Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2014 14:09

giba0909 napisał(a):Dzięki Raul73. To chyba zdecydujemy się na wyjazd w sobotę, żeby być na miejscu w niedzielę rano.



A macie jakąś konkretną miejscowość upatrzoną?

Z tego, co wiem (sam myślałem o wakacjach w tym miejscu), to duży wybór może być w Novalji. Tyle, że jest to miejsce mocno rozrywkowo-dyskotekowo-młodzieżowe. Nie każdemu to pasuje :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.07.2014 14:10

Raul73 napisał(a):Co do Pagu, to się nie wypowiem, bo nigdy tam nie byłem.
Czym dalej na południe, tym powinno byc lepiej. Ale dla pewności niech się wypowiedzą "Pagomaniacy" - jest tu ich trochę na forum :D :D

W tym terminie na Pagu nie liczyłbym na wiele... :?

Tak jak napisałeś....pełno Włochów, Słoweńców....utrapienie. :roll:
Nigdy nie widziałem (popularnych w innych regionach) właścicieli z tabliczkami (zwanych inaczej naganiaczami :wink: ).
Nie mówię, że znalezienie apartmana w ciemno jest niemozliwe, ale wg mnie zdecydowanie trudniejsze niż w innych regionach.
Mówię o sierpniu - żeby była jasność i to pierwszych jego trzech tygodniach.

Z doświadczenia wiem, że nawet pomoc zaprzyjaźnionego gospodarza, który szukał na moją prośbę na niewiele się czasem zdaje...po prostu wszystko zapchane i już.

Więc albo rezerwować netem wcześniej, albo jechać i liczyć na fart.
I to nie taki mały. :oczko_usmiech:

Wg mnie oczywiście.

Raul73 napisał(a):Z tego, co wiem (sam myślałem o wakacjach w tym miejscu), to duży wybór może być w Novalji. Tyle, że jest to miejsce mocno rozrywkowo-dyskotekowo-młodzieżowe. Nie każdemu to pasuje :D

Co Ty mu chcesz zrobić? 8O :oczko_usmiech:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2014 14:17

anakin napisał(a):
Raul73 napisał(a):Co do Pagu, to się nie wypowiem, bo nigdy tam nie byłem.
Czym dalej na południe, tym powinno byc lepiej. Ale dla pewności niech się wypowiedzą "Pagomaniacy" - jest tu ich trochę na forum :D :D

W tym terminie na Pagu nie liczyłbym na wiele... :?

Tak jak napisałeś....pełno Włochów, Słoweńców....utrapienie. :roll:
Nigdy nie widziałem (popularnych w innych regionach) właścicieli z tabliczkami (zwanych inaczej naganiaczami :wink: ).
Nie mówię, że znalezienie apartmana w ciemno jest niemozliwe, ale wg mnie zdecydowanie trudniejsze niż w innych regionach.


Czyli jednak na Pagu lekko nie będzie... :cry: :cry:

Raul73 napisał(a):Z tego, co wiem (sam myślałem o wakacjach w tym miejscu), to duży wybór może być w Novalji. Tyle, że jest to miejsce mocno rozrywkowo-dyskotekowo-młodzieżowe. Nie każdemu to pasuje :D

Co Ty mu chcesz zrobić? 8O :oczko_usmiech:


Nie wiem, może lubią takie klimaty :wink: :wink: :D :D

Nie znam się na Pagu - Novalja to jedyna miejscowość, o której coś słyszałem i czytałem. :mrgreen:

I to nie tylko złe opinie :D :D
Ostatnio edytowano 27.07.2014 14:19 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2381
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.07.2014 14:18

Lednice napisał(a):
Raul73 napisał(a):Mogę odpowiedzieć za 2 gospodarzy, u których mieszkaliśmy, a którzsy nie mają swoich kwater w internecie:

- jedna (Makarska) nie zna się na internecie, a dzieci, które się znają, porozjeżdżały się po świecie

- druga (Cavtat) zwyczajnie nie ma na to czasu, a klientów i tak jej nie brakuje






Ciekawe 8) , a teraz się okazuje, że te same kwatery jednak były w internecie :roll: :D :D :D


Nowa wersja brzmi inaczej:


Raul73 napisał(a):


2011 - Makarska w ciemno - 50 euro, wybór ogromny (w necie znów od 70 w górę - za te same, które na miejscu chodzą po 50)


2013 - Cavtat w ciemno - 65 euro (w necie od 70 w górę)





Najgłupsze jest to, że ludzie czasem jadą z wyliczoną kwotą, w ciemno, wierzą, że będzie coś fajnego, uwierzyli, no bo przecież tak inni napisali...


Tu chyba nie chodzi o te same kwatery a o porównanie z inną ofertą dostępną na miejscu i necie.

Lednice, zamiast bić pianę, to lepiej doradź ludziom o sposobach rezerwacji i zbijania przez ceny internet, bo nie ulega wątpliwości, że w tym masz duże doświadczenie. Ewentualnie opisz jak to wygląda na Istrii - bo z tego co piszesz to tylko w tamtym rejonie bywasz.
Wielu tym pomożesz.

Co do wyazdów w ciemno, to weź pod uwagę, że nie każdy może zaplanować urlop z wyprzedzeniem (np ja), i tacy często decydują się na wyjazd w ciemno.
Są też ludzie którzy mają kilka opcji (upatrzonych miejsc) przy wyjeździe i jadą "gdzie oczy poniosą" (np ja :D ).

Wiadomo, że rezerwacja daje spokój ducha, ale też można trafić na minę.
Bedąc na miejscu widzimy na własne oczy co wybieramy.
Nie zaprzeczam, czasem jest trudno znaleźć coś atrakcyjnego - ale to już zależy od wielu czynników, z których najważniejszy jest termin wyjazdu i lokalizacja.

Moje doświadczenia w wyjazdach w ciemno ??
Od Crikvenicy przez Novi Vinodolski , okolice Primosten , Baska Voda, Promajna do wysp Hvar czy Vis były takie, że zawsze się udawało, może miałem farta....

Jak dla mnie dobrym wyjściem przy wyjeździe w nieznane wcześniej miejsce (a obawach wyjazdu w ciemno) jest rezerwacja na 3 dni - lub przedłużysz lub się przeniesiesz- ale tu warunkiem jest odpowiednia długość urlopu.
Bardzo często można zrobić taką w ostatniej chwili, ale łatwiej czynić to podczas rozmowy (choćby tel) niż przez internet.

A najlepszym wyjściem są campingi , polecam :D :wink:
Ostatnio edytowano 27.07.2014 14:22 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2014 14:21

baunty napisał(a):
Tu chyba nie chodzi o te same kwatery a o porównanie z inną ofertą dostępną na miejscu i necie.




Oczywiście że tak - to chyba było jasne od początku... :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 14:34

baunty napisał(a):... doradź ludziom o sposobach rezerwacji i zbijania przez ceny internet, bo nie ulega wątpliwości, że w tym masz duże doświadczenie. Ewentualnie opisz jak to wygląda na Istrii - bo z tego co piszesz to tylko w tamtym rejonie bywasz...

...A najlepszym wyjściem są campingi , polecam :D :wink:


Najlepiej jest szukać przed sezonem i kontaktować się bezpośrednio z właścicielami kwater...
W zasadzie najlepiej rezerwować z pół roku wcześniej.

To samo dotyczy zresztą hoteli :roll:


Trzeba napisać ile osób jedzie, w jakim terminie, w jakim wieku i poprosić o przedstawienie oferty.
Błędem jest to, że ktoś sam daje propozycję cenową i liczy na to, że właściciel się zgodzi. Może to odebrać jako nietakt.
Jak właściciel jest bystry, to da ofertę z rabatem...
No i trzeba sprawdzić położenie miejsca noclegowego, poszukać opinii w internecie...

I to wszystko

Najlepiej nie przywiązywać się specjalnie do jednej miejscowości, tylko szukać w regionie...

Szukanie w sezonie jest najdroższe...

Co do kempingów, to się zgadzam, fajna sprawa.
No i jak ktoś szuka taniej alternatywy dla apartamentów, to namiot jest optymalnym wyjściem :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.07.2014 14:38

baunty napisał(a):Nie zaprzeczam, czasem jest trudno znaleźć coś atrakcyjnego - ale to już zależy od wielu czynników, z których najważniejszy jest termin wyjazdu i lokalizacja.

Otóż właśnie to.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi w temacie wątku dla CAŁEJ Chorwacji.
Coś co jest do zrobienia w jednym miejscu (np.Makarska) jest zdecydowanie trudniejsze lub prawie niemożliwe w innym (np.Metajna).
Więc takie pytanie ma sens, jeżeli ktoś jasno określi te dwa czynniki, o których wspomniałeś, czyli termin i miejsce.
I wtedy można dyskutować.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13475
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.07.2014 14:46

aglig napisał(a):
walp napisał(a):Cudów nie ma - są realia. to dla Ciebie są cuda, a dla mnie wyjątki, które się zdarzają.

No właśnie realia.
Realia są takie że jazda z ciemno w najwyższym sezonie to jest ruletka.
Jeśli ktoś jadąc w ciemno, w najwyższym sezonie do najbardziej obleganych miejscowości liczy na to że znajdzie wypasiony apartament w pierwszej linii brzegowej za niewielkie pieniądze to musi wiedzieć że jest to jak wygrana w totka, teoretycznie możliwa ale praktyka mówi,że miliony grają a tylko kilkoro wygrywa. To jest ten wyjątek.

Uważam, że przykład mocno nietrafiony z tym porównaniem do gry liczbowej, biorąc pod uwagę procent tych, którzy odnieśli sukces.
aglig napisał(a):Teoretycznie może się zdarzyć że ktoś zrezygnował w ostatniej chwili z takiego apartamentu ( super perełki) a osoba jadąca w ciemno trafia na odpowiedni moment i udaje się, ale to są wyjątki. Zazwyczaj jazda w ciemno w tym okresie wiąże się z długotrwałymi poszukiwaniami i w ostateczności z obniżeniem wymagań.( większa cena, brak klimy, itp.)
Rozumiem osoby, które np. ze względu na to że nie wiedzą kiedy dostaną urlop nie rezerwują nic wcześniej tylko jadą w ciemno, ale nawet wtedy trzeba mieć świadomość tego, że poszukiwania mogą nie być łatwe, szybkie i przyjemne.
Ale nie rozumiem osób które z całą świadomością nie rezerwują wcześniej nic bo liczą że na miejscu znajdą coś lepszego i tańszego i że nocleg znajdzie ich a nie oni nocleg.
I przed tym trzeba ostrzegać.
Ktoś kto jedzie pierwszy raz nasłucha się od kolegów w pracy ( którzy byli w czerwcu) lub z tego forum, że znalezienie noclegu to bułka z masłem, a po targowaniu można zejść to 10 euro za osobę, będzie zapewniać całą rodzinę, że nie rezerwujemy bo na miejscu znajdziemy coś w pół godziny i później jedzie na początku sierpnia i trafia na realia. Żar lejący się z nieba, chodzenie od domu do domu, szukanie kilka godzin.. Rodzina wściekła i zmęczona bo miało być pół godziny a tu pół dnia i nic.
Przed tym trzeba ostrzegać. I te realia pokazywać a nie pokazywać wyjątki.

Generalnie chciałbym zwrócić uwagę na dwie oddzielne kwestie w poruszanym wątku.

Jeśli śledziłeś/aś moje wpisy w ubiegłym roku, kiedy poszukiwałem noclegów we Włoszech, to pisałem wtedy, że jest bardzo drogo i w sierpniu z kilkunastu odpowiedzi, które otrzymałem, wynikało, że za 3 dni muszę zapłacić tyle, co na Istrii za tydzień. Dlatego w ostatnim momencie zmieniłem plany.

W tym roku się zawziąłem i dzięki wytrwałości w poszukiwaniach, pewnemu zbiegowi okoliczności oraz umiejętnym negocjacjom, :lol: udało się znaleźć coś wyjątkowego.
Ja nie piszę, że to jest standard i nigdy tak tego nie będę przedstawiał, znając realia.

Problem jednak polega na tym, że niektórzy, od razu w takim przypadku zarzucają kłamstwo.
W głowie im się nie mieści, że może być jednak coś, co przekracza ich doświadczenie.

Co do wyjazdów w ciemno, to nigdy nikogo na siłę nie namawiałem do takich wyjazdów,
ponieważ generalnie sam tak nie podróżuję. (poza małymi wyjątkami).
Pytanie zasadnicze brzmi (i taki jest tytuł wątku) czy jest to możliwe? Jest!
I tu zawsze podaję niedogodności z tym związane.

Dlaczego twierdzę, że jest taki wyjazd możliwy?
Po pierwsze dlatego, że będą tu, czy tam, wielokrotnie byłem świadkiem, kiedy ludzie przyjeżdżali w ciemno
i znajdowali lokum.
Po drugie wielu moich znajomych tak jeździ. Przykład z tego weekendu. Kolega w ciemno pojechał do Maruśici. (pierwszy raz w Chorwacji) Dziś rano pisze: "Jest super, nie było problemu."

Jeśli uważasz, że ja z wyjątków robię regułę, to jesteś w błędzie.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2381
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.07.2014 15:18

anakin napisał(a):
baunty napisał(a):Nie zaprzeczam, czasem jest trudno znaleźć coś atrakcyjnego - ale to już zależy od wielu czynników, z których najważniejszy jest termin wyjazdu i lokalizacja.

Otóż właśnie to.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi w temacie wątku dla CAŁEJ Chorwacji.
Coś co jest do zrobienia w jednym miejscu (np.Makarska) jest zdecydowanie trudniejsze lub prawie niemożliwe w innym (np.Metajna).
Więc takie pytanie ma sens, jeżeli ktoś jasno określi te dwa czynniki, o których wspomniałeś, czyli termin i miejsce.
I wtedy można dyskutować.


Niby, że logiczne, ale jakoś zaginęło to w licznych postach tego wątku.

W sumie ważna informacja o Metajnej.

Z okolic Makarskiej to Promajna jest dość mocno oblegana w sierpniu, dużo ludzi miało tam problem ze znalezieniem lokum.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.07.2014 15:29

baunty napisał(a):Niby, że logiczne, ale jakoś zaginęło to w licznych postach tego wątku.
W sumie ważna informacja o Metajnej.
Z okolic Makarskiej to Promajna jest dość mocno oblegana w sierpniu, dużo ludzi miało tam problem ze znalezieniem lokum.

Metajnie. :oczko_usmiech:
Miejscowości zupełnie przypadkowe ofkors. :wink:

Jeżeli ktoś uważa, że jadąc w nowy region spokojnie coś znajdzie, bo w zeszłym roku nie było problemu (tam gdzie był) , może się rozczarować i to znacznie.
To oczywiście nie reguła, ale...... :?
miet147
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) miet147 » 27.07.2014 15:53

Jeżeli kogoś interesują app w mieście Pag jak i w innych miejscowościach na wyspie Pag to proszę wpisac w google perla.hr Na tej stronie można sprawdzić rezerwację i foty apartamentów.
Właścicielką jest osoba z Polski- ma w ofercie app praktycznie we wszystkich miejscowościach na wyspie.
Pisać do pani Beaty. Byłem na i w Pagu cztery razy-w Nowaliji też ale w lipcu.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2618
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 27.07.2014 20:29

Ktoś był w ubiegłym roku na Pagu 2w sierpniu w ciemno? Nie będzie porażki kwaterami? uda się coś znaleźć na szybko? Jestem niespokojny bo jedziemy 3.08, z maluchem 17 m-cy.
Figo2
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Figo2 » 27.07.2014 21:00

A co do poruszonego przeze mnie pytania o Istrię: z kilkunastu agencji, kilka adresów mailowych okazało się martwymi (wiadomość - adres nie istnieje). Dostałem poza wspomnianymi wcześniej ofertami np. 3 oferty z agencji Karavela z Medulina. Ceny od 85 EUR. Jedno mieszkanie nawet ok. Cena 104 EUR. 1 km od centrum i od morza. Szału nie ma. Co zrobię - nie wiem. Może odpuszczę Istrię. Może dalej - Crikvenica i okolice. Czy jadę na wariata? Raczej nie. Nie zamierzam szukać po 13 godzinach jazdy. Śpię po drodze. Czy żona to zrozumie? :) Tak. Czy dzieci są gotowe na kilka godzin szukania - tak. :D Czy jest możliwe, aby nic się nie znalazło? Nie wierzę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2014 21:30

Figo2 napisał(a):A co do poruszonego przeze mnie pytania o Istrię: z kilkunastu agencji, kilka adresów mailowych okazało się martwymi (wiadomość - adres nie istnieje). Dostałem poza wspomnianymi wcześniej ofertami np. 3 oferty z agencji Karavela z Medulina. Ceny od 85 EUR. Jedno mieszkanie nawet ok. Cena 104 EUR. 1 km od centrum i od morza. Szału nie ma. Co zrobię - nie wiem. Może odpuszczę Istrię. Może dalej - Crikvenica i okolice. Czy jadę na wariata? Raczej nie. Nie zamierzam szukać po 13 godzinach jazdy. Śpię po drodze. Czy żona to zrozumie? :) Tak. Czy dzieci są gotowe na kilka godzin szukania - tak. :D Czy jest możliwe, aby nic się nie znalazło? Nie wierzę.


Napisz PW, postaram się pomóc :!:

Zobaczymy co się da jeszcze zrobić, niczego nie obiecuję, ale może się uda 8)
pawers
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 28.07.2014 09:37

Witam cro-maniaków,
Mam na imię Paweł jestem nowy na forum, będę drugi raz jechał do cro (rok temu cro.pl było dla mnie cenną kopalnią wiedzy o Chorwacji).
Tym razem jadę w ciemno (2 rodzinki 2+2), może ktoś wie jaka jest obecnie sytuacja z noclegami w Baska Voda lub okolicach.
Z doświadczenia zeszłorocznej podróży wiem że noclegi są do znalezienia na miejscu (chodząc po mieście widziałem tabliczki "wolne pokoje", apartamenty).

Nie jestem wybredny, nie muszę mieszkać nad samym morzem w pierwszej linii :)
Będę wdzięczny za informację mniej lub bardziej szczegółowe


Pozdrawiam
Paweł
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 226
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone