mam WYGÓROWANYCH WYMAGAŃ , a to trochę różnica.. więc proszę czytać uważnie.

Po drugie wydaje mi się, że również gdzieś wcześniej napisałam , że z tego co się zorientowałam to apartament z kuchnią , niezłym wyposażeniem i tarasem (i widokiem na morze) to jednak w Cro trochę standard i wiele osób, które szukają w ciemno właśnie taki znajdują bez większego problemu.. więc o co Ci chodzi ? To są moje wymagania właśnie więc po raz kolejny proszę : czytaj uważnie. Być może Tobie do urlopu potrzeba więcej, mi potrzeba tyle.

Musisz wziąć pod uwagę, że ja baaardzo chcę jechać na wakacje do CRO a prawda jest taka, ze do ostatniego dnia to nie będzie do końca pewne(sprawy niezalezne ode mnie) , więc rezerwacja czegoś wcześniej mija się z celem, trudno mieć w takiej sytuacji specjalne wymagania.. i w takiej sytuacji standardowy apartament , który można znaleźć w ciemno we wrześniu mi wystarczy, bo najważniejsze dla mnie to CRO a nie samo miejsce noclegu..

Być może faktycznie miejsce może zepsuć czasem urlop, ale chyba w moim wypadku naprawdę nie musisz się martwić :) większość moich wakacji spędzam albo w namiotach albo na żaglach i to takich.. studenckich żaglówkach :) więc proszę nie zakładaj , ze zrażę się do CRO nie mając ku temu podstaw to raz.. a dwa .. proszę mnie nie straszyć :) bo nawet jak trafię do wyjątkowo beznadziejnego apartamentu to i w takim wypadku nie zamierzam przekreślać urlopu.
Choć przyznam, że skoro jadąc w ciemno mam możliwość zdecydować dopiero po oglądnięciu miejsca to czemu miałoby być ono takie koszmarne ?:)

Dziękuję oczywiście za każdą radę, ale proszę zastanów się następnym razem czy na pewno dobrze mnie zrozumiałeś
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.12.2010 22:46

Wychodzi na to , że z madzią nie będzie tak łatwo ... Oj ciężki orzech do zgryzienia :wink:
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 26.12.2010 22:52

Ale kto z tego biura jeżdzi do Chorwacji


No wiesz mkm , to jest tylko przykład. Ja jeżdże tak, że w poniedziałek wpadam na pomysł, a w środę wyjezdżam. No i oczywiście jedynie jakiś telefonik do znajomych w CRO, cos mi tam zawsze obstalują :wink: Raczej nie zależy mi juz na full wypasie, jedynie aby z dala od drogi i blisko wody. No i zwracam uwagę na walory widokowe z tarasu........ Ale podobno ta agencja jest dobra. Ludzie ją chwalą i cieszy sie powodzeniem. A poza tym ma niezłe wizualizacje, jak ktoś się chce czegoś dowiedzieć o danej miejscowosci, regionie, itd. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 26.12.2010 23:15 przez AdamSz, łącznie edytowano 1 raz
madzia_slask
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia_slask » 26.12.2010 23:01

eh nie planuję być ciężkim orzechem dla Was ;) bo gdyby nie to forum to bym o Chorwacji dalej nic nie wiedziała, więc jestem bardzo wdzięczna, każda rada jest przydatna.

"Sprecyzuj swoje wymagania na wyższy standard: 2 pokoje, kuchnia, taras,
odpowiednia odległość od morza i to wszystko za cenę, którą uważasz za akceptowalną" - to jest świetna rada tylko ja nigdzie nie napisałam, ze takich wymagań nie mam :) zorientowałam się , że można taki apartament znalezc w ciemno we wrzesniu bez wiekszego problemu więc też takiego będę poszukiwać.

A każda rada jest cenna , gdyż planuję Chorwację po raz pierwszy.. tylko nie lubię jak ktoś próbuje mnie znięchęcić zdaniem " jak nie masz wymagań to po co w ogóle planujesz urlop" bo raz , ze to zwyczajnie jest sprzeczne z tym co napisałam, a dwa, że każdy urlop planuje jednak po swojemu, każdy ma inną sytuację i inne możliwości , wiec też inne rzeczy cieszą.. i nie powinno się uogólniać i znięchęcać na samym starcie.

Przepraszam, bo nie chciałam żeby moje słowa zbyt ostro zabrzmiały , szczególnie, że jestem tu nowa, ale wydaje mi się, że weldon źle mnie zrozumiał.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.12.2010 23:35

AdamSz napisał(a):
Ale kto z tego biura jeżdzi do Chorwacji


No wiesz mkm , to jest tylko przykład. Ja jeżdże tak, że w poniedziałek wpadam na pomysł, a w środę wyjezdżam. No i oczywiście jedynie jakiś telefonik do znajomych w CRO, cos mi tam zawsze obstalują :wink: Raczej nie zależy mi juz na full wypasie, jedynie aby z dala od drogi i blisko wody. No i zwracam uwagę na walory widokowe z tarasu........ Ale podobno ta agencja jest dobra. Ludzie ją chwalą i cieszy sie powodzeniem. A poza tym ma niezłe wizualizacje, jak ktoś się chce czegoś dowiedzieć o danej miejscowosci, regionie, itd. Pozdrawiam.


Wszystko się zgadza , tylko ceny mi nie odpowiadają. Przynajmniej połowę z tych ofert znajdziesz o 30 - 50 % taniej , szukając bezpośrednio u właścicieli :)
Pozdrav.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 26.12.2010 23:41

mkm napisał(a):Consett, widzę że się bardzo starasz , ale przed Tobą jeszcze dużo pracy ... Co to ja Breli nie znam czy cuś :wink:
Moja propozycja na dziś jest za 47 eur na przełomie czerwca z lipcem ... i to cała chata :D
Jak odgadniesz nazwę zatoki nad którą położona jest chata... jesteś dobry :D

Nie odgadnę bo nigdy na Korculi nie byłem więc wybacz, gdzie mi do Ciebie i ścigać z Tobą zamiaru się nie mam, ale chyba swoje spostrzeżenia mam prawo tu wyrazić? Czy nie :idea:
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 26.12.2010 23:59

Wszystko się zgadza , tylko ceny mi nie odpowiadają. Przynajmniej połowę z tych ofert znajdziesz o 30 - 50 % taniej , szukając bezpośrednio u właścicieli
Pozdrav.


Jasne, przecież to agencja. Zresztą kiedyś porównywałem to w Pisaku (zresztą z agencją adriatic). To co tam oscylowało w granicach 70-78 E, na miejscu było po 50-55 E. Ale w sezonie oczywiście wszystko wybrane. Faktycznie Czesi powybierali niezłe miejsca i mają świetna bazę kwater, niespotykanych gdzie indziej. Nie korzystałem, ale czy ceny drastycznie niższe ? Pewnie troche tak. Ja jeżdżę indywidualnie. pozdr.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.12.2010 11:07

weldon i mkm

A kto jeździ do Chorwacji czy innego kraju po to, żeby mieszkać na kwaterze? Tam się jeździ odpocząć, poleżeć na plaży i pozwiedzać. A kwatera ma służyć tylko do spania i jedzenia - wszystko. Co to za różnica czy to jest "perełka" czy nie "perełka" skoro ma łóżka i kuchnię i w miarę porządny standard - a te kryteria spełnia pewnie 90% kwater w Chorwacji. Jaka różnica czy apartament jest 50 czy 150 metrów od plaży?Nie szukajcie na siłę problemów i nie róbcie koleżance wody z mózgu. Sprecyzowała swoje oczekiwania już na początku, więc po co mącicie zamiast jej pomóc?[/b]
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 27.12.2010 12:53

w moim wypadku naprawdę nie musisz się martwić większość moich wakacji spędzam albo w namiotach albo na żaglach i to takich.. studenckich żaglówkach


Madzia, to jest najlepszy tzw materiał na zakochanie się w Chorwacji. Jak zobaczy to morze, góry, miasteczka, zatoczki, plażyczki wśród skał, no i te jachty bujające się w zatoczkach, i całą tą sielską atmosferę - to głowę daję, że CRO powali ja na kolana :)

Gorzej by było z takim (taką), co to musi koniecznie na atłasowych poduszkach, najlepiej all inclusive, a jak drinków na plaży nie zapodają, to wakacje zmarnowane :wink: Będzie baaaaardzo OK. Pozdrawiam. :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.12.2010 13:10

Raul73 napisał(a): weldon i mkm

A kto jeździ do Chorwacji czy innego kraju po to, żeby mieszkać na kwaterze? Tam się jeździ odpocząć, poleżeć na plaży i pozwiedzać. A kwatera ma służyć tylko do spania i jedzenia - wszystko. Co to za różnica czy to jest "perełka" czy nie "perełka" skoro ma łóżka i kuchnię i w miarę porządny standard - a te kryteria spełnia pewnie 90% kwater w Chorwacji. Jaka różnica czy apartament jest 50 czy 150 metrów od plaży?Nie szukajcie na siłę problemów i nie róbcie koleżance wody z mózgu. Sprecyzowała swoje oczekiwania już na początku, więc po co mącicie zamiast jej pomóc?[/b]

Nie zgadzam się z tym twierdzeniem... To tylko jedzenie i tylko spanie to ładny kawałek doby. Poza tym jakaś poobiednia sjesta, czytanie książki, nie każdy robi to na plaży... Miło jest zjeść posiłek czy wyspać się w ładnej kwaterze a nie w norze... Dla mnie ma znaczenie czy kwatera jest 50 czy 150 metrów od plaży... taka 150 m to już bym się nad nią zastanawiał czy ją brać. Tu w grę wchodzą jeszcze starsi rodzice... Jest różnica czy idziemy pod górkę czy po płaskim. Ja zawsze mam rezerwację ale to zależy także u mnie od ilości osób a ekipy bywają i po 10 i po 25 osób jak teraz do Borka...
AdamSz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1328
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 27.12.2010 13:18

Oczywiście, zgoda. Ale sadze, że kolega nie myslał o jakiejś tam norze, lecz o normalnej kwaterce, która w CRO jest z reguły standardem. Ja mówie tak - aby nie była 5 m od Jadranki, 1 km od morza i z widokiem na kurnik sąsiada, :wink: była schludna, oraz miała podstawowe udogodnienia (aneks, Wc, prysznic, TV niekoniecznie). A standard tzw normalny, to w porównaniu z większościa kwater np. nad Bałtykim jest baaaardzo Ok. Gdzie nad naszym morzem są kwaterki z widokiem na morze, oprócz Grandu w Sopocie, Niemczyckiego w Juracie i paru innych ***** . :wink: Hej.
Ostatnio edytowano 27.12.2010 13:25 przez AdamSz, łącznie edytowano 3 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.12.2010 13:18

Bocian napisał(a): Ja zawsze mam rezerwację ale to zależy także u mnie od ilości osób a ekipy bywają i po 10 i po 25 osób jak teraz do Borka...


"Bocian Travel" :?: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd-w jaki dzień tygodnia - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone